Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Ma bate gindul sa transform un kawasaki ZZ-R 1100...ce parere aveti?

as fi spus sa-ti faci si cadru altu, insa la puterea dezvoltata de mobra respectiva, lasa macar suspensia, rotile, directia, cadru, nu te atinge de ele, in rest spor.

eu unu-s tare curios cum a sa iasa.

userul Panonia are modificat si el o sportiva, o honda fierblade parca....?

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator rock46hunt
as fi spus sa-ti faci si cadru altu, insa la puterea dezvoltata de mobra respectiva, lasa macar suspensia, rotile, directia, cadru, nu te atinge de ele, in rest spor.

eu unu-s tare curios cum a sa iasa.

userul Panonia are modificat si el o sportiva, o honda fierblade parca....?

 

Salut!

Da,nu voi umbla la ciclistica motocicletei...este prea puternic motorul si eu chiar vreau sa ma plimb cu ea,nu sa o tin in garaj (bibelou).

Oricum,asta este tema de iarna,in primavara va fi gata.

Cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Da,nu voi umbla la ciclistica motocicletei...este prea puternic motorul si eu chiar vreau sa ma plimb cu ea,nu sa o tin in garaj (bibelou).

Oricum,asta este tema de iarna,in primavara va fi gata.

Cu bine!

 

Ai facut niste schite preliminare ceva, sau ai imaginea ei in gand si o modifici pe masura ce lucrezi?

O sa iasa exotic ce vrei sa faci. Baga mare, keep it up!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Ce ziceti de asta la Virago de 535cc?

Va place?

"creanga" de maimuta da! da bine,acum de tine depinde cit vei biruii atirnat pe " creanga"

sisy barul , nu!

daca vroiai ca tema Easy rider, trebuai sa-l faci triunghi chiar si pe inaltimea aceea, pernita pe toata lungimea sisy-ului sau daca nu atunci doar o bucatica amplasata mai sus decat e la tine acum, rotunjimile alea nu dau nici cum.

e doar parerea mea!

guma white wall da tare bine, de asemenea

la o viraga ca a ta mai ramane sai pui un rezervor mai mare(sau o alta forma) si va avea o cu totul alta imagine.

defapt, singurul lucru care nu mi-a palcut la viraga e acel nimuric de rezervor, vorbesc la modul general nu neaparat de a ta,nu ca e mic da are o forma aiurita.

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"creanga" de maimuta da! da bine,acum de tine depinde cit vei biruii atirnat pe " creanga"

sisy barul , nu!

daca vroiai ca tema Easy rider, trebuai sa-l faci triunghi chiar si pe inaltimea aceea, pernita pe toata lungimea sisy-ului sau daca nu atunci doar o bucatica amplasata mai sus decat e la tine acum, rotunjimile alea nu dau nici cum.

e doar parerea mea!

guma white wall da tare bine, de asemenea

la o viraga ca a ta mai ramane sai pui un rezervor mai mare(sau o alta forma) si va avea o cu totul alta imagine.

defapt, singurul lucru care nu mi-a palcut la viraga e acel nimuric de rezervor, vorbesc la modul general nu neaparat de a ta,nu ca e mic da are o forma aiurita.

spor!

Apoi eu nu ma omor dupa Easy, pur si simplu il fac cum imi place mie! Sa stii ca am planuri la iarna sa-mi maresc rezervorul ca ma enerveaza ca e cam mic si sa-i pisc un paint fain si simplu cu ceva stripes! Iar guma whitewall, am sa fac eu rost de ceva vopsea mai buna, ca de gasit whitewall pentru virago nu e de gasit! Iar sisbar-ul imi place foarte mult cum e facut acuma, am exagerat un pic pe cand avea 1m, dar l-am retezat la 75 de cm ca sa rupt de 2 ori pana sa-l retez! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la o viraga ca a ta mai ramane sai pui un rezervor mai mare(sau o alta forma) si va avea o cu totul alta imagine.

defapt, singurul lucru care nu mi-a palcut la viraga e acel nimuric de rezervor, vorbesc la modul general nu neaparat de a ta,nu ca e mic da are o forma aiurita.

spor!

 

exista rezervor pt viroaga in genul king sportser, care da bine de tot! si are si busonul pe mijloc.

uite-l!

http://cgi.ebay.de/Yamaha-XV-535-Virago-Sp...93%3A1|294%3A50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista rezervor pt viroaga in genul king sportser, care da bine de tot! si are si busonul pe mijloc.

uite-l!

http://cgi.ebay.de/Yamaha-XV-535-Virago-Sp...93%3A1|294%3A50

Ahoi! Sincer nu stiu de ce dar imi place faza de la virago cu busonul pe dreapta, cand o sa-l modific tot acolo o sa-l las!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alaturi de motorul lui Basty,tot un chopper rominesc mesterit de la 0 e chopperul lui Catalin,motor care mai e si functional.

e superb, chiar l-am admirat la predeal, sa-l stapaneasca sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alaturi de motorul lui Basty,tot un chopper rominesc mesterit de la 0 e chopperul lui Catalin,motor care mai e si functional.

 

 

da, e grozav. am plecat cu greu de langa el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alaturi de motorul lui Basty,tot un chopper rominesc mesterit de la 0 e chopperul lui Catalin,motor care mai e si functional.

 

* vazut, placut, ...visat mult p-orma! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ahoi! Vreau sa intreb pe baietii care si-au pus apehanger la motoare cum au rezolvat problema cu furtunul de la frana, l-au prelungit sau au luat altul nou, asa ca faza cineva mi-a zis ca 1.50m m-ar costa peste 600 de ron ;) , chiar asa de scumpe sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi am luat de 140cm de la baietii din TM,100ron....

 

 

Ahoi! Vreau sa intreb pe baietii care si-au pus apehanger la motoare cum au rezolvat problema cu furtunul de la frana, l-au prelungit sau au luat altul nou, asa ca faza cineva mi-a zis ca 1.50m m-ar costa peste 600 de ron ;) , chiar asa de scumpe sunt?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi am luat de 140cm de la baietii din TM,100ron....

Ce baieti din Timisoara? Poti sa ma lamuresti te rog!?

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thunderbikes.ro...suna si vb,in 2 zile e la tine,orice dimensiune doresti...uite un ape hanger la subsemnatul....

 

Ce baieti din Timisoara? Poti sa ma lamuresti te rog!?

post-7226-1250268592_thumb.jpg

Editat de XXXL!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thunderbikes.ro...suna si vb,in 2 zile e la tine,orice dimensiune doresti...uite un ape hanger la subsemnatul....

Ahoi! Multumesc de info inca o data! Frumoasa jucarie ai acolo :cheers: am sa pun si eu poze cu a mea cand o sa fie gata! Am reusit sa gasesc o solutie la furtunul de ulei pentru frana fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
uite si niprul meu :lol: is din iasi...putin modificata nu cine stie ce...dar astept sa imi termin actele sa ma apuc sa o fac mai speciala :P ....prietenii mi-au spu ca e f frumoasa asa ca m-am hotarat sa o pun si eu aici :) ...bafta numai bine

ft frumoasa

Editat de nosferatum18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Dynamite Brothers Custom

 

Iaca dupa multi ani de pauza, am revenit la vechea pasiune....

 

 

 

 

 

 

post-5816-1205313977_thumb.jpgpost-5816-1205313909_thumb.jpgpost-5816-1205313931_thumb.jpgpost-5816-1205313951_thumb.jpgpost-5816-1205313887_thumb.jpgpost-5816-1205313993_thumb.jpg

 

 

 

Roata spate 17"/190, roata fata 18", 19" sau 21" inca nu ne-am hotarat.

 

 

 

 

 

 

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 00:21 -------------</small><br/>Poze noi.

 

 

 

 

 

post-5816-1205360362_thumb.jpgpost-5816-1205360375_thumb.jpgpost-5816-1205360388_thumb.jpgpost-5816-1205360400_thumb.jpgpost-5816-1205360411_thumb.jpg

 

 

Dupa ce am incercat mult timp si fara rezultat sa modific cadrul existent, am luat hotararea sa fac unul de la zero. Cam asa ar trebui sa arate motoreta la final.

post-5816-1257969141_thumb.jpg

 

Yamaha XZ 550 Custom Vision >>>>>>>Dynamite Brothers Custom

Editat de cristian ionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am incercat mult timp si fara rezultat sa modific cadrul existent, am luat hotararea sa fac unul de la zero. Cam asa ar trebui sa arate motoreta la final.

post-5816-1257969141_thumb.jpg

 

Yamaha XZ 550 Custom Vision >>>>>>>Dynamite Brothers Custom

marfa!

cind va fi gata?

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

baieti, de unde pot face si eu rost de o aripa de spate cum aveti voi pe nipru?

probabil este cea originala.

sunt foarte foarte foarte interesat de una asemanatoare.

aveti idee unde pot gasi asa ceva sau pe cineva care poate fabrica una?

orice informatie este binevenita.

 

MULTUMESC ANTICIPAT

Editat de petrescu_alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...