Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Shark`u dupa mine e o alegere buan cand vine de raportul calitate pret ...dar iarasi fiecare cap isi are casca sa ...eu am fost multumit de Shark S500 Air din punct de vedere al confortului ...suiera putin , apa nu intra ..la impact nu am testato si sper sa ma fereasca Doamne Doamne de astfel de teste.

 

p.s.: vezi ca pe louis is reduceri mari la Shoei XR1000 ;)

p.s.2: am avut si AIROH si nu mi-as mai lua in veci

Chiar ca sunt reduceri mari pe Louis...

http://www.louis.de/_20726638921e2db864742...artnr_gr=203330

http://www.louis.de/_20726638921e2db864742...artnr_gr=203489

http://www.louis.de/_20726638921e2db864742...artnr_gr=203488

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uitati-va si la marimi.Numai xxl.Si eu port xl la cat de mare sunt.Imi e groaza sa ma gandesc pe ce pepene intra xxl.Stiuca ai scaldat-o?Nu esti barbat daca nu recunosti ca am dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si 500 S esprit si chiar nu este o casca buna.In cel mai bun caz bunicica.In schimb am avut RSX Hook si am fost foarte multumit desi era un pic grea fata de shoei x-11 pe care o am acum.Asa ca daca vrei o casca buna la un pret foarte bun uite aici

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/...electSubProduct

in afara de XS au toate marimile sau vorbeste cu Mac...dupa cum il cunosc,ai toate sansele sa iti faca o oferta mai buna ;) :)

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumparati casca din poze!

Puneti-o in cap cel putin,daca se poate ar fi indicat un test cu ea pe moto.

De la un prieten,o cunostinta probati pe cap si atunci vei sti daca este pentru tine sau nu!

Sunt forme diferite de cap si ce se potriveste unuia nu merge la toata lumea.

Am probat si purtat o gramada de casti de la ixs,nolan,shark.uvex,shoei,arai

Cel mai bine m-am inteles cu arai signet,o casca model mai vechi ,dar foarte foarte buna pentru mine!

Am luat RX 7 si nici nu se compara ca si confort cu cea veche!

Spor la alegere! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un Arai Profile Sinister si sunt super incantata de ea. O am deja de 2 sezoane aproape si e ca noua. Numai prizele de aer din fata mi-au zburat ;)

Ca minusuri...vizierele foaaaarte scumpe...de la 89 de $ in sus....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun sfat in ceea ce priveste achizitionarea castilor. Doar ca eu am cumparat aproape toate castile de pe diferite siteuri si toate mi-au fost la fix...Poate am capul din cauciuc,ce sa zic ;)

 

89 euro viziera...Pai la castile bune astea sunt preturile .Cat crezi ca a costat viziera asta ? Exact... http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/...rk-RSR-RSX-0001

post-3768-1266264394_thumb.jpg

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumparati casca din poze!

Puneti-o in cap cel putin,daca se poate ar fi indicat un test cu ea pe moto.

De la un prieten,o cunostinta probati pe cap si atunci vei sti daca este pentru tine sau nu!

Sunt forme diferite de cap si ce se potriveste unuia nu merge la toata lumea.

Am probat si purtat o gramada de casti de la ixs,nolan,shark.uvex,shoei,arai

Cel mai bine m-am inteles cu arai signet,o casca model mai vechi ,dar foarte foarte buna pentru mine!

Am luat RX 7 si nici nu se compara ca si confort cu cea veche!

Spor la alegere! :)

 

 

Daca e vorba de casca de la mine Geo, e super tare!

Chiar daca este un pic mai stramta sau mi se pare mie e bestiala casca!

Vroeam sa o schimb sa iau una mai noua dar nu este nici o graba, casca este parfum!

Sunt fan inrait Arai asa ca luati oameni buni Arai! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca nu ati pus pe cap shoei

eu am cumprat un arai chaser si a zburat in prima saptamana

nu am tinut-o pe cap decat 3km si gata .

foarte zgomotoasa

dar daca voi toti aveti arai si sunteti multumiti inseamna ca sunt eu defect ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trait sa o vad si pe asta> Busa machiata in chooper !A inebunit lumea ! ;)

:)) ehe cine nu are ce face cu banii... ii investeste in pasiuni nebanuite. Nu vezi ce bascula are pe spate :)

======

Salutari tuturor, am revenit si eu ptr vreo cateva zile, probabil ca in 2 zile dispar inapoi pe mare. Ne cam plimba in ultima vreme... in ciuda crizei navele merg la full cu petrol de la Venezuela catre USA :) ii doare la Bascheti pe americanos.

======

Bun venit noilor busisti si viitorilor. :) poate o punem de o adunare mai groasa cand se deschide sezonul. Hotarati voi unde si cum...

da' pana atunci...

 

God Speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Capitane. Nu stiu cum sunteti voi, dar eu turbez la gandul ca mai avem de asteptat pana sa dam o cheie la motoare. Si eu as vrea ca anul asta sa reusim sa ne intalnim cu totii. Bine ar fi sa incepem sa discutam si sa hotaram o locatie, undeva in centrul tarii, poate Sighisoara sau Sibiu, pentru a putea ajunge cu totii fara eforturi financiare prea mari. Sunt doua orase minunate si cu imprejurari fantastice. Intalnirea ar trebui sa o facem, nu in luna Mai, pt ca o sa cam fugim cu toti unde vedem cu ochii cu motoarele pt. a ne dezmorti, ci undeva la inceputul lui Iunie. Locatia ar trebui sa ofere si confort pt pretentiosi, dar si loc de campare cort pt cei stramtorati. Asteptam propuneri...... ;)

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Capitane. Nu stiu cum sunteti voi, dar eu turbez la gandul ca mai avem de asteptat pana sa dam o cheie la motoare. Si eu as vrea ca anul asta sa reusim sa ne intalnim cu totii. Bine ar fi sa incepem sa discutam si sa hotaram o locatie, undeva in centrul tarii, poate Sighisoara sau Sibiu, pentru a putea ajunge cu totii fara eforturi financiare prea mari. Sunt doua orase minunate si cu imprejurari fantastice. Intalnirea ar trebui sa o facem, nu in luna Mai, pt ca o sa cam fugim cu toti unde vedem cu ochii cu motoarele pt. a ne dezmorti, ci undeva la inceputul lui Iunie. Locatia ar trebui sa ofere si confort pt pretentiosi, dar si loc de campare cort pt cei stramtorati. Asteptam propuneri...... ;)

 

Ca bine zici!

La munte e mai in centru, sunt sanse mari sa vina mai multa lume! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completez si eu lista.....

1.NASU

2.CRISTI

3.OCTAV

4.Robert

5.Caty

.

.

.

Rugamintea ar fi sa nu fie pe 1 mai, pt ca deja unii dintre noi avem planuri...Litoralul nostru, Bulgaria, Turcia, Grecia...etc. Cred ca cel mai indicat ar fi ultimul weekend din mai sau primul din iunie. E deja mai cald si putem campa chiar si la cort.

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...