Sari la conținut

IN SFARSIT


Smeagol
 Share

Postări Recomandate

Uite cum facem! Cand iti ies actele toate, punem toti bani de benzina, luam un costum de imprumut(in caz ca nu ai) si faci tu un tur de tara sa ne arati la toti kawa. Timisoara, Bucuresti...etc Ce ziceti?

pt hadess

eu zic ca te-ai dat in barci destul

asta e a doua oara cand faci misto aiurea

inca iti astept scuzele referitor la data trecuta

daca intarzie mult sa apara ma gandesc sa deschid un topic de hartuiere si abuz din partea unui moderator si sa il sesizez pe nenea Dobrescu

nu ca as rezolva mare lucru dar macar poate ideea de baza care se cheama egalitate si corectitudine ce se promoveaza pe acest forum inseamna ceva

 

pt calibra

asta e, ce sa-i fac daca nu cunosc multa limba romana, m-am gandit ca ai gresit si primul cuvant care semana mi sa parut (injosit)

daca esti bun te rog da o explicatie din DEX a cuvantului folosit de tine ca sa invat si eu ceva

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 325
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu o intrebare si o rugaminte totodata:

Caut de ceva timp un motociclist, pe nume Roman, din Cluj, medic veterinar de profesie, avea sau are inca o yamaha fzr 600, pe carena era inscriptia " AMAHA" , lipsea Y-cul, numarul la motocicleta era sau inca este CJ-90-BFB daca nu ma insel... din auzite, din surse nesigure, am aflat ca ar fi plecat in state... Tot ce vreau este un e-mail sau un numar de telefon sau o adresa de-a lui, de-acolo din state, sau poate chiar si de aici, poate cineva stie ceva de el...

pur si simplu a disparut in ceata...

el m-a facut sa iubesc motoarele, el mi-a aratat ce inseamna viata pe motor.

Cu ajutorul vostru sper sa-l regasesc, poate unul dintre voi il cunoaste sau l-a cunoscut...

Astept mail-uri de la voi pe : chopperromania@yahoo.com sau un mesaj pe 0744335934. Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt calibra

asta e, ce sa-i fac daca nu cunosc multa limba romana, m-am gandit ca ai gresit si primul cuvant care semana mi sa parut (injosit)

daca esti bun te rog da o explicatie din DEX a cuvantului folosit de tine ca sa invat si eu ceva

 

multumesc

Gata ca te-am bagat destul in seama si-ti fac firma pe aici asa moca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smeagol, nu stiu ce incerci tu sa faci, dar de mult nu am mai vazut pe careva bagandu-se singur in rahat asa de adanc. daca ai fi avut vreo urma de motocicleta prin curte, cum ai bagat primele poze mai bagai una.

 

 

Si, apropos, ti-e rusine cu Simsonu ma ? Ca nu reusesc sa pricep ce te motiveaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smeagol, nu stiu ce incerci tu sa faci, dar de mult nu am mai vazut pe careva bagandu-se singur in rahat asa de adanc. daca ai fi avut vreo urma de motocicleta prin curte, cum ai bagat primele poze mai bagai una.

 

 

Si, apropos, ti-e rusine cu Simsonu ma ? Ca nu reusesc sa pricep ce te motiveaza.

eu nu inteleg ce vrei sa spui tu

mai explicit te rog

carenele sunt zgariate, sunt la refacut, scaritza si schimbatorul nu sunt puse sus

cand fa fi gata vor fi si poze

despre ce rahat vorbesti, ala care te inconjoara pe tine ?

cum adica ce ma motiveaza ?

de ce sa-mi fie rusine cu simsonu, cand va fi gata va fi unicat in Romania si la multi le vor curge balele pe la intruniri

io is curios mai degraba ce a fost in capul tau cand ai scris acest mesaj

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am de gand sa ma afund in vreo discutie interminabila cu tine, asa ca iti raspund doar la post-ul asta:

 

O poza (cu motocicleta cea noua, nu cu Simsonul) ca sa arati ca nu esti un mincinos imputit gen "Studentu".

 

Ai creat topic pentru ca te simti hartuit ? Mai lipseste sa te recomanzi "Demi Moore".

 

Parerea mea este ca daca aveai macar ACCES la o motocicleta din aceea i-ai fi facut pana acum poza. Cam atat am de zis, dar o sa ma amuz in continuare citindu-ti "aventurile".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la simson am pus la fel pozele, adica fara mine, la momentul anterior cumpararii

problema e desigur, motocicleta, shit, doar e un motor scump, nu-i asa ?

rabdare ca vin si pozele

plus ca mai am o mica surpriza ce nu o pot dezvalui inca din motive tehnice :wave:

las ca ne auzim curand

sau ne intalnim pe sosele

habar nu am cine e studentu

topicu l-am creeat potrivit obiceiului de pe forum

nicidecum ca sa ma laud sau ca sa atrag atentia unora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plus ca mai am o mica surpriza ce nu o pot dezvalui inca din motive tehnice 

 

LUME, LUME, SURPRIZA TEHNICA: KAWASAKI CU ASPECT DE SIMSON!

 

Acum serios:

 

carenele sunt zgariate, sunt la refacut

 

in pozele initiale nu par zgariate. Si avand in vedere ca:

 

nu ma risc sa ma d-au cu ea pe vreemea asta

 

Cum ai zgariat, mai golanasule, carenele?

 

no way

astia vor sa o fure

 

Tu esti d'adevaratelea?

 

p.s.

Smeagole, sincer iti spun: Sa-ti dea Dumnezeu sa fim noi carcotasi aiurea in privinta "kwak"-ului da' am o banuiala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

don baga ochiu mai bine in poze, pe stanga si pe dreapta

sunt urme negre de bitum(sau vopsea dusa) cum a alunecat pe jos

se vede f bine pe coditza ca sa raschetat de un deget

eu nu am condus-o inca, am luat-o gata zgariata

mey nu pot dezvalui secretul dar va fi bomba

nu are nik simsonu cu kwakul

sa de-a domnu sa vina cat mai repede vremea faina sa pot sa ma d-au

ca nu mai intru aici la barfe nici nu slujbe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

don baga ochiu mai bine in poze, pe stanga si pe dreapta

sunt urme negre de bitum(sau vopsea dusa) cum a alunecat pe jos

se vede f bine pe coditza ca sa raschetat de un deget

eu nu am condus-o inca, am luat-o gata zgariata

mey nu pot dezvalui secretul dar va fi bomba

nu are nik simsonu cu kwakul

sa de-a domnu sa vina cat mai repede vremea faina sa pot sa ma d-au

ca nu mai intru aici la barfe nici nu slujbe

bai Smeagol,

Am citit tot ce ai scris si nu pot sa cred cat poti fi de infantil :huh: :moron: :ph34r:

Mai copilas,unii din noi si-au mai luat motoare in rate si la ce spui tu ca

ti-ai luat ar trebui sa ai o functie destul de importanta si un salariu pe masura ca sa suporti un minim de 160 euro /luna rata (macar un inginer intr-o firma mare)

si nu sunt multe care dau 480 euro/luna in mana salar si aici apare paradoxul ca dupa cum mi se pare mie nu ai mai mult de 20-22 de ani (poate ma contrazici cu o copie de buletin,bineanteles cu aresa stearsa :drums: ) si la varsta asta n-ai cum sa castigi atata mai frate (cu conditia ca tac-tu nu e Mugur Isarescu :wave: )

Man! cu conditia ca sa pici o ultima oara in rahat eu zic sa postezi niste scuze ca ai incercat sa visezi cu ochii deschisi si sa crezi ca ai motorul ala macar pe forum .Eu sunt convins ca majoritatea te vor intelege si vor uita evenimentul dar daca continui in modul asta o sa-ti intoarca toata lumea spatele!!!

Si daca vei veni pe un Simson la intalniri vei fi la fel de bine primit ca si daca ai un zx6r crede-ma ca cei cu motoare de "fitze" au o lume a lor in care nu vrei sa intri.

I know this! eu am avut un nipru si dupa ce l-am dat si mi-am luat un moto de viteza o gramada de indivizi ce se intalnesc pe la OMV au devenit brusc prietenii mei incercand in mod constant sa ma introduca in trupa lor deoarece de-acuma am intrat si eu in rand cu lumea si am cu ce...

astfel de oameni nu ai vrei aproape daca ai 5 minute de creier in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dummybike

pur informativ

am luat credit de la banca pe 5 ani cu o rata de 100 euro pe luna

asa mi-am luat motoru

nu sunt curios de clubul fitosilor pe motoare smechere

cauta la alte discutii, am clubul meu propriu si personal, primesc si membrii dar pe reguli nasoale

 

dcsan merci

sa ne vedem cu bine anu asta pe undeva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat credit de la banca pe 5 ani cu o rata de 100 euro pe luna

 

 

dcsan merci

sa ne vedem cu bine anu asta pe undeva

Pai ce salariu net ai de a iesit rata 100 de euri pe luna si la ce banca ai facut creditul pe 5 ani ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dummybike

pur informativ

am luat credit de la banca pe 5 ani cu o rata de 100 euro pe luna

asa mi-am luat motoru

nu sunt curios de clubul fitosilor pe motoare smechere

cauta la alte discutii, am clubul meu propriu si personal, primesc si membrii dar pe reguli nasoale

 

dcsan merci

sa ne vedem cu bine anu asta pe undeva

SHOOT YOURSELF !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost greu dar am reusit

am vandut motoare, am intermediat, am strans punga pana nu mi-au ramas de tzigari, am lucrat si 12 ore pe zi ......

multi m-au injurat, batjocorit, au zis ca is prost, ca nu are rost, ca nu merita

dar

eu zic ca am facut bine

sper ca imi d-ati si voi dreptate

pacat ca e iarna, bine ca o sa am vreme sa strang niste banii de echipament

abia astept sa vina primavara

O singura curiozitate am si eu, in primul topic zici ca "ai" muncit, ca "ai" vandut motoare, etc ... sunt foarte curios cum vorbesti la trecut cand tu abia incepi ratele ?

 

era doar o idee

:moron: :wave: :huh: (la alta masa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce salariu net ai de a iesit rata 100 de euri pe luna si la ce banca ai facut creditul pe 5 ani ?

la un credit contractat în euro trebuia să aibă un salariu de cel puţin 12-13 milioane în mână-netul!

la un salariu de ăsta BCR dă un credit de apoximativ 4000 de euroi cu rate pe 5 ani cu aprox 95-100 euroi pe lună!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un credit contractat în euro trebuia s? aib? un salariu de cel pu?in 12-13 milioane în mân?-netul!

la un salariu de ?sta BCR d? un credit de apoximativ 4000 de euroi cu rate pe 5 ani cu aprox 95-100 euroi pe lun?!

Numai bine!

Vedeti domnu oficier aicea stricati ,lasati omul sa spuna el singurel ce si cum ca stiam si eu de BCR ca d`aia l-am intrebat.

OFF Cum naiba reusesti sa scrii cu diacritice ca la mine nu merge ,si daca te uiti in quote nu le baga apar doar in postul original. AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dcsan

nu conteaza salariu net si banca

eu am luat creditu pe "cunostinte" deci se anuleaza toata cerintele in cazul unui credit, am avut nevoie de 5.000 care imi lipseau, mi-am facut un calcul cu cat raman din salar dupa ce imi platesc rata si mi-a convenit

dobanda este undeva la 7-8 % pe an

 

dkz

am luat imprumut doar de 5.000 euro pt ca restu de 2.000 ii aveam din ce am scris mai sus "muncit", "vandut motoare" etc

muncesc in continuare ca sa pot plati ratele of course

 

lupalb

chiar nu conteaza, e luat pe pile deci am zis cati bani am nevoie si ei mi-au aratat cat e rata pe luna in functie de durata contractului si dobanda si am ales 5 ani(max) pt ca asa imi convenea cel mai bine sa raman si cu banii din salar (de benzina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dcsan

nu conteaza salariu net si banca

eu am luat creditu pe "cunostinte" deci se anuleaza toata cerintele in cazul unui credit, am avut nevoie de 5.000 care imi lipseau, mi-am facut un calcul cu cat raman din salar dupa ce imi platesc rata si mi-a convenit

dobanda este undeva la 7-8 % pe an

 

dkz

am luat imprumut doar de 5.000 euro pt ca restu de 2.000 ii aveam din ce am scris mai sus "muncit", "vandut motoare" etc

muncesc in continuare ca sa pot plati ratele of course

 

lupalb

chiar nu conteaza, e luat pe pile deci am zis cati bani am nevoie si ei mi-au aratat cat e rata pe luna in functie de durata contractului si dobanda si am ales 5 ani(max) pt ca asa imi convenea cel mai bine sa raman si cu banii din salar (de benzina)

sunt scarbit si mi-e greatza! :wave:

Smeagol, esti de kakao! :huh: :moron:

I'm out of this topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dcsan

nu conteaza salariu net si banca

eu am luat creditu pe "cunostinte" deci se anuleaza toata cerintele in cazul unui credit, am avut nevoie de 5.000 care imi lipseau, mi-am facut un calcul cu cat raman din salar dupa ce imi platesc rata si mi-a convenit

dobanda este undeva la 7-8 % pe an

 

dkz

am luat imprumut doar de 5.000 euro pt ca restu de 2.000 ii aveam din ce am scris mai sus "muncit", "vandut motoare" etc

muncesc in continuare ca sa pot plati ratele of course

 

lupalb

chiar nu conteaza, e luat pe pile deci am zis cati bani am nevoie si ei mi-au aratat cat e rata pe luna in functie de durata contractului si dobanda si am ales 5 ani(max) pt ca asa imi convenea cel mai bine sa raman si cu banii din salar (de benzina)

Revin. SHOOT YOURSELF !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...