Sari la conținut

Postări Recomandate

eu o sa ma chinui sambata sau duminica sa montez crashbara. sper sa o nimeresc. si trebuie sa caut un redresor sa pun batereia... ca sa-i dau "pedala" :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pui poze si cu toba de esapament

Mi se pare mie sau nu mai e originala?

intr-adevar :bigstar:

post-26942-1201623477_thumb.jpg

si dupa cum ziceam revin cu poze despre crash si cric:

post-26942-1201623696_thumb.jpg post-26942-1201623717_thumb.jpgpost-26942-1201623745.jpg

cei interesati, il gasesc pe mesterul faurar pe forum sub idul K_davre,

indrazniti! ca nu ustura :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar :bigstar:

post-26942-1201623477_thumb.jpg

si dupa cum ziceam revin cu poze despre crash si cric:

post-26942-1201623696_thumb.jpg post-26942-1201623717_thumb.jpgpost-26942-1201623745.jpg

cei interesati, il gasesc pe mesterul faurar pe forum sub idul K_davre,

indrazniti! ca nu ustura :bigstar:

io is faurarul

:bigstar:

ma bucur ca ti-a placut si esti mutumit

numai bine si sa nu pui la incercare crash baru ca e mai bine :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari la toata lumea, am luat si eu un transalp saptamana asta, dar nu prea stiu multe despre ea, sper sa gasesc ajutor la voi daca nu ma descurc

pace :bigstar:

sa-l stapanesti sanatos, bine ai venit printre noi, :bigstar:

ajutor - eu personal, nu stiu cat pot sa-ti ofer :bigstar: , dar gasesti pe topicul asta baieti care sigur, n-or sa te lase la greu :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un parbriz de transalp PD06 nu va enerveaza prin garaj?

contra cost evident :bigstar:

 

sal,

 

am un parbriz original an de fabricatei 2003-2004.Nu stiu daca se potriveste? ai si poza.

 

vest

 

 

 

--- Mesaj completat în 31 Jan 2008 19:23 -------------

Un parbriz de transalp PD06 nu va enerveaza prin garaj?

contra cost evident :bigstar:

 

 

sal,

 

am unu original dar an de fab 2003-2004.iti trimit poza poate e bun.

 

vest :bigstar: :bigstar:

post-24480-1201799756_thumb.jpg

post-24480-1201800086_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HEELP

Am nevoie de partea de jos a amortizorului stang(ala cu etrierul)

S-a strambat umflatura aia unde se infileteaza axul :bigstar: Inca nu sunt convins dar alta explicatie nu cred ca exista

 

Jambe indreptate de 2 ori la 2 service-uri, ax indreptat, dar roata tot stramba e :bigstar:

 

A mai patit/auzit cineva asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU K-davre

 

Arata bine in poze ce ai faurit acolo dar am si eu niste intrebari te rog:

- din ce teava sint facute

- daca sint dupa cotele originale

- ce reducere ai fata de cele originale (la pret)

Editat de belea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am schimbat azi ulei+filtru, pana acum motul 300v - mers cu el 3mii (12k -> 15k) ... nu imi mai placea cum suna in zona motorului si nici cum intra in vit 1. Sesizabil mai silentios si nici greutate le intrat in vit. 1 cu mot incalzit pana acum. Trecut pe Motul 5100. Sa vedem cum s-or intelege in timp.

 

Stima,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat azi ulei+filtru, pana acum motul 300v - mers cu el 3mii (12k -> 15k) ... nu imi mai placea cum suna in zona motorului si nici cum intra in vit 1. Sesizabil mai silentios si nici greutate le intrat in vit. 1 cu mot incalzit pana acum. Trecut pe Motul 5100. Sa vedem cum s-or intelege in timp.

Eu nu prea inteleg ce nu va place voua la uleiul de la reprezentanta Honda?

Important e sa schimbi uleiul la timp, nu sa bagi bani grei in uleiuri care nu sunt folositoare la tractoarele noastre

Motul 5100, din cate stiu eu, e sintetic, si nu e cazul la Transalp

Dar fiecare face experiente pe banii lui, nu-i asa? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am schimbat azi ulei+filtru, pana acum motul 300v - mers cu el 3mii (12k -> 15k) ... nu imi mai placea cum suna in zona motorului si nici cum intra in vit 1. Sesizabil mai silentios si nici greutate le intrat in vit. 1 cu mot incalzit pana acum. Trecut pe Motul 5100. Sa vedem cum s-or intelege in timp.

 

Stima,

Paul

Teoria spune: uleiul este viata motorului! Dar nu pretul lui!

Transalp-ul nu are un motor pretentios, este conceput sa functioneze cu orice ulei mineral normal si care este adaptat raport viscozitate si temp. ambientala de ex:10W40 sau 15W40, nu ai ce sa gresesti. Daca este folosit corect pina la 100.000 Km nu consuma ulei, sint posesori care au depasit 400.000 Km fara reparatii capitale. Daca folosesti un ulei mai sofisticat (sintetic sau cu aditivi) risti sa se imbibe discurile de ambreiaj si sa inceapa sa patineze ambreiajul sau sa nu mai gasesti punctul mort (neutral).

Mult mai important este mentinerea nivelului uleiului, schimbarea filtrului si f. important nivelul camerei de nivel la carburatoare si starea "acului ponton" sau cum ai spune. Joja(uleiul) nu are voie sa miroase a benzina. Daca uleiul miroase a benzina, atunci e de rau. Poti sa folosesti un ulei mineral normal cu conditia sa respecti regulile de mai sus. (eu folosesc Mobil 1 cu succes de f multi ani)

Cu banii economisiti investeste in ceva rezonabil: protectii, un halogen bun, un pneu bun cu aderenta...etc

La Km multi fara evenimente!

Editat de valentin25de
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea inteleg ce nu va place voua la uleiul de la reprezentanta Honda?

Important e sa schimbi uleiul la timp, nu sa bagi bani grei in uleiuri care nu sunt folositoare la tractoarele noastre

Motul 5100, din cate stiu eu, e sintetic, si nu e cazul la Transalp

Dar fiecare face experiente pe banii lui, nu-i asa? :D

 

 

poate c a este extrem de scump si te scutura de bani?!?! degeaba...

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU K-davre

 

Arata bine in poze ce ai faurit acolo dar am si eu niste intrebari te rog:

- din ce teava sint facute

- daca sint dupa cotele originale

- ce reducere ai fata de cele originale (la pret)

 

Si eu sunt interesat de detalii... daca pretul e acceptabil, tinand cont ca nu sunt originale, mi-ar place sa colaboram :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt interesat de detalii... daca pretul e acceptabil, tinand cont ca nu sunt originale, mi-ar place sa colaboram :D

 

 

 

ma alatur si eu clubului celor interesati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate c a este extrem de scump si te scutura de bani?!?! degeaba...

eu am dat pe un galon adica aproape 4 litri (3 virgula nustiucat), 6500 forinti, la o reprezentanta Honda din Budapesta

asta numesti tu scump?

Problema e ca in Bucuresti este o singura reprezentanta iar in Budapesta sunt vreo 6, de unde si preturile exagerate ale reprezentantei sau reprezentantelor din RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un parbriz de transalp PD06 nu va enerveaza prin garaj?

contra cost evident :D

de asta ai nevoie?

post-28037-1202348944_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut e vreo diferenta intre modelu de 600 si cel de650,ma refer la comfort,putere,consum.adica merita mai multi bani?am gasit transalp 1999 la 2700eurro e mult?ma bate gandul sa-l cumpar.salutare :kiss:

 

Pai este, in special de pret ! diferenta e f mare... de la modelul din '99 fata de cel din '00 .

Modelul mai nou este adaptat occidentului, adica drumuri aproape in totalitate asfaltate- adica e model mult mai stardal decat cel din 99 :kiss:

 

Mai multe detalii iti pot da cei care eu circulat cu amandoua :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai este, in special de pret ! diferenta e f mare... de la modelul din '99 fata de cel din '00 .

Modelul mai nou este adaptat occidentului, adica drumuri aproape in totalitate asfaltate- adica e model mult mai stardal decat cel din 99 :kiss:

 

Mai multe detalii iti pot da cei care eu circulat cu amandoua :what:

Poti spune concret care sunt diferentele?

Eu stiam ca doar capacitatea cc +50 si carenajul...

Iar daca vrei sa mergi off-road mergi la fel de bine si cu cea dupa 2000, nu?

Editat de parapantistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt nou pe forum, insa acum cateva zile mi-a zis un prieten de TransAlp (mentionez ca nu am mai avut moto pana acum) si pur si simplu m-am indragostit de ea.

 

Vreau sa stiu de unde pot sa o cumpar in RO ? Sau e mai bine sa mi-o aduca cineva din DE ? ( nu vreau versiunea noua si scumpa, ceva pe la 2500-3200 euro ).

 

Ce alte sfaturi imi puteti da ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt nou pe forum, insa acum cateva zile mi-a zis un prieten de TransAlp (mentionez ca nu am mai avut moto pana acum) si pur si simplu m-am indragostit de ea.

 

Vreau sa stiu de unde pot sa o cumpar in RO ? Sau e mai bine sa mi-o aduca cineva din DE ? ( nu vreau versiunea noua si scumpa, ceva pe la 2500-3200 euro ).

 

Ce alte sfaturi imi puteti da ?

 

sal,

 

Cred ca ai facut deja febra.....mie asa mi s-a intamplat cand am vaz un TA :what:

Eu mi-am adus-o din GER(cred ca e si cel mai bine, dar si Italia este o varianta ieftina dar excluzi drumul..)

iti dau ceva link-uri pentru preturi:

1.http://www.motoscout24.autoscout24.de/Public/Home.aspx

2.http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?scopeId=MB&lang=de

 

si cam asa arata.....

 

 

vest

post-24480-1202478958_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si cam asa arata.....

vest

 

 

dap. are craci mishto iar bustul te scoate din minti. si eu m-am indragostit tot la prima vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...