Sari la conținut

Simson


satana pe mobra
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multumesc,nu.am luat noi ceva mai ieftine,aprox. jumate din acest pret.prefer sa mai astept si sa-mi fac o comanda mai mare..

post-19117-0-43875200-1338290587_thumb.jpg

Salutare 4bike.Daca faci comanda de pe ebay.de as vrea si eu cate ceva de acolo printre care si 1 set de cauciucuri pt rezervor ca e super pretu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un "cauciuc" lateral care vine pe rezervor pentru protectie genunchi..... second binenteles dar acceptabil , poate sa fie si crapat dar sa fie intreg .

Mai caut si clemele de prindere a manerului de la saua spate { cel din foto } daca are cineva . Multumesc

post-29942-0-42724200-1338311390_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Vreau sa reconditionez furca de simson dar nu stiu de unde sa fac rost de toate semeringurile si garniturile de cauciucnecesare.

Cele care prind "pantalonasii/suportii" de far astia vin intre ochelari 4buc si semeringurile de la teava de sub ochelar 2buc sus si 2buc jos.

Daca aveti asa ceva in stare buna, le cumpar.0741510568

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc,nu.am luat noi ceva mai ieftine,aprox. jumate din acest pret.prefer sa mai astept si sa-mi fac o comanda mai mare..

post-19117-0-43875200-1338290587_thumb.jpg

Scuze, mi-a luat-o mouse-ul pe dinainte. Și eu m-am mirat de preț, dar după ce am postat. M-am uitat pe facturi și am discoverit că le-am luat din altă parte cu 25.

Le vrei cu 20?

 

post-59949-0-04769900-1338380216_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un "cauciuc" lateral care vine pe rezervor pentru protectie genunchi..... second binenteles dar acceptabil , poate sa fie si crapat dar sa fie intreg .

De asta iti trebuie? :scratch:

 

 

7301555892_aef4eeb87b_b.jpg

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai caut si clemele de prindere a manerului de la saua spate { cel din foto } daca are cineva . Multumesc

 

Era prin casa. Mai am clema asta, nush daca te ajuta, saua o fi de Simsonel sau de vreun Mz?

 

 

7301767736_d34f943d62_b.jpg

7301769718_cbe0c0c0a2_b.jpg

7301771306_2127a560cf_b.jpg

7301772248_3b7427d255_b.jpg

 

 

Hai ca o sa postez la Bursa si pozele cu buretele de sa si mai e o chestie pt Cristi80.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva din TM care le mai are new-old-stock (simson.timisoara ), si e un producator polonez care le face nou, almot parca. Google iti da rezulate bune. Mai e si ebay.

Daca ai montat piston de skoda, a scazut raportul de compresie si de aia nu mai are vlaga. Intai asigura-te ce ai nevoie, ca daca montezi piston plat original in loc de bombat, tot nu e ok.

Am inteles si multumesc. Mai am o nelamurire.. Pentru modelul meu sport 1961 ce tip de piston terbuie? Daca nu ma insel am nevoie de varianta plata nu varianta bombata, insa nu sunt 100% sigur si nu vreau sa fac inca o prostie ca data trecuta cu pistonul de Skoda:)

Mersi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu protectiile de pe rezervor am rezolvat-o multumita domnului Petcu , si se pare ca am rezolvat si cu acele cleme multumita lui Mihai Prd . Va multumesc :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, mi-a luat-o mouse-ul pe dinainte. Și eu m-am mirat de preț, dar după ce am postat. M-am uitat pe facturi și am discoverit că le-am luat din altă parte cu 25.

Le vrei cu 20?

 

post-59949-0-04769900-1338380216_thumb.jpg

 

daca nu s-au dat deja,sigur ca le vreau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca ma bag,doar cred ca este de simson T :cheers:

Este posibil ca dealungul timpului sa se fi pus de diversi detinatori si dastea cu tot cu suporti din tabla sau poate chiar si de fabrica , NU STIU , dar uite aici le da la fel ca la Sport . :friends:

http://www.ostmotorrad.de/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este posibil ca dealungul timpului sa se fi pus de diversi detinatori si dastea cu tot cu suporti din tabla sau poate chiar si de fabrica , NU STIU , dar uite aici le da la fel ca la Sport . :friends:

http://www.ostmotorrad.de/

 

 

posibil,dar nu sunt sigur,am avut awo si in ani 80,si-si acuma tot asa am! ''cred ''original

http://www.oldtimer-teileshop.de/awo/sitzbaenkesitzbezuege-und-saettel/index7.html

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am desfacut ieri furca la al meu Simson Sport. Am gasit in loc de bucse de textolit (sau ce o fi fost materialul original) niste bucse de fonta. M-am prefacut ca nu am vazut nimic, am pus totul la loc si o sa traiesc cu joc in furca pana gasesc o furca mai buna (never).

 

Am nevoie (si) de un reflector + sticla de far. Ce as putea sa folosesc in loc de cel original?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Simson 425 s an 1960 solo modificat (se poate readuce la original cu piese originale) inmatriculat pe numele meu, itp valabil, acumulator nou, asigurare expirata, stare buna de functionare. Pret Fix 350 Euro, motorul se poate vedea in Timisoara. Schimb si cu alte comuniste cu nr. nou si in stare de functionare (chiar si cu diferenta de bani) de preferat cu atas.

 

 

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-simson-425s-din-1961-450383.html

Editat de bach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...