Sari la conținut

Varadero Vs Pegaso Vs Tdr


votati ;)  

127 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

1. "aratane" se scrie cu cratima, adica "arata-ne".

2. Cu "mah" sa te adresezi parintilor tai. Eu nu te-am bagat in seama deloc, dar vad ca tu deja te dai prieten.

3. "Sa te vad toata tara" din nou gresit, "sa te vada" e corect.

4. "Aicea" nu exista in dictionar. Cred ca ai vrut sa spui "aici"

5. Daca vroiam sa pun o inregistrare audio pe forum, o puneam si fara sa-mi spui tu. Deci logic, ma refeream la auzitul sunetului in realitate.

Astazi iti dau un 4, cu indulgenta. Fii mai atent pe viitor.

:blbl:

 

:rock: :rolleyes:

Hai sa terminam cu off-topicu' :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Comunitate moto? O p***! Toata lumea se cearta ca in piata. Oameni, luati o pauza. Oricat am incerca sa corectam "jmekeri" acestia concluzia ramane tot unanima: "Avem o tara frumoasa, pacat ca ii populata". Deci cat timp o sa rasune glasul lui Guta la "bairam" nu se va rezolva nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comunitate moto? O p***! Toata lumea se cearta ca in piata. Oameni, luati o pauza. Oricat am incerca sa corectam "jmekeri" acestia concluzia ramane tot unanima: "Avem o tara frumoasa, pacat ca ii populata". Deci cat timp o sa rasune glasul lui Guta la "bairam" nu se va rezolva nimic.

Guta asta cine e vreun politician sau ce? Vreun prim-ministru frate daca esti contra manele nu guta sau salam sau toti astia , nu sunt de vina si nu in influenteaza cu nimic... nu ei fac legi sau mai stiu eu ce...da-ti si voi niste raspunsuri concrete... nu tot felu de baliverne.

Guta este devina cu certurile sau tot felu de prostii care iti debiteaza tie prin cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu influenteaza cu nimic oamenii care canta "sa moara fetele mele" mai bine sa moara ma-sa sau sa moara el, lipsa de frecventare in mod regulat a scolii (adica NU ca un tocilar , dar nici ca unul care nu stie ce e scoala) + manele = 65% din tineretul de astazi . DEZAMAGITOR ! :rolleyes:

 

nu mai stau aici sa scriu de manele / manelisti , mi se face scarba cand ma gandesc

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guta asta cine e vreun politician sau ce? Vreun prim-ministru frate daca esti contra manele nu guta sau salam sau toti astia , nu sunt de vina si nu in influenteaza cu nimic... nu ei fac legi sau mai stiu eu ce...da-ti si voi niste raspunsuri concrete... nu tot felu de baliverne.

Guta este devina cu certurile sau tot felu de prostii care iti debiteaza tie prin cap.

 

Da mah. Ministeru culturii si "kktului". Ar trebui sa interzica muzica aia si sa ii bage pe toti fraierii aia inculti la zdup si si pe ascultatorii lor colorati care nu stiu sa conjuge nici verbu "a fi" si cu mult greu isi scriu numele.

Pe mine ma amuza teribil fanii lui Guta care se dau mari inteligenti. Daca is ceea ce pretind, cum mama "draq" pot asculta chestile astea inculte. 8-|

Get a life!

 

PS: costy nu am nimica cu tine, dar sa sti ca in primu rand oamenii trebe sa se trezeasca din bataia asta de joc cu numele de Romania

 

Scz ca am facut offtopic

Oricum raman la parerea ca Varadero ii cel mai bun in categoria lui, chiar daca nu mai are putere. Nu de alta da consumu mic il face bun pentru touring.

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mah. Ministeru culturii si "kktului". Ar trebui sa interzica muzica aia si sa ii bage pe toti fraierii aia inculti la zdup si si pe ascultatorii lor colorati care nu stiu sa conjuge nici verbu "a fi" si cu mult greu isi scriu numele.

Pe mine ma amuza teribil fanii lui Guta care se dau mari inteligenti. Daca is ceea ce pretind, cum mama "draq" pot asculta chestile astea inculte. 8-|

Get a life!

 

PS: costy nu am nimica cu tine, dar sa sti ca in primu rand oamenii trebe sa se trezeasca din bataia asta de joc cu numele de Romania

 

Scz ca am facut offtopic

Oricum raman la parerea ca Varadero ii cel mai bun in categoria lui, chiar daca nu mai are putere. Nu de alta da consumu mic il face bun pentru touring.

Tu ai o politica a ta...daca ii baga la zdup pe toti manelistii crezi ca nu ar mai fi la fel...a da nu ar mai fi, ar fi o romanie plina de rockari.

 

Degeaba va d-ati voi ca nu ascultati ca nu stiu ce ... ca la bairame rupeti pe manele...stiu o sa zici ca nu la fel si frN dar degeaba.

Ascult manele si nu ma feresc si multi de pe forum asculta...unii recunosc altii nu (asta nu inseamna ca ascult numai manele)... rockari fac galagie ca "iauite`l si pe ala se imbraca ca manelistii" dar daca s-ar uita putin asa la ei ar vede ca ei sunt iesiti din comun si nu unu imbracat ca "manelistii".

Aviz rockarilor am spus`o si o mai spun si sa nu imi sariti in cap...un rocker oricat de spalat ar fi el si parfumat ,etc mie imi inspira a murdar, a jeg.

PS.Sa nu intelegi ca am ceva cu tine...spuneam ca nu manelistii fac legile sau mai stiu io ce...si cu asta am zi tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul ascult Trance ( mai mult progressive trance) si parazitii . si putin minimal , dar asta nu inseamna ca ma imbrac / comport aiurea sau ca ma pastilez, nu fumez si NU voi fuma, ma imbrac normal , incerc sa imi creez PROPRIUL meu stil (sa nu ma iau dupa altii) , si la petrecerile la care ma duc nu se pun manele :blbl: am fost la o singura petrecere unde s-au pus manele si n-am dansat , ma uitam la restul cum se rup pe manele si ma miram ... bine , oamenii erau beti morti si nu aveau nici o treaba cu realitatea :rock:

 

eu urasc oamenii care asculta NUMAI manele si house (manelo-clubberi) , cu adidasi de fotbal in picioare , tricou mulat cu "Gigolo Italiano 800$" sau "De Puta Madre" , n-au treaba cu gramatica limbii romane si viata. ei merg cu maxi taxi si asculta "merg cu bmw-u' de aur" , se iau de toate fetele si asculta "ma place toate femeile", in 90% din cazuri au freza la spate facuta in forma asta \/ daca stiti la ce ma refer , e o freza in V , vopsita intr-un galben - auriu , cu mobilu in mana cu manele la maxim , cercel de 2 centimetri in ureche... si lista poate continua :rolleyes:

 

din pacate microbu asta se raspandeste mai repede decat ne dam seama ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul ascult Trance ( mai mult progressive trance) si parazitii . si putin minimal , dar asta nu inseamna ca ma imbrac / comport aiurea sau ca ma pastilez, nu fumez si NU voi fuma, ma imbrac normal , incerc sa imi creez PROPRIUL meu stil (sa nu ma iau dupa altii) , si la petrecerile la care ma duc nu se pun manele :blbl: am fost la o singura petrecere unde s-au pus manele si n-am dansat , ma uitam la restul cum se rup pe manele si ma miram ... bine , oamenii erau beti morti si nu aveau nici o treaba cu realitatea :rock:

 

eu urasc oamenii care asculta NUMAI manele si house (manelo-clubberi) , cu adidasi de fotbal in picioare , tricou mulat cu "Gigolo Italiano 800$" sau "De Puta Madre" , n-au treaba cu gramatica limbii romane si viata. ei merg cu maxi taxi si asculta "merg cu bmw-u' de aur" , se iau de toate fetele si asculta "ma place toate femeile", in 90% din cazuri au freza la spate facuta in forma asta \/ daca stiti la ce ma refer , e o freza in V , vopsita intr-un galben - auriu , cu mobilu in mana cu manele la maxim , cercel de 2 centimetri in ureche... si lista poate continua :rolleyes:

 

din pacate microbu asta se raspandeste mai repede decat ne dam seama ... :crack:

Asta daca am zis ca ascult manele nu insemna ca ma imbrac si eu asa...sau am freza asa sau am cercel in ureche...nu am mai vazut demult freze gen V sau mai stiu eu ce...hai sa nu mai facem offtopic...am intervenit ca toata lumea sare pe manelisti...dar cand rockari lor fumeaza iarba sau trag pe nas...nu mai zice nimeni nimic...PUNCT din partea mea.

PS. Io ascult mai mult...Farmita Landuru, Doru Siminica ,Gica Petrescu and band :)) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS. Io ascult mai mult...Farmita Landuru, Doru Siminica ,Gica Petrescu and band :)) :rock:

Pai si acuma vorbiti de muzica ma ? nici eu nu sunt manelar si ascult faramita lambru *,doru siminica,etc... >> @ manelistule :blbl: :( :crack: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta daca am zis ca ascult manele nu insemna ca ma imbrac si eu asa...sau am freza asa sau am cercel in ureche...nu am mai vazut demult freze gen V sau mai stiu eu ce...hai sa nu mai facem offtopic...am intervenit ca toata lumea sare pe manelisti...dar cand rockari lor fumeaza iarba sau trag pe nas...nu mai zice nimeni nimic...PUNCT din partea mea.

PS. Io ascult mai mult...Farmita Landuru, Doru Siminica ,Gica Petrescu and band :crack:) :rolleyes:

 

Costy tu esti mai special, nu de alta da sti sa si scrii corect.

Si pentru a sti si tu nu is rocker si nu m-am considerat vreodata. Ascult orice fel de muzica. Manelele nu se pot numi muzica in nici un caz. Ii un fel de monolog pe un fundal sonor ciudat(amestecatura de muzica populara cu muzica turceasca) si in care Guta&company ne vorbesc despre masinile si casele lor scumpe(si o gramada de fraieri viseaza ca intr-o zi o sa fie si ei asa - dar cu 0 efort ca Guta s-a nascut direct la microfon), despre kilele de femei din juru lor(nu de alta da asa vorbesc de femei zici ca is caserole de porc si le cumpara de la ABC'ul din colt), despre cum se rabuna ei pe dusmani si ce ura le poarta s.a.m.d. In concluzie mai multa poluare fonica si extinderea gandirii "prost sa fi, noroc ca esti" adica:"lasa ca am noroc si fac ca si Guta si maine o sa am palate s.a.m.d.".

 

Cat despre rockeri hai sa nu generalizam. In creierul mic al manelistului, de obicei cat o nuca si in care se aud slabe acorduri de Guta, rocker inseamna "satanistu' ala imbracat in negru care se drogheaza si face numa ravagii". Avand in vedere ca exista multe genuri care is in stilul rock, la fel exista si multe genuri de rockeri si multe genuri pasnice care is vad de viata lor. Si un lucru ciudat, poate ca rockerii comenteaza de manelari referitor la incultura care iese ca un "hoit de cadavru" dar, eu am vazut pana acuma numa manelari care sar la bataie pentru ca rockerii nu is ca ei, si nu is imbracati in roz, si au de exemplu roz si mov in par si nu auriu, si poarta tricouri cu trupe si nu poarta tricou cu "gigolo italiano 800$" si lista continua.

 

Intrebarea ii: daca Guta ii asa minunat de ce nu am vazut tricouri cu el si numa tricouri cu Iron Maiden si alte band'uri rock?

 

Si concluzia o trageti voi: ce ii mai enervant?a) un papagal care umbla cu "telemobilu" si din care zdrangane acorduri polifonice de manele si comenteaza dupa toate "p*zdelee": "papusa nu ai un numar" si mai stiu io ce aberatii, sau b)un pletos imbracat in negru care isi vede de viata si prietenii lui si nu are dea face cu oamenii de langa pt ca nici nu zbarnaie telefonu si nici nu tipa dupa tipe.

 

Si cu asta am terminat offtopicu.

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aviz rockarilor am spus`o si o mai spun si sa nu imi sariti in cap...un rocker oricat de spalat ar fi el si parfumat ,etc mie imi inspira a murdar, a jeg.

 

Hai sa zic sincer. Nu sunt in nici o tabara de aici dar in viata mea mi-a fost dat sa vad mult mai multi manelisti putind a transpiratie si alte cele decat rockeri de-aia nebuni. Bine acuma daca se considera ca cel care se da cu Aqua di gio (sau cum dreq se zice) pe tricoul Dolce Banana puturos este un om preocupat de igiena sa corporala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costy tu esti mai special, nu de alta da sti sa si scrii corect.

 

Si cu asta am terminat offtopicu.

Nu ma baga in aceeasi oala cu manelistii puri...ascult manele, dar mai ascult si alte genuri de muzica ...nu numai manele.

Si gata am terminat si eu.

 

@Seby- Faramita Lambru ai dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropos de rockeri..ati vazut rockertitele alea mici de cls a 8-1 a 9-1 ? sunt niste alcooliste :blbl:)

mai era unu la scooter mania care a facut un topic de genu "ce muziK ascultati?"... :crack: ala rock_rullez sau cam asa avea nickul :rock: ...de la motociclism am dat-o in muzica :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta discutie. Rapp&hh nu asculta nimeni? Dak tot a.ti dat.o pe muzica makr hai sa schimbam si numele topicului si sa stergem posturi in care s.a discutat despre motoare. Poate asa va comvine si voua. /:rolleyes:

 

app, un enduro dupa 2000, 125cc 2t, pana in 3000euro ce recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

doamne.... eu intrasem pe topicul ast asa citesc ceva despre motocicletele astea 3... ceva date tehnice o comparatie pareri... si ajung la sfarsit sa aflu de razboiul secular intre rockeri si manelari.... o parere proprie ar fi ca nu exista om care sa nu fi ascultat in viata lui macar o data manele sau rock pentru simplul fapt ca in viata nu faci mereu ceea ce vrei... mai mergi si la o nunta si la un botez.. si de ce sa nu recunoastem ca manelele fac parte din cultura romanului in general.. dar nici rock-ul nu este de lepadat... avem destule band-uri consacrate....queen... dar fiecare e liber sa creada si sa faca ce vrea.... asa cum exista si manelari spalati si nespalati la fel exista si rockeri... (punct:P)

Editat de misulik_4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu cumva ai mai produs 100 de euro din decembrie ca sa incepi sa intrebi pe fiecare topic "ce-mi enduro imi recomandati de 3100 euro?" , dupa aia "ce sportiva imi recomandati de 3100 euro?" .. si tot asa pana incluzi toate categoriile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu cumva ai mai produs 100 de euro din decembrie ca sa incepi sa intrebi pe fiecare topic "ce-mi enduro imi recomandati de 3100 euro?" , dupa aia "ce sportiva imi recomandati de 3100 euro?" .. si tot asa pana incluzi toate categoriile...

:friends: si care e problema ta domnu' trotineta? ai pus stapanire pe forum? :rock: vezi de rs-u tau si de categoria ta. cand m-ai mai vazut pe mn pe aici? esti prost? nu...te faci :P Eu n=am mai postat in categoria asta de cateva luni decat chestii minore si n-am mai facut un topic aici de un an, chiorule :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...