Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Ne-am intalnit, doar eu si cu Pepsi MAN :) a fost fain, sa ne comparam "mobrele":) sper sa ne putem intalnii si noi macar o data pe saptamana si cat mai multi:)

 

O poza care chiar m-i sa parut funny sa o realizez, va dati seama soferul acelei "masinute" nici nu ne vede. Si o poza de la "intalnire" :D

post-61797-0-36028000-1333536200_thumb.jpg

post-61797-0-63442900-1333536229_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut,

 

voi fii incepator luna viitoare:) credeti ca e ok un XF 650?

Eu m-am suit pe KLE 500 si parca e un pic greoaie, am vazut in specs ca aceasta e mai mica si mai usoara.

 

Credeti ca gasesc ceva pe la 1200-1300 eu?(asta e bugetul maxim ... :( ) Si in plus sa nu mai trebuiasca sa investesc anul acesta?

 

Va multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit din grupul freewindistilor. Am dat motorishka.

Sper sa il duca pe noul proprietar multi multi km fara incidente si pb tehnice asa cum m-a dus si pe mine.

Sper sa intre aici pe forum si sa va imparataseasca si voua cum se simte pe ea si sa mareasca nr freewindistilor.

Despre motor: cu drag l-as recomanda oricui. Un motor minunat rezistent de care imi va fi dor.

Cu bine dragilor si multi km cu asfalt uscat.

Editat de butrosica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

voi fii incepator luna viitoare:) credeti ca e ok un XF 650?

Eu m-am suit pe KLE 500 si parca e un pic greoaie, am vazut in specs ca aceasta e mai mica si mai usoara.

 

Credeti ca gasesc ceva pe la 1200-1300 eu?(asta e bugetul maxim ... :( ) Si in plus sa nu mai trebuiasca sa investesc anul acesta?

 

Va multumesc,

 

Pentru un incepator este un motor foarte bun, asta stiu pt ca si eu sunt incepator, si am mai incercat asa la o plimbarica si bmw si transalp...dar la pretul asta...cam greu...

Eu am luat/o cu 1400 neinmatriculata..cu totul vreo 1700...si am luat una cheala..dar nebun nu e ala de spera ci ala care renunta fara sa incerce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima iesire offroad de anul asta ! Incercare nereusita de a ajunge in poienile din m-tii Gurghiului, pe valea Orsovei . Am trecut de noroaie,am trecut de portiuni de maxim 10-15m de zapada/gheata insa am dat de o portiune unde erau minim 200m de zapada de 15-20 cm si n-am riscat sa ma bag singur. Inca o saptamana si se poate urca :)

 

Cine are indoieli privind capacitaile Freewind-ului pe offroad,am multe poze de pe forestiere prin care sa-i demonstrez contrariul. Dupa parerea mea, este o motocicleta excelenta on/off , incepator/sau nu , si un pret excelent pt cei care vor sa cumpere si un pret de nimic pentru cei care vor sa-l vanda :) . Cu siguranta ca o sa am alt motor candva, insa poate face prea multe mobra asta ca sa o dau pe 1500 euro sau mai putin !

post-37131-0-18158500-1333654642_thumb.jpg

post-37131-0-56750400-1333655093_thumb.jpg

post-37131-0-55997600-1333655542_thumb.jpg

post-37131-0-11306800-1333656015_thumb.jpg

post-37131-0-59385400-1333656393_thumb.jpg

post-37131-0-87975900-1333656797_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima iesire offroad de anul asta ! Incercare nereusita de a ajunge in poienile din m-tii Gurghiului, pe valea Orsovei . Am trecut de noroaie,am trecut de portiuni de maxim 10-15m de zapada/gheata insa am dat de o portiune unde erau minim 200m de zapada de 15-20 cm si n-am riscat sa ma bag singur. Inca o saptamana si se poate urca :)

 

Cine are indoieli privind capacitaile Freewind-ului pe offroad,am multe poze de pe forestiere prin care sa-i demonstrez contrariul. Dupa parerea mea, este o motocicleta excelenta on/off , incepator/sau nu , si un pret excelent pt cei care vor sa cumpere si un pret de nimic pentru cei care vor sa-l vanda :) . Cu siguranta ca o sa am alt motor candva, insa poate face prea multe mobra asta ca sa o dau pe 1500 euro sau mai putin !

 

ce cauciucuri ai mataluta acolo...?

eu am fost prin padurea din Moara Vlasiei si am dat de vreo doua ori cu ea pe jos din motiv de zapada..si parca era mai mica ca acolo la tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce cauciucuri ai mataluta acolo...?

eu am fost prin padurea din Moara Vlasiei si am dat de vreo doua ori cu ea pe jos din motiv de zapada..si parca era mai mica ca acolo la tine...

Am MITAS E07 fata/spate , doar ca nu mai sunt la prima tinerete. Au deja cam 3500-4000 km !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit din grupul freewindistilor. Am dat motorishka.

Sper sa il duca pe noul proprietar multi multi km fara incidente si pb tehnice asa cum m-a dus si pe mine.

Sper sa intre aici pe forum si sa va imparataseasca si voua cum se simte pe ea si sa mareasca nr freewindistilor.

Despre motor: cu drag l-as recomanda oricui. Un motor minunat rezistent de care imi va fi dor.

Cu bine dragilor si multi km cu asfalt uscat.

 

Salutare :D ! Motorul lui Cosmin butrosica a ajuns la mine :D !

Sunt foarte incantat de motor, merge foarte bine, iar Cosmin a avut foarte mare grija de el !

Cosmin, promit sa am grija de motor si sa-l pastrez cel putin in aceeasi stare in care l-am luat de la tine !

Numai bine tuturor si asfalt uscat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare :D ! Motorul lui Cosmin butrosica a ajuns la mine :D !

Sunt foarte incantat de motor, merge foarte bine, iar Cosmin a avut foarte mare grija de el !

Cosmin, promit sa am grija de motor si sa-l pastrez cel putin in aceeasi stare in care l-am luat de la tine !

Numai bine tuturor si asfalt uscat !!

 

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea multi km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intalnit, doar eu si cu Pepsi MAN :) a fost fain, sa ne comparam "mobrele":) sper sa ne putem intalnii si noi macar o data pe saptamana si cat mai multi:)

 

O poza care chiar m-i sa parut funny sa o realizez, va dati seama soferul acelei "masinute" nici nu ne vede. Si o poza de la "intalnire" :D

 

Mai facem o incercare si saptamana aceasta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare :D ! Motorul lui Cosmin butrosica a ajuns la mine :D !

Sunt foarte incantat de motor, merge foarte bine, iar Cosmin a avut foarte mare grija de el !

Cosmin, promit sa am grija de motor si sa-l pastrez cel putin in aceeasi stare in care l-am luat de la tine !

Numai bine tuturor si asfalt uscat !!

 

Bine ai venit!

Sa il stapanesti sanatos!

 

Stie careva de unde sa imi fac comanda de oglinda dreapta? Am tot cautat pe net dar n-am gasit modelul... E cel original,bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva de unde sa imi fac comanda de oglinda dreapta? Am tot cautat pe net dar n-am gasit modelul... E cel original,bineinteles.

 

 

ebay

pereche

 

http://www.ebay.com/itm/PAIR-MIRRORS-SUZUKI-DL-V-Strom-650-XF-Freewind-/160774841975?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item256eed6677

 

 

dreapta

 

http://www.ebay.com/itm/RIGHT-MIRROR-SUZUKI-DL-V-Strom-650-XF-Freewind-650-OEM-QUALITY-/150776863946?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item231b005cca

Editat de sorin 666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva de unde sa imi fac comanda de oglinda dreapta? Am tot cautat pe net dar n-am gasit modelul... E cel original,bineinteles.

 

 

ebay

pereche

 

http://www.ebay.com/...=item256eed6677

 

 

dreapta

 

http://www.ebay.com/...=item231b005cca

 

 

Merci frumos!

Toate bune si asfalt uscat!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos!

Toate bune si asfalt uscat!

Acelea nu sunt originale. Una originala costa 60 euro sau cel putin atat costa acum 4 ani cand am vrut eu sa cumpar pt motorul care este al lui Iulian acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va deranjeaza vin si eu la intalnire :)

Daca va intalniti joi s-au vineri...

Pe unde vreti sa va intalniti ?eu stau in Crangasi...

 

Eu sunt pentru....mai ales ca data trecuta nu am putut fi prezent, dar sa mai asteptam reactii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor in curand as vrea sa imi schimb placutele de frana...imi pute-ti recomanda vreo firna/model ?

 

sbs ;) cu discurile cum stai?

fatza=130ron, spatele 140ron. daca vrei sa le schimbi la mine da-mi pm :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, am citit odata aici pe forum cum se demonta/monta parbrizul la freewind, dar nu mai gasesc....

personal nu reusesc sa dau masca fata cu parbrizul si farul jos de nicio culoare de pe motor....restul carenelor sunt plecate de mult...si stau si ma uit la motor ca nu stiu de unde sa o apuc...help!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, am citit odata aici pe forum cum se demonta/monta parbrizul la freewind, dar nu mai gasesc....

personal nu reusesc sa dau masca fata cu parbrizul si farul jos de nicio culoare de pe motor....restul carenelor sunt plecate de mult...si stau si ma uit la motor ca nu stiu de unde sa o apuc...help!

 

din cate imi aduc eu aminte, am desfacut cele 4 suruburi ce tin parbrizul, iar carenele laterale erau desfacute si ele din suruburile ce le vezi pe lateral si am scos parbrizul ( mai fortat putin) , sub parbriz mai ai 2 suruburi cu cap pt surubelnita + ,, dupa ce le desfaci o sa ai carenele jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti urez succes la montat parbrizul....biggrinbounce2.gif

cine l-a demontat si l-a si pus la loc stie ce vorbesc...:angryfire.gif

 

mersi de incurajare...plec la moto...sper sa termin pana sambata la SMAEB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...