Sari la conținut

Zona Colentina - Tei


andan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu si cry cred ca o stergem pe la 6:30 din rond d-na ghica spre arc. de acolo vedem prin ce bodega ne intzepenim pentru restul serii.

Ahaaa!

Deci 18:30. Zii bah ca sa am timp sa termin de dat lavabila, ca altfel nu ma lasa nici pana la ghena sa ies... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mes garcons, cum fuse la breaza? :scratch:

eu am plecat ieri mai pe la 12:00 asa cu George al meu pana la predeal.

Initial ar fi trebuit sa plecam cu motocicleta mea in speranta ca il voi plimba si eu o bucatica din drum, nu numai el pe mine....dar pana la urma am ales sa plecam cu Super tenere-ul..o motoreta pe care o detestam numai cand o vedeam, dar sa ma plimb cu ea?!

ei bine, urata aia de motoreta s-a dovedit a fi extrem de marfa!! in afara ca pozitia este foarte relaxanta, ai mai multa libertate de miscare...partea cea mai placuta a plimbarii a fost un drum forestier de cativa km presarat cu fel si fel de urcusuri, coborasuri, rape, pomi culcati, pietris, baltoace si multe altele...foooarte mistooo!!! ne-am bucurat ca doi copii, am tipat si am ras, am ajuns pana la cabana Susai, am baut un cico, facuram cateva poze (le uploadez de indata ce fac rost de ele).

la plecare ne-a prins o ploaie cu stropi mari de nu se mai auzea motorul tenereului ci picurii in cadere dar s-a terminat repede.

am ajuns pe la 20:00 acasa, fara nici macar o urma de oboseala, si aici imi aduc aminte prin ce chinuri m-a pus sa trec suzika mea cand am fost la cheia..ca ma rupsese de maini si am facut si intindere la spate..

mi-a trecut asa un gand...cum ar fi daca mi-as lua si un enduro? :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Si noi, ( Adie si Miki ) tot in Tei. Pe Zambilelor. Sincer nu ar fi rau sa facem un "grup de bere "pe aici, mai ales ca deja nucleul e format (noi, rechiunul alb si hellbiker). So... :scratch:

 

Ia uite ma cine sta in zona si nu stiam :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La breaza n-au fost amandine... mna pentru asta suntem geloshi pe george. Adica am vrut sa zicem grijulii pentru sanatatea lui... iti dai seama cu diabetul nu te joci... Deci ziceam ca n-au fost amandine, dar am incercat sa ne indulcim viatza cu bere. A naibii amara bere, ne-a facut viatza si mai amara normal :D) ca nu ne-am lasat pana nu am facut praf juma de metru de pahare infipte unu-n altu`. Permiteti sa raportez ca nu s-a facut nici unu manga! Dupa cum ziceam si pe alt topic am dus lipsa de apa mai curenta si bude mai ecologice, drept care n-a fost mai perfect decat a fost care este sa ma intelegeti. Adica cum 1 noapte nu moare nimeni daca doarme pe terra si nu se spala pe dintzi, a contat numai atmosfera de voie buna facuta de noi inshine, pentru care suntem direct raspunzatori :crack:

 

Ai ratat si intalnirea asta, iar ai vrut drum romantic in doi amandino! Daca se mai intampla, te dam afara din Colentina! :scratch: si chemam OPC-ul sa verifice concentratia de zaharuri! :kali:

 

PS: hai ca incet incet vezi si tu ca nu exista numai optiunea de vitezana intre motociclete :peace: si pana la urma confortul de pe chopper sau enduro/touring face cat toata amandina ... pardon! adrenalina cauzata de acceleratie si viteza.

 

PS2: pun si pozele "imediat" ce ajung acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A naibii amara bere, ne-a facut viatza si mai amara normal :angry:) ca nu ne-am lasat pana nu am facut praf juma de metru de pahare infipte unu-n altu`. Permiteti sa raportez ca nu s-a facut nici unu manga!

 

 

PS: hai ca incet incet vezi si tu ca nu exista numai optiunea de vitezana intre motociclete :kiss: si pana la urma confortul de pe chopper sau enduro/touring face cat toata amandina ... pardon! adrenalina cauzata de acceleratie si viteza.

 

PS2: pun si pozele "imediat" ce ajung acasa.

1. Bah, daca nici unu` nu erati manga, mie cine drequ-mi facea ode sambata noaptea??? :unsure:

2.Lasa-neeee, lasa-nee!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Bah, daca nici unu` nu erati manga, mie cine drequ-mi facea ode sambata noaptea??? :angry:

2.Lasa-neeee, lasa-nee!

 

eram bine dispushi si vroiam sa-ti facem in ciuda ca tu muncesti :kiss: :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze breaza

 

ba uratilor din fundeiu teiului colentinei, eu pe voi cand va vad la intruniri d-astea? ca si la breaza n-am fost decat 3 moto din zona, al meu, cry si dezu. a mai venit vlad-care-nu-posteaza din obor (cu masina) si atat. iar ne-au batut militarii la prezentza (nu ca nu ar fi fost de asteptat...) :unsure:

 

PS: amandinoooo mai bem si noi ceva?... sau acu fara geo nu mai vii prin bikers? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte marfaaa pozilii!!! :) vreme buna si distractie cat cuprinde! :angry: :unsure:

ei, sigur ca am sa vin prin bikers..si ce daca geo nu mai are mobra, sigur o sa-i faca si lui placere sa vina :kiss:

..numai ca la mine este mai complicat...trebuie sa-l fac si pe george al meu sa vina...el vrea sa ma plimb doar cu el :kiss:

 

pai deh....drum romantic ...daca n-am avut parte pana acum, sa trag acum tare ca dupa aia imbratranesc si n-o sa mai ajung la ghidon din pricina spondilozei! :P

Editat de Amandina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte marfaaa pozilii!!! :P vreme buna si distractie cat cuprinde! :kiss: :angry:

ei, sigur ca am sa vin prin bikers..si ce daca geo nu mai are mobra, sigur o sa-i faca si lui placere sa vina :kiss:

..numai ca la mine este mai complicat...trebuie sa-l fac si pe george al meu sa vina...el vrea sa ma plimb doar cu el :)

 

pai deh....drum romantic ...daca n-am avut parte pana acum, sa trag acum tare ca dupa aia imbratranesc si n-o sa mai ajung la ghidon din pricina spondilozei! :kiss:

 

 

iti iei chopper si povestesti despre Uniunea Europeana spondilozei :(

al naibii nume predestinat. geo ... george ... :unsure:

si ce?... daca vii singura crezi ca nu mai stii drumul back zu hause? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine na fost la breaza?

:unsure:

 

 

da frate pe tine te uitasem! de ce n-oi fi zis nika... ca mergeam impreuna (daca ai plecat de sambata)

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Scuze ca intru peste subiectele voastre interne :bounce: dar poate printre voi se gasesc doritori de-o plimbarica frumoasa pe... Transalpina, in primul weekend din septembrie (vineri, 5 sept - duminica, 7 septembrie). Pentru detalii, va invit sa vizitati topicul dedicat, adica: Transaplina Enduro-tour 2008, 5-7 sept 2008

 

Va asteptam cu placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooo!! nu mai zice nimeni nimic? impresii de la intrunirea de la paulesti..nimic..? vad ca absolut toata lumea ii lauda pe organizatori..am fost si eu cu george al meu in trecere.. de data asta fiecare cu motoreta lui....am iesit la plimbare pur si simplu unde vedem cu ochii si ne-am gandit sa oprim prin ploiesti...

in afara faptului ca am gasit cu greu locatia ca nu erau semne care sa ne ghideze...cand am ajuns noi deja lumea plecase...noroc ca nu ne omoram cu intrunirile :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea sa ajung la rasnov..sa plec de vineri seara..

dar sa vedem ..de fac rost de bistari.. asta o fost si motivu pt care n-am ajuns la HB..

si vineri seara am cunoscut o ..choparitaaaa..la obor.. :banana:

mai mult nu zic..poate ne zice ea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Unele lucruri nu trebuie uitate niciodata. Unii oameni nu trebuie uitati niciodata. Parintii lui Traian si Ela au nevoie de voi, la un an de la moartea lor sub rotile basculantei.

/index.php?showtopic=264230

 

 

Cei care doresc sa vina la parastasul Elei si al lui Traian, dar nu stiu sa ajunga pe str. Agnita, sunt asteptati maine la ora 11.00 la Arc. La ora 11.30 maxim se pleaca. Daca aveti intrebari/nelamuriri ma puteti contacta la nr de tel: 0721.667.667-Silvia

 

/index.php?showtopic=136150

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sincer, nici macar motorul nu e la iernat. Dar cum sunt nou in zona si nu conosc lumea sau cand si unde se intalnesc .... nu prea am avut ce scrie. Oricum dupa cum ziceau astia ca in Octombrie or sa fie 20 de grade, eu zic ca mai este pana sa bagam motoarele in garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...