Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Dragii mei,

 

Am lipsit o vreme de prin zona avand un singur motiv prezentat mai jos in poza. Are 5 zile astazi si chiama Vlad - Andrei ...cand iam zis daca ne plimbam cu moto brrrrmmm..brrmmmm a avut la un momendat un zambet smecher, nu ca nu ar fi el smecher cu mine si mamica lui. Cam atat pe moment pentru micutul viitor motociclist e tare dulce ... si ..si mai vedem..:smoke:

Reapere- imi pare rau ca renunti la mobra - am vazut-o live si mia placut. Calm si daca se rezolva problemele e mai bine ca busa sa ramana la stapanul ei. A mea e sub husa si asteapta cuminte de vreo 2 sau 3 saptamani parca.

Felicitari noilor posesori de vacute si sa ne vedem cu bine la vre-un drum.

 

Numai bine

post-8035-1277875548_thumb.jpg

post-8035-1277875555_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dragii mei,

 

Am lipsit o vreme de prin zona avand un singur motiv prezentat mai jos in poza. Are 5 zile astazi si chiama Vlad - Andrei ...cand iam zis daca ne plimbam cu moto brrrrmmm..brrmmmm a avut la un momendat un zambet smecher, nu ca nu ar fi el smecher cu mine si mamica lui. Cam atat pe moment pentru micutul viitor motociclist e tare dulce ... si ..si mai vedem..:lol:

Reapere- imi pare rau ca renunti la mobra - am vazut-o live si mia placut. Calm si daca se rezolva problemele e mai bine ca busa sa ramana la stapanul ei. A mea e sub husa si asteapta cuminte de vreo 2 sau 3 saptamani parca.

Felicitari noilor posesori de vacute si sa ne vedem cu bine la vre-un drum.

 

Numai bine

 

Hai noroc,

 

Sa iti traiasca sanatos si voios, la mai multi :smoke:. Sanatate micutului , mamei si tie .

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

Am lipsit o vreme de prin zona avand un singur motiv prezentat mai jos in poza. Are 5 zile astazi si chiama Vlad - Andrei ...cand iam zis daca ne plimbam cu moto brrrrmmm..brrmmmm a avut la un momendat un zambet smecher, nu ca nu ar fi el smecher cu mine si mamica lui. Cam atat pe moment pentru micutul viitor motociclist e tare dulce ... si ..si mai vedem..:lol:

Reapere- imi pare rau ca renunti la mobra - am vazut-o live si mia placut. Calm si daca se rezolva problemele e mai bine ca busa sa ramana la stapanul ei. A mea e sub husa si asteapta cuminte de vreo 2 sau 3 saptamani parca.

Felicitari noilor posesori de vacute si sa ne vedem cu bine la vre-un drum.

 

Numai bine

 

Fratello, numai bine, sa va traiasca, sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de el!

 

Felicitari, bv. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult de tot de urari tuturor. *mamica, tati si Vladut.

Reapere - la inot m-am gandit din prima cand am vazut cum inoata la prima baita (cea de aseara) oricum sigur va face inot si ma gandeam poate un basket ceva ....

 

Oricum taticu va propune o bere rece daca va hotariti sa ne strangem intr-un week-end..la bikeri sau unde ziceti voi.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt si eu mai liber in perioada asta....

daca nu-mi trebuie barca :smoke: ...vin si eu....

cat sa dureze ...20 de minute...

..sa ma anuntati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult de tot de urari tuturor. *mamica, tati si Vladut.

Reapere - la inot m-am gandit din prima cand am vazut cum inoata la prima baita (cea de aseara) oricum sigur va face inot si ma gandeam poate un basket ceva ....

 

Oricum taticu va propune o bere rece daca va hotariti sa ne strangem intr-un week-end..la bikeri sau unde ziceti voi.

 

Numai bine

Felicitari si sa traiasca micutul! si sa fiti sanatosi toata familia :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@morrisson.... sa va traiasca si sa fiti fericiti!

 

 

So... sa le fac albe sau le las asa cum sunt!? :-??

post-5642-1278020150_thumb.jpg

post-5642-1278020161_thumb.jpg

Editat de BOA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam din nou de urari.

Bordul da super ok pe albastru ala - chiar imi place.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici passatul nu mai are cadranele cu albastru ;)

 

imi doresc si eu un cadran de kilometraj.......in kilometrii ;) ....

ma poate ajuta cineva....

emil vrea sa ma ajute dar acum e montat pe mobra si e aiurea sa-l demonteze in plin sezon....

aveti, cunoasteti....puteti...???????

please!!!!

deocamdata am lipit niste buline la 50, 100, 200, si 300 km/h....

 

nu-mi plac alea cu plasma ..rosu. verde ..mov.....vreau noormalll ..!!

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa, mi-am luat busa. deja e realizata treaba. inca ma mai trezesc uitandu-ma la ea si nevenindu-mi sa cred ca e a mea. acum urmeaza uzatu'. tre sa calculez totul in detaliu, fiind prima iesire peste granita, mai ales ca nu vreau sa merg pe autostrazi. buc-rotterdam & back.

 

tre' sa-mi instalez o priza pt gps, asta o cumpar de la kronau/louis, dar ce ma doare cel mai tare este ca tre' sa-i pun cutii laterale/spate. neaparat din plastic. noi sunt o caruta de bani, asa ca daca stiti pe undeva ca cineva are/confectioneaza macar cadrul, e binevenita indrumarea. binenteles si orice sfat pe langa.

 

sanatate multa morrison.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@octavius... n-o avea passatul bordul albastru, dar nici 200 de cai la 215 kile n-are... ;)

 

o sa-l las deocamdata asa, sa vad cat de tare ma va "deranja".. ;)

 

e foarte simplu sa schimbi ledurile, iti ia max 30 de min cu tot cu demontat...

care aveti de gand sa faceti asta, intrebati inainte ca sunt mici chestii de care tre' sa tineti cont!

Editat de BOA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa, mi-am luat busa. deja e realizata treaba. inca ma mai trezesc uitandu-ma la ea si nevenindu-mi sa cred ca e a mea. acum urmeaza uzatu'. tre sa calculez totul in detaliu, fiind prima iesire peste granita, mai ales ca nu vreau sa merg pe autostrazi. buc-rotterdam & back.

 

tre' sa-mi instalez o priza pt gps, asta o cumpar de la kronau/louis, dar ce ma doare cel mai tare este ca tre' sa-i pun cutii laterale/spate. neaparat din plastic. noi sunt o caruta de bani, asa ca daca stiti pe undeva ca cineva are/confectioneaza macar cadrul, e binevenita indrumarea. binenteles si orice sfat pe langa.

 

sanatate multa morrison.

 

 

Salutare all, man gata o si bagi in paine, bv, pt topcase si cadru vb cu fratele Morrisson care tocmai si-a pus iar cadrul si la facut singur si cred ca e mult mai avantajos!

 

Numa' bine cum zice Morrisson, sa-ti traiasca copilul frate si sa fiti fericiti ca este o mare comoara!

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca TATICU" da jos cadrul de top case

si il imprumuta o sa fac o copie fidela si o sa iesim mai ieftin

 

 

Nu l-am facut eu este cumparat din germania. Daca vreti se poate face copie fara probleme, de saptamana viitoare sunt la munca asa ca ne auzim sivedem ce si cum.

Sarna inca o dat de urari.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pansat bagajele mult mai ieftin adica asa....si toate de la luis

topcase rigid Givi..79 E..cu tot cu placa adaptoare ( mai trebuie sa confectionez suportul )

 

http://www.louis.de/_3000ce5b218a14d7afded...tnr_gr=10024288

 

si un set de bagaje textile ( coburi si tank rucsac ) Moto detail ..59 E

 

http://www.louis.de/_3000ce5b218a14d7afded...tnr_gr=10059270

 

ar trebui sa-mi ajunga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pansat bagajele mult mai ieftin adica asa....si toate de la luis

topcase rigid Givi..79 E..cu tot cu placa adaptoare ( mai trebuie sa confectionez suportul )

 

http://www.louis.de/_3000ce5b218a14d7afded...tnr_gr=10024288

 

si un set de bagaje textile ( coburi si tank rucsac ) Moto detail ..59 E

 

http://www.louis.de/_3000ce5b218a14d7afded...tnr_gr=10059270

 

ar trebui sa-mi ajunga...

bagajele alea textile au un pret mai mult decat ok, m-am gandit si eu la varianta asta, dar avand in vedere ca plecam 2 pe motoreta la drum destul de lunguletz... as opta pt topcase si bagaje laterale rigide.

 

din cate-am inteles modelele '99-'00 au ceva probleme cu greutatea excesiva (bagaje + pasager).

 

"After the inclusion of the speed limiting system in 2001[2][3], the Hayabusa remained substantially the same through the 2007 model year. An exception was a response to the problem of the aluminum rear subframe on 1999 and 2000 models breaking when the bike may have been overloaded with a passenger and luggage, and/or stressed by an aftermarket exhaust modification, so 2001 and later Hayabusas had a steel instead of aluminum rear subframe, adding 10 lb (4.5 kg) to the 1999 and 2000 models' approximately 550 pounds (249 kg) wet weigh"

 

cu pasager undeva la 52 kg, cam pt. cate kg de bagaje sa optez? daca ar fi dupa mine mi-as lua si trusa de scule completa, pe langa cort si alte prostii.

 

so Morisson, daca crezi ca ai cum sa ne ajuti sa facem un suport de topcase, ar fi minunat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...