Sari la conținut

Accident, Bucuresti, 19.06.07, 22:50, Spital Colentina


catalin (a lu` tanase)
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Baiatul destept cu Volvo din imagine a intors pe dupa refugiul statiei de tramvai Dr. Grozovici si BINEINTELES :D nu a dat prioritate de dreapta colegului cu motorul din imagini. Toata lumea e teafara, sper, l-am vazut doar pe biker cum a plecat cu un taxi la spital, parea ca leziunile is minore. Cine mai are info...

 

Respect

 

post-19667-1182284813_thumb.jpgpost-19667-1182284857_thumb.jpgpost-19667-1182284909_thumb.jpgpost-19667-1182284956_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu aseara pe acolo si am stat ceva. Nu am prins cand a plecat motociclistul la spital, insa am inteles de la alti colegi care au fost dupa el, ca este ok si era doar speriat. Am stat si eu de vorba cu soferul si raspunsul lui a fost "l-am vazut dar am crezut ca am timp...". GS-ul este sifonat in sensul ca are furca stramba (banuiesc ca se repercuteaza si asupra cadrului). Abea cand au venit cei cu masuratorile am plecat de acolo. In concluzie toata lumea este sanatoasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

riderul e Piratul... impactul a fost nasol...stau acum de vorba cu el pe mess... citez... contuzie abdominala si o zgarietura pe spate... ca a fost aruncat de pe motor la impact (frontal) si a cazut pe spate... noroc ca avea rucsac... din cate am inteles n-a fost nevoie de spitalizare... da' i-am dat acum threadul...va poevesteshte el mai multe :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intorceam de la job din Pipera ca de obicei, directia Berceni prin Obor, am facut drumul ala de n-spe ori. Mergeam cu viteza destul de legala pe acolo like always...50-60 aveam in locul ala care de obicei e fara probleme...la intersectii, treceri de pietoni si locuri dubioase incetinesc.

 

Si dintr-o data apare o masina in fata, nici nu am timp sa apas ca lumea pe frane. Fac buf in roata spate dreapta, se rupe firul pana in momentul cand imi amintesc ca am picat pe spate pe partea cealalta a masinii. Omul era pe send invers, a facut stanga peste ambele sine de tramvai, a intrat pe banda mea si s-a oprit exact pe mijlocul ei pentru ca straduta pe care voia sa intre era cu sens interzis :D M-am ridicat si l-am facut criminal pe om de cateva ori si aveam chef de folosit noile manusi cu protectii tari dar ma simteam cam ciudat si ametit asa ca doar am urlat la el cateva. Roata din spate a lui era indoita cu totul...Suzi a mea era trantita in mijlocul drumului iar eu ma simteam din ce in ce mai rau...am lasat balta toate gandurile despre motor si vinovati si am chemat BGS-ul care cica vine intr-o ora....In momentul asta au inceput sa soseasca fratii motociclisti, in frunte cu Marius, tipul de pe enduro. Imi pare rau daca nu imi mai amintesc bine nume si detalii, in momentul ala eram destul de ametit. Tipul din Volvo m-a dus pana peste strada la spitalul Colentina dar aia nu avea aparatura asa ca hop in taxi pana la Urgenta. Pe acolo am trecut prin clipa de spaima...oase bazin rupte...hemoragie interna...numai la astea ma gandeam :thanks: , dar mi-au facut niste teste si m-am linisit. M-au tinut peste noapte in spital ca sa fie siguri si m-am externat pe propria raspundere azi pe la 11:00.

 

Echipament: Casca Shoei Raid 2 Nucleus, Geaca de piele Alpinestars cu protectii, cizme Probiker, manusi cu protectii tari si gaurele, rucsac plin de scule, acte si adidasi.

 

Mi-am luat-o asa pentru ca nu purtam echipamentul corect si complet! Mergeam cu geaca de piele descheiata ca erau 28 de grade si fara brau! Daca erau astea nu mai treceam prin spital. Eram si fara genunchiere dar din fericire nu am avut nevoie.

 

Moto are furca indoita irecuperabil, carene franjurate pe ambele parti, semnalizator rupt si probabil multe altele, m-am uitat doar 2-3 minute la ea azi dupa amiaza.

 

Sunt ok, am avut noroc. Pun cateva poze facute de mine cu mobilul.

 

Cei care ati fost acolo, va rog lasati un PM sau numar de telefon, sa stiu cui sa dau multumiri/bere :welcome:

post-14239-1182348016_thumb.jpg

post-14239-1182348041_thumb.jpg

post-14239-1182348065_thumb.jpg

post-14239-1182348187_thumb.jpg

post-14239-1182348364_thumb.jpg

post-14239-1182348586_thumb.jpg

post-14239-1182348831_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa piratule si speram sa fie ultimul incident !

Cat despre sofer imi cer scuze ca te contrazic dar e vrajala "Am copilu bolnav , bunica in stare de foame acuta sau cainele blah blah..." bine , sunt sigur ca si tu stii asta :D

oricum , bine ca totul e bine vb aceea :welcome:

 

P.S: Insanatosire rapida pentru suzi :thanks::)

Editat de Vlad CBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zeul Bulan a avut grija de tine. La impactul ala puteai s-o patesti mai rau.

 

Sanatate si spor la alergatura dupa acte/piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa bafta in continuare si recuperare rapida!!

fierul se repara dar o sa necesite ceva rabdare din partea ta deoarece astia de la sigurari te cam plimba ...

una peste alta bine ca a iesit numai atat... putea sa fie mai nasol

drumul ala il fac si eu in fiecare zi dar eu ma opresc in dristor si luni era sa ma rupa si pe mine una cu un matiz, noroc ca avea viteza foarte mica si m-a agatat decat de roata din spate. vorbea la telefon tipa si a vazut un loc de parcare pe dreapta gol si a intrat direct de pe banda a doua in parcare. n-a mai tinut cont ca eu eram in dreptul geamului fata dreapta si nu trebuia decat sa uite cu coada ochiului ca sa ma vada. dar asta e dovada certa ca multi au oglinda din dreapta doar de design.

 

oricum multa bafta in continuare si asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ai stricat suzetaaaaa, primul meeeu motooooor....

unde te duci tu suzi, unde te duci... :welcome:

 

ba, ce sa zic, bine ca ai scapat (si de data asta..).

ia'ti naibii logan ca nu e de tine mersu' pe doo, ai cam multe "ghinioane". dar sa te uiti in oglinzi si la logan, da? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ho strumfule ca no omor...mai degraba invers :welcome:

 

O sa fie din nou frumoasa si potenta ca am mai facut-o. Shit happens...mai ales cu oglinzile alea de 1 cm patrat...trebuie sa imi iau ceva gen urechi de elefant :thanks:

 

Sau sa imi iau una noua si am terminat povestea...motorul asta are numai istorii ghinioniste :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si bulan in continuare. Este cel putin al doilea accident in conditii similare in aceeasi zona. Mare atentie, deoarece oamenii din masinile parcate pe partea cu spitalul COlentina de obicei au pe cineva in spital, au adus pe cineva, pleaca sa ia medicamente, sa scoata bani de spaga, etc. Acesti oameni se gindesc la problemele celor dragi din spital, avind o atentie mai mica la ce-i in jurul lor. Atentie mare in zona respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fratilor...cand eram cu fata in sus si ma vedeam in oglinzile de pe tavanul de la urgenta chiar gandeam ca ar fi mai bine sa renunt la chestia asta pe 2 roti. Dar cu asa oameni in jurul meu, merita riscul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...