Sari la conținut

Indian motorcycles


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Barbate, aia ramane de vazut.

Eu am auzit o singura chestie de la cineva care a vazut unul real: ca finisajele sunt slabe.

 

In rest ma enerveaza cand mint si se dau firma cu vechime in motociclete bla bla, recte Indianul vechi... ceea ce nu sunt! E minciuna si ar trebui luati de bilute pentru asta!

Sunt o companie de snowmobiluri care au cumparat un nume cu istorie ATAT!

ISTORIA NU O CUMPERI

Ce o sa faca de acum inainte sau ce tocmai au facut , apoi om vedea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cam are dreptate gherlanul. Vii tu, producator de scutere de zapada si motosape si te lauzi cu o traditie care a fost intrerupta acum 60 de ani. E jenibil. Puteau sa faca aceleasi motorete si sa taca malc referitor la traditia Indian. Puteau sa spuna: Noi, Polaris, producem motociclete Indian si atat. Am cumparat numele ca ne-a placut cum suna si o sa facem motociclete care o sa-l bata la poponeata pe batranul HD, Victory maturam, iar Jap nu exista. Si ramanea de demonstrat.

 

Au cam devenit jenibili, mai ales cu faza cu Indianul carenat, Burt Munro, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam are dreptate gherlanul. Vii tu, producator de scutere de zapada si motosape si te lauzi cu o traditie care a fost intrerupta acum 60 de ani. E jenibil. Puteau sa faca aceleasi motorete si sa taca malc referitor la traditia Indian. Puteau sa spuna: Noi, Polaris, producem motociclete Indian si atat. Am cumparat numele ca ne-a placut cum suna si o sa facem motociclete care o sa-l bata la poponeata pe batranul HD, Victory maturam, iar Jap nu exista. Si ramanea de demonstrat.

 

Au cam devenit jenibili, mai ales cu faza cu Indianul carenat, Burt Munro, etc.

culmea ar fi sa nici nu doboare recordul lui Burt , care sta si in ziua de azi.

defapt , daca nu s-au laudat cu asta , cred ca nici nu au reusit .

indian 2013 vs indian 1920 cu pedale. cistiga 1920 :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea ar fi sa nici nu doboare recordul lui Burt , care sta si in ziua de azi.

defapt , daca nu s-au laudat cu asta , cred ca nici nu au reusit .

indian 2013 vs indian 1920 cu pedale. cistiga 1920 :)))

Apoi ar fii interesant, chiar mi-ar place sa vad un astfel de concurs !! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bullshit!

Cand cineva minte mi greata, iar reclamele mincinoase nu fac exceptie.

Adevarul despre traditie:

 

N-o fi rau Polaris, dar ia scapa din remorca pe asfalt un Polaris la 80km/h sa vezi ce mai ramane din el. Scapi un Buran rusesc si nu pateste nimic. N-am filmat-o ca era noapte, dar e pe bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uimesc uneori japonezi ce idei au -

 

 

 

Japonezii pun mare pret pe Old School! Sunt multe filmulete cu motoare restaurate sau customizate in tara soarelui rasare, de la Knuckle-uri, Showel-uri si Panhead-uri la Indieni. Un deliciu de admirat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca recordul lui Burt a fost la clasa de sub 1000 cmc si o viteza de ~295 km/h. Nu a mai fost doborat din cauza de...? Ca majoritatea sportivelor de 1000 ating viteze apropiate sau peste si au si sub 1000 cmc (de ex Ducati 999). Ce conditii erau necesare sa te incadrezi in afara de cilindree?

In afara de cubaj mai sunt foarte multe alte criterii de incadrare , cum ar fi anul initial de fabricatie a motocicletei , tip de combustibil metanol vs benzina . stock sau tunat . Turbocharger sau fara .

si foarte multe alte criterii . la clasa lui Burt inca nu a fost nimeni atit de dilau .

Basty

 

Ma uimesc uneori japonezi ce idei au -

 

 

 

In japan sunt si f f multi bani , si f f multa cultura pt vintage.

cam in japan pleaca tot ce e de calitate din USA . oamenii aia au educatia sa aprecieze un lucru vechi asa cum e .

 

dupa parerea mea cea mai evoluata cultura de custom, mult peste USA !

 

chestii pe care ajungi sa le gusti , dupa ani multi de mers pe Motociclete cromate pline de accesorii de pe toate cataloagele .

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In japan sunt si f f multi bani , si f f multa cultura pt vintage.

cam in japan pleaca tot ce e de calitate din USA . oamenii aia au educatia sa aprecieze un lucru vechi asa cum e .

 

dupa parerea mea cea mai evoluata cultura de custom, mult peste USA !

 

chestii pe care ajungi sa le gusti , dupa ani multi de mers pe Motociclete cromate pline de accesorii de pe toate cataloagele .

Ahoi!

Clar, de multe ori ma uit pe youtube ca boul ca ce originali sunt si ce moduri de abordare au in a-si modifica motoarele pe care le fac, in link-ul postat anterior de tine mi-a sarit in ochi un Kawasaki - post-25613-0-73074100-1386103601_thumb.jpg

In USA totul se bazeaza pe care reuseste sa vanda mai mult si care poate exagera in a face cat mai multi $ , de mult s-a pierdut esenta.

 

Pacatul meu este cromul, uneori in excces, la fel si ape-urile - un exemplu de Indian - post-25613-0-19166000-1386103718_thumb.jpg

 

Fiecare avem viziuni diferite cand vine vorba despre ceeace calarim si ceeace am vrea sa calarim, iar din punctul meu de vedere respectul reciproc e cel mai bine venit.

 

Cu stima IceLord!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Apoi toti traim cu vise si sperante, dar daca suntem destul de insistenti si multa vointa realizam ceeace ne propunem.

 

Eterna lupta

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...