Sari la conținut

Hayabusa Turbo Vs Zxr 750


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

alexxM ramai in continuare idolul meu orice s-ar intampla...

honda e mai bine facuta decat kawasaki...

la ce e mai bine facuta?....la finisari...ca e mai ascutita si are design futurist?

in fine....

nu iti retrage ceea ce ai spus despre kawasaki...nici eu nu imi retrag ce am spus despre honda...ca e mediatizata cu muuult peste ceea ce poate oferi...asa e cand esti mare si puternic financiar...

exista oameni care il idolatrizeaza pe gigi becali si cu totii cadem de acord ca e un agramat si un oligofren complexat....

deci in concluzie daca o kawa cade de pe cric se rupe toata in bucati...iar o "alta" motocicleta scapa fara zgarieturi.....

asta kawasaki sucks...suxx

 

E clar ca esti orbit de "lumea" kawasaki si mai lasa forma unei motociclete,caci nu despre asta e vorba aici :cheers: .Uita-te frate doar la cadru cum este facut la suzuki si kawasaki....zici ca e o bucata de tabla doar vopsita(exagerez putin ,dar sper sa prinzi nuanta).Uita-te si la Honda si ai sa vezi ca e mult mai atent lucrat.Asa si intre un Corolla si un Logan16V,or fi avand puteri apropiate ,dar la ATAT se rezuma comparatia.Se poate vedea cu ochiul liber diferentele de fabricare si materialele folosite....asta ,doar sa doresti sa vezi ,daca nu ,continui asa ca tine ,aiurea in tramvai incercand sa demonstrez ca un Logan e mai bun ca un Corolla.

Referitor la celalalt aspect si anume daca pica de pe cric 2 motociclete si una se sparge ,iar cealalta nu are nimic....oare nu iti da de gandit care are materialele mai bune la fabricarea carenei ??!?!....e normal ca in urma acelei cazaturi ,cea care s-a spart suxxx ,iar cea care nici macar nu s-a zgariat rulzzz. Incearca ,te rog ,sa gandesti si rational,nu te mai lasa indus in eroare de sentimentul de "mare patriot kawa" :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

un mare complot anti-kawasaki sa adunat in jurul meu....

sabotaj la cel mai inalt nivel...

bine fratilor in special Silviu....honda e honda...e cea mai buna

e cea mai finisata si are cele mai bune metale incadrate in acele cadruri minunate...

stii ce ma mira mereu la tine Silviule...tu ai gixxer de o mie...dar mereu pupi honda in dos....

de ce dracu nu ti-ai luat honda?

ai sa traiesti toata viata in regret...

cu siguranta tu ai o motocicleta mult mai buna ca si a mea...

dar cu siguranta eu sunt cu MULT mai fericit ca tine....

fiindca TOATA viata mea mi-am dorit zxr 750 cand tu se pare ca toata viata ti-ai dorit honda....si ai primit altceva...

de fapt cred ca ai primit-o

ai pus scrisoarea sub bradul de craciun si ai specificat mosului clar CBR dar cum mosul e batran o fi citit GSXR....

intelegi tu la ce ma refer eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alalta sara am fo pa borsului(asta ii o strada plina de tarfe dar si de linii drepte numa buna de liniute) si deodata apare langa mine unu cu o haya daie nervoasa rau ,

numa fluiera(cre ca era turbata) sapu traje a mneu da ambreaj si-o tat tureaza in semn ca si ne luam la o linie...

dapu cand am daschis io gazu lam lasat in urma me cu tare suta da metri...

deci in concluzie dupa cum e si refrenul melodiei...

daca zxr nu eeeeeeeeee...nimic nu eeeeeeeeeee. :lol:

 

Tipu te o luat la misthto cu busa...

 

E ca si faza cand ma provoaca la semafor pe mine unii cu masinile lor scumpe. si nu raspund la provocari! :o

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 13:37 -------------

Ti-a mai zis cineva...o legenda moto tine maxim 10 ani, dupa care e oricum perimata...dpdv al performantelor si fiabilitatii :D Daca e asa de smecher motorul tau, de ce nu il mai fac zeii astia de la kawasaki si acum, in acceasi stare???? Ca doar e legenda??? Mda...asa ma gandeam si eu....

Si spre deosebire de zx7r, gixxerul a fost fabricat si mai spre zilele noastre, nu doar in zilele de glorie ale parintilor nostrii. Acum banuiesc ca nu ai mostenit mobra zx7r de la bunicu' tau si de aia zici tu ca e legendara...si buna.. (ca sa glumesc, cred ca ai luat-o de la bunicul unui prieten de-al meu :-L )

 

Bafta si asfalt uscat.

 

 

Nope! VFR ul e o legenda de peste 15 ani... asa ca :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un mare complot anti-kawasaki sa adunat in jurul meu....

sabotaj la cel mai inalt nivel...

bine fratilor in special Silviu....honda e honda...e cea mai buna

e cea mai finisata si are cele mai bune metale incadrate in acele cadruri minunate...

stii ce ma mira mereu la tine Silviule...tu ai gixxer de o mie...dar mereu pupi honda in dos....

de ce dracu nu ti-ai luat honda?

ai sa traiesti toata viata in regret...

cu siguranta tu ai o motocicleta mult mai buna ca si a mea...

dar cu siguranta eu sunt cu MULT mai fericit ca tine....

fiindca TOATA viata mea mi-am dorit zxr 750 cand tu se pare ca toata viata ti-ai dorit honda....si ai primit altceva...

de fapt cred ca ai primit-o

ai pus scrisoarea sub bradul de craciun si ai specificat mosului clar CBR dar cum mosul e batran o fi citit GSXR....

intelegi tu la ce ma refer eu

Eu nu pup nici o firma in dos ,ci am RECUNOSCUT niste merite.Nu am spus ca ar fi cea mai puternica ,cea mai buna(cum faci tu cu "raketa" ta!!!) ,ci ti-am recomandat sa te uiti la niste "mici" amanunte ca sa observi o diferenta VIZIBILA in comparatie cu marca "verde"...ca tu nu le vezi sau mai exact,te faci ca nu le vezi ,asta e cu totul alta problema.Tu te iei de 0,1secunde castigate de x producator, dar acea 0,1sec E INFIM ,nu iti vei putea da seama ca OM NICIODATA ,ci doar cu aparate speciale,dar tu te iei dupa acel 0,1secunde castigate sau pierdute ca sa spui ca e cea mai tare :cheers: ...in loc sa te uiti si sa vezi cu ochiul liber diferente de calitate,diferente care SE VAD,tu te iei si mergi cu placa in frunte ca x motor a castigat 0,1secunde in y confruntare :o

Si ca sa-ti raspund la "dilema" ce te chinuie ,de ce nu mi-am luat Honda(de fapt in momentul ala ma tenta mai mult Yamaha) ,iti spun doar ca a fost al doilea motor cumparat de la Suzuki si am avut ceva discount frumos ,discount pe care am preferat sa-l bag in echpament bun,dar asta nu inseamna ca nu recunosc anumite merite si sa fiu asa incuiat si penibil :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a mai zis cineva...o legenda moto tine maxim 10 ani, dupa care e oricum perimata...dpdv al performantelor si fiabilitatii :o Daca e asa de smecher motorul tau, de ce nu il mai fac zeii astia de la kawasaki si acum, in acceasi stare???? Ca doar e legenda??? Mda...asa ma gandeam si eu....

Si spre deosebire de zx7r, gixxerul a fost fabricat si mai spre zilele noastre, nu doar in zilele de glorie ale parintilor nostrii. Acum banuiesc ca nu ai mostenit mobra zx7r de la bunicu' tau si de aia zici tu ca e legendara...si buna.. (ca sa glumesc, cred ca ai luat-o de la bunicul unui prieten de-al meu :D )

 

Bafta si asfalt uscat.

 

vfr ul este o legenda de peste 15 ani! asa ca... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... daca pica de pe cric 2 motociclete si una se sparge ,iar cealalta nu are nimic....oare nu iti da de gandit care are materialele mai bune la fabricarea carenei ??!?!....

Am vazut si invers, te superi? Daca vrei editez postu' ca sa nu afle nimeni ca se poate intimpla si la Honde.

(Bine ca m-am abtinut sa scriu ca peste motoreta mea a dat un bou cu spatele in parcare si dupa ce-a izbit-o in dreapta a aruncat-o peste cric pe partea stinga de la juma' de metru'. Si am mers asa dupa aia vreo 2 luni, ca mi-era lene sa desfac si oricum nu-si prea dadea nimeni seama. De sparta ce era.

Ca daca mai scriam si asta ii spargeam si balonu' lui Silviu si era pacat.)

 

Uita-te frate doar la cadru cum este facut la suzuki si kawasaki....zici ca e o bucata de tabla doar vopsita.(........)Uita-te si la Honda si ai sa vezi ca e mult mai atent lucrat.

Stai sa ma duc afara sa ma uit.....

v

v

v

v

Gata, m-am intors. Intr-adevar e vopsit negru.

O sa caut lucrarea ta de doctorat care are ca tema deficientele de conceptie, de executie si de calitate a materialelor utilizate la constructia cadrului la motoreta mea. Daca nu o gasesc pe net (desi e destul de putin probabil...) ajuta-ma tu cu un alt studiu de specialitate pe tema asta; il voi citi tinindu-mi respiratia.

 

.Se poate vedea cu ochiul liber diferentele ( :agree: ) de fabricare si materialele folosite....

Stai sa ma duc iar afara....

v

v

v

v

Nu, nu se vede cu ochiu' liber. (Eu aveam senzatia ca vad bine...Miine merg la doctor.)

Acum ca m-ai facut curios, spune-mi si mie la ce diferente te referi, ca n-am rabdare sa astept pina imi iau ochelarii noi. Daca vrei folosim ca material didactic motoreta mea.

A-propos de Honde, am condus vreo 20, de toate felurile, si le-am intors pe toate partile. Inclusiv vreo 4 Fire-blade-uri. Merg frumos. Si sint finisate foarte bine, cam la acelasi nivel cu motorul meu. (Huoo, ce fel de fan Kawa sint eu daca nu arunc cu rahat in Honda sa fac macar meci egal....Da' invat pina la urma de la tine si de la altii...) Asa. Tu cite Zx-10R sau ceva oarecum asemanator de la Kawa ai avut ocazia sa innobilezi cu fundul tau atoate-cunoscator? Ca se pare ca ala e organul cu care procesezi informatiile si le trimiti mai departe la tastatura.:P

 

Hai noroc!

 

 

P.S. Am inteles ca pui mare pret pe parerile unor piloti profesionisti, nu pe cele ale unor "no-name-uri" autohtone, asa-zisi "reiseri" ( :ok: Ce tare e placa asta... ) Printre ei, daca imi aduc bine aminte, la loc de cinste se afla Randy Mamola. Intrebat care dintre motoretele din 2007 si-ar lua-o, omu' a zis ceva de genul cum ca daca ar alege dupa cum arata si-ar lua R-1.

Da' daca ar alege dupa cum merge si-ar lua Zx-10R. Ghinionu' Dracului.... :smoke:

Noi sa fim sanatosi.

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alalta sara am fo pa borsului(asta ii o strada plina de tarfe dar si de linii drepte numa buna de liniute) si deodata apare langa mine unu cu o haya daie nervoasa rau ,

numa fluiera(cre ca era turbata) sapu traje a mneu da ambreaj si-o tat tureaza in semn ca si ne luam la o linie...

dapu cand am daschis io gazu lam lasat in urma me cu tare suta da metri...

deci in concluzie dupa cum e si refrenul melodiei...

daca zxr nu eeeeeeeeee...nimic nu eeeeeeeeeee. :P

 

Ba da prost esti... :smoke: ... noroc ca mai ai urme de coerenta... :ok:

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si invers, te superi? Daca vrei editez postu' ca sa nu afle nimeni ca se poate intimpla si la Honde.

(Bine ca m-am abtinut sa scriu ca peste motoreta mea a dat un bou cu spatele in parcare si dupa ce-a izbit-o in dreapta a aruncat-o peste cric pe partea stinga de la juma' de metru'. Si am mers asa dupa aia vreo 2 luni, ca mi-era lene sa desfac si oricum nu-si prea dadea nimeni seama. De sparta ce era.

Ca daca mai scriam si asta ii spargeam si balonu' lui Silviu si era pacat.)

Stai sa ma duc afara sa ma uit.....

v

v

v

v

Gata, m-am intors. Intr-adevar e vopsit negru.

O sa caut lucrarea ta de doctorat care are ca tema deficientele de conceptie, de executie si de calitate a materialelor utilizate la constructia cadrului la motoreta mea. Daca nu o gasesc pe net (desi e destul de putin probabil...) ajuta-ma tu cu un alt studiu de specialitate pe tema asta; il voi citi tinindu-mi respiratia.

Stai sa ma duc iar afara....

v

v

v

v

Nu, nu se vede cu ochiu' liber. (Eu aveam senzatia ca vad bine...Miine merg la doctor.)

Acum ca m-ai facut curios, spune-mi si mie la ce diferente te referi, ca n-am rabdare sa astept pina imi iau ochelarii noi. Daca vrei folosim ca material didactic motoreta mea.

A-propos de Honde, am condus vreo 20, de toate felurile, si le-am intors pe toate partile. Inclusiv vreo 4 Fire-blade-uri. Merg frumos. Si sint finisate foarte bine, cam la acelasi nivel cu motorul meu. (Huoo, ce fel de fan Kawa sint eu daca nu arunc cu rahat in Honda sa fac macar meci egal....Da' invat pina la urma de la tine si de la altii...) Asa. Tu cite Zx-10R sau ceva oarecum asemanator de la Kawa ai avut ocazia sa innobilezi cu fundul tau atoate-cunoscator? Ca se pare ca ala e organul cu care procesezi informatiile si le trimiti mai departe la tastatura.:)

 

Hai noroc!

P.S. Am inteles ca pui mare pret pe parerile unor piloti profesionisti, nu pe cele ale unor "no-name-uri" autohtone, asa-zisi "reiseri" ( :ok: Ce tare e placa asta... ) Printre ei, daca imi aduc bine aminte, la loc de cinste se afla Randy Mamola. Intrebat care dintre motoretele din 2007 si-ar lua-o, omu' a zis ceva de genul cum ca daca ar alege dupa cum arata si-ar lua R-1.

Da' daca ar alege dupa cum merge si-ar lua Zx-10R. Ghinionu' Dracului.... :agree:

Noi sa fim sanatosi.

Noi sa fim sanatosi Taz,caci dupa tine si un cadru de mobra vopsit negru e la fel,nu? :P

 

Referitor la alegerea lui Mamola...e strict alegerea lui ,preferinta lui! De altfel,in testul de anul acesta ,de aia a si luat "bataie" zx10 2007 de la mult "hulita" Honda,nu? :ok:

 

Daca la materiale iti trebuies studii de specialitate ca sa vezi unde ,de ce ,cum,inseamna ca si materialele dintr-un Logan sunt la fel ca cele dintr-un Audi A3,nu?? :)

 

Iar referitor la fiabilitate ,mai explic odata ,desi am spus de nenumarate ori:si din 100 de honde or fi aiurea vreo 5-10motoare ,dar la altii din 100 sunt duse 101(exagerat putin ,dar sper sa prinzi ideea ).Ma rog ,chiar nu are rost sa continui polemica si fie ca tine :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ante nu stiu ce mi-e lene sa iti raspund fiindca ma plictisesti...

btw...ypu suck ....mai coc

reveninda la ATOTSTIUTORUL silviu....

e un maestru in cadre la care le observa cu ochiul liber finisarile cu mult mai bine lucrate ca si la cel;ellate motociclete...

din 100 de kawa 101 sunt cu probleme...exagerat dar sper sa prinzi ideea

din 100 de honde 5-10 sunt cu probleme...aici a omis sa specifice "exagerat dar ai inteles tu"

nu a condus in viata lui o kawasaki dar el stie ca sunt mai bune hondele fiindca jurghen fucs a scos un timp mai bun pe circuitul de la jerez cu cbr de 1000

si mai stie ca virgula cadrele de pe kawasaki sunt negre iar asta nu e de bine...

probabil de aceea a vrut sa isi cumpere yamaha fiindca are cadru deltabox din aluminiu care nu e negru

probabil un fzr 1000 genesis

el pune mare pret pe parerile lui jurghen si lui furghen...dar pune mai mult pret pe parera lui bazata pe o subiectivitate honda care probabil e legata de acel cadru turnat nu stiu cum si pe finisarile de "exceptie"...el le vede si se mira cum altii nu le vad....probabil suntem mai chiori ca el cine stie...

dat-ii careva un zx10 sub poponeata sa taca o data dracului ca deja ne exaspereaza cu placa numita"eu si finisarile deosebite ale cadrului de pe cea mai fiabila motocicleta numita honda nu suzuki ce am eu"

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi sa fim sanatosi Taz,caci dupa tine si un cadru de mobra vopsit negru e la fel,nu? :smoke:

Referitor la alegerea lui Mamola...e strict alegerea lui ,preferinta lui! De altfel ,de aia a si luat "bataie" zx10 2007 de la mult "hulita" Honda,nu? :ok:

Iar referitor la fiabilitate ,mai explic odata ,desi am spus de nenumarate ori:si din 100 de honde or fi aiurea vreo 5-10motoare ,dar la altii din 100 sunt duse 101(exagerat putin ,dar sper sa prinzi ideea ).Ma rog ,chiar nu are rost sa continui polemica si fie ca tine :agree:

Fiindca vedem ca tu si cu ziaristii care conduc motorete va pricepeti mai bine ca Randy Mamola (a carui parere in mod subit si miraculos nu mai conteaza...) o sa iti zic ca intr-adevar un cadru de mobra vopsit negru e chiar la fel. Asta ca sa te linistesti si sa nu fie nevoie sa pui apa la fiert, ca probabil nu ai floare de tei prin casa. Se vede.

Iar "referitor la fiabilitate", invatatorule, apreciez enorm faptul ca "mai explici odata, desi ai spus de nenumarate ori", ca motoarele de Kawasaki sint de litera 3, chiar daca nu ai cum si cu ce argumente sa sustii afirmatia asta cretinoida pe care, probabil, acum e mult prea tirziu sa ti-o scoata cineva din cap. Da' nu-i bai, fiindca (repet, ca si tine), organul cu care procesezi tu informatiile si le trimiti mai departe la tastatura e mai jos si mai in spate decit la altii.

 

Asta imi aduce aminte de un examen din facultate pe care mi-l povestea taica-meu, cu Profesorul Mangeron, de la Iasi. Dupa ce s-a dat de ceasu' mortii cu un student, sa obtina macar ceva cit de cit coerent , Mangeron l-a chemat la el. "Vino incoace, draguta!" Vine ala.... "Mai aproape!" Se apropie ala.... "Si mai aproape!" Vine ala la juma' de metru.... La care Mangeron se scoala de pe scaun si-l pupa pe frunte. "Draguta, poti sa te lauzi matale la colegi ca profesoru' Mangeron te-a pupat in_cur. CA ALA NU-I CAP!" :P

 

Da' cu un lucru, Silviu, chiar sint de acord cu tine! Ala ca "nu mai are rost sa continui polemica asta" cu mine. Pe bune. Mai bine fa-ti un ceai.

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta este "foarte super tare frate"(daca imi permite Taz sa-l citez :agree: ). Am si eu o intrebare! De ce toata lumea se chinuie sa arunce cu rahatzel in anumiti producatori, gasindu-le pana la cele mai stupide defecte in loc sa spuna ce au mai bun fiecare. Eu din fire nu sant fan Kawa recunosc. Dar din intamplare aseara pe o treapta din fundatie(pe undeva prin iasi) discutam cu Taz despre reclamele facute de baietii de la Kawasaki. Sa mor de nu am murit de ras, dupa care am iesit din sicriu si am mai murit odata, mai ales dupa ce m-am uitat si eu la reclame sa le vad asa...pe viu! Palaria jos is cei mai tari la reclame. Asta e doar un simplu si umil exemplu care mi-a venit in minte. Haideti domnilor sa terminam odata cu aruncatu cu kktzeti in unii si in altii si sa ne laudam si noi cu ce avem fara sa criticam oaia din gradina vecinului...hai ca se poate...

 

Sergiule esti simpatic rau pe cuvantul meu. Dar hai sa nu mai turnam gaz pe foc cand nu e cazu shall we?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

silviu te mai suporti?

taci si pleaca...

Hai mai sergiule ...nu ne mai aburesti cum faci tu y2k la liniute,cum ii dai flit lui Rossi pe circuite cu o bicicleta cu pedale etc etc??? :smoke: :ok:

 

@taz- :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inchide-l macar nu il mai auzim pe silviu si cadrele lui finisate de pe motociclete fiabile

 

 

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 16:55 -------------

Hai mai sergiule ...nu ne mai aburesti cum faci tu y2k la liniute,cum ii dai flit lui Rossi pe circuite cu o bicicleta cu pedale etc etc??? :smoke: :ok:

 

@taz- :agree:

silviu mereu accelasi ass kiss pe care il cunoastem...

io va aburesc cu y2k iar tu cu cadre finisate cu okiul liber si cu iurghen fucs

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:agree: :smoke: ASA, ASTA ERA, CHIAAR MA INTREBAM :" BA' , DA' NU SE GASESTE UNU' SA-I DEA PESTE NAS LU' "SERGIU KAWA" ASTA? " PREA TE KACI PE TINE CU KAWASAKI-UL TAU ALA NEMAIPOMENIT DE BUN DE FIABIL DE PISZZDOS, CARE CHIAR FACE HAYABUSE LA LINIUTZE... TU CHIAR NU TE AUZI CE SPUI?!

HAI PUYA , TE ROG EU , MUUULT DE TOT , IA VEZI CHIAR E ASA DE KAKAT HAYABUSA?! :ok: ADICA , HAI AM ZIS O DATA MAI DEMULT CA IMI PLACE AATATA DE MULT HAYABUSA CA AS FACE ORICE SA-MI IAU UNA... OK NU AM REUSIT , DAR SA FIE CHIAR ATAT DE "BATRANA" INCAT SA-SI IA MOUITZA DE LA UN ZX-7R?!... BAU SERGIULE DU-TE LA UN PSIHOLOG SI VEZI CE TULBURARI AI ... CA NU-I A BUNA....(NICI EU NU STAU PREA BINE CU PSIHICUL , DA' NU INCEP TOPICURI DE-ASTEA.....) :ok:

 

 

DECI: VEDEM CEVA, VREO LINIUTZA INTRE HAYABUSA SII ZX-7R?

VA ROG SA FILMATI SI SA POSTATI AICI PE FORUM, SA SE ELUCIDEZE MISTERUL HAYABUSA(NE-TURBO :D ) VS. ZX-7R(CA DACA ERA TURBO ... NICI NU-L MAI VEDEAI BAI SERGIULE... :)

 

 

CIAO! HAI PUYA, MOR DE CURIOZITATE :P :ok: :)

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inchide-l macar nu il mai auzim pe silviu si cadrele lui finisate de pe motociclete fiabile

<small>--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 16:55 -------------</small><br/>

silviu mereu accelasi ass kiss pe care il cunoastem...

io va aburesc cu y2k iar tu cu cadre finisate cu okiul liber si cu iurghen fucs

Oare nu stii cine a deschis o asemenea imbecilitate de topic(dar cica pus la sanki)???? :smoke:

 

Btw ,vezi cine pupa in dos doar o singura marca ,celelalte si in special Honda sunt niste naspeturi iar antichitatea ta e cea mai jmekera :ok: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

DECI: VEDEM CEVA, VREO LINIUTZA INTRE HAYABUSA SII ZX-7R?

Chir nu cred ca este nevoie de asa ceva.Deznodamantul este evident.Nu trebuie sa bagi degetele in priza ca sa iti dai seama ca te curenteaza,nu? La liniute nu iti trebuie cai putere (nu spun ca nu sunt importanti) insa cred ca /cuplul conteaza cel mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu, nu are rost sa te enervezi sau sa mai postezi in topicul asta... Sunt 2-3 insi aici care chiar nu vad mai departe de motorul lor legendar...Si tu si eu si altii le-am explicat in repetate randuri, dar ei nu o stiu decat pe a lor. Nici tu si nici eu nu am zis ca Honda (sau Suzuki) sunt perfecte sau ca nu au si ele metehnele lor...dar frate....noi AM INDRAZNIT sa ne legam de pretioasa lor legenda...si gata, suntem prosti si/sau partinitori.

Ii explic omului ca in fata mea a cazut zx6-r de pe cric si s-a crapat capatul de ghidon, el intelege ca s-a crapat ghidonul :smoke: si imi zice ca nu crede...pai foarte bine...nu are decat sa traiasca in lumea lui, total verde. Eu sunt convins ca si el stie ca avem dreptate, dar se oftica pe acest fapt si nu vrea sa o recunoasca. EU am zis ca e posibil ca acest lucru (cu cazutul de pe cric) sa fie un caz izolat, dar daca stai si mai citesti si alte patanii ale posesorilor de kawa, daca mai asculti si povestile diversilor mecanici si mai si vezi prin serviceuri tot felul de minuni kawaski....iti faci o parere, fara sa trebuiasca sa fii prea priceput.

Eu as fi curios ce ar mai zice Sergiu daca as desface motorul meu bucati, si pe al lui, si am compara piesele dpdv calitativ si al altor aspecte ca aranjarea si impachetarea. Nici nu ma mira faptul ca sunt mai ieftine kawasaki....ca doar toti producatorii japonezi folosesc metal/plastic/fibre/fire si alte materii prime in constructia motoarelor lor...Cum or face magicienii astia de la kawasaki de scot motoare cu 2.000 de euro mai ieftine decat restul?? Some sort of green magic man!!

 

Si un exemplu de gandire si concluzie a-la-sergiukawa:

 

Honda sunt proaste pentru ca sunt foarte pupate in kur de presa si sunt foarte promovate.

 

Mda.....kawasaki rullz man!!!! Ca au cele mai misto spoturi publicitare. :agree:

 

PS Ma gandesc acum ca zx7r-ul lui sergiu, cu cei peste 130 de cai la roata face orice miar ..chiar si de dupa 2002 incoace..Deci eu cu al meu nici macar fumul nu apuc sa i-l miros. Ca doar zx7r e o legenda [inca] vie si atotputernica.. E un fel de Mihai Viteazul al motoarelor japoneze.

 

Si uite si un link, o comparatie intre zx9r, 929RR, gsxr750 si R1. Sa citez un pic din acest review:

 

..............

The lap times might have been better yet, but the number three cylinder on the Kawi's motor stopped firing after a short time on the track.

.....................

 

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/2000-...otout-15650.htm

 

Dar banuiesc faptul ca a fost un incident izolat...s-a intamplat odata..asta e...Bineinteles ca Sergiu nu o sa creada, si o sa discrediteze site-ul si reviewul.

Editat de AllexxM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mda.....kawasaki rullz man!!!! Ca au cele mai misto spoturi publicitare. :smoke:

 

 

 

Omul lui Dumnezeu cel mare...am spus ca e un simplu si umil exemplu. Fiecare are cate un punct forte sau funny sau spunele cum vrei...ce naiba te apuci sa legi propozitii din postul meu cu propozitii din postul altuia sa iasa ceva total aiurea. Am spus EU sau oricine altcineva de pe acest thread ca cei de la Kawa sunt cei mai tari datorita spoturilor? Serios iti inteleg supararea dar de ce faci afirmatiile astea ieftine :agree: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...