Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

Cu motorul tau m-as gandi de doo ori.. E un drum de pamant de la baraj incolo.

Cand am fost ultima data pe acel drum era in stare f proasta, cu denivelari destul de mari, care de obicei sunt pline cu apa sau noroi. In zona se intampla frecvent sa ploo din senin, independent de prognoze meteo, deci sanse reduse sa prinzi complet uscat, desi nu-i exclus.

Cu un motor cu valente enduro spre cross se poate parcurge fara probleme totusi. Zona e superba, si cu un motor adecvat merita.

Daca totusi te vei risca, sa ne impartasesti si noua impresii si eventual poze.

 

Pentru un motor mai de strada, daca tot vrei sa mergi, recomand traseul de la Remeti spre barajul Floroiu, spre Valea Draganului. E bestial peisajul, si drumul e mai practicabil.

Bafta.

 

 

Dupa cum am promis revin cu detali.

12 zile prin tara 2350 km parcursi vazut de toate pentru toti. Am stat destul de multe zile pe langa brasov ca acolo is multe de vazut. In general am luat in ture mici cazare ba cort ba pensiune.

Dumul pe acea portine a fost intradevar foarte rau dar cu mica atentie si la viteze mici am partcurs si acel traseu. Peisaje deadreptul impresionante. Cascade frumoase pe parcurs si o zona pitoreasca fara pream multca calcare de om ceeace se si vede.

Dar sincer cu un astfel de motor nu as mai face o data acel traseu. Ca experienta unica a mers pe deplin si a meritat.Ca sa fie lejer pe acel drum era binevenit un soft enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

se pare ca ai avut si vreme buna si locur frumoase :D

uite, pe viitor o harta cu starea drumurilor din tzara care poae fi vizualizata de toti si se pot face completari pe topic sau pe harta.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca ai avut si vreme buna si locur frumoase :D

uite, pe viitor o harta cu starea drumurilor din tzara care poae fi vizualizata de toti si se pot face completari pe topic sau pe harta.

bafta

O singura zi am prins vreme urata dar atuncea am stat relax la un AQUA PARC in Brasov. In rest numai soare si vreme grozava ba in unele zile prea cald pentru condus. Nu imi pare rau de nici un drum ales. Si oricum o data facute nu prea o sa le mai bat urmeaza altele care inca nu le-am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am promis revin cu detali.

12 zile prin tara 2350 km parcursi vazut de toate pentru toti. Am stat destul de multe zile pe langa brasov ca acolo is multe de vazut. In general am luat in ture mici cazare ba cort ba pensiune.

Dumul pe acea portine a fost intradevar foarte rau dar cu mica atentie si la viteze mici am partcurs si acel traseu. Peisaje deadreptul impresionante. Cascade frumoase pe parcurs si o zona pitoreasca fara pream multca calcare de om ceeace se si vede.

Dar sincer cu un astfel de motor nu as mai face o data acel traseu. Ca experienta unica a mers pe deplin si a meritat.Ca sa fie lejer pe acel drum era binevenit un soft enduro.

Omul cat traieste invatza :)

Nu spune ca nu vei mai bate acele drumuri ca nu se stie niciodata.

Se lucreaza la drum si probabil ca ai vazut ca de la drumul national pana la baraj sunt portiuni destul de mari cu asfalt nou.

Intr-adevar de la baraj in colo, asa cum am spus, drumul e ff rau, dar! sa nu subestimam campania electorala ce se apropie..... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul cat traieste invatza :)

Nu spune ca nu vei mai bate acele drumuri ca nu se stie niciodata.

Se lucreaza la drum si probabil ca ai vazut ca de la drumul national pana la baraj sunt portiuni destul de mari cu asfalt nou.

Intr-adevar de la baraj in colo, asa cum am spus, drumul e ff rau, dar! sa nu subestimam campania electorala ce se apropie..... :P

 

In idee imi place sa vad locuri noi. Mi sa zis de starea lui si nu ma plang. De asta am zis ca a si meritat. Cred ca am aflat mult mai multe despre stare lui de la cei de pe forum decat de pe harta. E adevarat campaniile electorale sunt bine venite macat atuncea se mai aranjeaza cate una alta. A fost superb mai ales campare pe langa lac, racoare paduri si privelisti extraordinare. Daca ar fi sa mai fac plimbari prin tara as lua acuma alt traseu sa vad ce nu am vazut si sigur as gasi alte obiective. Si asa nu au fost asa de multi km dar a fost obositor din cauza multiplelor obiective unde piezi timp ca sa le poti vedea calumea nu sa arunc un ochi de pe drum si gata.

Toate traseele pe care am fost acuma nu le regret sau ceva. Si chiar tu ai cerut sa impartasesc cu a fost pe acolo daca ma risc. Ce e drept am avut noroc si cu vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

No salut.Din motive tehnice Zurbau nu poate posta pe forumul motociclism.ro.In data de 17.09.2011 va avea loc la Tinca nunta lui Zurbau.Ne roaga sa il insotim,cat de multi,care cum putem,cu motoarele intr-un alai,intalnirea va avea loc la orele 13:30 undeva in Tinca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, nu stiti pe nimeni cine ar vrea 10 arme de paintball? sau daca va strangeti 10 si fiecare cate unu :D! am un echipament complet cu tote si vreau un moto mai mare :D! detalii pe prv ca sa nu umflam topicul!pret / buc ar fi 450 lei(arma,butelie,casca,combinezon,loader,chei pt reglaj)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No salut.Din motive tehnice Zurbau nu poate posta pe forumul motociclism.ro.In data de 17.09.2011 va avea loc la Tinca nunta lui Zurbau.Ne roaga sa il insotim,cat de multi,care cum putem,cu motoarele intr-un alai,intalnirea va avea loc la orele 13:30 undeva in Tinca.

 

 

Ca de obicei:

PREZENT !!!

 

casa de piatra si numai bine viitorilor miri , cu drag fam Borz !!!:cheers:

ne vedem la nunta...:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost cu motoarele pe la Arieseni si cand ne-am intors, am venit spre Uileacu de Beius, apoi Tinca. In padure am gasit un catel, o corcitura de teckel, negru, emaciat, era in parcare intre gunoaiele aruncate. I-am dat de mancare, ca venea plangand la mine... Va rog din suflet, daca treceti pe acolo sa-i dati de mancare si voi... daca va mai fi in viata... :( mai mult nu pot sa fac pt bietul de animal...din pacate...:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Alaltaieri am fost la Real. Drumul meu e de pe cantemir spre cimitir, sens giratoriu, apoi afara pe centura. Inapoi la fel vin, e mai scurt si ok asa. In sensul giratoriu de la cimitir sunt caini care sar la masini, motociclete! Era sa patesc urat de tot! Conducatorii auti fix se cac pe tine daca esti atacat, nu te ajuta nimeni, chiar din contra! Mare grija pe acolo! Eu iubesc animalele, mai ales cainii, dar oare e chiar asa de mare nevoie sa fie caini pe carosabil, mai ales in sens?????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pro eutanasiere,vara pe Sovata la garaje patesc zilnic,daca o patesc copii mei executie si la caini si la fundatii,si la oricare iubitor de maidanez declarat care nu ia masuri dar ai tare in gura

 

bah ce`i cu tacerea asta pe aici?

prinde mucegai sectiunea asta:))

 

halooooooo :D

pute a gorgonzola

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alaltaieri am fost la Real. Drumul meu e de pe cantemir spre cimitir, sens giratoriu, apoi afara pe centura. Inapoi la fel vin, e mai scurt si ok asa. In sensul giratoriu de la cimitir sunt caini care sar la masini, motociclete! Era sa patesc urat de tot! Conducatorii auti fix se cac pe tine daca esti atacat, nu te ajuta nimeni, chiar din contra! Mare grija pe acolo! Eu iubesc animalele, mai ales cainii, dar oare e chiar asa de mare nevoie sa fie caini pe carosabil, mai ales in sens?????????

si mie imi plac cainii si pisicile, dar deja prea multe stiri cu oameni muscati de caini chiar ucisi si nimeni nu face nimic decat sa urle drepturile animalelor.Dupa parerea mea ar trebui prinsi,inregistrati,tinuti o luna/doua, daca se gaseste proprietar bine daca nu, Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu dog salvation, mi-au promis ca iau masuri. pana acuma ori de cate ori le-am sunat, au venit si au luat masuri. azi am trecut cu masina pe acolo, nu era nici un caine afara pe strada...si eu sunt iubitor + salvator de animale, dar cei agresivi trebuie tinuti inchisi sau daca alta solutie nu este, eutanasiati. si eu am copil, nu vreau nici eu sa patesc, ca as face urat ca Ice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

In numele meu si a fetelor din salonta va urez tuturor un Craciun Fericit si linistit alaturi de familiile voastre si un An Nou la fel de bun sau mai bun.......si sa nevedem pe pista sau pe strada cu sau fara motor cu sau fara bicicleta cu sau fara femei sau barbati sau ce o fi.....numa bine...art out!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pro eutanasiere,vara pe Sovata la garaje patesc zilnic,daca o patesc copii mei executie si la caini si la fundatii,si la oricare iubitor de maidanez declarat care nu ia masuri dar ai tare in gura

 

 

Eu am vazut alaltaieri cand mergeam la lucru un maidanez pe Onestilor care a sarit la ditamai dubitza ce rula cu 40 km/h la roata din spate dar a gresit la capitolul coordonarea miscarii si a trecut roata din spate peste el....urata faza..... Ziceau unii ca dau rezultate bune dispozitivele cu ultrasunete ce se folosesc la alungatul tantarilor , exista varianta miniaturizata ceva gen "pen" dar sincer ma indoiesc daca in cazul motocicletelor ar da rezultate bune......Chiar nu stiu ce ar fi de facut in cazul cainilor...cum sa na aparam de ei.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...