Sari la conținut

Indian motorcycles


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mdah, unul dintre singurele Indians pe care as vrea sa le am!

 

Da noul Scout l-ati vazut? Hahahahhaha... parca e copilul oligofren a unui gay Vitcory si un Vrod beat. Ingrozitor! Heheheheheh...

Ahoi!

Da l-am vazut, sincer imi pare interesant, dar mai mult imi place Chief Vintage 2014.

 

Interviu cu dezvoltatorii -

si desigur reclama -

 

Multa lumea ofera un feedback pozitiv, dar in acelasi timp si negativ. Eu consider ca fac treba buna cei de al Polaris, stiu ca am sa fiu criticat pentru asta dar eu apreciez ceeace fac!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdah, unul dintre singurele Indians pe care as vrea sa le am!

 

Da noul Scout l-ati vazut? Hahahahhaha... parca e copilul oligofren a unui gay Vitcory si un Vrod beat. Ingrozitor! Heheheheheh...

corect Shobo, zici ca designerii de la ei l-au desenat cand erau tripuiti rau. un singur element as vrea macar sa vad pe el care sa-mi aduca aminte de Scout si nu-l vad :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prețul?

pana in 11.000 de dolari, facut ca sa joace in liga Sportsterului de 1200 si a japonezelor de clasa medie se pare

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respect opinia ta lordule,,, dar cand ma uit la poza asta (...) :

 

photos-3.jpg

 

:whip: :whip:

Ahoi!

Cum am zis, o sa vedem in timp daca e pe placul publicului de masa.

Oricum eu ma bucur ca e competitie si ca nu e doar un jucator pe piata care sa faca el regulile, concurenta ajuta la dezvoltare si inovatie si desigur la pret. Cand ai de unde sa alegi e foarte bine.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca alea-s Indian-uri, inseamna ca si Kawa-Drifterul meu nu este doar look-alike... Mai au si tupeul sa le puna una langa alta. Marketing, abuz de imagine - nu le-a iesit piata cu Victory, se dau pe Indian. Singurul Indian veritabil e facut de baietii de la Kiwi din NZ - cu piese originale sau replica. Restul e Polaris.

Editat de Ancalagon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

More and more

Feedback -

Overview -


» Post actualizat in 08 Oct 2014 20:46
Motorcycle USA au facut test drive, interesant ceea ce zic despre noul Scout!

 

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

And more


» Post actualizat in 23 Nov 2014 22:46

Ahoi!

Test drive interesant:

Vizionare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Un pic de istorie


» Post actualizat in 19 Feb 2015 20:44

Ahoi!

 

Noul DARK HORSE, cu apehangers e BESTIAL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Nope,, asta e varianta "full" :)))

 

A fost azi test ride la Indian, unul din dealerii locali.

 

Pe mine nu m-a dat pe spate. Ma asteptam la mai mult " feeling" si la mai putin "modern". Chiar si cu tobe aftermarket,motorul tot ca un SV 1000 suna. E un sunet frumos, dar este sunetul gresit pentru un cruiser cu staif.

 

Am mers si cu Iron, e misto dar Scout-ul se cam bate cu 48-ul.

 

Desi e mai lent, concurenta oferita de produsele HD aduce ceva in plus, originalitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope,, asta e varianta "full" :)))

 

A fost azi test ride la Indian, unul din dealerii locali.

 

Pe mine nu m-a dat pe spate. Ma asteptam la mai mult " feeling" si la mai putin "modern". Chiar si cu tobe aftermarket,motorul tot ca un SV 1000 suna. E un sunet frumos, dar este sunetul gresit pentru un cruiser cu staif.

 

Am mers si cu Iron, e misto dar Scout-ul se cam bate cu 48-ul.

 

Desi e mai lent, concurenta oferita de produsele HD aduce ceva in plus, originalitatea.

Ahoi!

 

Deci cu fratele mai mare de 1100cc si 100CP, totusi lauda astia in review ca are care putere si cuplu mai mare ca adversarii din aceleasi clase, mai lauda si ciclistica si centrul de greutate.

Acum depinde cu ce motociclete te dai si te-ai dat si din acest lucru deduci diferenta, daca te-ai dat cu un Big Twin de la HD nu ai cum sa compari cu ceva medium cum e acesta, se poate ca e mai slab ca un Sporty 1200 de la HD (72,48..etc interesant ce zici tu ca le baga in buzunar)

Injectia strica sunetul la multe motociclete din punctul meu de vedere, e in vara m-am dat cu un HD Sportster 72 (1200cc) si cand a venit vorba de sunet era mult sub cel al meu Sporty 883cc, dar cand vine vorba de putere clar ea o mare diferenta.

Totusi in acest Indian e inima conceputa de cei de la Polaris, oricum asta-i globalizarea (eu pe Sporster am o gramada de piese din China si Japonia, furca metrica, carburator...etc)

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt purist,dar atunci cand trec printr-un catun,vreau sa aud bataia de V2 lenes,nu de Ducati dornic de turatii.

 

In plus,nu vad rostul a 100 cai atunci cand motorul tot la 120 se plafoneaza. De intrat in viraje nu mai vb. Daca vrei sa te dai pe curbe,iti iei o motocicleta dedicata sau faci poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ford Mustang 1990:

6712280001_large.jpg

 

Ford Mustang 1965:

1965-ford-mustang-coupe-1.jpg

 

Cam asa vad eu treaba cu indianul nou.. + ca motorul imi aminteste de o bricheta ieftina de-a mea., arata mai mult a 2d decat 3d.. si racit cu lichid...

Pentru mine nu e ce trebuie...

 

Ma refer la asta:

photos-3.jpg

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In realitate arata f bine. Din pacate insa, nu reflecta istoria aia de care se tot pomeneste, ci doar o restilizare a unui produs aflat deja in stoc...Victory Octane.

 

Clientela prezenta la fata locului era in proportie de 90% formata din neni si tantii, cu varste intre 50-70 ani, imbracati asa cum se cuvine numai in articole branduite "Indian"...Cu exceptia noastra, am zarit doar doua persoane sub 40 ani.

 

Eu credeam ca Scout se adreseaza celor tineri si suparati...

 

Pe scurt, prevad un nou faliment in viitorul apropiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...