Sari la conținut

Comemorare In Fata Guvernului


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

Bineinteles ca vom aduce apa la Universitate. Problema este unde parcam atatea motoare la universitate? Nu vreau sa bulversam traficul ... ar fi pacat sa dam posibilitatea mediei sa aibe un subiect de critica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 388
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bineinteles ca vom aduce apa la Universitate. Problema este unde parcam atatea motoare la universitate? Nu vreau sa bulversam traficul ... ar fi pacat sa dam posibilitatea mediei sa aibe un subiect de critica.

 

am rezolvat si cu parcarea.

 

SE FACE RONDUL LA UNIVERSITATE SPRE ROSETTI, INAINTE DE MINISTERUL AGRICULTURII VA FI UN AGENT AL POLITIEI RUTIERE, CARE VA OPRI CIRCULATIA SI NE VA FACE LOC SA PUTEM URCA SPRE CASA DE BILETE IN FATZA LA TNB!

 

baga si Adevarul reportaj.

 

baga rompress

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine s-ar putea sa ploua.

 

Uite doua linkuri cu vremea hour-by-hour pentru maine, 14 jun, in Bucuresti

 

www.accuweather.com

 

www.weather.com

 

Primul e mai optimist, al doilea mai pesimist. Oricum, ambele spun ca va ploua dupaamiaza. Datele se actualizeaza in functie de ultimele informatii meteo, deci daca intrati mai tarziu, s-ar putea sa se schimbe putin prognoza pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb shi eu,nu dau cu parul. Nu era frumos sa vina shi un preot la comemorare ,sa spuna o rugaciune pt cei disparuti? Shi poate ne stropea cu aghiasma ca sa scapam de rele.E o idee,nu ma impuscatzi pt asta.

 

Despre ploaie...e vara iar ploaia e shi ea de vara deci trecatoare.Nu cred ca o sa murim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb shi eu,nu dau cu parul. Nu era frumos sa vina shi un preot[...] Shi poate ne stropea cu aghiasma ca sa scapam de rele.[...]

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :finger: Imi cer scuze dar partea asta chiar e super amuzanta :finger: :baldy: :lol: :eek:

 

Scapi de rele daca te asiguri - daca conduci prudent si daca ai zile ... restu nici popa nu le poate influenta ....

 

PS:Apartenta la o anumita religie nu mi se pare importanta in aceasta comemorare si nici prezenta fetelor bisericesti.Nu e parastas ci doar mergem sa ne aducem aminte de ei si sa tragem un semnal de alarma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am confirmarea ca baga si Curentul.

 

 

am rezolvat si cu parcarea.

 

SE FACE RONDUL LA UNIVERSITATE SPRE ROSETTI, INAINTE DE MINISTERUL AGRICULTURII VA FI UN AGENT AL POLITIEI RUTIERE, CARE VA OPRI CIRCULATIA SI NE VA FACE LOC SA PUTEM URCA SPRE CASA DE BILETE IN FATZA LA TNB!

baga rompress

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :lol: :lol: :lol: :finger: Imi cer scuze dar partea asta chiar e super amuzanta :finger: :baldy: :lol: :eek:

 

Scapi de rele daca te asiguri - daca conduci prudent si daca ai zile ... restu nici popa nu le poate influenta ....

 

PS:Apartenta la o anumita religie nu mi se pare importanta in aceasta comemorare si nici prezenta fetelor bisericesti.Nu e parastas ci doar mergem sa ne aducem aminte de ei si sa tragem un semnal de alarma.

 

corect!

Fara fetze bisericesti! Daca vrei, poti sa spui tu o rugaciune in gand! Apoi, daca sunt catolici sau alte religii, s-ar putea sa nu le convina ideea sa aibe un preot ortodox la adunare! Asa ca evitam discutii inutile. Cat mai simplu trebuie sa fie, pentru o reusita!

Sunt gata tricourile!

 

Le aduc diseara la arc! Voi veni cu masina ca nu am cum sa le pun pe moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat si cu parcarea.

 

SE FACE RONDUL LA UNIVERSITATE SPRE ROSETTI, INAINTE DE MINISTERUL AGRICULTURII VA FI UN AGENT AL POLITIEI RUTIERE, CARE VA OPRI CIRCULATIA SI NE VA FACE LOC SA PUTEM URCA SPRE CASA DE BILETE IN FATZA LA TNB!

baga rompress

 

Si p'asta ai rezolvat-o :lol: Bai, jos palaria.

 

PS: Nu vrei sa intri in DM?, intotdeauna este loc pentru astfel de oameni. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom fi prezenti. Asa ca nu va speriati. Vom fi destui.

Sa avem grija ca viteza sa nu fie mai mare decat viteza legala.

Venim si cu apa.

Va fi OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si p'asta ai rezolvat-o :lol: Bai, jos palaria.

 

PS: Nu vrei sa intri in DM?, intotdeauna este loc pentru astfel de oameni. :lol:

 

:lol: sunt convins ca exista oameni de exceptie in DM. n-as fi facut nimic daca nu ma inspiram din ideea voastra. Eu sunt multumit ca pot fii prieten cu voi si ca ne ajutam reciproc! Singur nu pot, vom avea nevoie de cativa motociclisti cu experienta la aceasta comemorare!

La fiecare 10 motociclisti va fii un lider cu banderola alba pe mana! Vor fi nevoie de cel putin 15 motociclisti cu experienta! Astfel grupul va fi mult mai unit, strunit si probabilitatea incidentelor neplacute mult mai mica!!!

Foarte probabil ca vor fi si membri din DM care vor primii aceasta sarcina si cred ca vor face treaba buna. Diseara se va stabili cine va avea sarcina sa tina cate un grup!

 

Am rezolvat si cu parcarea de la Dalli. Tocmai am vorbit cu directorul si ne va elibera parcarea maine!

Ma duc sa iau tricourile. Am plecat. Ne vedem diseara la arc la ora 19!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot veni diseara la arc... Sa aduci tricouri si maine!!

 

A, felicitari ptr deranjul de a obtine autorizatie, de a vorbi la parcari, etc, etc! Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat si cu parcarea de la Dalli. Tocmai am vorbit cu directorul si ne va elibera parcarea maine!

Ma duc sa iau tricourile. Am plecat. Ne vedem diseara la arc la ora 19!

 

Omul asta e bionic. :lol:

Esti tare man. Tot respectul.

Multumim mult pentru ca ne-ai scapat de probleme.

Eu venam oricum dar acum vin mult mai relaxat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare.. Din pacate, maine scap de la servici la 20:00, si nici daca ii pic cu ceara nu ma lasa astia sa plec mai repede..... Implicit, nu am cum sa ajung la comemorare fara sa incurc (nu vreau sa fac asta).. Dar as putea totusi sa ajung la universitate.. Din ce s-a spus aici, am inteles ca la 20:15 se pleaca de la Victoriei spre Universitate.. Mers legal (chiar usor, fiind multi pt ca nu vrea nimeni neplaceri) ceea ce inseamna cca. 10 min pana la universitate.. Timp in care as putea sa ajung si eu acolo..... As putea, intr-un fel sau altul, sa ma alatur voua acolo? Repet... fara sa incurc toata actiunea asta.. Vad ca ati muncit foarte mult pt acest lucru... Incerc doar sa gasesc o varianta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa evenimente ne intoarcem la Arc pentru impresii sau ne raspandim care incotro?

 

Cine vine cu apa merge la universitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o idee. incerc sa vorbesc cu producatorii de apa de la noi sa vad care poate sa ne ajute sa aduca un microbuz cu apa, la bidoane de 5 litri. Astfel nu mai trebuie sa caram apa cu noi, o cumparam direct de la masina de distributie de apa! Daca reusesc o sa fie un microbuz la universitate in jurul orei 20:00.

idea apartine lui cristi hrubaru. am vb cu el mai devreme la tel. mi se pare excelenta.

 

REGULI!

 

NU SUNT ACCEPTATI MOTOCICLISTI CARE SE ATASAZA DE COLOANA DE MOTOCICLETE DACA NU POT PLECA DE LA ARC NE POT ASTEPTA ACOLO!

 

RESPECTATI SEMNELE MOTOCICLISTILOR CARE VOR AVEA BANDEROLA ALBA PE MANA! LA NEVOIE VOR FI SINGURII CARE AU VOIE SA IASA DIN GRUP DOAR DACA ESTE STRIC NECESAR, PENTRU INLATURAREA UNUI MOTOCICLIST CARE INCEARCA SA SE ALATURE GRUPULUI DEJA PUS IN MISCARE! (acesta nestiind regulile s-ar putea sa strice imaginea evenimentului), DACA UN PARTICIPANT LA COMEMORARE NU RESPECTA REGULILE SAU ORICE ALT EVENIMENT DE NATURA INDISCIPLINARA!

 

NU TURATI MOTOARELE!

NU CLAXONATI!

 

ESTE UN MARS AL TACERII!!!!!!!!!!

 

NU SUNT ACCEPTATI MOTOCICLISTI FARA NUMERE, SCUTERE FARA NUMERE, NUMERE EXPIRATE, CU NUMERE MURDARE, MOTOCICLISTI FARA CASCA!

 

SE VA PLECA IN FORMATIE DE CATE DOI, LA FIECARE 10 MOTOCICLISTI VA EXISTA UN MOTOCICLIST CU BANDEROLA ALBA! ACELA ESTE LIDERUL ACELUI GRUP!

 

RESPECTATI SEMNELE POLITIEI!

DACA NU PUTETI SA VA SUPUNETI ACESTOR REGULI SIMPLE RAMANETI LA ARC!

 

NU SE FAC COMPROMISURI!

 

PRESA VA URMARI ORICE GRESALA, ORICE ABATERE!

 

DUPA UNIVERSITATE NE INTOARCEM LA ARC IN ACEASI FORMATIE! PRIMA BANDA! VITEZA 40-50KM/H, ACELEASI REGULI, FARA TURAT MOTOR, CLAXOANE

 

SE VA STA LA SEMAFOR LA INTOARCERE, CHIAR DACA SE RUPE GRUPUL! NU FORTATI SEMAFORUL! ACTIVITATEA POLITIEI SE INCHEIE LA UNIVERSITATE!

PRESA IN SCHIMB, CEL MAI PROBABIL, VA CONTINUA SA VINA DUPA NOI PANA LA ARC! MERGETI LEGAL FARA FIGURATII!

SA NU NE INECAM CA TIGANUL LA MAL!

SE VA RESPECTA ACELASI SISTEM DE PLECARE! LA FIECARE 10 MOTOARE UN LIDER!

NU UITATI DE CE E MAI IMPORTANT!!!

 

BUNUL-SIMT! TOLERANTA! RABDARE! RESPECT!

 

DE MAINE SE DA STARTUL CAMPANIEI ANTI-ACCIDENTE! ACTIUNEA VOASTRA DE MAINE POATE SALVA VIETI! EXEMPLUL CARE IL PUTETI DA PRINTR-O PURTARE DISCIPLINATA VA CONTA PENTRU TINERII (rebelii, zmeii, pustii) CARE VOR VEDEA EFORTUL VOSTRU!

 

DA-TI MAINE UN EXEMPLU CUM CA: "ASA DA"!

 

 

DACA EU AM PUTUT SA STAU SA SCRIU ACESTE RANDURI, VOI INCERCATI SA LE CITITI!

 

 

o sa aduc completari daca mai e cazul!

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...