Sari la conținut

Zona Colentina - Tei


andan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

UPDATE:

 

Vin cu o adaugire. Desi in anunt, garajul era trecut ca fiind in zona Teiul Doamnei/Colentina, cand am vorbit cu proprietarul am aflat ca se afla pe strada Barbu Bradescu nr 11 (spre Baicului, din cate stiu). Pentru mine zona este foarte departe si nu ar fi rentabil deci ma retrag. Daca doreste cineva totusi sa inchirieze, gasiti aici detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cred ca da, dar ar fi prea departe pentru "daily use", si pe langa asta am auzit cum ca nu ar fi cel mai sigur.

 

Din cate am vazut, mai au multe locuri in parcarea de la Obor.. Asta si pentru ca e destul de scump (150 lei).

Ca siguranta.. nu stiu ce sa zic.. eu acolo am tinut-o aproape 2 ani si n-am avut nici o problema. Se intra numai

pe baza de cartela, au camere video la toate intrarile .. Am auzit si eu de 2 incidente: o toba (de firma) care a

disparut + un carburator .. Dar cum acolo erau cel putin vreo 30-40 motociclete.. 2 incidente in 2 ani nu mai pare asa mult..

Eu o sa merg acolo joi sau vineri ca sa-mi fac contract si pentru anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine problema ar fi ca stau pe la dna Ghica, si ca sa ajung la obor in fiecare zi sa iau motorul ca sa plec la servici trebuie sa merg vreo 4 statii cu tramvaiul...si echipat, cu geaca pe mine si cu casca in brate, vara, pe 40 de grade...nu prea merge :rose:

Editat de Derek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut.Sunt si eu un motorist mai neexperimentat si sunt din voluntari.Aici nu am un anturaj de motociclisti si as vrea daca se poate sa vin si eu uneori cu voi la plimbari.Mai am un prieten impreuna cu care chiar incercam sa punem bazele unui club moto http://nsmc.uv.ro/ id meu este che_guevara_2xl. astept raspunsurile voastre

Mesaj completat

Si ca o completare.....Daca aveti nevoie de un mecanic bun pt motorete am eu pe cineva care lucreaza foarte bine si ieftin.Va scoate garantat din orice incurcatura(cel putin pe mine nu m-a dezamagit niciodata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut

 

Am gasit un garaj in zona Tei, pe strada Zambilelor. Suntem 2 deja, daca am gasi inca 2 ar fi chiar la fix. Undeva intre 250-300ron/luna, garaj standard de Granitul cu pereti si acoperis de beton si usa metalica.

 

Mai interseaza pe careva? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am gasit un garaj in zona Tei, pe strada Zambilelor. Suntem 2 deja, daca am gasi inca 2 ar fi chiar la fix. Undeva intre 250-300ron/luna, garaj standard de Granitul cu pereti si acoperis de beton si usa metalica.

 

Mai interseaza pe careva? :)

da!. pe mine. stau pe zambilelor . cum naiba l-ai gasit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da!. pe mine. stau pe zambilelor . cum naiba l-ai gasit ?

 

Am un prieten care lucreza intr-un bloc de pe Zambilelor si mi-a zis ca a venit unu la el sa-i intrebe daca nu vor garaj. Daca esti hotarat iti dau nr de tel al prietenului meu sa mergeti sa-l vedeti.

Mesaj completat

O sa ma duc eu diseara pana acolo sa il vad ca lumea si revin cu informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine problema ar fi ca stau pe la dna Ghica, si ca sa ajung la obor in fiecare zi sa iau motorul ca sa plec la servici trebuie sa merg vreo 4 statii cu tramvaiul...si echipat, cu geaca pe mine si cu casca in brate, vara, pe 40 de grade...nu prea merge :)

 

Derek, daca gasesti un garaj, ti se alatura doua Virago. Eu si prietenul meu stam pe D-na Ghica, 500 m de rond. Ne-ar coafa un garaj aproape. Pana la Obor nici vorba sa ne deplasam pe jos :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care lucreza intr-un bloc de pe Zambilelor si mi-a zis ca a venit unu la el sa-i intrebe daca nu vor garaj. Daca esti hotarat iti dau nr de tel al prietenului meu sa mergeti sa-l vedeti.

Mesaj completat

O sa ma duc eu diseara pana acolo sa il vad ca lumea si revin cu informatii.

pai da un semn cand te duci pls. am ym la profil.

ty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este la 2 statii jumate in conditiile in care daca ne referim la Dna Ghica ne gandim chiar la rond la ceas (prima statie este la facultate, a doua la Domino iar Zambileleor se afla intre Domino si Angst care este la a 3-a statie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai zis nimic gresit..... ii explica dlui Niko ca tie iti foloseste postul lui.

 

PS. Nici eu nu am fost total atenta pentru ca nu am citit ca sta la 500 m de rond. Acum daca sunt 500 m mai departe, intr-adevar vis-a-vis a avut dreptate si sunt 4 statii.

Editat de q_simi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat de prima statie (Petricani), prima, adica aia de la mine :)

 

Ideea e ca nu e foarte aproape, asta am vrut sa subliniez...

Mesaj completat

Niko, simti nevoia sa ne luam in balon? Daca da, esti invitatul meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ,hai sa ne luam in balon!

 

Deci Derek sta in dna Ghica si zice ca e mult de mers pana la Bucur. Vine jumatezeita si zice ca daca gaseste ceva pe acolo aduce si ea 2 virago.

Apar eu din neant si zic ca am gasit ceva in Zambilelor si ca mai caut oameni.

 

Vine Grigu si zice ca l-ar interesa si pe la 18 ne intalnim sa mergem sa vedem. Jumatezeita nu vad sa fi zis ca e aproape sau nu Zambilelor...deci lumineaza-ma tu! Care-i faza?

 

Vrei sa zici ca e departe de dn ghica pentru ei? Ok,asta o fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...