Sari la conținut

Accident Mortal Iasi 26.07.2007


proar
 Share

Postări Recomandate

da, ma rog, treaba cu primarul este cam trasa de par...

viteza ucide...

printre cei care "invata" pot sa spun ca ma numar chiar si eu

voiam doar sa spun ca am cautat totusi pozele si m-am uitat la ele...

omul acela s-a facut PRAF... PRAAAAAAAF! nu-mi vine sa cred ce pot vedea in pozele alea... :blink: :bigstar: :) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pozele sunt graitoare doar pentru cei dornici de senzational. Astfel de fotografii au orice valoare, da NU educativa... asa ca e bine sa NU vedem prea multe... desi si eu le-am vazut! :-)

Si @BladeOfSoul.... da, sunt tuff pozele.... s-a facut omul tandari!

Dupa cum spuneam intr-un topic anterior, fiecare pasare pe limba ei piere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se zice la astfel de topicuri ca discutiile sunt de prisos. Ei uite ca nu sunt! Pentru ca sunt cazuri, si nu sunt putine, in care prin discutii si poloemici pe teme date (accidente, morti, rupti, s.a.m;.d.) unii INVATA!Da da, unii chiar invata! Si asta e bine! Chiar si discutiile despre cauzele accidentului astuia!

 

Tot o dati in cap ca ar trebui schimbata vopseaua la trecerile de pietoni... oare cati dintre voi ati fost vreodata in afara tarii pe doua roti? Cati dintre voi, cei care urlati ca primarul e de vina, stiti ca numai in Frankfurt sunt peste 11.000 de treceri de pietoni, FIECARE dintre ele fiind marcata cu "astfel" de vopsea, care aluneca. Si acolo inca nu am auzit sa se scandalizeze cineva ca un individ X a bagat mana in gaz si s-a trosnit? Va spun eu.... nu face nimeni asa ceva! Te-ai trosnit? Bun. Traiesti? Bun... Ai crapat? Ghinion! Intr-un fel sau altul tu, cel care TREBUIE sa ai grija de viata ta, undeva ai gresit.

 

Nu vreau sa judec pe nimeni aici, dar.... s-a gandit Domnul Victima la copilul sau cand NU si-a incheiat casca? Alte intrebari nu au sens. Totul se deduce de aici....

 

Daca TU, motociclistule sau "motociclistule" NU ai grija de tine... de ce ar avea un primar, sau un prefect, sau un oarecare altul, neica nimeni??? De ce???

 

Revizuiti-va atitudinile fratilor.... toti am pierdut prieteni si probabil in acest ritm vom mai pierde.... dar e mai intelept sa-i dai prietenului un bobarnac in cap sa-si lege casca... decat sa urli pr XYZ forumuri DUPA MOARTEA sa......

P.S. Sunt prea radical? Nu.... si da, am peste 130tkm pe doo roti, daca va intrebati daca sunt motoretist.

din cate zic cei dinafara vopseaua e altfel, nu e lucioasa...desi are la fel particule reflectorizante ...care de fapt sunt nishte bilutze minuscule care se pun in vopsea, in italia motociclistii au banda lor , dar totusi vorbim de romania si vopseaua folosita si aleasa de ei e mai ieftina si restul banilor.......

Aici a fost vina lui ca avea viteza .... si ca nu si-a legat casca si ca nu a avut echipament.....ai dreptate protejatzi-va pt ca shoferilor nu le pasa de altzii..nu are rost sa despicam firul in 14 .si sa judecam pentru ca nu suntem atat de perfecti incat sa ne apucam de judecat.....cred ca toti avem ce invatza de aici, casca legata, echipament si in orash viteze mici ca avem surprize...

Take care all of u !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul era incepator si calarea o yamaha r1

 

Ba omule dc vb fara sa stii si fara sa fii infomat??? Motociclistul se numea Gorduza Dn avea 29 de ani si avea permis de la 18 ani,a inceput cu Minsk,Tula,Ij,Java,Suzuki si a sfarsit cu Yamaha,acuma poti da o declaratie pt ca esti bine informat.

Intradevar avea viteza mare,dar nu faceti si voi k restul lumii sa scoateti motociclistul singurul vinovat.

numai bine la toata lumea.

:bigstar: :) R.I.P. :blink: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul era incepator si calarea o yamaha r1

 

Ba omule dc vb fara sa stii si fara sa fii infomat??? Motociclistul se numea Gorduza Dn avea 29 de ani si avea permis de la 18 ani,a inceput cu Minsk,Tula,Ij,Java,Suzuki si a sfarsit cu Yamaha,acuma poti da o declaratie pt ca esti bine informat.

Intradevar avea viteza mare,dar nu faceti si voi k restul lumii sa scoateti motociclistul singurul vinovat.

numai bine la toata lumea.

:bigstar: :) R.I.P. :blink: :blink:

 

mai se pare ca esti singurul care nu a inteles ce se dezbate aici....sau cum se pune problema , tuturor ne pare rau ca a murit un motociclist si din discutii fiecare invatza . Si daca nu ma insel tu esti ala care a luat un cap de pod anul trecut la intrunirea din iasi nu? si ti-ai sfaramat genunchiul ...nu ? daca nu esti tu imi pare rau de confuzie !

 

dar mai citeste o data ce s-a vorbit si intelege ...noi nu cautam vinovati ...discutam..intelegem si invatzam unii de la altii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :) :blink: RIP

 

 

PS: Apropo de vopseaua de pe trecerile de pietoni sa stiti ca in alte state (ex. Grecia, Turcia) aluneca asfaltul de pe sosea si nu doar o nenorocita de zebra si totusi nu face nimeni atata tambalau. Si eu am cazut anul trecut alunecand pe o zebra, dar asta fiindca aveam in jur de 100Km/h pentru ca daca aveam 50km/h sigur nu cadeam ca nu eram nevoit sa franez asa violent. Trageti voi concluziile mai departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca o dam in balarii.

Omul a murit, nu mai are sens sa stam ca babele la gard si sa ne dam mai rotunzi decat suntem.

In alta ordine de idei, se organizeaza ceva pentru inmormantare? Eventual o cheta sau ceva pentru familia lui Dan?

 

 

 

PS: am spus despre primar, pentru ca, in calitate de reprezentant principal al intereselor cetatenilor care l-au ales, ar fi trebuit sa fie mai diplomat. Adica: a comandat si instalat cu banii contribuabililor o nocturna pentru stadion, din cauza careia infractiunile petrecute noaptea au crescut (imaginati-va ce face o hoarda de suporteri beti a caror echipa a pierdut meciul, e noapte si nu ii vede nici naiba, si gasesc diverse masini cu CD-playere sau alte chestii - din intamplare, stau la 200 de metri de stadion si stiu ce vorbesc), basca din cauza ca respectiva instalatie consuma foarte mult curent, pentru a face economie, se stinge lumina in oras (sau se aprinde de abia dupa cateva ore bune de intuneric), in conditiile in care iarna, de exemplu, sunt oameni care se intorc de la serviciu si poate ca au mai luat si salariul, dar a sustinut raspicat ca nu il intereseaza motociclistii. Am asistat la o scena, cand in unul din cartierele marginase ale Iasului era stinsa lumina asta iarna, pe 15 decembrie (da, zi de salariu) si o pe o bezna de abia vedeai ceva cu farurile masinii, o femeie a fost agresata pentru 180 RON cat luase avansul, desi pe strada mai erau oameni care trebuiau sa se ghideze dupa strigatele femeii ca sa poata interveni. Daca pentru primar un stadion care poate ca aduce ceva incasari orasului si cativa banuti in plus in buzunarul primarului, dar produce pagube mult mai mari cetatenilor, atunci imi pare rau, dar prefer sa traiesc in padure. Aaaa... si referitor la motociclisti, m-am simtit de-a dreptul jignit de declaratia dumnealui referitoare la vopseaua speciala. Daca pentru niste amarati care fugaresc o basica multicolora se poate investi o carca de bani, pentru siguranta altor cetateni nu se poate investi nimic.

Hai ca m-am enervat, ma duc sa ma imbat si sa ma culc. Numai bine si votati primarul cu echipa in Divizia A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca o dam in balarii.

Omul a murit, nu mai are sens sa stam ca babele la gard si sa ne dam mai rotunzi decat suntem.

In alta ordine de idei, se organizeaza ceva pentru inmormantare? Eventual o cheta sau ceva pentru familia lui Dan?

PS: am spus despre primar, pentru ca, in calitate de reprezentant principal al intereselor cetatenilor care l-au ales, ar fi trebuit sa fie mai diplomat. Adica: a comandat si instalat cu banii contribuabililor o nocturna pentru stadion, din cauza careia infractiunile petrecute noaptea au crescut (imaginati-va ce face o hoarda de suporteri beti a caror echipa a pierdut meciul, e noapte si nu ii vede nici naiba, si gasesc diverse masini cu CD-playere sau alte chestii - din intamplare, stau la 200 de metri de stadion si stiu ce vorbesc), basca din cauza ca respectiva instalatie consuma foarte mult curent, pentru a face economie, se stinge lumina in oras (sau se aprinde de abia dupa cateva ore bune de intuneric), in conditiile in care iarna, de exemplu, sunt oameni care se intorc de la serviciu si poate ca au mai luat si salariul. Am asistat la asemenea scena, cand in unul din cartierele marginase ale Iasului era stinsa lumina asta iarna, pe 15 decembrie (da, zi de salariu) si o pe o bezna de abia vedeai ceva cu farurile masinii, o femeie a fost agresata pentru 180 RON cat luase avansul. Daca pentru primar un stadion care poate ca aduce ceva incasari orasului si cativa banuti in plus in buzunarul primarului, dar produce pagube mult mai mari cetatenilor, atunci imi pare rau, dar prefer sa traiesc in padure. Aaaa... si referitor la motociclisti, m-am simtit de-a dreptul jignit de declaratia dumnealui referitoare la vopseaua speciala. Daca pentru niste amarati care fugaresc o basica multicolora se poate investi o carca de bani, pentru siguranta altor cetateni nu se poate investi nimic.

Hai ca m-am enervat, ma duc sa ma imbat si sa ma culc. Numai bine si votati primarul cu echipa in Divizia A.

si eu stau tot in zona chiar mai aproape si sincer mi se pare o prostie investitia in fotbal si nu il alte chestii mai importante......infrastructura , atragerea de investitori si firme straine , crearea locurior de munca si alte chestii...dar deja am deviat prea mult de la subiect ....

si pentru inmormantare..sunt multi care ziceau ca nu merg pentru ca nu il stiu si nu aveau nici o treaba cu el , totusi am intzeles ca sunt si care vor sa mearga ..pentru ca era motociclist ... ideea cu cheta ......sincer nu stiu sau mai bine zis nu cred ca o sa se faca asa ceva desii ar fi un gest foarte frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alveola: Esti subiectiv mosule! :-)

 

Desi daca stau sa ma gandesc, este un caz nu foarte "unicat". Mai ales la voi in Iasi unde se stie deja parerea "presei". Nici la Sibiu nu este primarul prea interesat de ce fac si cum fac motoretistii, iar la capitolul investitii/cheltuieli la noi (Sibiu) s-au cheltuit muuuult mai multi bani decat o amarata de nocturna.

 

Mai devreme aici discutam chestia ca principiu: ca se moare din X cauze.... iar ptr decesele astea nu poti aduce invinuiri un primar, este absurd, fie el cat ar fi de anti-motociclism. Ar trebui oare sa se faca drumuri speciale ptr roabe, pentru cei care cara fier vechi cu carute trase/impinse cu mana? Sau autostrazi speciale pentru Daciile tunate cu bilute in varful antenelor si autocolante Nike? Nu... desi si ele provoaca in multe cazuri accidente soldate cu morti. Si pentru asta nu este de vina X sau Y din minister ca nu il impusca in cap pe cetateanul care impinge caruta cu cartoane sau calorifere!

 

In marea majoritate a cazurilor, daca stai stramb si gandesti drept, culpa in accidentele moto este comuna: viteza neregulamentara a motocicilstului + greseala unui alt participant la trafic. Noi avem de cele mai multe ori tendinta sa judecam soferii, conservarii.... insa din pacate, in ograda noastra e mai mare gunoiul decat am vrea noi sa fie! In cazul de fata, cred ca se aplica problema cu viteza neregulamentara, care corborata cu o experienta insuficienta... au dat roade unei tragedii intr-o familie. Si nu va fi ultima. Cred ca convingere asta, pentru ca vad in fiecare zi cum se merge pe drumurile din Romanica.

 

Repet, nu judec pe nimeni, nici macar pe primar ca a luat nocturna (btw, fotbalul aduce bani la buget).... insa TREBUIE sa privim lucrurile exact asa cum sunt ele....

 

Aveti grija de voi....

P.S. Alveola frate... cheta? Pai daca eu maine ma dau cu capul in gard ii dai tu bani la nevasta-mea sa imi ia cosciug? Sau propui cumva ca forumistii de pe motociclism.ro sa munceasca ptr a face chete ptr toti sinucicasii/vicimele din trafic? Hai sa fim armoniosi.. asta e ori exces de zel ptr un confrate iesen ori e punte punte punte! Parca aveam alta parere despre tine ma men!

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....numai ce am vazut acum si eu,imaginile de la accident......multumesc pt mesajul de avertizare ,sunt tare de inger......din pacate in 17 ani de cand am plasticul am mai vazut ,din pacate.......ei,la naiba,cum nu pun unii pret pe viata lor.....pacat,avea un motiv in plus sa traiasca ....avea un fecior ....cam 70% din acc de care aud ,au loc din cauza vitezei,a teribilismului ,asa ca nu mai dati vina pe vopsea ,ca nimeni nu e vinovat de ce a patzit si sincer imi pare mai rau de cei ce au ramas dupa el,....iar in ce priveste protectiile,stiu eu pe cineva ,care imi spune ca am o fixatie,de umblu cu armura ,chiar si pe 30 de grade afara.......dar ,ia ganditi-va altfel.......daca de dupa maxi taxi-ul acela ar fi iesit un copil?sau o mama cu carucior,cu copilas ceva mai mare ca al al lui?....da-o in fasole,100 la ora in localitate?....imi pare rau pt e( :bigstar: :) :blink: Dumnezeu sa il odihneasca ! :blink: :wave: :haha: )ca era o fiinta si el,chiar de punea viata altora in joc,insa .....cat dura sa mai ia si pe altii cu el?....din pacate si-a cautat-o singur.....condoleante familiei ,si micutului,ce sper sa nu ajunga atat de talamb ca tac-su !....numai bine,si atentie la neatenti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: sincer sunt multi sinucigasi in iasi ..de exemplu este un tip care se da in fiecare seara pe copou ( locul accidentului de aseara) cu peste 100 si face play-uri cu mashini si alte faze dinastea, mai nou mergea cu slapi in picioare .

Sincer e om si mi-ar parea rau daca ar murii dar pentru prostia cuiva nu plateste nimeni ...pentru fleica s-au strans bani pentru ca vaca i-a sarit in fatza nu i-a sarit el vacii in fatza.....

 

E imposibil sa gandim ca acum 20 de ani. Politia mereu ajunge la culpa comuna ....soferii sunt varza si noi ne plangem fara sa facem nimic...tot depasim pe dreapta ..tot printre mashini ne strecuram ...tot ne dam pe o roata si mai si fugim de politie cand mergem rea tare( ex cel de mai sus)

 

Nu trebuie sa generalizam accidentul de ieri s-a datorat vitezei excesive si vopselei de pe trecerea de pietoni....baiatul s-a speriat de maxi-taxi si a franat pe trecere -voblaj -casca jos-si restul cred ca ati citit...

imi pare rau de tot mai ales de sotia si copilul sau...si pentru ca eram acolo si stiu cum s-a simtit toata lumea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr decesele astea nu poti aduce invinuiri un primar, este absurd, fie el cat ar fi de anti-motociclism.

culpa in accidentele moto este comuna: viteza neregulamentara a motocicilstului + greseala unui alt participant la trafic.

Agree :wave:

De primar n-am spus ca ar fi vinovat, ci doar arogant si neinteresat.

 

P.S. Alveola frate... cheta?

 

Nu e exces de zel, m-am gandit la copilul lui si nu m-am gandit la vina lu' ta-su

 

 

Te astept la bere la Iasi, pe 3-5 august. :) Dezbatem probleme, ne imbatam etc :blink: :bigstar: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu pot sa vin la Iasi, eu am un copil mic, de 1 an si 8 luni, de a carui existenta ma bucur zilnic si nu fac nimic care sa pericliteze acest fapt! Cel putin pe moment.... :-) Nu vreau sa zic ca un drum la Iasi ar periclita cu ceva intergitatea mea (oricare dintre cele fizica si morala) insa este atat de frumos afara, fiu'meu e atat de sanatos si frumos incat nu rezist sa nu ma joc cu el IN FIECARE ZI, sa ma bucur de el atat de mult cat pot! Mai nou stau cu el in piscina cate 4 ore pe zi si nu se satura de mine....

P.S. La ce le mai trebuie unora andrenalina suplimentara cand au un copil mic acasa? Ar tebui sa stea mai mult langa cei mici sa vada andrenalina mai multa decat daca ar avea un Xerox 999 sub cuaie pe Imola.... :-D

Bafta Alveola.... si distractie maxima la meeting!

LE @ baby leah... a te da tare in toate feluile nu inseamna a fi sinucigas. Sinucigasi sunt cei care se spanzura, se autoexplodeaza, se otravesc, s.a.m.d. Cei care fac ce zici tu sunt doar inconstienti, prosti sau in cel mai fericit si rar caz..... victime ale propriei greseli!

Atat!

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand moare unul e o adevarata tragedie, prieteni si familie sfasiati de durere , dar cand deja lista creste ... este statistica , dumnezeu sa-l odihneasca si sa vegheze asupra familiei indoliate !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) voi chiar nu intelegeti ca cei p doua roti nu sunt bine veniti in romania?iar lu nenea primaru ii doresc ca unu dintre copii lui daca are sa moara in accident moto sa vada cum e...poate atunci o sa faca cvea...probabil ar interzice d tot motoarele......iar p saracu baiat ..nu va mai luati d el e mort....nu mai e..... macar noi sa ne sustinem intre noi daca altii nu vor sa o faca.....LASA POZELE ALEA SA LE VADA LUMEA POATE LE VINE MINTEA LA CAP DACA NU VOR SA O PIARDA CA SARACU BAIAT...FRATEEE CE E CU IASUUUU VOSTRU CA NUMA D RAU AUD LA TV......LU NEA PRIMAR D ACOLO EU UNA II DAU _!_ :bigstar:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :) :blink: :blink:

probabil, ca de obicei culpa e comuna, adica maxi taxi a facut ceva sau a incercat sa faca, baiatu cu motoreta a incercat preventiv sa franeze, si necazu a fost ca a alunecat pe marcaje, sau linie de tramvai - ce se mentiona anterior.

In ce priveste viteza, dupa cum arata motoru, daca in poze e motoru lui dupa accident, motoreta arata suspect de bine. Nu imi dau seama cat de rezistent e corpu uman, dar cred ca a avut mare ghinion baiatu. Probabil ca daca casca era legata, si nu se lovea de maxi taxi, si doar se poliza de asfalt, scapa fara probleme grave.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce priveste viteza, dupa cum arata motoru, daca in poze e motoru lui dupa accident, motoreta arata suspect de bine. Nu imi dau seama cat de rezistent e corpu uman, dar cred ca a avut mare ghinion baiatu. Probabil ca daca casca era legata, si nu se lovea de maxi taxi, si doar se poliza de asfalt, scapa fara probleme grave.

 

 

...da,corpul uman e extrem de vulnerabil,mai ales capul,pt ca evident la el asta a fost ca a dat cu capul!In mod sigur ,daca avea casca bine legata sansa sa moara din urma impactului ar fi fost in mod net micsorata -totusi e vb de 100 km pe ora!-si dupa cum arata motorul,nu cred ca in momentul impactului,/cand el a picat de pe motor ,ac.mai avea 1oo de km .....din pacate stiu cazuri,la unul fiind chair eu martor cand motorul nu avea nici 40 la ora si moartea a survenit instantaneu ,lasandu-se tot cu teasta facuta varza ,din lipsa castii!....odata eu aveam vreo 14 ani ,langa noi e o cale ferata ,unde de atunci s-a desfiintat bariera .....la trecerea peste calea ferata un motciclist a micorat atat de mult viteza,aproape de oprire .....insa un pitic mic si rau din,pseudo-creierului,la indemnat sa traga de gaz,sa treaca pe sub bariera ce tocmai se lasa,....a acc.sa aplecat insa prietena lui din spate a luat bariera direct in cap...impactul a arunct-o instant de pe motor,insa ea era deja moarta !....un alt caz relatat de un martor la respectivul incident,...intr-o intersectie cu 4 cai ,in mijlocul orasului -la naiba,ce viteza,poti sa ai acolo?-un motorist fitzos,pe un hoinar,dotat cu ohelari de soare (casca poate era ,pe undeva pe acasa !)iessind de pe o strada,nevazadn ca,camionul din fata pusese frana ,s0a aruncat direc in el cu capul,ac crapandui ca un pepene ....motorul nu avea nici cea mai mica zgarietura ,ac.nici nu apucand sa fie turat nici la jumatate .....asa ca domnilor,cu riscul de a fi vazut de multi, desuet,mai ales de cei ce sunt din pacate f multi si nr acestora creste ,ce au vazut si acest acc aici pe forum ,si dau r.i.p. numai din buricele degetelor,fiind ferm convinsi ca ei nu pot patzi asa ceva ,sfatul meu este sa PURTATI ECHIPAMENT DE PROTECTIE ! SI MAI MULT,RESPECTATI REGULILE DE CIRCULATIE,CA SA FITI LA RANDUL VOSTRU RESPECTATI !ADAPTATI VITEZA LA CONDITIILE DE TRAFIC,SI IN ORAS FITI OCHII NU IN 4 ,CI IN 4 ORI 4 !....si mai ganditi-va la un lucru,in caz de Doamne fereste,accident ,voi poate scapati sau poate ca nu,insa nu stiti cum lauti cu voi,omaorati si pe altii !in cazul de fata ,norocul porcesc al celorlati e ca motorul nu a scapat in decor ....la naiba,nimeni nu vrea sa o patzeasca ,ar fi chiar culmea ,insa nici sa stii ca tu traiesti si ai bagat pe altii nevinovati in pamant!

RESPECTELE MELE DOMNILOR,SI,ONOARE SI MOTOARE ! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca fapt divers, cred ca am dat pozele alea la 30-40 de oameni, si aproximativ un sfert din ei mi-au zis ca le vor sa le arate unui prieten in speranta ca o sa-l convinga sa mearga mai incet. unul sau doi ca sa se sperie singuri :bigstar:

 

pacat de cenzura gen "think of the children". daca 100 de copii vad pozele si nu dorm o noapte, dar conving pe cineva sa-si puna echimapentul, tot consider asta un castig

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R>I>P, pozele suntintr un fel bune, dar pot sa i afecteze pe cei mai sensibili. Cand vor invata riderii k e mai bine sa mori de cald decat de durere????

Condoleante familiei.

Cred ca ar treb sa facem ceva , ca deja , anul acestea , sunt fff multe accidente. Nu stiu sa facem o campanie ceva, impartim fluturase, imagini, le explicam oamenilor, etc..Vooi ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :)

Eu cred ca asa i-a fost scris. Poate ca era prima data cand mergea in felul asta pe motor! In seara aia ingerul lui pazitor nu l-a lasat sa-si lege casca. I-a zis: "las-o asa, esti chemat undeva unde nu poti ajunge daca ai casca legata!" Si-a implinit destinul murind pe motor. Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...