Sari la conținut

Postări Recomandate

Posesor de "vaca" din august, merge brici (inclusiv acum pe rece). Are 80.000 km and counting :) happy.gif an '98

 

 

PS: tocmai s-a dus melcul, are cineva idee de unde pot face rost de unul; ma intereseaza nou (daca se mai gaseste) dar nu exclud nici posibilitatea sh

 

Poza, ca am vazut ca se poarta biggrinbounce2.gif

post-35286-0-27240800-1321523514_thumb.jpg

post-35286-0-38133800-1321523517_thumb.jpg

Editat de Voltaire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti 0762699026 magazin 120 lei nou

 

Posesor de "vaca" din august, merge brici (inclusiv acum pe rece). Are 80.000 km and counting :) happy.gif an '98

 

 

PS: tocmai s-a dus melcul, are cineva idee de unde pot face rost de unul; ma intereseaza nou (daca se mai gaseste) dar nu exclud nici posibilitatea sh

 

Poza, ca am vazut ca se poarta biggrinbounce2.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posesor de "vaca" din august, merge brici (inclusiv acum pe rece). Are 80.000 km and counting :) happy.gif an '98

 

 

PS: tocmai s-a dus melcul, are cineva idee de unde pot face rost de unul; ma intereseaza nou (daca se mai gaseste) dar nu exclud nici posibilitatea sh

 

Poza, ca am vazut ca se poarta biggrinbounce2.gif

 

Te pot ajuta eu cu melcul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Caut pentru TA-ul unui prieten, bucsile de cauciuc din jugul superior, cele in care se prinde ghidonul. Puteti vedea in poza la ce ma refer. Din cate vad, Honda vinde aceste piese decat cu tot cu jug. Asadar, cunoasteti ceva locuri in care pot gasi niste bucsi aftermarket?

 

TA-ul este fabricatie 1993, model P (XL600VP).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa tot cauti ... nu se vand separat... daca are joc acolo eu am facut niste inele mai groase de cauciuc care le-am bagat si strans la loc intre 16 si jug.

 

Am un jug dinala superior de la un motor accidentat l-am luat special pt acest lucru ...si ma tot uit ca curca in lemne cum sa scot bucsele alea fara sa le dstrug...fara succes pana acuma ...nici nu prea am insitat cei drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand un nene din Bucuresti, ce se ocupa cu fabricarea componentelor de cauciuc (de la tampoane pana la garnituri de frana): Strada vaselor nr 7, tel 0723.361.558 si 021.210.16.29. Doar ca nu le stie dupa model de moto, ci ii dai dimensiunile si ti le face.

Eu am facut la el garnituri pentru pompa spate la Husqvarna TE610, 10 lei mi-a luat pe lucrare, in timp ce la reprezentanta nu se vand garnituri separat, ci doar pompa frana cu totul, undeva pe la 70 eur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Caut pentru TA-ul unui prieten, bucsile de cauciuc din jugul superior, cele in care se prinde ghidonul. Puteti vedea in poza la ce ma refer. Din cate vad, Honda vinde aceste piese decat cu tot cu jug. Asadar, cunoasteti ceva locuri in care pot gasi niste bucsi aftermarket?

 

TA-ul este fabricatie 1993, model P (XL600VP).

 

In EPC-ul Honda nu exista cod separat pentru ele...nu se pot comanda separat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tutoror

 

De sambata sunt proaspatul posesor al unui Transalp din 2004 si sunt foarte fascinat si multumit de el, sper sa ne intelegem bine impreuna.

Am o rugaminte la voi, daca cumva este pe aici cineva care e moderator si pe transalp.ro il rog sa-mi dea accept la invitatie (Horea Nistor) nu de alta dar as vrea sa dau jos ceva manuale de transalp si doar acolo le-am gasit, nu ma lasa fara sa fiu inregistrat. Daca nu v-as ruga sa imi ziceti de unde as putea sa le dau jos.

 

Numai bine

Horea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tutoror

 

De sambata sunt proaspatul posesor al unui Transalp din 2004 si sunt foarte fascinat si multumit de el, sper sa ne intelegem bine impreuna.

Am o rugaminte la voi, daca cumva este pe aici cineva care e moderator si pe transalp.ro il rog sa-mi dea accept la invitatie (Horea Nistor) nu de alta dar as vrea sa dau jos ceva manuale de transalp si doar acolo le-am gasit, nu ma lasa fara sa fiu inregistrat. Daca nu v-as ruga sa imi ziceti de unde as putea sa le dau jos.

 

Numai bine

Horea

 

 

Sa il stapanesti sanatos. Si eu tot din 2004 am si sunt foarte multumit.

Pe forum se misca mai greu baietii dar pana la urma o sa iti dea drumu la cont. Daca ai nevoie urgent trimite-mi un email pe mihai ( a t ) nurv.ro si iti dau eu manualele.

Editat de Mihaif2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tutoror

 

De sambata sunt proaspatul posesor al unui Transalp din 2004 si sunt foarte fascinat si multumit de el, sper sa ne intelegem bine impreuna.

Am o rugaminte la voi, daca cumva este pe aici cineva care e moderator si pe transalp.ro il rog sa-mi dea accept la invitatie (Horea Nistor) nu de alta dar as vrea sa dau jos ceva manuale de transalp si doar acolo le-am gasit, nu ma lasa fara sa fiu inregistrat. Daca nu v-as ruga sa imi ziceti de unde as putea sa le dau jos.

 

Numai bine

Horea

 

 

 

 

Aici http://www.manualedereparatie.info/categorii/honda.html

 

Succes. O sa iubesti Transalpul.

Editat de suzukigsx550es
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am releul de semnalizare busit (incepe sa semnalizeze la 6-7 secunde dupa actionarea butonului, indiferent de parte). Stie cineva cu cate picioare este? Ca sa il cumpar direct de la un magazin auto, nu sa stau sa desfac carenajul intai pentru a-l identifica.

Sincer, mi-e frica sa intreb la Honda cat costa un releu, m-as duce direct la magazinele auto sa iau unul universal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cu 3 picioruse (cel putin la XL600). Eu l-am inlocuit acum cativa ani cu unui din ala tubular, electromecanic (am impresia ca e pt DACIA 1300). Dar... probabil, te-a lovit si pe tine eterna problema a semnalizarii la Transalp. Sunt sanse mici sa fie de la releu. La mine, cel putin, nu a fost. Ia toate mufele, contactele, soclurile de becuri ce tin de semnalizare si curata-le cu spay de contact. Dupa ce fac asta, o perioada e ok. Apoi reapare si la mine. La primavara voi schimba releul cu unul pt leduri si becurile cu unele pe leduri. Sa vedem daca asa va mai face (fiind pe leduri, consumul si caderea de curent este mult mai mica si nu ar mai trebui sa faca asa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am releul de semnalizare busit (incepe sa semnalizeze la 6-7 secunde dupa actionarea butonului, indiferent de parte).

 

Releul nu are nimic

Curata contactele din butonul de semnalizare si cele ce pe releu (papucii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-am pus si eu un releu de semnalizare electronic si semnale cu led pe spate . La 650 este cu 3 picioruse si se potriveste de la scutere chinezesti ( au aceasi mufa ) , dar mi-am dat seama doar dupa ce am demontat motorul si eu deja aveam cumparat unul de dacie cu 3 picioruse pe care l-am adaptat . Sunt 3 fire negru(masa) , gri ( vine dela intrerupator) si verde ( merge la semnale) asta dupa schema electrica, iar eu le-am legat in felul urmator : negru la R , verde la + , iar gri la C ( dupa cum sunt notate pe plastic piciorusele , dar este lipita o hartie mica in care sunt in alta ordine , oricum am ars 2 sigurante pana am gasit combinatia .

post-14351-0-47965900-1322675800_thumb.jpg

post-14351-0-81557500-1322675837_thumb.jpg

post-14351-0-16880900-1322675848_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati -va la TA[acest topic ] 2 variante......1 Propietarii de TA nu au ce comenta la adresa motoretei , ca este o mobra plictisitoare , ca nu se strica , decat la 2 ani o data si aia problema neinteresanta . 2 Propietarilor le e lene sa scrie pe acest topic ceea ce nu cred :friends: Sa ne vedem in 2012 la intrunire sanatosi :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare frati transalp-isti !!! :P

Problema mare :rose: de unde pot pentru ca sa-mi cumpar :( un CDI de TA'91 si dupa aia sa nu merg 1 km si sa se strice :P dar ... nici sa raman sarac .

Ignitech; 150e livrat direct la tine la usa.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati -va la TA[acest topic ] 2 variante......1 Propietarii de TA nu au ce comenta la adresa motoretei , ca este o mobra plictisitoare , ca nu se strica , decat la 2 ani o data si aia problema neinteresanta . 2 Propietarilor le e lene sa scrie pe acest topic ceea ce nu cred :friends: Sa ne vedem in 2012 la intrunire sanatosi :peace:

 

te-a cam luat valul

de aproape 3 ani exista www.transalp.ro/forum/

acolo se discuta la greu, sectionat pe probleme si idei

hai pa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Releul nu are nimic

Curata contactele din butonul de semnalizare si cele ce pe releu (papucii)

 

Nu stiu de ce scrii tu aici ,ca de fapt ai AT si nu TA . Forumul de la TA il citesc de mult, dar nu scriu , doar citesc . Sunt 500 de membriii acolo dar nu scriu decat vreo 20 . Care de fapt a-ti monopolizat acel forum . Se scrie la greu? Doar de cei 20 . :cheers: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...