Sari la conținut

Pt Cine Are Chef De Plimbari Si Nu Are Cu Cine....


noro
 Share

Postări Recomandate

da, ea ne-a servit, chiar era dragutza, pacat ca nu stia O BOABA de engleza, nici macar acolo un "please" sau ceva, imi lua farfuria din fata cu un zambet seducator si un sunet infundat de parca era varianta feminina a lui tarzan si incerca sa comunice cu mine :finger:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa zic si eu...

Vreau sa ma plimb si nu am cu cine.

Dar nu asa, pe ici pe colea.

Strang bani sa plec in India si sa-mi inchiriez o motoreta fie si scuter si sa haladuiesc prin tara hindusilor, sa vad tot ce se poate vedea (si fotografia).

As vrea sa plec in ianuarie 2008, si chiar ca as vrea sa merg cu cineva de pe la noi care este pasionat de calatorii si experiente exotice.

Eu nu sunt la prima incercare, in ianuarie 2006 am avut ocazia sa perg pentru 3 saptamini in Cuba, unde am inchiriat un scuter pe care l-am plimbat pana l-am stricat.

Nu glumesc. l-am stricat,

Am facut vreo 3000 de km in tot timpul asta prin Havana si imprejurimi am fost chiar si la Varadero cu el (146 de km de la Havana)

Ei, acolo mi-a intrat microbul asta cu escapadele motociclistice in tari exotice, cand la tine acasa sunt minus 10-15 grade Celsius.

Foarte tare.

Si nici nu costa mult, pe mine m-a costat Cuba 1500 de Euri cu tot cu cazare, masa si transport.

(ma rog transportul a fost oarecum asigurat de cei ce m-au invitat in Cuba sa fac un reportaj)

Mi-am propus sa-l intreb pe Semaca de pe forum, despre ce si cum, el a fost in India si ar putea sa ma indrume cu ceva.

Poate gasesc pe careva doritor sa mearga cu mine, si sa experimenteze o asemena calatorie.

Bafta multa!

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa zic si eu...

Vreau sa ma plimb si nu am cu cine.

Dar nu asa, pe ici pe colea.

Strang bani sa plec in India si sa-mi inchiriez o motoreta fie si scuter si sa haladuiesc prin tara hindusilor, sa vad tot ce se poate vedea (si fotografia).

As vrea sa plec in ianuarie 2008, si chiar ca as vrea sa merg cu cineva de pe la noi care este pasionat de calatorii si experiente exotice.

Eu nu sunt la prima incercare, in ianuarie 2006 am avut ocazia sa perg pentru 3 saptamini in Cuba, unde am inchiriat un scuter pe care l-am plimbat pana l-am stricat.

Nu glumesc. l-am stricat,

Am facut vreo 3000 de km in tot timpul asta prin Havana si imprejurimi am fost chiar si la Varadero cu el (146 de km de la Havana)

Ei, acolo mi-a intrat microbul asta cu escapadele motociclistice in tari exotice, cand la tine acasa sunt minus 10-15 grade Celsius.

Foarte tare.

Si nici nu costa mult, pe mine m-a costat Cuba 1500 de Euri cu tot cu cazare, masa si transport.

(ma rog transportul a fost oarecum asigurat de cei ce m-au invitat in Cuba sa fac un reportaj)

Mi-am propus sa-l intreb pe Semaca de pe forum, despre ce si cum, el a fost in India si ar putea sa ma indrume cu ceva.

Poate gasesc pe careva doritor sa mearga cu mine, si sa experimenteze o asemena calatorie.

Bafta multa!

dsaca e sa mergi la anu ( pe motoare) in austria italia germania ) :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai copii...ne vedem azi la 22:00 la Arc!

 

--- Mesaj completat în 27 Sep 2007 15:43 -------------
vreo propunere pt destinatia din seara asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Strang bani sa plec in India si sa-mi inchiriez o motoreta fie si scuter si sa haladuiesc prin tara hindusilor, sa vad tot ce se poate vedea (si fotografia).

 

 

cateva sfaturi daca te hotarasti sa pleci in India:

-atentia cu obtinerea vizei, se acorda destul de greu pt romani

-sa te pregatesti pt o experienta destul de dura (mancare/obiceiuri..)

-infrastructura e bine dezvoltata pe parte de cai ferate, cu soselele inca se munceste

-preturi cam ridicate la cazare 80$/noapte la hotel de 2-3 stele, iar mai jos chiar nu iti recomada (decat daca nu ai nicio problema cu nevertebratele/rozatoarele)

 

da-mi pe privat un contact de-al tau (telef, id mess) caci vreau sa plec in cuba cat de curand si mi-ar prinde bine cateva indicatii/sfaturi

 

bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: :blink: :kick: loome, am luat permisul ... adica maine il ridic iar joi imi iau motorul B) mai intai merg cu el vreo ora doua in poligon si apoi pe seara vreau pe afara. cine vine cu mine sa ma sustina in primii kilometrii :) :)

 

--- Mesaj completat în 02 Oct 2007 21:43 -------------
???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: :blink: :kick: loome, am luat permisul ... adica maine il ridic iar joi imi iau motorul B) mai intai merg cu el vreo ora doua in poligon si apoi pe seara vreau pe afara. cine vine cu mine sa ma sustina in primii kilometrii :) :)

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Oct 2007 21:43 -------------</small><br/>???

 

 

Merem hombre, cum sa nu! Sa fie intr-un ceas bun si la multi kilometri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se rezolva :kick:

deocamdata noi ne vedem si maine la Arc la 21:00....sa mai dam o tura :blink: ....oricum promitem sa ne gandim si la tine :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si iata ca am mai tras o plimbarika pe la snagov..ca a cam inceput sa ne placa pe akolo....vreo 13 mobre...de fapt noi am iesit in fiecare seara :blink: dar mai trebuie sa postez si pe aci ca dupe aia zice lumea ca stam cuminti :kick:

 

in curand si ceva poze din weekend cand am fot la valenii de munte unde am tras o paranghelie de neuitat...si ca tot veni vorba....mai tragem una si weekendu asta, tot pe valea oltului unde am mai fost....asa ca daca sunt doritori(motoristi/e si pasagerE) loc e destul :blink:

 

revin cu detalii.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah noro, am sa vorbesc cu mhuierea, poate o aburesc sa facem si noi o escala pe valea oltului si apoi sa ne ducem spre piatra neamt. voi cand plecati?

 

--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 09:38 -------------
@ cata. eu nu m-am uitat stramb, penca am vazut avatarul si m-am linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care vine diseara cu mn si inca o incepatoare sa ne sustina in primii kilometrii ?:blink: undeva pe la 11 la mec electroaparataj. am de gand sa merg in poli ... deci cn se baga ?:blink:

mai intru diseara pe net, dc nu la tel: 0723.139.791

va astept:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah noro, am sa vorbesc cu mhuierea, poate o aburesc sa facem si noi o escala pe valea oltului si apoi sa ne ducem spre piatra neamt. voi cand plecati?

 

se pare ca o sa plecam sambata....inca nu stiu ora..revin cu detalii

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 09:38 -------------</small><br/>@ cata. eu nu m-am uitat stramb, penca am vazut avatarul si m-am linistit.

 

 

care vine diseara cu mn si inca o incepatoare sa ne sustina in primii kilometrii ?:blink: undeva pe la 11 la mec electroaparataj. am de gand sa merg in poli ... deci cn se baga ?:kick:

mai intru diseara pe net, dc nu la tel: 0723.139.791

va astept:)

 

prezent! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care vine diseara cu mn si inca o incepatoare sa ne sustina in primii kilometrii ?:blink: undeva pe la 11 la mec electroaparataj. am de gand sa merg in poli ... deci cn se baga ?:kick:

mai intru diseara pe net, dc nu la tel: 0723.139.791

va astept:)

 

Prezent si eu, la 11 ne vedem la benzinarie acolo la electroaparataj. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Noro! Vreo plimbare in seara asta ??

 

da...dupa cum scrie...seara de incepatori...da tu cine esti? :)

 

sunt si io pe lista la benzinaria Electroaparataj :kick:

 

23:00 sharp?! ... sau abia pe la 23:00 ne strangem...?! :blink:

 

la 23:00 ne intalnim akolo si dupa :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am facut cont pe site shi am citit topicul tau. Ma gandeam ca as iesi cu voi la o plimbare, daca e ok cu tine, k sa profit de ultimele nopti relativ calde din sezon. Nu am mai ieshit cu voi asa ca nu cred ca ne cunoastem. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...