Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari !Te asteptam cu impresii ,pareri...Sa o stapanesti sanatos :D

 

 

thanks

 

Iata frumusetea!

 

Scoasa din cusca...

 

Gata de drum

 

LIBER CA SOIMUL !!!!!!

 

Astept parerile si sfaturile voastre

Multumesc

post-3790-1209016970_thumb.jpg

post-3790-1209016998_thumb.jpg

post-3790-1209017022_thumb.jpg

post-3790-1209017069_thumb.jpg

post-3790-1209017099_thumb.jpg

post-3790-1209017116_thumb.jpg

post-3790-1209017145_thumb.jpg

post-3790-1209017494_thumb.jpg

post-3790-1209017521_thumb.jpg

post-3790-1209017545_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FFaina sora :whip: Sa o stapanesti sanatos..Vezi sa nu o urechezi prea tare sau sa o duci prin trafic aglomerat primii 1600 km,care sunt cei mai importanti kilometrii din viata motorului tau. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FFaina sora :whip: Sa o stapanesti sanatos..Vezi sa nu o urechezi prea tare sau sa o duci prin trafic aglomerat primii 1600 km,care sunt cei mai importanti kilometrii din viata motorului tau. :D

...da da

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare dar nu prea imi place ..

se vede ca s'a muncit mult la ea, dar culoarea aleasa si monopostul ala o fac sa para mai mare si grasa decat e.

de gustibus non disputandum est..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mai spus si pe celalalt topic,este clar ca s-a muncit mult la ea si s-a bagat o groaza de bani,insa nu este pe gustul meu.Prea incarcata...Daca proprietarului ii place..jos palaria :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place nici bascula aia alungita(nu mai vb de crom)care miroase a dragstar,care stabilizeaza motorul la viteza mare si accelerari puternice insa ce te faci in curbe :) virezi ca un camion cu remorca.Bine nu cred ca o sa o vedem noi pe strada,pacat insa ca un asa motor o sa adune kilometri prin showroomuri :moto:

P.S. intradevar calitatea vopsirii este traznet :moto: :blbl:

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Combinatia asta de super sportiva (dupa forma) cu ciopar (dupa crom) imi face greata, e fara sens, un fel de high-tech cu bibelouri si mileuri, kici veritabil. Vopseaua insa nu e rea!

 

parerea mea e ca este un "tuning" USA americani sunt bolnavi cu croame pe vaiabuse si chestii dastea si gusturile stitzi prea bine ca nu se discuta fiecare cu pasaricile lui proprietarul bauniesc ca a cheltuit foarte mult sa arate asa cum arata chiar daca o sa fie o motoreta mai mult dce showroom decat de strada si sa fim seriosi ca la asa o investitie putini s`ar risca sa iasa cu ea in Bucuresti anumite "chesti" cum e Busa de fatza sunt facute doar pt reclama si faima,sincer ma bucur sa vad asa ceva si la noi in Romania chiar daca docamdata vad numai din poze .,adevarul e ca nici nu arata a unicat :)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

custom hayabusa 2008 bucuresti

 

Cam coltoasa, ca sa zic asa...

 

Vezi pe unde iti pui mainile ca sa nu te intepi... doamne fereste sa cazi cu ea... ca sunt cam multe tepe metalice pe ea...

 

:)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...vreau si eu tobe sport pt busa mea...help me.... :rusinica:

 

Am cca 4000 km din Februarie de cand am luat-o de la reprezentanta si pot sa zic ca este o motocicleta fantasstica....ciclistica 10++++,cuplu+putere.....am stat mult pe ganduri inainte sa o iau dar nu imi pare rau,face toti banii...va salut busistilor si imi pare bine ca am intrat in randurile voastre.... :blbl: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

sper ca nu ma bag ca musca in borcanul cu miere

dar am un 954 si mi se pare mic pentru mine stiti pe cineva care are o busa de vanzare si este interesat de un schimb

stiu ca tradez honda dar vreau HAYABUSA

multumesc si sper ca nu o sa ma luati la misto sau sa sariti la gatul meu

post-15751-1209630078_thumb.jpg

post-15751-1209630129_thumb.jpg

post-15751-1209630140_thumb.jpg

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...vreau si eu tobe sport pt busa mea...help me.... :rusinica:

 

Am cca 4000 km din Februarie de cand am luat-o de la reprezentanta si pot sa zic ca este o motocicleta fantasstica....ciclistica 10++++,cuplu+putere.....am stat mult pe ganduri inainte sa o iau dar nu imi pare rau,face toti banii...va salut busistilor si imi pare bine ca am intrat in randurile voastre.... :blbl: :rolleyes:

 

Sa traiesti...si bine ai venit la noi in Club

 

Daca esti interesat am o oferta care tre sa vina din state luna aceata

Iti ofer un Power Package

Care cuprinde ce se vede acolo, respectiv Full exhaust Muzzy, Filtru e aer BMC, Power commander, Time Retarder eliminator.

 

O sa te uimeasca si mai mult dupa tuning.

 

Ale' Bune tuturor... :kiss:

==============================

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am deja 1300 km cu busa si pot spune ca este o motocicleta deosebita. Mai am multe de invatat asa ca este pramatur sa spun ca o cunosc. :rusinica: Incerc sa pun aici cateva poze, sper ca de data asta o sa mi iasa. :rolleyes:

post-16709-1209767598_thumb.jpg

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am deja 1300 km cu busa si pot spune ca este o motocicleta deosebita. Mai am multe de invatat asa ca este pramatur sa spun ca o cunosc. :blbl: Incerc sa pun aici cateva poze, sper ca de data asta o sa mi iasa. :kiss:

 

:rolleyes: Salut ! Si eu mi-am luat de o saptamana una portocalie .. e perfecta .. sunt inca in rodaj .. dar sunt curios cu cat ai cumparat-o, daca i-ai facut deja primul service, ce i-au facut si cat ai platit .. sper sa ne vedem pe la intruniri .. sa ai parte de ea si asfalt uscat ! :rusinica:

 

/index.php?...t&p=1148123

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: Salut ! Si eu mi-am luat de o saptamana una portocalie .. e perfecta .. sunt inca in rodaj .. dar sunt curios cu cat ai cumparat-o, daca i-ai facut deja primul service, ce i-au facut si cat ai platit .. sper sa ne vedem pe la intruniri .. sa ai parte de ea si asfalt uscat ! :rolleyes:

 

/index.php?...t&p=1148123

 

 

Multumesc, la fel si tie :rusinica: Pretul ei a fost de 12500 euro, primul service la 1000 km unde s-au schimbat ulei, filtru, etc. Cost: 400 ron. Ma gandesc sa i schimb tobele, sapt. viitoare vreau sa vobresc cu astia de la Suzuki sa vad daca acest lucru ii afecteaza garantia sau nu. Oricum, sa mi spui si mine ce si cum cu tobele comandate de tine.

 

Asflat uscat!

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, la fel si tie :rusinica: Pretul ei a fost de 12500 euro, primul service la 1000 km unde s-au schimbat ulei, filtru, etc. Cost: 400 ron. Ma gandesc sa i schimb tobele, sapt. viitoare vreau sa vobresc cu astia de la Suzuki sa vad daca acest lucru ii afecteaza garantia sau nu. Oricum, sa mi spui si mine ce si cum cu tobele comandate de tine.

 

Asflat uscat!

 

:rolleyes: Eu am luat motorul din Germania .. 11 000 euro cu tva inclus, factura de germania si nu platesc vama ..transportul m-a costat 100 euro cu microbus (au mai venit niste prieteni in germania la shoping ai am impartit cheltuielile ) .. am iesit bine zic eu .. :blbl:

 

:kiss: Tobele .. din SUA de pe ebay .. Yoshimura R 77 SS/CF carbon 855$ + 70$ shiping .. 10 zile .. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2008-HAYABU...sspagenameZWD1V

post-14559-1209779910_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: Eu am luat motorul din Germania .. 11 000 euro cu tva inclus, factura de germania si nu platesc vama ..transportul m-a costat 100 euro cu microbus (au mai venit niste prieteni in germania la shoping ai am impartit cheltuielile ) .. am iesit bine zic eu .. :rolleyes:

 

:blbl: Tobele .. din SUA de pe ebay .. Yoshimura R 77 SS/CF carbon 855$ + 70$ shiping .. 10 zile .. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2008-HAYABU...sspagenameZWD1V

 

Ai iesit bine, evident :kiss: Mai ieftin cu 1500 euro, nu comment! Nu afecteaza garantia schimbarea tobelor ? Eu luni am sa stiu si daca e ok, le schimb. Tobele de acum sunt mult prea silentioase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr ce cu Busa Noua in materie de esapament se gaseste ceva mai...Gasiti voi cuvintele potrivite

 

 

 

 

-------------------------------------------------

 

Exhaust System, Suzuki Hayabusa 2008, Cannon GP - Tsukigi

 

Tsukigi Racing has been designing and building high performance motorcycle exhaust systems in Japan for over 30 years.

Their race systems have consistently finished in the top 5 in the grueling Suzuka 8 hour races.

Although not well known in the USA, Tsukigi is famous in Japan for producing high quality, high performance exhaust systems.

Their purpose is, through racing, developing special race and performance parts.

TIG welded; Hand bent with longer and smoother bends allowing for more flow and increased power.

Tapered head pipes and elbows where needed.

 

--------------------------------------------------

 

cam tot in bani mentionati mai sus

 

:rusinica:

 

Ale bune

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...