Sari la conținut

21.08.2007


AlexRap
 Share

Postări Recomandate

am auzit la televizor ( pro tv ) un acident in zona sinaia 2 motociclisti cu preteni lor circulau cu viteza mare unu o pierdut contrulo motocicletei si la racolat si pe celalat. unul dintre ei este in coma iar ceilalti 3 cu rani grave

 

Sti careva mai multe informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am vazut si eu pe pro-tv stirea. Cei de la tv ziceau ca erau 4 motociclisti, da primii doi au avut accident. E posibil ca informatia sa fie eronata, in respect al numarului de motorete.

 

Cert e ca ceva grav s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au spus ca erau doua motociclete, in afara de cei care conduceau mai erau doi pasageri.au intrat cu viteza mare in curba, primul a pierdut controlul motorului si in cadere l-a acrosat si pe cel de-al doilea.au cazut intr-o rapa.unuol este in coma, ceilalti trei sunt raniti destul de grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca unul a incurcat iar strada cu circuitul si din cauza unei greseli a mai luat cu el si pe altii... nu zic e omeneste sa gresesti insa asta se intampla cateodata cand te dai tare pe strada pe curbe si esti afon sau ai ghinion !

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe forum ingrozit dupa reportajul de la TV, sa vad cum a fost posibil un accident atat de grav. Socul e total acum dupa ce am vazut ca nici macar nu este singurul accident moto colectiv, petrecandu-se doua la distanta de poate nici 24 de ore. 4 motoare de viteza si 6 oameni morti/raniti in doua accidente ... neagra saptamana. Oare sunt atat de multi kamikaze in tara asta? Linia dintre victima si vinovat e foarte subtire, unii devin cei mai inversunati inamici ai propriei persoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pentru clasa SS as interzice 2 persoane pe moto in romania , as pune senzori pe motoare in clipa in care te ridici pe o roata sa decupleze motorul ...

Daca stateai la un metru jumate de tastatura cind ai scris asta erai acum coleg cu Kant si cu Hegel.

Da' n-a fost sa fie....

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pentru clasa SS as interzice 2 persoane pe moto in romania , as pune senzori pe motoare in clipa in care te ridici pe o roata sa decupleze motorul ... multe ar trebui facute. , la cursurile pt permis le-as pune vreo 100 de filmulete cu accidente si mii de poze sangeroase. :cheers:

Cu greu am reusit sa ma abtin pana acum...si la accidentul din bistrita ai postat explicandu-ne cum ar trebui sa mearga toti cu 60 si ca tu te simti bine la viteza aia...pai da normal ca tu mai mult nu poti oricum.Eu de exemplu te-as interzice pe tine pe forum ,nu numai in Romania...in general ...

Auzi la el,senzor de decuplat motorul :o ... mergi in treaba ta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sa inteleg ca esti pentru sinucidera in masa? OK :cheers:

La duma asta puteai sa stai tot la un metru jumate, da' numa' daca era si un perete intre tine si tastatura aia...

La mai mare!!

P.S. Cer scuze celorlalti pt. off-topic, nu era locul....

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sal ierte pe Bebe , un fost motociclist kre s-a stins din viatza astazi , 21 august 2007 in urma unui tragic accident. Restul ,cei implicatzi in accident sunt in coma la spital...

 

Sunt din Campina si l-am cunoscut insa nu foarte bine... la ora actuala nu stiu daca a fot teribilsm sau nu... insa ce pot spune e ca incep sa ma tem...

Joi am ex auto iar maine ma duc sa imi iau morocicleta un cbr f4i de 112 cp...

 

sunt inmarmurit de ce se intamplat...

si cu toate aceste cred ca daca esti atent, precaut, vigilent... nu esti o persoana cu ghinion, pori sa mergi pe cea mai puternica morocilceta si sa nu cazi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu toate aceste cred ca daca esti atent, precaut, vigilent... nu esti o persoana cu ghinion, pori sa mergi pe cea mai puternica morocilceta si sa nu cazi :cheers:

Tinere .. imi place cum te incurajezi ..

 

Sanatate baietilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse eu nu am dat cu parul am expus o parere daca ai ceva personal cu mine putem vorbi in privat , eu te sfatuiesc sa nu te iei aiurea de oameni pe care nici nu-i cunosti ... daca tie iti place cu 300 asta nu te face mai barbat decat mine , sunt pasionat de fenomenul pe doua roti si imi place sa discut despre el ,daca vrei sa ma interzici pe forum te rog sa vorbesti cu administratori si sa-i rogi sa o faca, Eu nu recomandam viteza de 60 spuneam doar ca altfel ai timp de manevra , am mers pe afara cu mai multi purisani cu motoare si 70 era media . Multumesc pentru critici TAZ, imi pare rau ca nu sunt pe placul tau :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse eu nu am dat cu parul am expus o parere daca ai ceva personal cu mine putem vorbi in privat , eu te sfatuiesc sa nu te iei aiurea de oameni pe care nici nu-i cunosti ... daca tie iti place cu 300 asta nu te face mai barbat decat mine , sunt pasionat de fenomenul pe doua roti si imi place sa discut despre el ,daca vrei sa ma interzici pe forum te rog sa vorbesti cu administratori si sa-i rogi sa o faca, Eu nu recomandam viteza de 60 spuneam doar ca altfel ai timp de manevra , am mers pe afara cu mai multi purisani cu motoare si 70 era media . Multumesc pentru critici TAZ, imi pare rau ca nu sunt pe placul tau :cheers:

Daca iti expuneai parerea in privat atunci o discutam in privat dar ai facut-o publica asa ca ... ma bucur ca esti pasionat de acest fenomen dar te bagi in niste chestii care te depasesc + ca mai bagi si idei SF , ca pe SS trebuie interzis pasagerul si alte dastea ...nu imi place cu 300 ca nu prind decat 270 dar nu asta e problema .Au gresit baietii , daca vrei sa te dai tare nu te dai cu pasager pe serpentine...te duci singur,iti rupi gatu pe mana ta si gata ... + ca la mers in grup nu se sta lipit ca doar nu dam semnal de pe motoreta vecinului..Lucrurile astea se intampla des,multi oameni cad pe serpentine,prin oras sau pe autostrada fara sa apara pe forum...motive sunt diverse : eroisme stupide , gume proaste , LIPSA DE TALENT etc.

Unii merg incet, altii mediu altii tare si cativa foarte tare ... fiecare cu treaba lui , ca oricum nu afecteaza pe nimeni comentariile astea inutile...unii chiar se distreaza pe seama lor,cand mai vad cate un post din partea unuia care la profil la motocicleta are trecut "urmeaza un moped chopperit" in care respectivul explica cum e pe curbe si cu gazul sau voblaje la r6 si alte dastea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti expuneai parerea in privat atunci o discutam in privat dar ai facut-o publica asa ca ... ma bucur ca esti pasionat de acest fenomen dar te bagi in niste chestii care te depasesc + ca mai bagi si idei SF , ca pe SS trebuie interzis pasagerul si alte dastea ...nu imi place cu 300 ca nu prind decat 270 dar nu asta e problema .Au gresit baietii , daca vrei sa te dai tare nu te dai cu pasager pe serpentine...te duci singur,iti rupi gatu pe mana ta si gata ... + ca la mers in grup nu se sta lipit ca doar nu dam semnal de pe motoreta vecinului..Lucrurile astea se intampla des,multi oameni cad pe serpentine,prin oras sau pe autostrada fara sa apara pe forum...motive sunt diverse : eroisme stupide , gume proaste , LIPSA DE TALENT etc.

Unii merg incet, altii mediu altii tare si cativa foarte tare ... fiecare cu treaba lui , ca oricum nu afecteaza pe nimeni comentariile astea inutile...unii chiar se distreaza pe seama lor,cand mai vad cate un post din partea unuia care la profil la motocicleta are trecut "urmeaza un moped chopperit" in care respectivul explica cum e pe curbe si cu gazul sau voblaje la r6 si alte dastea ...

:cheers: :o :D Io i-as interzice pe astia cu Movistaruri :lol:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :o :D Io i-as interzice pe astia cu Movistaruri :lol:))

 

Sanatate celor accidentati. Se pare ca nu prea sunt multi pe care ii intereseaza asimilarea tehnicii sigure a mersului in grup pe moto. . .distanta de siguranta. .mers intercalat . cel din fatza trebuie sa fie cel mai experimentat din grup si nu invers, responsabilitate dubla si moderatie cand ai pasager .din nou un accident din eroare de pilotaj . probabil schimbare intempestiva si tardiva a trasei, din proasta estimare a directiei ideale din necunoasterea curbei, viteza prea mare pentru virajul respectiv, bruscarea motoretei, acrosare. .tipic circuitelor. . macar acolo sunt zone de pietris si bariere de spuma. .nu balustrade si rape. Cred ca cresterea anuala a nr. de motociclisti in Romania (si asa slaba) este contrabalansata puternic de nr. de motociclisti care se retrag pe lumea cealalta din proprie initiativa, realizandu-se un echilibru nefericit.

 

PS: Mai cititi capitolul despre mers in grup, din Proficient Motorcycling. .daca l-ati citit vreodata cu atentie.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate a plecat dintre noi BEBE, baiatul cu GSX-R 750 auriu din Campina.

 

A murit in cele din urma la spital, dupa ce s-a acrosat cu un alt baiat pe Posada. Era inebunit dupa motoare si isi iubea motocicleta care pana la urma l-a doborat.

 

Vei ramane in inimile noastre chiar daca ai plecat asa repede dintra noi.

post-10436-1187736679_thumb.jpg

post-10436-1187736706_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sunt un prieten al unui pasager al uneia dintre motociclete, Edi, si am vorbit mai devreme la spital la Judetean in Ploiesti, si mi-au zis ca Edy e ok, cica un pic rosu la fatza si in rest mai nimik. Ma duc maine de dimineata la el si o sa va zic ce si cum. De restul nu am putut intreba pentru ca m-au repezit aia de la chirurgie, probabil avand treaba. Numai bine.

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 01:55 -------------
R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era nedespartit de la toate evenimentele moto.

 

Visa la un motor mai nou (bineinteles tot Suzuki) dar nu a mai apucat sa-si vada visul inplinit.

Totul s-a oprit pentru el intr-o curba pe Posada.

 

Dumnezeu sa-L ierte.

post-10436-1187736910_thumb.jpg

post-10436-1187736928_thumb.jpg

post-10436-1187736944_thumb.jpg

post-10436-1187736958_thumb.jpg

post-10436-1187736984_thumb.jpg

post-10436-1187737004_thumb.jpg

post-10436-1187737029_thumb.jpg

post-10436-1187737046_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...