Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Faina gasca aveti... sper ca si suna motorasele dupa cum arata!

 

(casca rosie bai baieti???)

Apoi noi am fost primii cu asigurarile, urmeaza sa ne se mai alature :D inca vreo doi!

Apoi numa casca sa fie baiul , cel negru e cu casca rosie , cel cu cea galbena are neagra ,si eu cu cel alb/albastru neagra :laugh: ! Dar

in final WTF ideea e ca suntem calatori pe doua roti si daca n-am fii limitati de bani si unii de familie n-am avea bai!

Azi am bagat o tura a lacului Bicaz 240 km pe un drum care 50% e praf......nu va arat poze ca deja sunt destul de offtopic si pentru asta imi cer scuze :rolleyes: !

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai ma ca si asa ti-au laudat destui paint-ul, nu-si mai are rostul so fac si eu(desi as putea)!

eu faceam referirie strict la saua! motorul e colosal!

Mesaj completat

 

ai o gasca faina!

 

 

 

Desen 100% Zoli :rolleyes: mostenire de la vechiul proprietar (haus)..... Asa e shaua aia solo arata fantastic dar este de expozitie, greu sa o folosesti zi de zi plus ca e prinsa rigid de cadru, caut o solutie sa o urc pe arcuri !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Ma bag cu o mica poveste, ce a inceput de vreo saptamana

Am luat utilajul asta :D /index.php?...mp;hl=marauder#

Si m-am gandit sa vad ce pot face din el cu efort si costuri minime

M-am apucat de desfacut in seara asta si maine ma duc cu piesele la vopsit si modificat

In momentul asta arata asa: post-3127-1268759101_thumb.jpg post-3127-1268759126_thumb.jpg post-3127-1268759231_thumb.jpg post-3127-1268759249_thumb.jpg post-3127-1268759276_thumb.jpg

E cam urat ce am gasit pe sub plastice, dar nu-i panica :rolleyes:

 

Asadar in momentul de fata Costuri totale = 0

 

PS: ideea este de a scoate din acest Marauder un bobber cat se poate de frumos :laugh:

 

Pana acum am de facut urmatoarele:

1: de refacut electrica

2: de verificat/inlocuit consumabile (frane, filtre etc)

3: de taiat aripa spate, indreptat rezervor (e unpic infundat), de taiat aripa fata, de vopsit toate cele enumerate la acest punct

4: de cumparat cauciucuri noi

5: etc

 

Revin zilele astea cu ce am mai mesterit la agregat

 

V-am pupat...si sa avem un sezon bestial

 

 

Am revenit

Am terminat de aranjat Marauderu'

Poze: post-3127-1272263330_thumb.jpg post-3127-1272263382_thumb.jpg post-3127-1272263420_thumb.jpg

A mai ramas saua de imbracat

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Nu stiu daca e asta topicul potrivit sa intreb, dar daca scrie pe altundeva va rog sa ma indrumati.

Ce vopsea trebuie folosita pentru cilindri si bloc ca sa reziste la temperatura mare? Vreau sa ma joc un pic cu look-ul virogutei mele, si incep cu un negru mat in loc de nichelul stricat de pe "burtica".

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vopsea Termorezistenta - are la Louis pe site la spray negru . Am gasit si in Vitan ,in targ, rosu si negru, dar de exemplu in interiorul tobelor cea rosie nu mi-a rezistat ...s-a inegrit ( dar tu cum vrei negru nu cred ca o sa mai ai problema asta). Poate cea de la Louis este mai calitativa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vopsea Termorezistenta - are la Louis pe site la spray negru . Am gasit si in Vitan ,in targ, rosu si negru, dar de exemplu in interiorul tobelor cea rosie nu mi-a rezistat ...s-a inegrit ( dar tu cum vrei negru nu cred ca o sa mai ai problema asta). Poate cea de la Louis este mai calitativa!

 

Saru'manaaa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

A venit momentul :D

 

Am ansamblat totul. :cheers: Am facut poze cu telefonul, dar promit ca revin cu poze HD. Motorul inca nu e finisat, dar a venit primavara si nu mai pot fara ea.

 

Multumesc pentru TheFatBob, mas oyama si zoliart pentru ajutorul acordat.

 

:huh:

post-29000-1272952997_thumb.jpg

post-29000-1272953057_thumb.jpg

post-29000-1272953115_thumb.jpg

post-29000-1272953275_thumb.jpg

post-29000-1272953590_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare:de unde ai luat semnalele?caut de o gramada de timp si sant ori prea departe(SUA) ori prea scumpe....

Din pacate am cumparat din louis (10033067). Am vazut si eu modele mult mai frumoase, dar... e bun si asta deocamdata.

Mesaj completat

Un mic filmulet in care nu vedeti nimic :cheers:

 

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

A venit momentul :D

 

Am ansamblat totul. :cheers: Am facut poze cu telefonul, dar promit ca revin cu poze HD. Motorul inca nu e finisat, dar a venit primavara si nu mai pot fara ea.

 

Multumesc pentru TheFatBob, mas oyama si zoliart pentru ajutorul acordat.

 

:huh:

 

* arata superb!

felicitari! si multe drumuri uscate cu bobberashul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un singur cuvant.Elegant .... :cheers:

Mesaj completat

Domnule phoenix tot respectul pentru munca depusa.

As avea o intrebare pentru dumneavoastra.

Am achizitionat o mobra si vreau sa imi confectionez un mini chopper.

Cam ce parere aveti despre ce vreau eu sa fac ,ce ati modofica si ce nu ,si va rog nu va sfiiti cu modificarile ,mobra este pentru sacrificiu,accept orice idee.

Va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut niste poze dupa "baie":

Acuma cred-ca o iubesti si mai mult ca inainte :huh: , ii sta bine langa sora ei :cheers: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum eram obisnuit, nu merg lucrurile cum trebuie. Am fost la ITP(ca era expirat) unde tipul observa ca marimea anvelopei fata nu corspunde cu talonul :D

Verific si eu si avea dreptate. Asta a fost primul meu ITP cu acest motor, nu aveam de unde sa stiu ca in talonul meu e trecut un Vulcan din 1989 :huh:

Asta inseamna ca nu corespunde nimic din talon :cheers:

 

Acum eu sunt de vina si eu trebuie sa rezolv totul. Eu trebuie sa caut o hartie oficiala, care sa confirma ca eu am dreptate. WTF? Cica de la reprezentanta. Macar exista reprezentanta?

 

Ce e de facut in cazul asta?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai seriile de la cadru si motor precum cele din talon, vino cu ea intr-o excursie prin Gorj si iti promit ca in max. 30 minute pleci cu ITP-ul rezolvat, (timp in care esti servit cu suc sau cafea) contra sumei de 50 lei oficial cu factura, dar asta nu mai tirziu de 30.06.2010. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune anvelopa cum e in talon....nu merge?

 

Anvelopele acum sunt Fata 130/90 19 Spate 150/80 16. In talon e trecut Fata 100/90 19 Spate 150/90 16. Deci nu merge asta

 

 

Daca ai seriile de la cadru si motor precum cele din talon, vino cu ea intr-o excursie prin Gorj si iti promit ca in max. 30 minute pleci cu ITP-ul rezolvat, (timp in care esti servit cu suc sau cafea) contra sumei de 50 lei oficial cu factura, dar asta nu mai tirziu de 30.06.2010. :D

 

O oferta buna, multumesc, dar pot sa rezolv si eu ITP-ul, dar in talon tot raman marimile. :cheers: Si daca ma opresc raman fara talon, si am pierdut sezonul.

 

Oricum am gasit reprezentanta, si am scris un e-mail. Sa vedem ce iasa. Daca nu schimb tot talonul, macar sa treaca gumele potrivite.

 

Mersi baieti incaodata. :huh:

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune anvelopa cum e scris in talon...cauta una de 100/90/19 si faci ITP-ul,apoi revii la cea de 130.

 

Eu incerc sa pun in talon marimea mea. Eu zic ca e cea mai simpla. Intre R16 si R19 e diferenta. Acum sa plimb sa caut roata de 19 cu guma... pfff. Haideti ca oricum suntem offtopic.

 

Incerc prima data modificarea talonului. Daca nu merge.. revenim.

 

Multumesc pentru toti!

 

PS. Am incercat motorul :cheers: e un vis implinit :D

Mesaj completat

Ultimul offtopic. Am vorbit cu un tip de la rar, care mi-a zis ca rezolva problema gratuit. (sper sa fie adevar)

Mesaj completat

:P Treaba rezolvata la RAR. Au adaugat noile dimensiuni si gata. Am trecut ITP-ul. Am si facut o tura de 300 km cu motorul pentru asta. Deci a fost testat. Totul e extraordinar, cu o mica problema. Am 4 suruburi care au atins aripa spate, dar remediez problema. Am prins si un pic de ploaie, am primit noroi pe spate destul, dar asta e.

 

Bafta baieti, si asfalt uscat. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...