Sari la conținut

Concurentii romani la Paris Dakar 2005


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 731
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fabrizio Meoni dies of heart attack

 

Fabrizio Meoni has died of a heart attack on stage 11 of the Dakar rally. Medics arrived on the scene within minutes, but the Italian died at the scene. The 47-year-old KTM rider was running second overall in the motorcycle category. Meoni won the Dakar rally twice, in 2001 and 2002.

 

INCRE-FUCKIN-DIBIL !! :blink: :P B) Ce naiba se intampla ?? Sunt blocat, nici nu mai stiu ce sa zic... Foarte trist...

 

Eurosport: 12:54 We are told doctors arrived by helicopter quickly, but Meoni was pronounced dead at the scene.

 

12:58 DEATH OF MEONI: Race director Etienne Lavigne said: "He fell after checkpoint two at 10:15 (local time, 11:15CET). We sent a helicopter, which arrived at 10:36. He was found to have suffered a heart attack. Unfortunately, 45 minutes of resuscitation could not save him."

 

Groaznic...

Editat de DragosKTM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol moment... stupid... nu stiu de ce imi vine sa acuz organizatorii... stiu ca nu are nici o legatura dar cred ca de la etapa 7 nu imi pot schimba parerea despre ei.

Totusi cred ca a fost mult prea solicitant... jumatate din motociclisti au abandonat.

 

Naiba stie... poate asta e si scopul acestui rally raid sa nu termine toti, dar in nici un caz cu acest pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot citat Eurosport:

"Meoni - who becomes the 22nd person to be killed in the race's 27-year history - was married with two children, and had announced at the start line in Barcelona that this would be his last Dakar rally."

 

...intradevar, a fost ultima lui participare :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dumnezeu ii cheama pe cei mai buni la el. E incredibil cum un tip care emana atata forta sa moara asa stupid.

 

Si eu sunt tentat sa cred ca problemele care le-a avut cu organizatorii in ultimele zile referitoare la orientare l-au macinat, cu atat mai mult cu cat era ultima participare si vroia sa lase o impresie buna. Era nemultumit ca navigatia, punctul lui forte, era limitata de noul regulament.

meoni1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe www.dakar.com scrie ca a murit in urma unui accident dupa punctul de control CP1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingrozitor!! Meoni era unul din favoritii mei!! Parca tot nu pot sa cred. . .Eu cred ca s-a sfortat prea mult ieri cu Despres. A fortat si azi la maximum. Accidentul a fost ca urmare a atacului de cord. Vestea asta mi-a stricat ziua. . Incredibil ce se intimpla anul acesta!!

 

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe Eurosport:

DEATH OF MEONI: It appears that the cause of death was not necessarily a heart attack. Meoni's heart had stopped when doctors found him - but that does not mean he must have suffered a heart attack. Of course, we will keep you posted with the latest develoments.

 

Un an negru pentru rally-raid. Doi dintre cei mai importanti campioni au disparut in 4 luni. Amandoi aveau cate doi copii.

Foarte trist.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA LE FIE TARINA USOARA! Perez si Meoni

 

Daca pina acum dezaprobam acest sport, rally-raid, acum cred ca-l urasc. Chiar si in campionatul national se merge prea tare, ce sa mai vorbim de cele "serioase". Peste 100-120 e nebunie, 150-180 la ora in teren este sinucidere curata, in conditiile in care habar n-ai ce te asteapta in fata. Din pacate se demonstreaza o data in plus, daca mai trebuia, ca poti fi cel mai cel, cu cea mai mare experienta.......sint scirbit de ce se intimpla....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Romeo o sa-l auziti la stirile de pe tvr1 probabil ca maine.Nu stiu daca astazi o sa-l prinda la tel.poze si imagini echipa 2 ROTI.Ce este curios ca la conferinta de la Bucuresti putini au fost interesati de persoana lor.Asta este daca Romeo nu este un Mutu care "aspira prafuri".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...