Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vand un set de tobe originale pt. Honda Vtr.

 

tobele nu prezinta zgarieturi indoituri, am la ele si supoturile de prindere cu scaritele pasagerului.

pt. mai multe detalii ma gasiti la 0740163397 sau corr3ctor@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

In sfarsit am gasit si eu un topic cu honda vtr 1000 f noua mea achizitie cu toate ca sunt incepator si nu e indicat motor in V o sa incerc sa fiu calm ... cu seaua da este adevarat am aceiasi problema ca e tare poate cu timpu voi lua una mai moale mai invat si eu mai multe de la voi intradevar am probleme cu ea ... pe o toba iese aeru mai rece decat pe cealalta ledu nu se aprinde de la rezervor ... adica ori fac pana prostului ori alimentez mai des sa nu raman in drum acu de la temperatura apei nu indica se ridica un pic dar si relantiu am vazut ca surubu e strans la maxim dar sta sub 1000 de ture si cam oscileaza o fi de la carburatoare nu stiu poate a-ti intampinat asemenea probleme si ma sfatuiti ce sa fac ... de unde as putea achizitiona pintenu ala mai mare decat cel stoc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am gasit si eu un topic cu honda vtr 1000 f noua mea achizitie cu toate ca sunt incepator si nu e indicat motor in V o sa incerc sa fiu calm ... cu seaua da este adevarat am aceiasi problema ca e tare poate cu timpu voi lua una mai moale mai invat si eu mai multe de la voi intradevar am probleme cu ea ... pe o toba iese aeru mai rece decat pe cealalta ledu nu se aprinde de la rezervor ... adica ori fac pana prostului ori alimentez mai des sa nu raman in drum acu de la temperatura apei nu indica se ridica un pic dar si relantiu am vazut ca surubu e strans la maxim dar sta sub 1000 de ture si cam oscileaza o fi de la carburatoare nu stiu poate a-ti intampinat asemenea probleme si ma sfatuiti ce sa fac ... de unde as putea achizitiona pintenu ala mai mare decat cel stoc ?

 

 

pai alea nu iti indica si nu se aprind probabil de la contacte , nu sunt legate. mergi la un mecanic mai bine

 

 

cine poate sa imi doneze ( nu neaparat) un parbriz de vtr?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

vand un set de 2 tobe originale Honda VTR fara zgarietura si foarte putin folosite. am la ele si elementele de prindere si scaritele pasagerului, nu dau bucati separat :) .

pret 140 euro.

detalii la tel 0740163397

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt dar probabil se dau cu ele :P

 

 

 

Asa de curiozitate cam ce consum are un specimen dinacesta?

 

Cam la ce pret gasesc un vtr in stare buna?

salut.cam la 2500 e inmatriculat.am eu unu rosu tobe carbon mortal.

Mesaj completat

Felicitari pentru achizitie! Referitor la tobe iti recomand cu caldura... ARROW. Daca vrei sa auzi live cum suna , astept un mesaj si se rezolva. ;)

ma frate stiu cum se aude k am si io un vtr firestorm am tobe akrapovik sa auzi aici sunet.

Mesaj completat

In primul rand ii multumesc lui bh99mes ca m-a invitat aici;)) De mult ma uitam dupa un topic cu veteristi. EU am un vtr din 99 are 30 mii de km, merge impecabil, a fost a unui prieten de-al meu, care mergea frumos q ea, ii schimbase consumabile tot. La inceput voiam r6, insa dupa ce am dat o tura q vtr, am zis, asta e pentru mine;)). Am auzit numai lucruri bune despre vtr,mai ales ca e o motocicleta cu traditie, campioana mondiala;). NU am avut probleme q ea, deloc, sunt multumit ca am facut alegerea asta. cat despre consum, placerea se plateste, cine a zis, bine a zis-o. Mor pe ''motociclistii'' care isi iau motoare scumpe, si se plimba cativa km pe zi stau in park pe banca la agatat, ca n-au benzina=)). ma bufneste rasu cand ii aud. Sa auzim de bine, cum sa comportat vtr pana in Elvetia;), ne anunti si pe noi. hai ca pun si eu o poza;)) si sa speram ca ne strangem mai multi;))

bravo ai un motor fff frumos buna alegere si eu am un VTR din 2000 tobe carbon.Sa-l folosesti sanatos.see

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu prea cred in "marca de marca" la tobe, eu am avut de carbon facute foarte frumos si se auzeau de murea lumea, mai bine decat toate arrow-urile si akrapovik-urile....in fine, fiecare cum il duce mintea, dar nu as da o gramada de bani doar de dragul unui nume rasunator.

 

"ociuluciandorin"....ii sta bine cu tobele sub codita...;)

Editat de mike1981
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu-ti dam nimic :laugh:.....sau poate o sa-ti oferim ceva daca iti dai jos poza aia cu "broasca verde" si modifici semnatura :)

 

vezi ca are Andrei de la Galati un VTR Rosu, cu distributia schimbata si arata bine (noisedsilence@yahoo.com), dar e rosie nu galbena cum iti place tie; oricum e urat galben :drink:)

 

succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

sunt subtirele si intepate asa ca merg f bine si in oras , daca ar fi sa nu le recomand ar fi din cauza consumului sau a faptului ca toata lumea circula bezmetic .

am mers aproape 2 ani zi de zi prin oras cu un VTR F .

vara se incing zdravan , asemeni tuturor miarelor .

stiu SP si nu unul care merg zi de zi prin Bucuresti .

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt subtirele si intepate asa ca merg f bine si in oras , daca ar fi sa nu le recomand ar fi din cauza consumului sau a faptului ca toata lumea circula bezmetic .

am mers aproape 2 ani zi de zi prin oras cu un VTR F .

vara se incing zdravan , asemeni tuturor miarelor .

stiu SP si nu unul care merg zi de zi prin Bucuresti .

 

 

SP ul e mai scump, e mai complicat (de reparat, e pe injectie), consuma o idee mai mult, si este mai 'stiff' pt oras, ca F ul.

F ul are suspensiile mai moi,e mai ok.

 

Cu orice motor te poti da prin oras (poate putin mai greoi cu vacile mari gen hayabusa, K1200/1300S, ZZR1400, Goldwing etc), dar asta nu inseaman ca orice motor se descurca la fel de bine.

 

Parerea mea este ca SP ul este pt cine stie sa se dea bine,si cine stie sa o exploateze>

 

Asa si eu sunt fan VTR, am avut, si vreau sa-mi iau iar, dar tot la F raman,pt ca pt o buna bucata de vreme,ala va fi nivelul meu.

Nu renteaza SP ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...