Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ha am gasit pe un cd cu poze din 2005 poza asta cu dneperul roz cind era la bono la revizie la cluj...

 

aici se vede ce fain era lucrata si partea spate a motorului...

post-66-1226651782_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha am gasit pe un cd cu poze din 2005 poza asta cu dneperul roz cind era la bono la revizie la cluj...

 

aici se vede ce fain era lucrata si partea spate a motorului...

Aripa spate de unde ai luat-o, de la un drag star :moto: ? :drink:

Sau e "home made"?

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aripa spate de unde ai luat-o, de la un drag star :moto: ? :drink:

Sau e "home made"?

Man motorul nu e al meu era acolo la bono cind eu am fost sa fac cadul meu cu bono .

Din cite stiu era facuta home made ,o aripa latita de la sincer nu stiu ce motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man motorul nu e al meu era acolo la bono cind eu am fost sa fac cadul meu cu bono .

Din cite stiu era facuta home made ,o aripa latita de la sincer nu stiu ce motor...

:drink:

post-25613-1226686085_thumb.jpg Obsesia mea, drag star :moto:, asa-i ca seamana!?!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aripa spate de unde ai luat-o, de la un drag star :D ? :drink:

Sau e "home made"?

 

 

:moto:

post-25613-1226686085_thumb.jpg Obsesia mea, drag star :P, asa-i ca seamana!?!

 

Nu este de Dragstar,este de Softail. :sick: (Apropo, daca nu stiai,Harley s-au inspirat de la Dragstar cand au facut aripa aia la Softail.Ai dracu hoti!)

 

Man este o aripa de IZH taiata si latita.

post-7907-1226756126_thumb.jpg

post-7907-1226756498_thumb.jpg

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este de Dragstar,este de Softail. :drink: (Apropo, daca nu stiai,Harley s-au inspirat de la Dragstar cand au facut aripa aia la Softail.Ai dracu hoti!)

 

Man este o aripa de IZH taiata si latita.

No asta da :moto: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este de Dragstar,este de Softail. :drink: (Apropo, daca nu stiai,Harley s-au inspirat de la Dragstar cand au facut aripa aia la Softail.Ai dracu hoti!

off topic

ce bine ar fii daca ai argumenta cele spuse de tine alex, din cite stiu eu cind a aparut aripa gen coada de rata, softail sau cum vreti so numiti la harley, pe acea vreme nici macar nu se fabrica dragstarul din cite am studiat eu pe ici pe colo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic

ce bine ar fii daca ai argumenta cele spuse de tine alex, din cite stiu eu cind a aparut aripa gen coada de rata, softail sau cum vreti so numiti la harley, pe acea vreme nici macar nu se fabrica dragstarul din cite am studiat eu pe ici pe colo...

 

Scuze de off...

 

Man, credeam ca toata lumea s-a prins de ce voiam sa spun dar se pare ca sunt prea subtil. :drink: Tocmai asta vroiam sa subliniez ,ca aripa de Drag Star este copiata dupa cea de Softail ,dar necunoscatorii dau in general credit japonezilor ca ar fi originali in design. Exact ce ai spus tu mai sus. Dar am spus-o la misto... Aripa nu se numeste Softail. Se numeste Duck Beak. Modelul din poza este Softail Springer.

 

Este exact ca o faza cu un prieten de-al meu care nu se prea pricepe. El are un Shadow si eram intr-o zi in parcare. Se uita la Harley-ul meu si exclameaza: "Ba ,fi atent! Astia de la Harley au copiat tobele de la Honda Shadow. Sunt exact la fel!". Trebuie sa nu mai umblu cu dedesupturi ca nu se prinde lumea ce vreau sa spun.

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de off...

 

Man, credeam ca toata lumea s-a prins de ce voiam sa spun dar se pare ca sunt prea subtil. :moto: Tocmai asta vroiam sa subliniez ,ca aripa de Drag Star este copiata dupa cea de Softail ,dar necunoscatorii dau in general credit japonezilor ca ar fi originali in design. Exact ce ai spus tu mai sus. Dar am spus-o la misto... Aripa nu se numeste Softail. Se numeste Duck Beak. Modelul din poza este Softail Springer.

 

Este exact ca o faza cu un prieten de-al meu care nu se prea pricepe. El are un Shadow si eram intr-o zi in parcare. Se uita la Harley-ul meu si exclameaza: "Ba ,fi atent! Astia de la Harley au copiat tobele de la Honda Shadow. Sunt exact la fel!". Trebuie sa nu mai umblu cu dedesupturi ca nu se prinde lumea ce vreau sa spun.

Da recunosc ca nu aveam idee ca cei de la yamaha au copiat-o dupa cei de la harley, asa e cand nu stii, mai pui botul la orice :sick: !!!

Dar omul din greseli invata! :drink:

Multumesc! Scuze de Off Topic!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
si totusi n-are nimeni o pozaai clara cu niprul ala (alvin resita)???? sau cu mai multe detalii?

 

Eu ma interesez de el din 2006( /index.php?...c=40602&hl= ). nu prea am reusit sa aflu nimic.nici macar alte poze nu am gasit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exceptand foto cu mine,va mai amintiti de acest moto? :laugh:

 

 

din pacate da.....

 

totul frumos pana m-am apropiat de el, m-a uimit faptul k nu se dezintegra pe drum...

 

in loc de suduri cred k era ceva poxipol sau picatura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate da.....

 

totul frumos pana m-am apropiat de el, m-a uimit faptul k nu se dezintegra pe drum...

 

in loc de suduri cred k era ceva poxipol sau picatura :laugh:

sti cine e proprietarul,nu? :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sti cine e proprietarul,nu? :laugh: :)

il stiu, nu il cunosc

 

Boca il cheama...sau cam asa ceva...

 

cerea 1000 E ultimul pret, l-am auzit vorbind cu cineva la V Ierii 2006 sau 2007...m-am speriat si am plecat de akolo...

 

chiar a fost o chestie comica, (vorbea cu un amic cum ca is nebun fiindca am bagat atatia bani in simson si k el nu ar fii bagat)apoi am ras impreuna cu @custom_4_ever gandindu-ma cat sa fii cerut eu pe simson daca el cerea 1000 pe ij? :crack: fiindca nu vad sa fii bagat prea multi bani in el...

 

cika statea la vreo 200 m de poarta intrunirii, si intradevar a venit pe langa el proaspat vopsit, ciudat omul! :P

post-13995-1228507695_thumb.jpg

post-13995-1228507735_thumb.jpg

post-13995-1228509123_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohooo, niccceee! 5 stele. Dar ar arata si mai bine cu o sea solo de IJ, sau Ural. Parerea mea.

 

 

10x :) si eu m-am gandit sa ii pun o sea solo, dar este foarte confortabila cea originala si in al doilea rand cred ca m-ar omora prietena :laugh:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...