Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

te las si 2 numai vino odata ca ne-ai renegat de tot. :bounce:

 

* vin bre, in aprilie sunt acasa. o sa ma tin de drumuri si de betii, ca am vacanta. 1,5 luni! ...aveti grija de copii! :P

 

l.e. sper sa ajung si in septembrie, o tura, ca sa vin la Rasnov. intalnirea mea de suflet, nu pot sa lipsesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare

 

Ma bag cu o mica poveste, ce a inceput de vreo saptamana

Am luat utilajul asta :lol: /index.php?...mp;hl=marauder#

Si m-am gandit sa vad ce pot face din el cu efort si costuri minime

M-am apucat de desfacut in seara asta si maine ma duc cu piesele la vopsit si modificat

In momentul asta arata asa: post-3127-1268759101_thumb.jpg post-3127-1268759126_thumb.jpg post-3127-1268759231_thumb.jpg post-3127-1268759249_thumb.jpg post-3127-1268759276_thumb.jpg

E cam urat ce am gasit pe sub plastice, dar nu-i panica :bounce:

 

Asadar in momentul de fata Costuri totale = 0

 

PS: ideea este de a scoate din acest Marauder un bobber cat se poate de frumos :P

 

Pana acum am de facut urmatoarele:

1: de refacut electrica

2: de verificat/inlocuit consumabile (frane, filtre etc)

3: de taiat aripa spate, indreptat rezervor (e unpic infundat), de taiat aripa fata, de vopsit toate cele enumerate la acest punct

4: de cumparat cauciucuri noi

5: etc :)

 

Revin zilele astea cu ce am mai mesterit la agregat

 

V-am pupat...si sa avem un sezon bestial :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta maxima, BoneS, sa gasesti componentele repede si ieftin, sa-ti iasa cum doresti.

 

spor! si mai baga poze odata cu evolutia. e misto cand vad ca oamenii se apuca de construit. acasa, in garaj, cu mijloace si resurse proprii, pentru "uzul" personal. acum un an, nu stiu daca erau vreo 2-3 in toata tara (cei care veneau si povesteau aici, pe forum). anul asta am numarat deja vreo 5, pana acum.

 

P.S. poate facem anul asta, pana la urma, concursul ala de chopperit. sau, decat sa fie concurs, il facem reuniune. Reuniunea Constructorilor de Choppere din Ro.(?) :bounce: am vazut ca ideea de competitie nu e mobilizatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

 

Update 1: vopsea 600g,primer pt plastic, spritchit...aprox 350 lei

Urmeaza in seara asta schimbarea de risere, scurtat ghidon, montat oglinzi noi :P (de proba)

 

:bounce:

Editat de BoneS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de aprecieri. tobele de care m-am apucat azi or sa dea linia finala. acom voi vedea cate probleme voi avea pe drum datorita numarului si tobelor.

arata biiine

zi mi si mie de unde fac rost de o aripa spate ca a ta

ca nu prea gasesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tobele inchegate...mai am sa le finisez...niste carpe de azbest unde gasesc ca tot intreb si degeaba?

 

* me-se-rie! abia astept sa le aud :drink:

 

btw., vezi ca darian a comandat niste carpe d-alea pe e-bay. poate te lipesti de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata biiine

zi mi si mie de unde fac rost de o aripa spate ca a ta

ca nu prea gasesc

e facuta dintr-o aripa de dnepr.

Mesaj completat

* me-se-rie! abia astept sa le aud :drink:

 

btw., vezi ca darian a comandat niste carpe d-alea pe e-bay. poate te lipesti de el.

i-am dat un reply dar nu mi-a raspuns.mai incerc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e facuta dintr-o aripa de dnepr.

 

cum se intoarce roata :drink: . acum ceva ani multi chopperisti puneau piese de japoneze pe comuniste, mai o furca, mai o roata, o sa, o aripa.

Acum e invers, tu pui aripa de nepra, atlu cauta juguri de ural sa le puna pe viraoaga...misto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMS-ul la putere! :drink: stopul spate e de ARO IMS si stiu si de la cinei il ai :wink:

in tobe se pot baga site, care sunt relativ zero ca si cost, cu ele goale nu doar ci sigur vei fi oprit!

una peste alta e tare faina, genul de ghidon nu mi-au placut in veci..... linia, culoarea, simplitatea..... tata!!!!!!

tevile nu sunt din inox?

daca sunt lasa asa sudura la vedere, zic eu, e o tira de "abrazivitate" in toata finetea ei....

tu esti calaretul tu decizi ce abrac ii dai calutului tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMS-ul la putere! :drink: stopul spate e de ARO IMS si stiu si de la cinei il ai :wink:

in tobe se pot baga site, care sunt relativ zero ca si cost, cu ele goale nu doar ci sigur vei fi oprit!

una peste alta e tare faina, genul de ghidon nu mi-au placut in veci..... linia, culoarea, simplitatea..... tata!!!!!!

tevile nu sunt din inox?

daca sunt lasa asa sudura la vedere, zic eu, e o tira de "abrazivitate" in toata finetea ei....

tu esti calaretul tu decizi ce abrac ii dai calutului tau.

Stopul e facut din ceva vechi luat de la Veterama si reconstruit.Sticla e de pe o masina veche americana.Nu voi baga site in tobe pt ca nici in cele vechi nu am avut si daca chiar va fi necesar voi baga niste bureti de vase din sarma.Tevile sunt din teava de 48 imbinata cu coturi.Din fier.Nu vreau sudura la vedere pt ca linia ei nu are suduri la vedere si ar fi ca o cireasa pe o bucata de mamaliga.Le voi slefui si vopsi negre cu vopsea de temperatura dupa care le voi inveli in banda cand voi gasi.

Mesaj completat

cum se intoarce roata :D . acum ceva ani multi chopperisti puneau piese de japoneze pe comuniste, mai o furca, mai o roata, o sa, o aripa.

Acum e invers, tu pui aripa de nepra, atlu cauta juguri de ural sa le puna pe viraoaga...misto

Pai ideea de baza e ca nu imi place plasticul, so....din aripa de dnepr nu a ramas prea mult decat tabla si o oarecare linie de mijloc.A fost batuta, sudata bordura de contur, trasa si gadilata la oo si pana la urma s-a dat batuta. In mare m-a ajutat sa nu mai dau banii pe o tabla tratata corespunzator (sa traiesti Kesule) si dupa ce am tinut-o in casa vreo ceva ani m-am decis sa fac eva din ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa iti fie de folos a iesit super lucrarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Un prieten lucreaza la un dragstar de 400cc, va delectez cu niste poze:

post-25613-1269874698_thumb.jpg

post-25613-1269874705_thumb.jpg

post-25613-1269874711_thumb.jpg

post-25613-1269874717_thumb.jpg

post-25613-1269874723_thumb.jpg

Urmeaza kituirea/slefuirea/vopsirea (fundal portocaliu cu tribal negru)

Revin cu poze mai incolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare nu stiu daca postez bine dar as fii interesat de o comunista indiferent de marca dar modificata frumos cu bun gust,ori platesc pentru ea pretul cerut ori ofer o masina la schimb.astept ofertele voastre.multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Un prieten lucreaza la un dragstar de 400cc, va delectez cu niste poze:

post-25613-1269874698_thumb.jpg

post-25613-1269874705_thumb.jpg

post-25613-1269874711_thumb.jpg

post-25613-1269874717_thumb.jpg

post-25613-1269874723_thumb.jpg

Urmeaza kituirea/slefuirea/vopsirea (fundal portocaliu cu tribal negru)

Revin cu poze mai incolo!

Ahoi! Dupa cum am zis mai devreme ca revin cu poze tocmai o fac!

Cam asta-i rezultatul:

1. post-25613-1270221717_thumb.jpg

2. post-25613-1270221733_thumb.jpg

3. post-25613-1270221749_thumb.jpg

4. post-25613-1270221766_thumb.jpg

Urmeaza RAR-ul si dupa aia calatoriile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare...dar aripa spate este odioasa...ar fi aratat mai bine daca o taia de la prima crestatura . Parerea mea...desigur :lol:

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...