Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Pai soimii mei, ce facem? votam mai intai ? sau ramane stabilit: jumate la mare si jumate la munte?..si pe urma invers !? :)

Ideea e sa fim toti ( sau cat mai multi), sa ne cunoastem nu numai din acest topic, si locul sa fie cat mai accesibil pt cat mai multi GIXXOMIETREISUTARI din toata tara ! Hai sa lasam la o parte macar de data asta locurile noastre favorite din insorita ROMANIE, si sa fim la un ison !!!!!!!!!!!!!! Suntem MOTOCICLISTI pe de o parte, si SOIMI pe partea cealalata! Nu vreau sa aud plangeri si mofturi din partea voastra, ca vand BUSA si imi cumpar scooter !! :)

SIBIU - Locatie frumoasa, centrala, pitoreasca, curata, demna de oameni ..demni !!!

LITORAL - ( caracterizare valabila doar de 1 Mai ) Locatie frumoasa, extrema d.p.d.v.d. geografic, mizerabila, cocalareasca, bashinoasa ( trendy)!!

(parerea mea )

...Asadar...votam..? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1.NASU

2.CRISTI

3.OCTAV

4.Robert

5.Caty

6.Andrei

7.Gilda + XX-istul meu ;) (daca nu-si ia Busa pana atunci, ii scriu cu marker-ul pe motoreta: Busa !!! :) )

.

.

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soimilor eu ma gandeam sa venim cu nevestele.........................altora ;)

si dupa cum spunea cineva mai sus

ramane cum am stabilit

1MAI la mare inturunirea neoficiala

si ultimul w.e. din mai in Hermannstadt

intrunirea oficiala

nu este bine asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa.....si daca bei...conduce ea!!!!

asta e un mare avantaj al casniciei.

atunci ..venim si noi cu ale noastre.....

Iooooi...stii ce bine e sa poti bea o bere fara sa lasi motorul la carciuma ? :)... noi facem cu schimbul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti ( si fete ) ;)

Dupa luni de cautari , comparatii , analizat oferte si multe intorsuri ieri ma achizitionat un busa 2007 negru .Emilio tu il stii , deoarece am vazut ca ai postat si pe probike in anuntul omului, dar ca sa stie lumea despre ce e vb e un motor negru , 1225 km , finale leo vince si e tot ce imi doream . Singurul minus este ca nu a avut si shaua pasagerului sa mi`o dea asa ca am doar monopostul ... rugamintea care o am este daca cineva ma poate ajuta cu sfaturi , idei sau pe scurt : de unde imi pot lua o sha de pasager pentru busa si daca sheile de la modelel e precedete se potrivesc .. vorbim nu neaparat de o sha noua , se poate si chiar ar fi ma bine ca bani una second in stare buna dar ..orice sfat si indrumare e buna.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt pentru!

mare de-ntai mai si Sibiul dupa...

 

@rocristea... cine si-a facut deja planuri de-ntai mai, e treaba lui...

Ideea era sa ne adunam cat mai multi, iar de 1 mai unii dintre noi avem deja planuri cu familia si copiii. Oricum esti un dragut....;)

Mesaj completat

Salutare baieti ( si fete ) :)

Dupa luni de cautari , comparatii , analizat oferte si multe intorsuri ieri ma achizitionat un busa 2007 negru .Emilio tu il stii , deoarece am vazut ca ai postat si pe probike in anuntul omului, dar ca sa stie lumea despre ce e vb e un motor negru , 1225 km , finale leo vince si e tot ce imi doream . Singurul minus este ca nu a avut si shaua pasagerului sa mi`o dea asa ca am doar monopostul ... rugamintea care o am este daca cineva ma poate ajuta cu sfaturi , idei sau pe scurt : de unde imi pot lua o sha de pasager pentru busa si daca sheile de la modelel e precedete se potrivesc .. vorbim nu neaparat de o sha noua , se poate si chiar ar fi ma bine ca bani una second in stare buna dar ..orice sfat si indrumare e buna.

Multumesc.

Sa o stapanesti sanatos! Pt. sha incearca pe la tomina, parca aveau ceva piese de la o busa dezmembrata.

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 mai e la mare...asta e deja traditie....si militienii stiu ;)

alegem orice alta data pentru sibiu...eu propun dupa 1 mai...pt. ca anul trecut, la sibiu ( ma rog, paltinis..dar e foarte aproape) pe data de 1 iunie a nins...

mi-am furat-o eu la Enduro Maniaco Depresiv...echipat in protectii si tricou :) ..ca de ..era vara...

pe enduro e ok sa te ninga ( nu in tricou..evident)..pe busa parca as evita..

...

si sa stabilim si cu ce neveste venim... :) ..ca n-ar fi frumos sa le incurcam

Mesaj completat

Salutare baieti ( si fete ) :)

Dupa luni de cautari , comparatii , analizat oferte si multe intorsuri ieri ma achizitionat un busa 2007 negru .Emilio tu il stii , deoarece am vazut ca ai postat si pe probike in anuntul omului, dar ca sa stie lumea despre ce e vb e un motor negru , 1225 km , finale leo vince si e tot ce imi doream . Singurul minus este ca nu a avut si shaua pasagerului sa mi`o dea asa ca am doar monopostul ... rugamintea care o am este daca cineva ma poate ajuta cu sfaturi , idei sau pe scurt : de unde imi pot lua o sha de pasager pentru busa si daca sheile de la modelel e precedete se potrivesc .. vorbim nu neaparat de o sha noua , se poate si chiar ar fi ma bine ca bani una second in stare buna dar ..orice sfat si indrumare e buna.

Multumesc.

 

 

am vazut si eu anuntul....si pe emil care-l supara pe vanzator.. ca mobra lui nu franeaza....

dar asta e...e adevarat..o sa trebuiasca sa te joci un pic la frane...

mobra e super misto ( bine singura mai misto ca aia e a mea :) )..s-o stapanesti sanatos.

n-o sa inteleg niciodata cum poti sa faci asta: iti iei busa noua..o mai upgrad-ezi un pic....si apoi mergi dar 1200km cu ea...

pfff..ce uom!!!!

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai + nevasta

 

Merg pe varianta 1 Mai mare si Sibiu dupa.

Ar fi tare sa ne vedem si de 1Mai la mare cat mai multi.

De cativa ani nu am ratat 1 Mai cu motorul la mare asa ca nici anul asta nu vreau sa il ratez. Cat despre cocalari ei cu treaba lor noi cu a noastra ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG si nevasta,acum depinde unde o sa pot, in functie de servici,dar una tot o prind!

 

PS.Cer ajutor!

,AM facut o mica boacana sau mai bine zis, al meu pisoi! ;)

L-am incuiat in garaj aseara si a declansat alarma prin miscare asa ca de atita zgomot a vrut sa sara prin fereastra,nu stiu cum a reusit sa-mi sparga oglinda pe stinga la busa!?

Concluzie finala:

Am nevoie de o oglinda pe stinga!

Cine are si nu-i trebuie astept o vorba...

Multumesc anticipat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca usor usor incepe activitatea!

Geo daca aveam pisoi si imi facea asa ceva la busa nu avea o soarta prea fericita! ;)

Pai ma termina fimiu daca dispare pisoiul!

Asta e, am comandat-o !

Saptamina viitoare o am asa ca mai traieste si pisoiul! :)

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rocristea... Mane! sorry! a vb egoismul din mine.. eu sunt unul din "soimii" aia fara responsabilitati, fara familie, fara copii... si care n-a apucat sa-si calareasca "amanta" decat 2 luni... :)

@all..... daca de-ntai Mai e traditie mersul la mare, unde va strangeati de obicei?! Costinesti?! ca marea-i mare... :D

 

PS. Tudor! s-o stapanesti sanatos! si incearca sa iesi din garaj! mai e un pic pana trece frigul.... ;)

Editat de BOA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Am lipsit o vreme.Eu sunt pentru mare de 1 mai,dar nu pot rabda ideii de o intalnire la Sibiu.Este orasul in care am vazut prima Hayabusa-a lui Andy Fazekas in 1999.Este orasul in care sunt foarte multe buse,dar din pacate posesorii nu intra pe forum-cunosc personal unul si am nr lui-baiatul poate fii gasit la un service la Cristian cu Andrei si al lui ZX12R cu peste 250cp.In acest oras am facut studiile si il cunosc destul de bine.Intrebarea este unde anume va ganditi sa ne intalnim pentru ca au distrus campingul,iar spre Paltinis traseul este can de soft enduro.Din fericire orasul este plin de hoteluri si pensiuni construite la comanda in anul in care a fost Capitala Culturala Europeana.Fac eforturi sa vin in ambele locuri.Bun venitl lui Tudor-ai facut cea mai buna alegere man cu busa aia neagra.Iti pot da sau imprumuta saua pentru ca eu oricum nu o prea folosesc si da-se potriveste de la modelul 99 pana in 2007 inclusiv.Eu deja mi-am luat consumabilele si daca da caldura deja ai fac o mare revizie.

Mesaj completat

Vreau si eu pe pm numerele de telefon si id de mess ca sa putem comunica.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

langa Sibiu este un sat f frumos numit Saliste unde am "campat" intr`o drumetie ... un oras si mai central ar fi Brasovul care este si el superb si are langa el poiana brasov , padurea bogata sau Sinaia pt cei carora le plac curbele + ca sunt o gramada de lucruri de vizitat , vazut + e un bar unde poti arunca cojile alunelor direct pe jos si alunele sunt gratis :lol:

Mesaj completat

@rocristea... Mane! sorry! a vb egoismul din mine.. eu sunt unul din "soimii" aia fara responsabilitati, fara familie, fara copii... si care n-a apucat sa-si calareasca "amanta" decat 2 luni... :)

@all..... daca de-ntai Mai e traditie mersul la mare, unde va strangeati de obicei?! Costinesti?! ca marea-i mare... :D

 

PS. Tudor! s-o stapanesti sanatos! si incearca sa iesi din garaj! mai e un pic pana trece frigul.... ;)

multumesc!

nu ma apropii de garaj deoarece tentatia e prea mare , afara prea frig si ploaie , si o dezamagire in dragoste ar fi nasoala :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu fara nevasta (ca e cu kinder surprise) si as zice 1 mai la mare si apoi sibiu. Oricum ar fi bine de stabilit exact ca sa fim cat mai multi si sa nu ne dam apoi "stii era cald si am zis sa fac o baie".

So votam nu votam ... da tre sa ne intalnim.

Cucule - daca mai sunt doritori de gume propun sa ne adunam toti mergem la sursa si cerem un pret cat mai bun, ca una e sa ai 1 cerere si alta e sa ai 10.

 

Numai bine si hai cu vremea buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gume..gume..a zis cineva gume ;) ....vreau si eu...

 

am vazut ca sunt gume noi pe piata ..Metzeler M5 interact si Michelin Pure. Metzeler are 5 zone diferite de tensiune pt. cauciucul spate si un singur compound..iar Michelin asa cum ne-a obisnuit tot dual compound, dar e data asta zonele laterale moi sunt mult mai late...

 

eu dintre astea 2 o sa aleg asa ca.....daca stiti mai multe decat pe site-urile oficiale...ziceti-ne si noua :)

Mac mi-a recomandat Pirelli Angel...dar vara asta as vrea ceva mai "lipicios" ...sugestii...pareri..

 

daca are cineva vre-un bord busit....asa vrea si eu kilometraj " in Km" :D ...nelimitat...Emil..parca tu aveai..un pret ceva??

 

bafta..si sa ne vedem cu bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu fara nevasta (ca e cu kinder surprise) si as zice 1 mai la mare si apoi sibiu. Oricum ar fi bine de stabilit exact ca sa fim cat mai multi si sa nu ne dam apoi "stii era cald si am zis sa fac o baie".

So votam nu votam ... da tre sa ne intalnim.

Cucule - daca mai sunt doritori de gume propun sa ne adunam toti mergem la sursa si cerem un pret cat mai bun, ca una e sa ai 1 cerere si alta e sa ai 10.

 

Numai bine si hai cu vremea buna

 

Fratello mai jos de atat nu se poate, posibil sa mai creasca si mai jos de atat nu gasesti pe nicaieri! Mai cauta daca nu vrei!

:)

 

Metzeler m5 fata - spate, aproape 300 de euro cam (295) mai exact, dar nu fac de 200 (latime).

Metzeler m3 250 euro cu 200 pe spate (latime).

 

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...