Sari la conținut

Simson


satana pe mobra
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Are cineva idee ce alt buson potriveste pe un rezervor de SR2 ??? sau poate aveti pe-acasa careva busonul original de vanzare :)

Sau daca vrei asa uite asta micu de jos se potriveste ....dar este de la modele mai noi de Simsonete KR etc.

Pret 40 lei + taxe .

post-29942-0-18476200-1335880870_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau daca vrei asa uite asta micu de jos se potriveste ....dar este de la modele mai noi de Simsonete KR etc.

Pret 40 lei + taxe .

 

Îl vreau eu pe cel de MZ din stânga sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut sa cumpar suruburi reglat joc supape (surub+contrapiulita) pt Simson Sport si ax pedala schimbator de viteze (cel din stanga )neavariat/sudat etc, daca e posibil cu tot cu pedala pe el

Editat de bach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Simson Sport din 1959 ,250cmc,4 timp,acte vechi cu posibilitate de eliberare certificat fiscal, stop spate set motor si alte piese mai sunt la pachet , functional pe 12v sau 6 v,stare buna estetica. pret 700eur putin neg ,pe viitor pregatesc si un ataj pt ea.Serie motor, cutie viteza si grup transmisie.

post-16700-0-60974300-1336153029_thumb.jpg

post-16700-0-19200500-1336153057_thumb.jpg

post-16700-0-07528800-1336153138_thumb.jpg

post-16700-0-87089400-1336153206_thumb.jpg

post-16700-0-72739900-1336153262_thumb.jpg

post-16700-0-18363900-1336153292_thumb.jpg

post-16700-0-07730900-1336153329_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am nevoie de ajutorul vostru, am vrut s-o pun pe roti weekend-ul asta dar cred ca-mi lipseste un distantier

pe axul din fata intre telescop si roata; pe langa acest distantier as mai avea nevoie si de un suport de picior

pentru ca unul este sudat in toate incheieturile si directiile.

 

Deocamdata atat, multumesc...

 

post-12587-0-63368600-1336324924_thumb.jpg post-12587-0-92489900-1336324911_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distantier nu exista.Iti lipseste capacul care acopera rulmentul dar acela nu iti va acoperii distanta pe care o ai tu acolo.Probabil axul nu e suficient strans.

post-19117-0-32666100-1336334553_thumb.jpg

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am nevoie de ajutorul vostru, am vrut s-o pun pe roti weekend-ul asta dar cred ca-mi lipseste un distantier

pe axul din fata intre telescop si roata; pe langa acest distantier as mai avea nevoie si de un suport de picior

pentru ca unul este sudat in toate incheieturile si directiile.

 

Salve! Motorului la care lucrezi i-ar trebui mai multe.Dar,macar cu astea sa te ajut.Iti pot trimite gratis un suport de picior(probabil pentru conducator,ca vad o sea) si un ax fata cu capac(ca ala,daca nu ma insel,pare facut de nea spirica). Le pot trimite cu urgent curier,nu stiu cat e transportul.O adresa,daca doresti,desigur. Numai bine!

 

Caut sa cumpar suruburi reglat joc supape (surub+contrapiulita) pt Simson Sport si ax pedala schimbator de viteze (cel din stanga )neavariat/sudat etc, daca e posibil cu tot cu pedala pe el

De curand am facut vreo 40 de suruburi cu contrapiuluta,asa ca te pot servi oricand. Is facute bine,cu raspundere,piulita este un pic mai inalta. Nu e o problema sa-ti trimit 4 bucati complete,de exemplu. Cu celelalte piese e mai greu.Le am,nu e problema,dar nu am timp sa le caut. Dar,momentan,gratis,te pot servi cu suruburile. Atat pot face momentan. Succes cu trupa,nu va lasati,feriti-va de femeile din jurul vostru,ele va vor descuraja permanent. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distantier nu exista.Iti lipseste capacul care acopera rulmentul dar acela nu iti va acoperii distanta pe care o ai tu acolo.Probabil axul nu e suficient strans.

 

Cota mai mare a axului este deja pana la saiba cu pasla, deci ar trebui capacul...seamana cu cel din spate..

 

 

Salve! Motorului la care lucrezi i-ar trebui mai multe.Dar,macar cu astea sa te ajut.Iti pot trimite gratis un suport de picior(probabil pentru conducator,ca vad o sea) si un ax fata cu capac(ca ala,daca nu ma insel,pare facut de nea spirica). Le pot trimite cu urgent curier,nu stiu cat e transportul.O adresa,daca doresti,desigur. Numai bine!

 

sigur ca trebuie mai multe, dar incet cu treaba buna le mai adun, nu am unde sa vad un simson permanent sa-i observ toate detaliile....plus ca lucrez la ea doar in week-end la tara, ....am lasat un mesaj.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ame='BLACK SPIDER' timestamp='1336325379' post='3120737']

salut,

am nevoie de ajutorul vostru, am vrut s-o pun pe roti weekend-ul asta dar cred ca-mi lipseste un distantier

pe axul din fata intre telescop si roata; pe langa acest distantier as mai avea nevoie si de un suport de picior

pentru ca unul este sudat in toate incheieturile si directiile.

 

Salve! Motorului la care lucrezi i-ar trebui mai multe.Dar,macar cu astea sa te ajut.Iti pot trimite gratis un suport de picior(probabil pentru conducator,ca vad o sea) si un ax fata cu capac(ca ala,daca nu ma insel,pare facut de nea spirica). Le pot trimite cu urgent curier,nu stiu cat e transportul.O adresa,daca doresti,desigur. Numai bine!

 

 

De curand am facut vreo 40 de suruburi cu contrapiuluta,asa ca te pot servi oricand. Is facute bine,cu raspundere,piulita este un pic mai inalta. Nu e o problema sa-ti trimit 4 bucati complete,de exemplu. Cu celelalte piese e mai greu.Le am,nu e problema,dar nu am timp sa le caut. Dar,momentan,gratis,te pot servi cu suruburile. Atat pot face momentan. Succes cu trupa,nu va lasati,feriti-va de femeile din jurul vostru,ele va vor descuraja permanent. Numai bine!

 

Esti un mare domn, m-ar ajuta enorm suruburile alea, altfel nu pot sa ma folosesc de el, nu vreau sa-i distrug motorul, din pacate omul de la care l-am luat nu a fost asa de ok cum parea dar oricum nu vreau sa arunc cu noroi pe forum, ideea e ca am niste suruburi puse cu saibe de aluminiu ca sa stea la o anumita distanta surubul de coada supapei, nici o contra piulita nimic, iti dai seama ca sau modificat saibele alea de aluminiu si pe evacuare aveam joc 0= zero. treaba cu axul nu e asa urgenta ca asta cu suruburile. Am sa-ti las un PM cu datele mele sa poti sa le trimiti cand ai timp. Multumesc inca o data de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cota mai mare a axului este deja pana la saiba cu pasla, deci ar trebui capacul...seamana cu cel din spate..

 

Da,seamana,doar ca in spate e de 19mm si pe fata de 17mm

 

O sa te cam chinui sa urci motorul sus daca nu dai jos rezervorul,cutiile de scule si chiulasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incet, incet cred ca il aduc la original asa ca daca aveti repere de caroserie in plus pe-acasa nu ezitati sa ma contactati, aici sau pe PM. Imi lipsesc urmatoarele : toata partea de fata a motocicletei = furca roata aripa ghidon far etc

Roata si aripa spate

Cutii de scule

Rezervor

suporti picioare "pilot"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut undeva o comanda pentru un pison plat de Simson Sport, si am primit un piston bombat de Simson Sport. Am o sansa s-o adaptez la chiulasa pentru piston plat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut undeva o comanda pentru un pison plat de Simson Sport, si am primit un piston bombat de Simson Sport. Am o sansa s-o adaptez la chiulasa pentru piston plat?

E interesant. Ieri am pus pistonul bombat de Sport 14cp pe chiulasa de Sport 15,5cp (cea cu camera ardere mai mica) si parca s-ar potrivi. Dar rezultat o sa fie un raport de compresie mai mare decat cu pistonul plat. Oare o sa rezista motorul la asa ceva?

Intre timp am contactat vanzator, si o sa fac schimb cu un piston plat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E interesant. Ieri am pus pistonul bombat de Sport 14cp pe chiulasa de Sport 15,5cp (cea cu camera ardere mai mica) si parca s-ar potrivi. Dar rezultat o sa fie un raport de compresie mai mare decat cu pistonul plat. Oare o sa rezista motorul la asa ceva?

Intre timp am contactat vanzator, si o sa fac schimb cu un piston plat.

Merge super cu piston bombat( am avut nou si original) insa reduci viata ambielajului care este moartea motorului de Simson

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Un strungar mi a facut niste suruburi din ala care iti trebuie. Sunt din otel tare.

Daca iti trebuie, pot sa vand o pereche.

 

Primo surub la stinga e originalul (folosit).

 

Caut sa cumpar suruburi reglat joc supape (surub+contrapiulita) pt Simson Sport si ax pedala schimbator de viteze (cel din stanga )neavariat/sudat etc, daca e posibil cu tot cu pedala pe el

post-13784-0-99745100-1336641471_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Un strungar mi a facut niste suruburi din ala care iti trebuie. Sunt din otel tare.

Daca iti trebuie, pot sa vand o pereche.

 

Primo surub la stinga e originalul (folosit).

 

 

Multumesc de oferta, eu am nevoie surub+piulita, si momentan astept semn de la user-ul Simson Simson care a spus ca ma ajuta el cu suruburi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...