Sari la conținut

Honda Magna


daw_hanson
 Share

Postări Recomandate

Salut, a fost pe la noi una...stiu cine a luat-o dar sigur nu o mai vinde ca urmeaza sa o taie... nu-ti promit dar o sa vorbesc cu cineva poate iti gaseste una....

 

Iata ce minunatie a facut Adinel cu magna mea...sper sa reusesc sa incarc poza...

Splendida lucratura, sincere felicitari lui Adinel...

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor, sunt si eu interesat de achizitionarea unui astfel de exemplar, de preferinta in jurul bucurestiului. Daca stiti vreuna de vanzare, de preferabil fara sa necesita investitii imediate pentru ca banutii sunt putini, va rog PM! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, sunt si eu interesat de achizitionarea unui astfel de exemplar, de preferinta in jurul bucurestiului. Daca stiti vreuna de vanzare, de preferabil fara sa necesita investitii imediate pentru ca banutii sunt putini, va rog PM! Multumesc!

Eu zic ca iesi mai rentabil daca iti aduci unul in stare shtoc din Olanda, la bani putini..., si mai ales daca rezolviieftin si cu transportul..., cel putin eu am iesit foarte bine si sunt ultra multumit de ce mi-amluat la 800 euro...

 

Salutare tuturor, sunt si eu interesat de achizitionarea unui astfel de exemplar, de preferinta in jurul bucurestiului. Daca stiti vreuna de vanzare, de preferabil fara sa necesita investitii imediate pentru ca banutii sunt putini, va rog PM! Multumesc!

Iata un exemplu concludent...

http://www.marktplaats.nl/a/motoren/motoren-honda/m713965149-magna-vf700-met-veel-reserve-onderdelen.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca iesi mai rentabil daca iti aduci unul in stare shtoc din Olanda, la bani putini..., si mai ales daca rezolviieftin si cu transportul..., cel putin eu am iesit foarte bine si sunt ultra multumit de ce mi-amluat la 800 euro...

 

Iata un exemplu concludent...

http://www.marktplaats.nl/a/motoren/motoren-honda/m713965149-magna-vf700-met-veel-reserve-onderdelen.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

salut si iti multumesc de sugestie. m-am uitat un pic pe site si am vazut cateva exemplare foarte interesante. problema e ca nu stiu limba si nici nu am cea mai vaga idee cum se poate proceda cu plata, intocmirea actelor, etc. poti sa imi dai cateva detalii despre toate acestea? am cautat un pic pe net si cred ca se gasesc variante de transport, acum nu stiu la ce pret...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu o intrebare (desi vad ca nu e cine-stie ce activitate in zona asta dar poate-poate)...

Are cineva idee daca la magna culbutorii sunt hidraulici sau pe pastile?

Presupunerile nu ajuta :)

model moto : honda vf 750C magna din 98'

multumesc

Editat de rbl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate te ajuta poza asta cu ceva....

 



salut si iti multumesc de sugestie. m-am uitat un pic pe site si am vazut cateva exemplare foarte interesante. problema e ca nu stiu limba si nici nu am cea mai vaga idee cum se poate proceda cu plata, intocmirea actelor, etc. poti sa imi dai cateva detalii despre toate acestea? am cautat un pic pe net si cred ca se gasesc variante de transport, acum nu stiu la ce pret...

eu pt. a intelege ce scrie acolo, in primul rand mi-am facut un cont, te accepta in cateva minute , apoi tot ce a scris acolo am tradus cu google translate....

post-22318-0-72514100-1379107327_thumb.jpg

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare .Tocmai mi-am adus o Honda Magna VF700C din Olanda si am reusit cu ultimii banuti sa o inmatriculez.Acum 2 Duminici am fost nerabdator sa ma plimb cu ia .Am cazut derapat pe criblura eram in curba eu:clavicula rupta deget picior si de la mana, motorul:fata telescoape,aripa,janta,suport aripa,far si altele de estetica.Motorul are numai 22000 de mile fara nici macar o zgaraitura a fost la un mosneagut care o avut grija de ia si eu..... .Mentionez ca am reusit si am culcat o data si pe dreapta motorul eram pe langa ia si nahhh.Acum daca stiti pe la cineva o janta si telescoape sa o pot face functionala din nou ca de estetic mai in colo ca nu mai am banuti .Am pus si niste poze cu ia inainte de a o face varza



Vad ca nu mai e nimeni pe aici

post-80226-0-90658100-1385534755_thumb.jpg

post-80226-0-86303500-1385534764_thumb.jpg

post-80226-0-68025200-1385534773_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

vezi la baiatul asta de la mine din semnatura, Adrian, el avea preturi bunicele si ne mai ajuta... da-i ce ai nevoie si el iti da preturile la care ai piesele acasa.

 

/index.php?/user/40610-garcya/

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Deja am facut anul asta 150 mile .Aveam o vibratie ciudata la motor la 2700-2900 rotatii ,am rezolvat problema era un surub lipsa sub motor care tine toba colectoare de baie ulei .

Eram putin panicat dar ce bine ca exista internetul :10:



Am mai intalnit in Falticeni pe un domn Viorel cu o Honda Magna la fel ca a mea mia zis ca mai sint 2 .

Asteptam si pe alti pe forum

Am mai multe nelamuriri cu reglajul de pe telescop stanga cu presiunea in telescoape .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja am facut anul asta 150 mile .Aveam o vibratie ciudata la motor la 2700-2900 rotatii ,am rezolvat problema era un surub lipsa sub motor care tine toba colectoare de baie ulei .

Eram putin panicat dar ce bine ca exista internetul :10:

 

Am mai intalnit in Falticeni pe un domn Viorel cu o Honda Magna la fel ca a mea mia zis ca mai sint 2 .

Asteptam si pe alti pe forum

Am mai multe nelamuriri cu reglajul de pe telescop stanga cu presiunea in telescoape .....

Aici in Cluj , adunate Magnele si Sabre-urile, ar fi cam 14 la numar.., din care 3 VF 500... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare! Am si eu o nelamurire in legatura cu filtrul de aer la magna din '95. Nu am reusit sa gasesc unul aftermarket. Chiar nu sunt decat cele originale OEM si K&N? Eu stiu ca sunt cele mai bune dar preturile sunt de la 200 lei in sus. Stie cineva daca gasesc Hiflo sau alta marca producatoare de tipul asta de filtru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna-l pe razvan (metricmotion)

adresa si numarul de tel

Strada Preciziei, nr. 10D

Bucuresti, 062203

office@metricmotion.ro

Tel: 0727.355.295 // 0723.649.225

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi frumos. Am schimbat uleiul si filtrul ulei,m-am apucat si am desfacut rezervorul si surpriza mare am avut cand nu am reusit sa desfac unul din suruburile acelea lungi de la capacul filtrului de aer,ba mai mult ,s-a stricat si capul surubului :rusinica: Sincer...nu stiu cum as putea desface surubul acela!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ma primiti si pe mine cu o Magna?....am adus-o de curand din Olanda dar din pacate sunt nevoit sa ma despart de ea in favoarea unui teren de contructii... stiti pe cineva interesat de ea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...