Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

salutare! fratemiu are un ij P5 si are ambielajul pe duca; mai are un motor de P1. se potrivesc ambielajele intre ele?

 

numai bine!

Nu , La p 5 slitul de pana e sus, iar la p1 slitul de pana e jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vezi ca merge de camion, tir, ma rog, masina mare.

 

Cind am pus eu la, tocmai citisem pe net cum se temea un coleg sa nu i se pise jmekerii in rezervor; in doua ore aveam buson cu cheie la ij ;)

 

PS: desi trebuie se recunosc ca am gasit busonul desfacut (cel dinainte, fara cheie)

PPS: si iar trebuie sa recunosc ca nu pe la buson mi-au uscat rezervorul, ci jos, pe la canea; au scos furtunul si... nici macar nu l-au bagat la loc magarii...

 

tocmai asta mi s-a parut ciudat... s-au chhinuit cu furtun sa scoata benzina cand puteau foarte frumos sa ii dea drumul la robinet.... copii mai mult ca sigur care au furat benzina sa bage intr-un scuter... si ala de furat cel mai probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu , La p 5 slitul de pana e sus, iar la p1 slitul de pana e jos.

si banuiesc ca nu ii pot face nicio modificare...

mersic Pedro! ne vedem la intrunire! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si scuzele de rigoare pentru raspunsul intarziat (datorat PROBLEMELOR FORUMULUI!!)

Imi atinge capacul exterior al motorului... s-a largit si atarna, dar pana la urma m-am hotarat sa scot o za din el pentru ca as vrea sa fie gata de drum un pic inainte de mizil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si scuzele de rigoare pentru raspunsul intarziat (datorat PROBLEMELOR FORUMULUI!!)

Imi atinge capacul exterior al motorului... s-a largit si atarna, dar pana la urma m-am hotarat sa scot o za din el pentru ca as vrea sa fie gata de drum un pic inainte de mizil.

 

Vorbeste cu dany_oldmoto(Ymess:danytunky) are si pinion de transmisie si lant si oala(noi).

Daca vrei sh,poate iti fac eu rost.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea. Student in Bucuresti. Tatal meu are o mobra cu care m-am tot plimbat si cu multa ambitie am ajuns posesorul unui Ij P 5. Inca nu am multi km dar sunt multumit si exista premize pentru drumuri placute cu motocicleta. Am pus niste poze pe care le am din intamplare in calculator. Cred ca o sa mai cunosc oameni care sunt pe forum la intrunirea de la Mizil. Pana acum Pedros m-a ajutat cu pusu' la punct al motocicletei si ii sunt recunascator ;) .

 

post-58754-1280866116_thumb.jpgpost-58754-1280865560_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea. Student in Bucuresti. Tatal meu are o mobra cu care m-am tot plimbat si cu multa ambitie am ajuns posesorul unui Ij P 5. Inca nu am multi km dar sunt multumit si exista premize pentru drumuri placute cu motocicleta. Am pus niste poze pe care le am din intamplare in calculator. Cred ca o sa mai cunosc oameni care sunt pe forum la intrunirea de la Mizil. Pana acum Pedros m-a ajutat cu pusu' la punct al motocicletei si ii sunt recunascator ;) .

 

salut Vasi......so stapanesti sanatos si cat mai multi km cu ea sper sa iti aduca mult plimbari fara alte neplaceri ....ne vedem la mizil...................''''ceva poze de la mine'''

post-54201-1280944421_thumb.jpg

post-54201-1280944479_thumb.jpg

post-54201-1280944513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos exemplar sa-l stapinesti sanatos!! de unde esti? din bucuresti?

Momentan imi petrec vremea prin Bucuresti fiind student. De fel sunt din Pitesti si nu stiu pe unde o sa ajung. Multumesc frumos pt aprecierile legate de motor. Mie imi place super mult ca e primu meu motor. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,am un tovaras care are un Jupiter 4,si are probleme cu bujiiile,se ”arde” ba una ba alta,ii poate recomanda cineva ce bujii sa foloseasca,ca sa nu ma apuc de citit tot topicul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,am un tovaras care are un Jupiter 4,si are probleme cu bujiiile,se ”arde” ba una ba alta,ii poate recomanda cineva ce bujii sa foloseasca,ca sa nu ma apuc de citit tot topicul?

14np 18 sau 225, de dacie, si daca tot le arde , schimba condesatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea si eu o intrebare: stie cineva cum se prinde pedala de frana? si.....app poze dupa ce o sa fie gata (acum este in "constructie")

Sa intelegem ca "constructia " ta , ai luat-o intr-un sac, si nu sti cum vine prinsa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, dar am facut-o bucati (pentru ca atunci cand am luat-o nu era in cea mai grozava forma a ei si am revopsit-o, am schimbat toate suruburile cu altele noi.....) acum un an si ceva si nu mai tin mite exact cum se face la loc. deci daca aveti idee cum se pune la loc pedala de frana......(locul il stiu unde dar nu stiu cu ce se mai prin pe partea din interior, spre motor)

Mesaj completat

nu are nimeni idee cum se prinde??? sau daca se mai prinde cu vro' piesa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe partea din interior, spre motor)

Asta e solutia, cu surubul bagat din exterior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde ij planeta 5 ,an'94.stare buna;(reconditionat decurand);itp .asigurare.inmatriculare valabil ptr mai multe informatii utilizati id.mess vete_axe sau telf,0745929653

Mesaj completat

se vinde ij planeta 5 ,an'94.stare buna;(reconditionat decurand);itp .asigurare.inmatriculare valabil ptr mai multe informatii utilizati id.mess vete_axe sau telf,0745929653

poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...