Sari la conținut

Lupta la 125


Ce atzi alege?  

877 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 478
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vaai!!!

sunteti haiosi.

ma gandesc la ceea ce a scris domnul stress...din cate stiu eu, rs-ul de 250 are 200 pe ceas. bun! daca rs-ul de 125 prinde 200...asta de 250 cat prinde??? vreo 250, nu? 300 cat?

astept raspunsuri...

 

Am citit si eu tot thread'ul cap coada...M-am distrat f mult :cheers:

GSK apropo...Aprilia Rs 250 nu are pe ceas 200....asta din cauza ca are kilometrajul elecronic :cheers:

Aprilia Rs 125 are 200 pe bord...si ia cu o toba sport si fara kit de motor...sau alte celee in jur de 170km/h. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

abia am dat si eu de thread-ul asta.....

am ajuns la concluzia:

cbr...bicicleta cu motor, plimbari (da' nici din aia n-am :crack: )

rs....bate tare spre titlu' la cap. 125 cmc, dar nu e fiabila si consuma mult....

mito...(sper sa am una pana in martie) un super-sport adevarat super exotic, cu performate destul de mari

derby..nu am cuvinte..nu am vazut in viata mea asa ceva, arata prea bestial....insa cam ustura la pret si nush daca se merita

 

=> MITO :disappointed:

cine poate sa-mi spuna cat consuma un mito de prin 2000

si daca se merita sa dau pe el 2000 eupuroi....15k km

asfalt uscat

roskat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu tot thread'ul cap coada...M-am distrat f mult :sick:

GSK apropo...Aprilia Rs 250 nu are pe ceas 200....asta din cauza ca are kilometrajul elecronic :crack:

Aprilia Rs 125 are 200 pe bord...si ia cu o toba sport si fara kit de motor...sau alte celee in jur de 170km/h. :disappointed:

io din cate stiam rs250 are 240 pe bord, nu bord electronic...o avea modelul asta nou...ca si cel de 125..dak am gresit sa ma corecteze cineva :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sa vorbim despre modelele 2006. RS-ul are un facelift total. Adica daca nu te uiti ca are rotile subtiri si discurile de frana mici, zici ca-i RSV. Are 39 de cai putere.

Mito din 2006 nu are mai nimic modificat la aspect. Si nici nu cred ca va avea prea curand. Designul Tamburini va ramane inca mult mult timp ,,sus". Dar, in schimb, cei de la Cagiva au venit cu motor de 125 cmc cu 70 de cai putere. E ceva... mie nu mi-a venit sa cred prima data. Are pe fata cauciucul de 110 (cat cel pe spate de la rs) si pe spate de 150, (cel mai gros pe spate) si frane brembo cu disc de 320 mm fata si 230mm spate stock.

 

Mie, personal, imi place mai mult cum arata RS-ul, dar nu cred ca la o liniutza are vreo sansa cu mito. (din nou, vorbesc de modelele 2006) Nu stiu cat de manevrabil este rs-ul, intrucat nu am mers decat cu unu' de 50 cmc.

 

Care-i mai tare? HABAR N-AM! :crack: :crack: Am ales mito pt ca am una in garaj.

 

Pagina info tehnice MITO

Pagina info tehnice RS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vorbim despre modelele 2006. RS-ul are un facelift total. Adica daca nu te uiti ca are rotile subtiri si discurile de frana mici, zici ca-i RSV. Are 39 de cai putere.

Mito din 2006 nu are mai nimic modificat la aspect. Si nici nu cred ca va avea prea curand. Designul Tamburini va ramane inca mult mult timp ,,sus". Dar, in schimb, cei de la Cagiva au venit cu motor de 125 cmc cu 70 de cai putere. E ceva... mie nu mi-a venit sa cred prima data. Are pe fata cauciucul de 110 (cat cel pe spate de la rs) si pe spate de 150, (cel mai gros pe spate) si frane brembo cu disc de 320 mm fata si 230mm spate stock.

 

Mie, personal, imi place mai mult cum arata RS-ul, dar nu cred ca la o liniutza are vreo sansa cu mito. (din nou, vorbesc de modelele 2006) Nu stiu cat de manevrabil este rs-ul, intrucat nu am mers decat cu unu' de 50 cmc.

 

Care-i mai tare? HABAR N-AM! :crack: :crack: Am ales mito pt ca am una in garaj.

 

Pagina info tehnice MITO

Pagina info tehnice RS

rs 2006 nu are 39 de cai :crack: :crack: :funny: :D :kiss: are 28.56 de cai , iar o gagiva de 125 nu va avea niciodata 70 de cai .... cele pentru competitie care alearga la clasa 125 au 45 de cai maxim pentru cultura ta generala mai intereseaza-te si numai exagera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rs 2006 nu are 39 de cai :) :D ;) :P :lol: are 28.56 de cai , iar o gagiva de 125 nu va avea niciodata 70 de cai .... cele pentru competitie care alearga la clasa 125 au 45 de cai maxim pentru cultura ta generala mai intereseaza-te si numai exagera

Doar 45 de cai cele din motoGP?!?!?!?! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi si cobra si tig si multi altii au cauciucuri schimbate cu unele mai mari

merge si ala dupe fatza..am vrb cu aia de la honda..mi-a aratat nijte poze si cu ala dupe fatza

f dragutzel,nu poti sa pui f mari pt ca 1 nu are loc intre bratzele bratzului oscilant

si 2 nu mai trage cum tragea

ca sa nu mai vorbim dak ii pui si jenti mai late

: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

sunt si rs de 125 care au 100 pe fata si 130 pe spate... am vaz asa pe un rs 98

 

ai vazuuuuuuuuut si tuuuuuuuuuu ? :baldy: proasta afirmatie...rs are 110 pe fata si 150 pe spate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...