Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

softail springer marca rata de rat. dar oare mai mergea sau doar sprijinea gardul de la terasa aia?

 

adevaRATul sobolan-harley surprins vara asta langa o taverna din grecia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mnaziua

nu stiu daca asta e topicu care trebuie dar am si eu o problema de rezolvat si e legata tot de choppereala autohtona...poate ma puteti ajuta cu un sfat

am un Dragstar de 650 si vreau sa-i pun o roata mai mare pe spate (acum e de 170/80/15) m-ar interesa ceva peste 200 daca ar fi posibil mult peste 200 biggrin.gif un 280 ceva...este vreun loc si vreun meserias in tara asta care se baga la asa ceva? stiu ca treaba destul de laborioasa care implica mai multe modificari (bascula, transmisie) plus roata noua. daca stiti pe cineva mi-ati fi de mare ajutor. dau un butoi de bere:)..mersi anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mnaziua

nu stiu daca asta e topicu care trebuie dar am si eu o problema de rezolvat si e legata tot de choppereala autohtona...poate ma puteti ajuta cu un sfat

am un Dragstar de 650 si vreau sa-i pun o roata mai mare pe spate (acum e de 170/80/15) m-ar interesa ceva peste 200 daca ar fi posibil mult peste 200 biggrin.gif un 280 ceva...este vreun loc si vreun meserias in tara asta care se baga la asa ceva? stiu ca treaba destul de laborioasa care implica mai multe modificari (bascula, transmisie) plus roata noua. daca stiti pe cineva mi-ati fi de mare ajutor. dau un butoi de bere:)..mersi anticipat

Sal ,ar trebui sa iei legatura cu @basty e meserias baiatu :friends: Vezi o lucrare de a lui ->

/index.php?showtopic=119635

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-ti iese tine-ne la curent, la pas....sa vedem ce si cum face....

Succes

normal...numai ca din cate se vede pana acum cam slabe sansele...nu se prea baga lumea...am gasit doar o firma din germania care se baga la asta numai ca se poate monta o roata de pana la 210 fara modificarea transmisiei (ceea ce ar implica niste cheltuieli mai mult decat considerabile)....daca nu se poate altfel cred ca ma multumesc si cu atat...tot e mai bine decat 170 cat am acum:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa incep cu ala facut de mine

Eu cam tarziu raspund dar faina treaba!!!Spor in coninuare la Choperit!!! :ok:

 

--- Mesaj completat în 19 Oct 2007 16:18 -------------

al meu

Sai faci multi km cu el!!!E tare fain!!!Si desigur sa faci cat mai multe!!!Bafta!!!

 

--- Mesaj completat în 19 Oct 2007 16:23 -------------

:eek: Ceva de genul ....

E meserie asta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu din astea...astea leam vazut si io la louis... da ala de indian mil trebbe mie...era pe un trike ce o fost odata...la intrunire la road-patrol la dumbravita!

 

Acum am vazut postul tau;al meu era trike-ul cu indianul pe aripa.Eu am vazut capul de indian la un show room in Germania,la un stand W&W,dar nu era de vanzare in expozitie;a trebuit sa-l comand,am asteptat destul de mult dupa el si m-a costat pe masura.Incearca la W&W,poate il gasesti;daca nu si mai ai nevoie,contacteaza-ma si incerc sa vorbesc cu prietenul care mi l-a adus mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare tuturor! Scuze ca ma bag in topicul chopperistilor, dar o fac pentru o cauza nobila... un tovaras care momentan nu are acces la net isi va cumpara saptamana asta un Shadow 750 si are nevoie de comenzi avansate si eventual ceva tobe mai urlatoare :baldy: ... Daca puteti oferi niste sugestii care sa conduca spre un pret/calitate OK ale lucrarii, va vom fi recunoscatori (chiar si cu bere :baldy: ).

Multumim! Spor la choppereala! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari marcel......am reusit sa i-mi operez singur motorul, mai ramane partea cu roata mai larga pe spate .Mi-ar place ceva mai larg dar datorita pretului cred ca o sa ii bag un 170 pe spate, sunt sigur ca se va vedea mai bine decat 140-ul actual.App. aerografia e facuta de mine singurel,prima data ,ca un test de corigentza,dar arata super (zic eu).

post-8864-1196977090_thumb.jpg

post-8864-1196977205_thumb.jpg

post-8864-1196977239_thumb.jpg

post-8864-1196977265_thumb.jpg

post-8864-1196977305_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari marcel......am reusit sa i-mi operez singur motorul, mai ramane partea cu roata mai larga pe spate .Mi-ar place ceva mai larg dar datorita pretului cred ca o sa ii bag un 170 pe spate, sunt sigur ca se va vedea mai bine decat 140-ul actual.App. aerografia e facuta de mine singurel,prima data ,ca un test de corigentza,dar arata super (zic eu).

Arata beton motorul,numai scaritele alea ar trebui sa le schimbi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari marcel......am reusit sa i-mi operez singur motorul, mai ramane partea cu roata mai larga pe spate .Mi-ar place ceva mai larg dar datorita pretului cred ca o sa ii bag un 170 pe spate, sunt sigur ca se va vedea mai bine decat 140-ul actual.App. aerografia e facuta de mine singurel,prima data ,ca un test de corigentza,dar arata super (zic eu).

 

Si nu te simti mai bine asa,ai satisfactia ca ai muncit tu la motocicleta ta! :crack: Sper ca ti-am fost de ajutor;

si cred ca ti-am gasit si alta roata cu tot cu bascula!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

E misto rau!

Apropo gumele alea cine le-a vopsit cu alb?Sau se gasesc de cumparat! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal ,se gasesc la anumite dimensiuni anvelope cu talon alb .

Poate mai incolo imi pun si eu pe virago, pentru ca ar arata interesant nu?! :bigstar:

Multumesc de info!Barna!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate mai incolo imi pun si eu pe virago, pentru ca ar arata interesant nu?! :bigstar:

Multumesc de info!Barna!

Np ,iti mai dau niste date pentru modelul de anvelopa cu talon alb care merge si la Virago XV535:

"Marca AVON"- dimensiunea: 150/90B15 80H VENOM REAR AM42WW

Poza:

post-14165-1201603760_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Np ,iti mai dau niste date pentru modelul de anvelopa cu talon alb care merge si la Virago XV535:

"Marca AVON"- dimensiunea: 150/90B15 80H VENOM REAR AM42WW

Poza:

post-14165-1201603760_thumb.jpg

Unde si cat?

Mama ce bestiala e!

Inca o data :bigstar: You :bigstar: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...