Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

...sau in marsalier...bine ca nu a zis ca are si de'asta... :kiss:

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Feb 2008 19:02 -------------</small><br/>Apropo, singurul lucru care ma mai enerveaza la busa mea(in afara consumului) este faptul ca la fiecare 1000 km. trebuie sa-i reglez relantiul. Mentionez ca eu o reglez in 1200 - 1300 rot/min. iar ea revine incetisor spre 800-900 rot. Exista vreo solutie la problema asta? Voi o aveti? La cat tineti voi relantiul? :D

 

relantiul meu sta la 1000-1100 si nu mi s-a dereglat niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tipul ala de la Moto Magia avea tot atata legatura cu Hayabusa cum are paralelismul sinelor de cale ferata cu cresterea puilor de gaina ''gat golas de Transilvania'' :hug: Iar jurnalistul repeta obsesiv cuvantul ''HayabuZa'' :D :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si parca mai zice ceva de parbrizul care ofera o protectie foarte buna la viteza si ca nu este de acord cu cei care isi pun parbrize Buble ptr ca ii strica aerodinamica :D Fain omu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit si eu pe afara pe vremea asta cu busa.Se comporta foarte ciudat pe asfalt la temperaturi de 3-12 grade cu plus.Franele sunt cam degeaba-noroc cu frana de motor si ca motorul da in nas in momentul in care iei mana din gaz.Motocicleta rupe aderenta imediat,iar fata de trasele de vara te trezesti ca trebuie sa mai pisti la frane si sa iesi mai larg ca sa nu risti sa tavalesti bijuteria. Nu am vazut emisiunea si nu stiu despre ce biker este vorba,dar cred ca nu este placut ca persoane care nu au busa sau nu au mers cu asa ceva sa isi dea cu parerea.Cei care sunt posesori au tot dreptul.Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si parca mai zice ceva de parbrizul care ofera o protectie foarte buna la viteza si ca nu este de acord cu cei care isi pun parbrize Buble ptr ca ii strica aerodinamica :kiss: Fain omu'

mare bou, sper sa ma ierte, nu vreau sa fiu carcotas, dar e total pe langa. si putea sa-si curete motorul daca tot a adus-o la prezentare. btw, cineva il stie pe tip? mergeti cu el?

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 23:18 -------------

Am iesit si eu pe afara pe vremea asta cu busa.Se comporta foarte ciudat pe asfalt la temperaturi de 3-12 grade cu plus.Franele sunt cam degeaba-noroc cu frana de motor si ca motorul da in nas in momentul in care iei mana din gaz.Motocicleta rupe aderenta imediat,iar fata de trasele de vara te trezesti ca trebuie sa mai pisti la frane si sa iesi mai larg ca sa nu risti sa tavalesti bijuteria. Nu am vazut emisiunea si nu stiu despre ce biker este vorba,dar cred ca nu este placut ca persoane care nu au busa sau nu au mers cu asa ceva sa isi dea cu parerea.Cei care sunt posesori au tot dreptul.Parerea mea!

faza e ca e busa lui, fratele hayabuza isi zice, asa ca pazea...... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, singurul lucru care ma mai enerveaza la busa mea(in afara consumului) este faptul ca la fiecare 1000 km. trebuie sa-i reglez relantiul. Mentionez ca eu o reglez in 1200 - 1300 rot/min. iar ea revine incetisor spre 800-900 rot. Exista vreo solutie la problema asta? Voi o aveti? La cat tineti voi relantiul? :D

La cea din 99 aveam si eu aceasi problema cu relantiul.Cea din 2004 sta fara nici o problema pe 1000 rot/min. 1200-1300 este putin cam mare...zic eu :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan Şovu e unul din "Frati Hayabusa" si ei au fost cam primii care si-au cumparat prin 99-2000 primele Hayabuse din Ro (de acolo si poreclele).

In rest... ma abtin, ca nu m-am dat decat o data cu monstruletul si nu-s in masura sa comentez aspectele legate de frane si parbriz :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo lui ! Insa in emisiune "fratele Hayabusa'' a spus numai balarii.Unde cei mai mari piloti de teste au spus ca are puncte slabe ,la el acele puncte erau foarte bune. :D Ce sa mai zic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul bou in filmarea aia era jurnalistul piz-dii...care rostea obsesiv haiabuZa...Sovu are busa din 99 si a specificat...3+ % in cond de drum liber shi 60 cu a 6-a...Iar daca cineva mai tine minte in primele prezentari busa era prezentata ca motorul ce atinge suta in aprox 2.6...2.7 sec...Partea cu buble-ul e parere proprie...iar restul au fost de bun simt... :D Cu busa se dadea pe strada...deci trasele sunt cam...neconcludente... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare de tot clipul publicitar!Am vazut si eu emisiunea in reluare ieri dimineata.Deaspre Alex Sovu este vorba.SI intr-adevar este unul dintre primii posesori de busa de la noi.In rest pot spune doar ca are 7-8 sezoane cu acest motor.Adevarul este ca in tunelul de vant a fost testata ca aerodinamica cu parbrizul original.Si eu i-as schimba parbrizul,dar eu ma uit in cesuri prin parbriz pt ca am 190 cm si daca l-as schimba as mai vedea din parti bordul.La frane este praf motocicleta.Franele sunt puternice,dar randamentul este varza.Nu va recomand sa mergeti pe strada pe vremea asta cu genunchii pe jos din cauza temperaturilor joase ca s-ar putea sa ai tociti...in plus.Cameramanul a stricat si mai rau reportajul.Nu a avut nici un moto si viseaza direct la Hayabusa.Adevarul este ca poate...sa viseze!Consumul este asa mic in viteza a 6-a la 80-90 SI 13 la 300 fara modificari ale moto-aici a zis bine-Testat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Huooo! Ce cauti cu Fulga acilea ? :kiss: "

 

 

Daca as avea franele si sistemul ala "dual" de franare de la "Fulga xx" a voastra, busa mea ar fi perfecta! :what:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sistemul ala de dual cbs e de tot rahatul, mai bine abs, dar atunci unde e distractia?

CBS-ul e de rahat ?! Come oooon! Cum sa spui asta? Te-ai dat vreodata pe vreo motoreta cu CBS pe ea? (adica una din cele doua) ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBS-ul e de rahat ?! Come oooon! Cum sa spui asta? Te-ai dat vreodata pe vreo motoreta cu CBS pe ea? (adica una din cele doua) ??

nu m-am dat, vorbersc doar asa aiurea..... :kiss:

Deci pe un xx mi se parea foarte foarte naspa, moale, infeficient, nu poti scoate un timp de franare bun. pentru batranei din nord-estul Germaniei, cred intr-adevar ca acest sistem e foarte bun.

celalata motocicleta dotata cu un astfel de sistem, vfr-ul (cu care tu ce zici? am mers? ), povestea e la fel, dar in schimb abs-ul e bestial, cel putin i-a salvat de cateva ori viata unui amic care a crezut ca vfr-ul si strada= motogp.

ahh, si plus ca nu te ajuta la burnout.......

nu stiu, poate parerea ta e ca pe strada te ajuta insa mie imi place sa controlez eu proportia franei pe fata spate, si sa le dozez in functie de necesitati.

respect :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...