Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

 

Ca sa clarific problema cu pretul cazarii:

Pretul afisat pe site-ul pensiunii pentru cazare este urmatorul:

- 90 lei camera dubla

- 110 lei camera tripla

- Nu se precizeaza nicaieri cat costa camera cu 4 locuri

Pretul pentru inchiriere intergrala nu se face la numarul de camere, ci la numarul de locuri, respectiv 28. Asadar pretul pe loc de cazare (1 persoana / zi) este de 42.86 lei.

Pentru ca varianta de a imparti camera cu alti participanti nu a fost prea calduros primita, am impartit pretul de inchiriere totala la numarul de camere, considerand ca in fiecare camera vor sta cate 2 persoane, indiferent de numarul de paturi.

Cum insa au aparut nemultumiri legate de pretul camerelor si pentru ca mi-am asumat responsabilitatea organizarii acestei intruniri ma vad nevoit sa platesc diferenta de prêt. Asadar, puteti socoti pretul unei camere la 90 lei si sper ca acum totul sa fie ok pentru toata lumea.

Important e sa fie vreme frumoasa, sa ne simtim bine si sa petrecem cu bine impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul pt dubla e ok....pt tripla e chiar mokka!!

sper sa ne intelegem acolo ...pt. ca nu consider corect sa pui bani de la tine!!

din pacate pt. mine o sa trebuiasca sa renunt la etapa de national de enduro de la Bacau care este in acelasi we!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot uitat pe net, nu stiu ce ulei sa bag in ea.


Ma gandeam sa bag 300V, 15w50 dar mi-au zis mai multi sa nu bag ca o sa-l pape, voi ce ulei bagati ?

Din ce am citit pe forumurile din afara sunt anumite uleiuri pe care busa le papa, poate imi dati si mie o idee..

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercat motul 5100 si 7100 10w40 .. nici un gram papat .... o singura data in Grecia nush ce mi-au pus la reprezentanta Suzuki dar mergea aiurea cutia pana am trecut iarasi pe Motul ..... George (TNG) mi-a recomandat sa incerc si BelRay ... dar momentan din ce am "rulat" asta e feedback`u :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu in rand cu lumea :michael:

 

Multumesc Robert, minunata motocicleta !

attachicon.gif 459242_10151591172199700_1604845109_o.jpg

. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri macar la fel de mult ca mine, de ea! Motul 10w40 full sintetic...asta am folosit mereu. Bafta!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151349760881432&set=a.10150941414126432.408125.513876431&type=1&theater

 

Dinpacate unui amic din luton (uk) ia fost furata mobra...daca...aveti detalii pe pagina de cum arata si seria de sasiu...dac auziti ceva...poate putem ajuta omul..desi sansele sunt f f f mici...

mobra era legata...avea si alrma smechera montata de firma care monteaza alarme si pedeasupra era si acoperita cand a fost furata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

AMR 10 ZILE !!!

 

Hai cu lista!

 

- Cristi si Alexandra

- Peu

- Tudor si Oana

- Daniel si Cristina

- Punki

- Octav si Alina

- Mihai si Dorothea

- Laur si Raisa

- Gino si (?)

- TNG si LIL

- Capitanu

- Gilda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Are cineva idee care este distanta intre gauri la discurile de frana fata pe hayabusa dupa 2008. stiu ca sunt de 310mm ca au 5 gauri de prindere dar mi-ar fi de ajutor daca as afla si distanta intre ele.

Multumesc,

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine nu are loc merge in pensiunea vecina :)

ma gandesc ca Rasnov nu e cat Chicago

si ca or mai fi locuri libere de cazare

Mai mult ca sigur va trebui sa ne grupam câțiva. O sa vedem dacă lista rămâne in picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit pe internet e o problema comuna zgomotul de ambreiaj la hayabusa, s-a mai lovit cineva de problema asta ?

Exista vreo metoda de remediere ? Pe langa asta mi se intampla ca atunci cand plec mai tare de pe loc sa smuceasca chiar daca tin pozitia levierului de ambreiaj nemiscata.

 

post-12743-0-98290000-1368787647_thumb.jpg

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit pe internet e o problema comuna zgomotul de ambreiaj la hayabusa, s-a mai lovit cineva de problema asta ?

Exista vreo metoda de remediere ? Pe langa asta mi se intampla ca atunci cand plec mai tare de pe loc sa smuceasca chiar daca tin pozitia levierului de ambreiaj nemiscata.

 

attachicon.gifbusica.jpg

:cheers:

Din ce spui nu este o problema a lui busa cel putin cea din generatia 1

Roga-l pe baiatul care iti face chiuloasa sa se uite si la ambreiaj,poate este ceva in neregula acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...