Sari la conținut

Postări Recomandate

saluare tuturor ce citesc aici

am auzit de o intrunire a Transalp.istilor prin august

stiti ceva?

 

Uite AICI topicul de pe acest forum. Am vazuit ca ai cont si pe Transalp.ro - subiectul se discuta AICI. Inteleg ca te trecem pe lista? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata' tin sa va anunt ca puteti circula linistiti pe strazi , nu veti mai avea prbl cu eventualele cuie, le-am adunat eu : DOUA PENE IN DOUA ZILE ! Cred ca atatea pene am facut la masina in 5 ani dar asta este ! Sunt interesat de un cric central ca fara ........m-am cam chinuit ! Bafta la succese !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce sens descentrata?

nu stiu cum sa-ti explic exact, dar cand merge altcineva cu ea si o vezi din fata ai impresia ca roata fata are joc lateral,

din sa nu-mi pod da seama,pare normal :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Pt ca mi-am schimbat becul de la far, am de dat becul vechi (pe el scrie Flosser) + un bec Philips X-treme Power, ambele H4 12V 60/55W, la pretul de 50 lei pt cele doua becuri. Trimit si prin posta.

Detelii la web@onlinesell.ro sau 0721.789.377.

Asfalt uscat,

Vice.

 

 

P.S. Donez un filtru de aer pt Transalp "91. E f putin folosit. Daca-l vrea cineva... ca ma impiedic de el prin casa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

ieri luat permis si vacuta :lol: si azi :lol: primii 50 km pe moto in afara de poligon :lol:

 

post-35903-1210431793_thumb.jpg post-35903-1210431750_thumb.jpg post-35903-1210431771_thumb.jpg

 

M-am speriat putin de masini dar sper sa-mi treaca.

 

 

Asfalt uscat si ne vedem pe drumuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In ritmul ce-mi permite timpul liber (al naibi scrabiciu... :lol: ) cred ca voi termina in ~ 2 saptamani. Oricum, am vazut ca aveam carenele mult mai crapate decat intuisem initial. Pe fiecare carena am avut cel putin 4-5 crapaturi... Plus ca am chiar si bucatele lipsa; sper sa pot sa le fac din acelasi lipici si fibra de sticla... iar lipiciul ala se intareste destul de greu, in ~ 24 de ore, asa ca trebuie sa lipesc o crapatura, sa trec la alta carena si asa mai departe... Oricum, la sfarsit le voi vopsi, ca acel lipici arata super nasol pe carena, oricat as fi incercat sa lipesc cat mai putin pe fata.

Cand voi termina, voi pune poze.

Seara buna tuturor,

Vice.

 

Salut,

Imi poate da cineva cateva sfaturi inainte sa distrug carenele prin vopsire? De vopsit am mai vopsit doar pereti si garduri, nu si carene :lol: . Carenele dupa ce le-am lipit bine, am inceput sa le smirgheluiesc si voi continua asa pana cand ajung sa fie foarte netede (sa nu se mai simta nimic la mana). Mai departe cum fac? Se da o baza de grund si apoi vopseaua? Ca vopsea, m-am gandit la vopselurile din alea la spay. Apropo, stiti vreun magazin ce face culoarea identica daca-i aduc carena si o imbuteliaza in spay? Am nevoie sa fie din Bucuresti. La sfarsit se mai da cu lac? Daca tot m-am apucat, vreau sa le fac perfecte...

Merci,

Vice.

Editat de vice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o rugaminte pentru cunoscatori

am cotrobait in cutia de sub saua de la transalpul meu (rd10) si am gasit conectorii din imagine :lol:

motorul merge perfect dar ma ingrozeste ideea ca lipseste ceva sau sint modificari la instalatia electrica.

orice informatie despre tema asta e bine venita

merci

post-19415-1210516120_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresala incepatorului,cade singura fara sai fac nimic.Rezultatul se vede in poze.Are cineva bari de protectie sau habar unde le pot face.

Gasesti in catalog la Louis sau la Auner. Sunt oameneni pe forum, care aduc. Pentru Louis recomand Romi13

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti in catalog la Louis sau la Auner. Sunt oameneni pe forum, care aduc. Pentru Louis recomand Romi13

 

 

daca reuseste careva sa gaseasca crash baruri sa ma anunte si pe mine

pt model an 95 am omandat de 1 luna si la auner si la louis si de fiecare data cand sun mi se spune ca voi fi anuntat cand vor avea pe stoc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresala incepatorului,cade singura fara sai fac nimic.Rezultatul se vede in poze.Are cineva bari de protectie sau habar unde le pot face.

 

Uite AICI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca reuseste careva sa gaseasca crash baruri sa ma anunte si pe mine

pt model an 95 am omandat de 1 luna si la auner si la louis si de fiecare data cand sun mi se spune ca voi fi anuntat cand vor avea pe stoc

Eu mi-am luat de la Auner, ca erau mai ieftine. Am fost la magazin cu gand sa-mi comand si culmea ca aveau pe stoc, aici in cluj. Adica cineva le comandase si nu le mai ridicase. Pot sa zic ca am fost norocos. Un prieten a asteptat dupa ele la Auner 5 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o rugaminte pentru cunoscatori

am cotrobait in cutia de sub saua de la transalpul meu (rd10) si am gasit conectorii din imagine :lol:

motorul merge perfect dar ma ingrozeste ideea ca lipseste ceva sau sint modificari la instalatia electrica.

orice informatie despre tema asta e bine venita

merci

Cum ai dat de ei? Eu m-am uitat la mine si nu gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scos toate prostiile cele aveam acolo dorind sa sterg interiorul cu o cirpa umeda sa sterg praful adunat.

cablurilesint destul de scurte si vind din partea stinga inspre interiorul compartimentului.o sa dau jos carena de sub sa sa vad acolo ce modificari sint.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat cineva raportul pinioanelor de transmisie a miscarii, este multumit ............! Tre sa schimb kitul de lant si ma gandeam poate fac o mica modificare.....................multam oricum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys am si eu o intrebare....TA 98, consum ulei, stie cineva cat e in parametrii normali sau daca ar trebui sa pape ulei?

 

Iarna trecuta - 800ml la 4000Km

 

Primavara asta - 200 ml la 2000 KM

 

Oare i s a facut de resegmentat? Cand am mai avut revizii am intrebat in service, au zis ca nu pare sa aiba vreo pb, nu se aud batai, fumul evacuat nu prezinta semne ca ar arde ulei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys am si eu o intrebare....TA 98, consum ulei, stie cineva cat e in parametrii normali sau daca ar trebui sa pape ulei?

 

Iarna trecuta - 800ml la 4000Km

 

Primavara asta - 200 ml la 2000 KM

 

Oare i s a facut de resegmentat? Cand am mai avut revizii am intrebat in service, au zis ca nu pare sa aiba vreo pb, nu se aud batai, fumul evacuat nu prezinta semne ca ar arde ulei!

 

Salut,

 

Bujia cum arata? Cati KM la bord? In parametri normali nu consuma ulei din cate stiu eu.

La prima citire suna ciudat!

:(

 

Spor la trebi,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys am si eu o intrebare....TA 98, consum ulei, stie cineva cat e in parametrii normali sau daca ar trebui sa pape ulei?

 

Iarna trecuta - 800ml la 4000Km

 

Primavara asta - 200 ml la 2000 KM

 

Oare i s a facut de resegmentat? Cand am mai avut revizii am intrebat in service, au zis ca nu pare sa aiba vreo pb, nu se aud batai, fumul evacuat nu prezinta semne ca ar arde ulei!

 

nici a mea nu consuma gram... si e vechiuta... '95

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

daca nu e prea tarziu poate ma primiti si pe mine :(

 

am un rebel mic pe care tocmai il casatoresc si astept sa-mi vina saptamana asta transalp-ul, abia astept

 

mai are cineva modelul asta nou si controversat, are cineva idee la ce ma pot astepta de la el?

 

multumiri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transalpul ca orice alt motor....consuma ulei acum depinde si cum mergi cu el . de exemplu eu schimb numai in 6-7mii de ture drept urmare uleiul dispare in mod miraculos cu nemiluita iar la drum lung daca mergi 140-150 cu el e ceva la fel de normal sa pape DAR ATENTIE CE ULEI PUI ...un semisintetic 15w 50 e ideal acum de vara

 

nici a mea nu consuma gram... si e vechiuta... '95

mai incearca cu acceleratia :)

si apropo daca tot te chinui cu fibra ,poxipoale si glaspapir adu-le la mine sa le dau o stropeala profi asa ...nu de alta da-ti sunt indatorat si macar cu atat sa ajut un om incapatzanat :(

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

200de ml de ulei pt 2000 de kilometri mi se pare foarte mult, eu zic ca ceva nu e in ordine...

 

Mi s-a oprit indicatorul de viteza, pur si simplu nu mai merge, vi sa intampalt asta, aveti idee ce ar trebui sa verific/schimb.

 

 

dap. rotita dintata din melc :( sunt expert ca am schimbat vreo 3 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam de sfaturi.

 

Revin cu detalii cerute : KM 43000, ulei pus pana acum 10w40 full sintetic (diverse Motul, Castrol, Motorex) Acum sunt pe Castrol again. Cum eu fac schimbu de ulei la 4000, intr o luna o sa trec la 15W50 sa vedem cum merge. Sugestii de producator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...