Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Galeriile originale de busa au 8,6-8,7 kg.O sa cantaresc si tobele sa vedem cat ies per total.Un sistem race are cam 3-4 kg!Scadere imensa de greutate!Daca nu ma credeti va poate confirma cineva de prin zona...se stie el! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu evacuarile ptr busa e mai greu. evident boilere alea cantaresc de numai.

am scris la mivv ptr a vedea ce au, dar am primit raspuns ca nu produc nimic ptr busa.

leovince, akrapovic si yoshimura.

cele 2 evacuari leovince in aluminiu cantaresc impreuna 5,4kg si costa 450€ (amandoua)

 

evacuarea de serie de la busa cantareste : 8100gr galeriile, 6150 finalele ...14,25kg in total

o evacuare racing ptr busa cantareste 6,7kg in total .. la pretul de ...............................................1080€ full titanium sau cu finale in carbon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu si'a luat discurile si placutele ptr busa. i'am adus discurile wave ptr un 900RR impreuna cu placutele de la braking

Reaper e client afectionat deja..fidel :cheers:

Busa 2008 spre uimirea mea nu are pompa radiala. ciudata alegere. dar parca Bogdan are radiala deja ..asa imi amintesc eu.poate ma insel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,da,pompa radiala Brembo si conducte racing Lukas...urmeaza discurile si placutele de la Mac.Am ramas cu gura cascata cand le-am vazut :cheers: Mai usoare si de calitate daca nu superioara,cel putin egale cu Lukas alien,dar mai frumoase :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alienurile nu sunt comparabile cu un produs de top precum wave de la braking. iar pretul la alien e si mai mare ..hai sa fim seriosi. nemtii au fost mereu exagerat de scumpi la chestiile astea, nejustificat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Flacailor si Fetelor care ma cunosc :cheers: ... si nu numai lor

 

M-am intors de pe mari

am scos ieri motorul de la Naftalina...toate's bune...e ca noua...

 

Reap, Inox, Ursule' vedeti ca vin la Bistrita saptamana viitoare... :cheers:

 

S'auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te asteptam cu drag Capitane ! :cheers: In sfarsit te-au adus si pe tine valurile la mal :wave:

Mai Greu da la timp... :D ca dhe a venit primavara...

Vin incolo cu treaba...va dau eu de veste cand si cum plec...doame-ajuta si sa ne vedem sanatosi...

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ! :cheers: Stie cineva de unde pot lua o semnalizare dreapta fata si pedala franei spate ?Sunt singurele pese care imi mai lipsesc :cheers:

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal`tare !!! Am si eu busa da e veche si vreau sa imi i-au asta noua, :lol: am vazut in tara ca e 12500 de euro si prin germania gasesti cu 11000 :D

Care e faza ?mai sunt ceva taxe peste ?? cum e mai ieftin ? de afara sau din tara ? ca 1000 de euro daca salvez eu sunt happy :D

 

Astept pareri !

Asfalt uscat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ! :D Stie cineva de unde pot lua o semnalizare dreapta fata si pedala franei spate ?Sunt singurele pese care imi mai lipsesc :D

 

Salutare... :D o sa dau ceva telefoane...poate gasim cate ceva pe la service...aici in Bucuresti...iti dau de veste pe maine...sa-mi lasi un telefon ca sa mai povestim...vezi ca vin catre Bistrita pe marti sau miercuri in functie de vreme...

 

Cele Bune...

:lol:

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooooo, Capitane! Salutam si bunvenit pe pamant :D

 

Te asteptam acasutza sa vezi ce-am mai muncit si poate ai si tu mai mult timp liber....si nu uita sa ne aduci guma de mestecat straina si bomboane de pom :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ! Si sa nu uiti sa ne aduci guma straina cum zice Adi si carioci :P

 

ok...ok...faceti o lista... :rose: se prea poate sa plec maine la drum...de dimineata...sper sa nu ma apuca nametii pe drum :rose: imi iau niste palincuta si un cort cu mine...ca cine stie...

 

Pe aici azi a fost o zi excelenta...m-am mai dezmortit dupa... :D atata rugina pe mare...

 

Apropo Cum e vremea prin Ardeal...la televizor am vazut...da vreau sa aud si parerea unui motociclist... :D :D

 

Nu-l uit pe Adi...am vazut ca si el are o lista...de cadouri... :rose: )

 

Cele Bune :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ploua de o saptamana de tzii mai mare dragul!

 

Mda...mercy...naspa...zicea ca de maine se imbunatateste Vremea...sa vedem...ca si p'aci s-a intunecat...

 

Ce sa faci...Om vedea maine...chiar daca e marti...

 

Azi fac niste Halbere :D

 

Cele Bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat sunt de diverse sincer ..vazand ca am inceput sa tot schimb mailuri cu cei de la Leovince ..poate intreb si de compatibilitatea dintre ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa duci dorul franelor.Am observat ceva imbunatatiri la franele busei dupa schimbarea cauciucurilor originale,furtune cu insertie metalica,lichidului de frana si a aerisirii de nenumarate ori,spalarii sistemului de franare si curatari cu cparay spaecial.Urmeaza o pompa Brembo si discuri wave si ceva placutze de calitate.Ma intereseaza daca are cineva pus si a observat schimbarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...