Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Filtrul de aer de freewind este lavabil, de burete. Il schimbi doar daca l-ai rupt. daca e intreg il speli bine cu un detergent, il storci prin presare, il usuci, il imbibi in ulei de motor, il storci iar- tot prin presare si il instalezi.

 

e vreo 35 de oiro unul nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De vanzare:

Suzuki XF 650 Freewind, an 2000, culoare bleumarin, neinmatriculata - import, 40000 km, neacidentat, stare excelenta, disponibil top-case.- 1900 euro

 

post-19969-0-33870800-1332772365_thumb.jpg

 

post-19969-0-32259100-1332772466_thumb.jpg

 

 

 

Detalii pe PM, sau la telefon 0723177205

 

 

www.motofly.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrul de aer de freewind este lavabil, de burete. Il schimbi doar daca l-ai rupt. daca e intreg il speli bine cu un detergent, il storci prin presare, il usuci, il imbibi in ulei de motor, il storci iar- tot prin presare si il instalezi.

 

e vreo 35 de oiro unul nou

 

E cam rupt si ma gandesc sa nu bag toata mizeria ]n carburatoare...si da...la pretul asta l-am vazut si eu si nu mi se pare unul firesc pentru un burete...dar...poate stie cineva mai ieftin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrul de aer de freewind este lavabil, de burete. Il schimbi doar daca l-ai rupt. daca e intreg il speli bine cu un detergent, il storci prin presare, il usuci, il imbibi in ulei de motor, il storci iar- tot prin presare si il instalezi.

 

e vreo 35 de oiro unul nou

 

 

nu bre cu ulei de motor, s-au inventat sprayurile de filtru si uleiul de filtru ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au inventat, dar de ce-ai da banii pe ele cand manualul zice clar: "ulei de motor"? Plus ca scufundat in ulei de motor este 100% bine uns, pe cand cu sray-ul depinde si de mana. Iar uleiul de motor il ai mereu "pe stoc"daca-ti faci obiceiul sa cureti/ungi filtrul de aer odata cu schimbul de ulei.

 

PS. Am spray de uns filtrul pe stoc, dar il tin doar pentru filtrul K&N de pe africa. Filtrele de burete le ung cu ulei de motor ca-i mai eftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu bre cu ulei de motor, s-au inventat sprayurile de filtru si uleiul de filtru ;)

 

Bine, bine..uns neuns si cu Chanel il dau ..cum vrei tu il fac..numai zi un pret bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt necunoscatori: FILTRUL SE FRAMANTA CU MANUTA DUPA CE SE DA CU SPRAY ;) se aplica si un strat suptire de vaselina pe partea unde face contact cu carcasa filtrului pentru o mai buna etansare. uleiul de motor are o vascozitate diferita de cea a uleiului de filtru, sigur, in situatii extreme se poate folosi cu succes dar va ingreuna functionarea motorului deoarece va imbacsi filtrul mai repede. chiar daca este de burete la o anumita perioada filtrele se schimba deoarece raman particule fine in interiorul acestuia pe care nu le putem scoate oricat de bine l-am spala. odata ajunse in motor acestea dauneaza grav sanatatii. cum ziceau babele: CAUZEAZA LA FICAT MAICA !

 

DE LA JUMBA CETIRE! SUCCES!

 

PS: te zgarcesti la un spray de filtru care-i 40 ron si un filtru de inca 60 ca sa te unfle rasu toamna ca tre sa dai 200euro pe piston, smecheeeerrr nu?!???

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei din Bucuresti, hai sa ne vedem si noi cu totii intr-o seara pe undeva... Si acum sa va spun problemele mobrei mele ca am fost cu ea la o constatare: Placute fata, fitre, ulei, lichid frana. Ceea ce e necesar si costisitor: cauciuc fata(e din 2006, la fel ca cel pe de spate Metzeler Tourance, dar cel de pe fata e copt, am inteles ca e bine sa le schimb pe amandoua in acelasi timp, dar din lipsa de fonduri ma gandeam sa schimb doar fata. E recomandat? nu o sa mai am o tinuta de drum ok? ), amortizorul spate plange, pierde ulei... Am auzit ca e in jur de 400 euro, voi ce stiti?? astept raspunsuri. Multumesc

 

http://www.wemoto.ro/bikes/suzuki/xf_650_v_w_freewind/97-99/picture/hagon_monoshock/ amortizor spate la 390 euro

 

Hai sa facem treaba, ca restul bucurestenilor dorm...sa stabilim macar in doi si poate pe urma mai apare lumea...o seara de luni de marti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem treaba, ca restul bucurestenilor dorm...sa stabilim macar in doi si poate pe urma mai apare lumea...o seara de luni de marti?

 

Baieti, incepand de duminica sunt cu motocicleta in Bucuresti si poate ne intalnim.

Respect!

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca vreti eu zic ca e putem vedea si azi, desi e cam urat afara. Oricum as vrea sa ne intalnim ca vreau sa va intreb cate ceva despre moto, de exemplu am incercat ieri sa imi desfac carenele de pe fata de unde vin semnalele si nu am reusit, imi mai tinea ceva si nu stiu ce. Deci daca vreti azi, anuntati-ma, undeva pe dupa-amiaza...astept raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti sunt in delegatie in constanta, dar ma intorc, sper pe la ora 18:00 sa fiu in Bucuresti. Deci daca stabilim ceva ar fi ok, dar sa ne permita si vreamea sa ne intalnim ca lumina zilei oricum tine pana pe la 19:00. Si sa alegem un punct de intalnire. Eu chiar ieri am vorbit cu Pepsi Man, amandoi suntem din Berceni, la 5 minute unul de celalalt. Deci in functie de zonele unde suntem impartiti sa alegem un punct comun de intalnire. Eu ma gandeam la si Parcul Carol, la "farfurie" cum se mai spune. Asteptam sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti sunt in delegatie in constanta, dar ma intorc, sper pe la ora 18:00 sa fiu in Bucuresti. Deci daca stabilim ceva ar fi ok, dar sa ne permita si vreamea sa ne intalnim ca lumina zilei oricum tine pana pe la 19:00. Si sa alegem un punct de intalnire. Eu chiar ieri am vorbit cu Pepsi Man, amandoi suntem din Berceni, la 5 minute unul de celalalt. Deci in functie de zonele unde suntem impartiti sa alegem un punct comun de intalnire. Eu ma gandeam la si Parcul Carol, la "farfurie" cum se mai spune. Asteptam sugestii.

Ia uite, e plin Berceniul de Freewinduri...bravo, si eu tot pe acolo. De acord cu marti sau miercuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragilor. De curand mi-am schimbat uleiul si filtrul si am vazut ca pe la capacul de la filtru imi scapa putin ulei si deci oring de la capac (nu cel de filtru) trebuie inlocuit. Aveti idee de unde se poate cumpara? eu pe unde am cautat nu am gasit. Romania e tare saraca in piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent!

Eu ies de la scarbiciu la ora 17:00 (zona izvor) iar drumul spre casa trece pe la Parcul Carol...

Oricum veneam la intalnirea propusa chiar daca nu aveam drum pe acolo

:cheers:

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragilor. De curand mi-am schimbat uleiul si filtrul si am vazut ca pe la capacul de la filtru imi scapa putin ulei si deci oring de la capac (nu cel de filtru) trebuie inlocuit. Aveti idee de unde se poate cumpara? eu pe unde am cautat nu am gasit. Romania e tare saraca in piese.

 

incearca varianta dama cu camelii, adicatelea dai cu oleaca de silicon d-ala negru ca al rosu da nasol :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va astept maine 03.04.2012, la ora 17:15 la Parcul Carol, la intrarea de jos, de la "farfurie". Sper sa ne strangem cati mai multi acolo ca sa ne cunoastem si noi. Astept confirmarile voastre

 

Nu vrei tu mai bine miercuri, ca sa pot ajunge si eu, nu de alta dar am incuiat motorul in garaj si cheile de la garaj sunt in contact., Stiu..nu imi spuneti si voi..sunt prost!

Si pana vine propritaru cu cheile sunt pieton!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrei tu mai bine miercuri, ca sa pot ajunge si eu, nu de alta dar am incuiat motorul in garaj si cheile de la garaj sunt in contact., Stiu..nu imi spuneti si voi..sunt prost!

Si pana vine propritaru cu cheile sunt pieton!

 

Eu ma duc si azi cum am stabilit la 17:15 ca vad ca sa mai anuntat lume, dar stai linistit ca e prima intalnire dar nu e singura, poate ne facem un obicei si ne vedem o data pe saptamana ca ar fii frumos. Va astept diseara, ma recunoasteti dupa, hmm... a da un XF:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...