Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Nasule daca ai pe undeva masina de tras curbe ( pt cadrul de case-uri, asta ca sa iasa ..stock.. ) cu restul ma bag la un bricolage : sudura, gauri, filete, vopit etc am toata gama de scule + ceva skill ),daca e nevoie da un semn doar suntem vecini . :laugh: ..facem un ban cinstit - pt alte marci. Busistii dau decat bere !! ;)

 

 

ma bag eu la-ndoit, dar o fac cu ciocanul de cauciuc. si-asta micron cu micron, pana ziceti voi ca e perfecta. orice numa sa ajung sa plec unde mi-am pus in cap vara asta. bani de benzina + conserve am reusit sa fac rost. mai trebe cutiile pe spate, schimbate cauciucurile care le am in garaj, remediate mici chestii pe la mobra (maine ma prezint la garaj Nasule) si...ura si la gara.

Mesaj completat

cristi sa ne lasi un contact si cum reusim sa luam de la morrison poze si masuri din toate unghiurile ne punem pe treaba. ma pot ocupa eu de alergatu pt. cumparat materiale & transportat la locul faptei, precum si de mers, pozat, masurat etc.

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar o foarte frumoasa adunare de Hayabusa si posesori, pot zice ca a fost mini-intrunire daca te uitai mai bine, foarte multe vacute.

Foarte frumos. Legat de masuratori si alte alea incerc astazi dupa-amiaza daca pot ( tre sa duc bebele la vaccinat si la medic) si va dau tot ce va trebuie.

Cucu-le de ce ai mobra la TNG ? Ce ai patit ?

In rest felicitari noilor posesori de vacute, o mobra prea ...prea, sa aveti grija de ele si ele de voi si ...km cat mai multi.

 

Numai bine

 

PS - care vreti cauciucuri spuneti ca scoatem un pret bun - adica ziceti ce doriti si va dau un pret :laugh: bun pt hayabusa owner.

Editat de Morrisson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai tata cu pozele si masuratorile ca deja am inceput traba

am facut rost de teava de cupru sa pot sa fac matrita pentru ca se modeleaza mai usor, am luat placbanda

mai am nevoie de poze si masuratori

octav pune si tu pozele sa ma apuc de treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

octav pune si tu pozele sa ma apuc de treaba

astea-s pozele facute de mine...din pacate am facut doar la suportul pentru topcase...

..le-am tot micsorat ca nu pot sa le incarc

post-11437-1278588032_thumb.jpg

post-11437-1278588045_thumb.jpg

post-11437-1278588062_thumb.jpg

post-11437-1278588080_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fac si eu pozele si masuratorile, scuze da am fost cu bebe la doctor sa il inscriu.

BTW - bebe.....sa nu ma injurati :( da suzu nu are asa ceva.

 

Numai bine

post-8035-1278591228_thumb.jpg

post-8035-1278591360_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii cu top case-urile, altii cu ceasurile.. :( iata ce-am facut...

 

 

pic00028.th.jpg

 

 

http://img576.imageshack.us/img576/1779/pic00028.jpg

 

 

 

@Morrisson... e un scump! sa va traiasca si sa fie sanatos!

 

 

Tare :) foarte misto lucrarea :laugh:

 

Dar e funny ... acu de la benzina pe rosu .. cel de la apa tot pe rosu :laugh: sa fie oare simetrie ?

 

 

Hai cu vara

 

P.S. Morrison deja a mai crescut juniorul. Sa fie sanatos micul biker.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa au iesit suporti mei de topcase

poate se putea si mai bine dar eu sunt multumit de rezultat

urmeaza si suportul de topcase dar trebuie sa cumpar cutia si apoi ma apuc iar de sudat

daca cineva doreste costul este pe undeva pe la 1,5 mil

oricum ne vedem maine la arc

post-15751-1279013414_thumb.jpg

post-15751-1279013449_thumb.jpg

post-15751-1279013470_thumb.jpg

post-15751-1279013483_thumb.jpg

post-15751-1279013499_thumb.jpg

post-15751-1279013518_thumb.jpg

post-15751-1279013551_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am reusit sa cumpar softul si interfata de remapare pe cdi original la suzuki.

Asa ca doritori ma pot cauta,iar posesori de busa facem o reducere ca doar suntem in familie :)

Din pacate nu o pot face gratis deoarce trebuie intr-un fel sa amortizez si eu investitia ,mai ales ca sunt persoana fizica :(

Pentru efectul "lucrari" CUCU este martorul principal fiind clientul cu nr.2 care a beneficiat de remapare.

Nr 1 se stie cine a fost.... :laugh:

Deci se poate remapa toata gama de suzuki pe injectie,mai putin cei care deja au instalat power comander pentru ca nu se mai justifica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari de prin Antalia...Papillon Zeugma e un loc bun ptr familisti cu copii de toate varstele. :() vad ca. Nu pierdeti timpul... Va miscati... Nasule, cam

Sus puse bagajele... Si cam in spate... Vezi sa nu iti reduca, campul de visibilitate a semnalizatoarelor. In rest... No bad Man

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari de prin Antalia...Papillon Zeugma e un loc bun ptr familisti cu copii de toate varstele. :() vad ca. Nu pierdeti timpul... Va miscati... Nasule, cam

Sus puse bagajele... Si cam in spate... Vezi sa nu iti reduca, campul de visibilitate a semnalizatoarelor. In rest... No bad Man

da man cam asa este dar ne avand gentile asa am calculat cand o sa am bani de genti o sa le modific

vacanta placuta

maine o sa fiu la arc va astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi vin placutele de frana de la Mac in timp util sa le si montez, vin si eu maine la Arc, sa speram ca nu ne goneste vremea rea din nou. :(

Am nevoie de un sfat de la voi, am mers cam 500 km pe serpentine in week-e si placutele spate s-au tocit de tot, in consecinta fier pe fier, a cam luat un pic si din disc dar spre exterior. As vrea sa il rectific cam juma de mm. sa il aduc la fata plana avand in vedere ca ii pun si placute noi, e o idee buna sau sa il las asa ? Se poate decali sau ovaliza la rectificare ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasule ..sa-mi arati si mie cum iti iese suportul de topcase

cutie as putea sa-ti imprumut eu ca vin zilele viitoare in buc cu masina..

uite cum arata suprtul sw motech...nu stiu care e mai usor de facut asta sau ala de la five stars

post-11437-1279070745_thumb.jpg

post-11437-1279070764_thumb.jpg

post-11437-1279070787_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi vin placutele de frana de la Mac in timp util sa le si montez, vin si eu maine la Arc, sa speram ca nu ne goneste vremea rea din nou. :(

Am nevoie de un sfat de la voi, am mers cam 500 km pe serpentine in week-e si placutele spate s-au tocit de tot, in consecinta fier pe fier, a cam luat un pic si din disc dar spre exterior. As vrea sa il rectific cam juma de mm. sa il aduc la fata plana avand in vedere ca ii pun si placute noi, e o idee buna sau sa il las asa ? Se poate decali sau ovaliza la rectificare ? :)

lasa discul asa .

discurile nu sunt perfect plane.

pune placutele ai grija cum mergi la inceput pentru ca nu prea o sa ai frana pana nu se pasuiesc cu discul

 

nasule ..sa-mi arati si mie cum iti iese suportul de topcase

cutie as putea sa-ti imprumut eu ca vin zilele viitoare in buc cu masina..

uite cum arata suprtul sw motech...nu stiu care e mai usor de facut asta sau ala de la five stars

arata frumos suportii originali dar la bani astia ale mele sunt de aur

te astept cu topcase-ul ca sa termin si povestea asta

 

daca nu ploua ne vedem diseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa imi dai un link nasule sa vad cum arata capacul ala?Cum procedam ca vreau sa il iau sa fie acolo si vorba ta-e mai ieftin decat un capac de protectie din carbon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capac stator hayabusa

Poti sa imi dai un link nasule sa vad cum arata capacul ala?Cum procedam ca vreau sa il iau sa fie acolo si vorba ta-e mai ieftin decat un capac de protectie din carbon.

pretul este 45$ cu transport cu tot ar mai fi vama si tva

dar cu astea vedem cum ne descurcam la posta

cand te hotaresti da un telefon

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat de lipit ledurile...cred ca o sa se vada super dar am o problema deja turometrul nu mai e aliniat si cred ca nici temperatura...iar benzina cu siguranta nu va indica corect:(...am auzit ceva de calibrat bordul dar cum se realizeaza asta la modelul 2000?..ma poate ajuta cineva?

post-30706-1279098576_thumb.jpg

post-30706-1279098753_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CITEZ---Imi revine din nou plăcerea de a vă invita în data de 17 iulie 2010 în BAZA 86 AERIANĂ pentru a sărbători alături de personalul bazei, ZIUA PORĂILOR DESCHISE! Pentru cei care nu stiu, acest eveniment presupune accesul oricarei persoane in baza, precum si accesul la bordul aeronavelor din dotarea bazei!

Detalii despre cum au decurs lucrurile anul trecut gasiti aici: /index.php?showtopic=394795

 

Diferit fata de anul trecut va fi programul mult mai variat si mai lung!

Astfel:

- 11.25 parasutare demonstrativa cu 6 parasutisti cu parasuta tip aripa, aterizare in fata publicului si inmanarea mesajului de felicitare a Sefului SMFA cu ocazia zilei aviatiei,

- 11.30 decolare formatie 8 avioane MIG 21 LanceR,

- 11.55 evolutie solo elicopter IAR 330 L,

- 12.20 trecere la verticala a formatiei de 8 avioane Mig 21 LanceR,

- 12.21 evolutie solo avion MIG 21 LanceR,

- 12.25 aterizare avion dubla comanda Mig 21 LanceR,

- 12.27 trecere la verticala a formatiei de avioane IAR 99 SOIM,

- 12.30 trecere la verticala a formatiei de 8 avioane Mig 21 LanceR,

- 12.40 trecere individuala/aterizare 8 avioane Mig 21 Lancer,

- 12.42 trecere la verticala a formatiei de avioane IAK 52,

- 13.18 evolutie verticala avion C-27 SPARTAN ,

- 13.24 evolutie verticala avion Bingo 1 (avion civil),

- 13.30 evolutie verticala avion 99 RAMBO YR (avion civil),

- 13.40 evolutie formatie 4 avioane DIAMOND (avioane civile apartinand REGIONAL AIR SERVICES).

Si pentru cine sta mai mult cireasa de pe tort:

- 15.30 trecere la verticala formatie 2 avioane Mig 21 LanceR,

- 15.32 evolutie solo MIG 21 LanceR - Comandor GHEORGHE STANCU,

- 15.42 evolutie solo MIG 21 LanceR - Locotenent comandor MOISE DANIEL.

Ultimi 2 sunt piloti care evolueaza la Otopeni!

 

In functie de disponibilitate programul se poate modifica!

 

Tinand cont ca aceasta demonstratie e legata de cea de la Otopeni, ziua de 18 este zi de rezerva!

Accesul in baza este posibil de la ora 11.00. Ca si anul trecut, veți putea intra cu motoarele până în spatele hangarelor lânga avioane. De asemenea vor exista chioÂşcuri cu sucuri, apa, bere, mici, etc.

Pentru cine nu Âştie, Baza 86 Aeriană este situată la 11 km de oraÂşul FeteÂşti, pe drumul vechi BucureÂşti-Constanța. Pentru a ajunge la noi, din BucureÂşti, puteți veni pe autostrada Soarelui sau pe drumul vechi. De pe autostrada puteți iesi la Drajna si apoi sa faceți dreapta spre FeteÂşti sau ieÂşiți in FeteÂşti Âşi vă întoarceți 11 km pe drumul vechi către BucureÂşti! Un panou rutier vă va indica drumul către bază din D.N.!

 

 

ESTE FOARTE IMPORTANT SA AVEĂI LA VOI UN ACT DE IDENTITATE!

 

 

Dupa terminare show-ului piloti vor veni printre dumneavoastra si veti putea discuta cu ei!

Va asteptam cu mare drag!

 

Pentru informatii suplimentare postati aici, P.M., id mess cristea_madalin@yahoo.com, tel 0722190048

 

O SA FIU SI EU SPER PREZENT CU BUSA.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat de lipit ledurile...cred ca o sa se vada super dar am o problema deja turometrul nu mai e aliniat si cred ca nici temperatura...iar benzina cu siguranta nu va indica corect:(...am auzit ceva de calibrat bordul dar cum se realizeaza asta la modelul 2000?..ma poate ajuta cineva?

Dupa ce-l montezi,si dai contact,isi face "check"-u si revine la normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...