Sari la conținut

02.08.2007 - Accident Inmh-Bucuresti


big_ipaq
 Share

Postări Recomandate

O motocicleta alba cu ceva dungi rosii (m-as hazarda sa spun o honda) de viteza cazuta pe sensul spre Bucuresti, chiar inainte de noul pasaj. Motociclistul nemiscat intins dupa parapetii de protectie, fie inconstient, fie nu misca sa nu se intample ceva, oricum intins pe spate. Un politist si 2-3 curiosi. Salvarea venea in viteza dinspre Bucuresti, i-am facut loc sa treaca. Cand m-am intors de la Otopeni, in 10-15 minute, motociclistul nu mai era si oprise un Enduro albastru, al carei proprietar parea sa aiba grija de motocicleta lovita.

 

post-3489-1186076476_thumb.jpg

 

N-am vazut prin preajma, desi posibil sa fi fost, alte vehicule implicate.

 

S-auzim de bine cu cel picat.

Editat de big_ipaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca era un 125 cu numere de Bucuresti, iar pe partea dreapta era un Range Rover oprit, iar "burtosul proprietar", se uita la motociclistul intins pe jos. Banuiesc ca a avut o legatura.Cand am trecut eu erau trei masini de politie, o ambulanta, iar motociclistul era intins pe jos, cu casca pe cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mirati pe forum daca motociclistul este bine, dar cand ati trecut pe langa el nu ati oprit nici unul.Nu vad sensul intrebarilor voastre.In mod normal se opreste si se da o mana de ajutor (chiar daca numai se pazeste motorul pana vin apartinatorii).

posturile voastre nu au nici un sens (a celor care au trecut pe acolo)

Insanatosire motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maj, da-mi voie sa nu fiu de acord. Eu duceam pe cineva la aeroport. Avea de prins un avion. Politia era acolo deja si am ajuns cu salvarea deodata. Crezi ca puteam ajuta cu ceva? In plus nu ai unde opri acolo in siguranta, si asa e un trafic infernal. Cand m-am intors in 15 minute, ma gandeam sa opresc, dar motociclistul nu mai era si cineva avea deja grija de motocicleta. Martor la intamplare n-am fost. Deci, de ce sa fi oprit?

 

Am postat aici, ca un raport, sa stie lumea ce se mai intampla. A deranjat asta cu ceva? Stergeti topicul, nu e greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii care postam aci nu suntem din Bucale deci nu aveam cum sa il ajutam, pur si simplu ne pasa de soarta motoristului si normal ca intrebam daca ii bine sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar e foarte aiurea de oprit acolo,aproape imposibil! :bigstar:

Sa speram ca poate a avut doar un soc ceva motociclistul,sau era speriat de era intins pe jos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Totusi faptul ca avea casca pe cap si nu misca nu era semn foarte bun. Totusi, daca ambulanta l-a luat, e un semn bun. Cand e de rau, ambulanta nu face nimic, doar constata si pleaca. Am senzatia ca ambulanta a ajuns foarte repede si ca politia era deja in zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac drumul asta catre aeroport 20 de zile din 30 pe luna (acolo lucrez), shoferii schimba benzile aiurea rau fara semnal fara nimic ca sa nu mai spun asigurare,era sa mi-o iau shi eu de n ori.Sper sa fie ok baiatul shi sa nu fii patzit nimic grav ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: bine ca ai postat aici omule, sa mai linistesti apele. Ai grija cu umarul ala sa nu ramai cu sechele.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti sunt bine.. eu am avut accident.. cu un rieju de 125 nu am fost atent si am sarit parapetele ala cred nush k am fost in stare de soc... am stat intins ca ma durea umaru stang care este dislocat in rest am taieturi multe..a fost vina mea per total..o sa postez zilele astea niste poze

 

Uff,fii si tu mai atent,ce te faci pe viitor cand dau drumul la pod,sari peste el? :)

Ma bucur ca nu e asa grav,insanatosire grabnica si din partea noastra! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti sunt bine.. eu am avut accident.. cu un rieju de 125 nu am fost atent si am sarit parapetele ala cred nush k am fost in stare de soc... am stat intins ca ma durea umaru stang care este dislocat in rest am taieturi multe..a fost vina mea per total..o sa postez zilele astea niste poze

 

Fir-ar. Ne-ai dat palpitatii. Nu aratai prea bine, intins acolo pe jos. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am ajuns pana la urma la cercetari penale pentru ca handicapatii nu si-au notat la primul control al actelor capacitatea ciclindrica a motocicletei care este de 124 de cc si putere de 11 kw eu avand permisul de conducere am condus legal. Dar m-au sunat zilele astea sa ma prezint cu actele motocicletei di nou ei crezand ca motorul este de peste 125 cc si u puterea peste 11kw ca alftel imi fac dosar penal pentru conducere cu permis necorespunzator. sunt niste retardati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns pana la urma la cercetari penale pentru ca handicapatii nu si-au notat la primul control al actelor capacitatea ciclindrica a motocicletei care este de 124 de cc si putere de 11 kw eu avand permisul de conducere am condus legal. Dar m-au sunat zilele astea sa ma prezint cu actele motocicletei di nou ei crezand ca motorul este de peste 125 cc si u puterea peste 11kw ca alftel imi fac dosar penal pentru conducere cu permis necorespunzator. sunt niste retardati.

 

Lasa ca nu sunt toti handicapati si noi niste genii, se mai intampla si oricum au fost acolo la timp, au securizat zona, salvarea ma inteles ca a venti repede, ai avut noroc ca ai fost in Bucuresti si ai beneficiat de ceva servicii medicale civilizate. Sanatate si mergi cu grija! Schimba si casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi mai merge cu atentie, oricum e ceva ciudat, la scurt timp a facut accident si u prieten bun de al meu, accidentul acesta de la gradina icoanei , nu am cazut timp de doi 3 ani si acum facem accident toti din aceasta generatie....poate exista si un semn de intrebare la tot ce se intampla in aceasta perioada....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...