Sari la conținut

Simson


satana pe mobra
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare....nu stiu daca pun intrebarea unde trebuie, dar imi poate spune si mie care ste pretul corect pentru un Simson AWO, motor defect (trebuie schimbat), si nu in totalitate original (la o prima vedere rezervorul nu e al lui)? Trebuie mentionat ca se afla intr-o stare jalnica....

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare....nu stiu daca pun intrebarea unde trebuie, dar imi poate spune si mie care ste pretul corect pentru un Simson AWO, motor defect (trebuie schimbat), si nu in totalitate original (la o prima vedere rezervorul nu e al lui)? Trebuie mentionat ca se afla intr-o stare jalnica....

 

Multumesc!

Moca + 1 Kg.tuica buna.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare....nu stiu daca pun intrebarea unde trebuie, dar imi poate spune si mie care ste pretul corect pentru un Simson AWO, motor defect (trebuie schimbat), si nu in totalitate original (la o prima vedere rezervorul nu e al lui)? Trebuie mentionat ca se afla intr-o stare jalnica....

 

Multumesc!

Daca e Awo, merita si el ceva acolo.., daca nu il cumperi da-mi un bip la 0723561549.., poate il iau eu, merci. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare....nu stiu daca pun intrebarea unde trebuie, dar imi poate spune si mie care ste pretul corect pentru un Simson AWO, motor defect (trebuie schimbat), si nu in totalitate original (la o prima vedere rezervorul nu e al lui)? Trebuie mentionat ca se afla intr-o stare jalnica....

 

Multumesc!

E simplu!Inmulteste cat ti-a cerut el cu 0,9 si da-i biletele.Cand e vorba de simson treaba se face rapid,in tacere.Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu cred ca e locul portrivit ptr. intrbarea mea...dar in speranta ca aici intra multi posesori de simson am sa incerc:)......cine are rampa de ungere, seile si suspensiile spare de la un simson AVO???ofer piese de simson sprot la schimb... multumesc pentru intelegere...adresa dea de mail este erebus103@yahoo.com :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e locul portrivit ptr. intrbarea mea...dar in speranta ca aici intra multi posesori de simson am sa incerc:)......cine are rampa de ungere, seile si suspensiile spare de la un simson AVO???ofer piese de simson sprot la schimb... multumesc pentru intelegere...adresa dea de mail este erebus103@yahoo.com :D

Rampa de ungere nu prea exista in aceste motoare, exista rampa de culbutori insa. Am eu o pereche de culbutori de AWO cu tot cu axul lor si cu rolele aferente. Costa 50 de lei. Daca te intereseaza, fac si poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rampa de ungere nu prea exista in aceste motoare, exista rampa de culbutori insa. Am eu o pereche de culbutori de AWO cu tot cu axul lor si cu rolele aferente. Costa 50 de lei. Daca te intereseaza, fac si poze.

 

Hai cu pozele. Daca nu le vrea sau nu ii trebuie lui, le vreau eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rampa de ungere nu prea exista in aceste motoare, exista rampa de culbutori insa. Am eu o pereche de culbutori de AWO cu tot cu axul lor si cu rolele aferente. Costa 50 de lei. Daca te intereseaza, fac si poze.

ok ok astept pozele si facem tranzactia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva luni de munca o vara f&%#ta si inca nu sunt gata :blink:

Superbe exemplare :blink: , felicitari . Eu deja regret ca nu am putut duce la bun sfirsit un proiect asemanator cu un IJ56 dar asta e poate altcineva va reusi . :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva luni de munca o vara f&%#ta si inca nu sunt gata :blink:

 

 

 

ca de fabrica....fain si 56-le se integreaza bine in peisaj.......ce misto ar arata astea pe drumurile patriei noastre...cine stie poate pe viitor vor fi mai multe :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa prinda forma si simsonul meu,daca am timp sper saptamana viitoare sa fie gata.

As mai avea nevoie de chederele de aluminiu ce prind pielea in partea de jos a seilor si de un cablu de kilometraj.

Atasul sper sa fie proiect pt iarna care vine.

Revin cu foto.

post-22500-1255091057_thumb.jpg

post-22500-1255091081_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa prinda forma si simsonul meu,daca am timp sper saptamana viitoare sa fie gata.

As mai avea nevoie de chederele de aluminiu ce prind pielea in partea de jos a seilor si de un cablu de kilometraj.

Atasul sper sa fie proiect pt iarna care vine.

Revin cu foto.

Cablu de Kilometraj poti lua de la Dany se potriveste de la Nipra.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
nu cred ca e locul portrivit ptr. intrbarea mea...dar in speranta ca aici intra multi posesori de simson am sa incerc:)......cine are rampa de ungere, seile si suspensiile spare de la un simson AVO???ofer piese de simson sprot la schimb... multumesc pentru intelegere...adresa dea de mail este erebus103@yahoo.com :)

Am postat poza. Astept raspuns... Da sau ba.

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Frumoase Simsonuri mai aveti, ati investit multa munca si parale cred, dar dupe cum se vad in poze a meritat munca. Mereu miau placut, cand eram copil eu si cu fratimiu mai mare si el fiind un pasionat de motoare ni se scurgeau ochii dupe ele... FELICITARI.

Apropo la Biker bar din Otopeni in curte e un Simson pentru cei interesati merita restaurat e pcat de el nu credeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...