Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

multumesc,o sa incerc si o sa va spun ce se intampla (apropo - geamul nu e cel original, e un aftermarket cu deflector).

Uite problema!

Incearca cu cel original,in felul acesta stabilesti exact daca geamul este de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si eu tot vineri dupa amiaza pe la 5-6 pot pleca. Asa ca poate ne cuplam mai multi. Ne putem intalni la Agipul de la Otopeni si de acolo il culegem pe drum si pe Geo ca trecem prin fata casei lui :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva in ce stare e drumul Brasov-Poiana Bv-Rasnov?

 

Anul trecut era OK chiar se prezenta bine. Pe Predeal - Rasnov am fost eu weekend-ul asta si este bun, sunt cateva portiuni unde este putin denivelat dar cu atentie nu sunt probleme.

Editat de DragStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult pt info DragStar!

 

Anul trecut era OK chiar se prezenta bine. Pe Predeal - Rasnov am fost eu weekend-ul asta si este bun, sunt cateva portiuni unde este putin denivelat dar cu atentie nu sunt probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva in ce stare e drumul Brasov-Poiana Bv-Rasnov?

 

Salutare!

 

Sa ai bagare de seama pe urcare (Brasvo-Poiana) erau anu trecut niste urme de smoala (cred...) peste asphalt, total aiurea imprastiate pe toate portiune de urcare... sa incerci sa le eviti pe curbe, au cu totul alta aderenta fata de asfalt si te trezesti ca iti pleaca fata sau spatele daca te lasi prea mult pe curba.

 

Asfalt uscat tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Drumul Brasov - Rasnov am fost eu de Paste, drumul e ok. Ceva gropi izolate local in Cristian, destul de adanci pe sensul de mers de la Brasov catre Rasnov (gropile se intind pe tot sensul de mers - 2/3 gropi.)

Intre Predeal si Rasnov asfaltul e ok, s-a asfaltat pe alocuri si exista usoare urme de prundis pe asfalt de la Paraul Rece pe coborare catre Rasnov.

In rest ca in Romania... mai o vaca, ceva cai la pascut pe islaz. Anul trecut exista un "bumper" pe asfalt dupa ce se termina sicanele de dupa Paraul Rece la vale...a fost scos in totalitate. Multi oameni iesiti la gratare cu masini parcate stanga dreapta...

Cam atat....

 

Vineri la ora 5-6 e ok / eventual un Big Mac ptr mancaciosi... daca nu la Agip Otopeni... ptr mine e ok la orice ora.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

stie cineva in ce stare e drumul Brasov-Poiana Bv-Rasnov?

 

La fel cum a zis si Dragstar, anu' trecut in septembrie am fost ultima oara, cand a fost intrunirea de la Rasnov.

 

Daca pleci din BV, urci prin Poiana,apoi cobori din Poiana spre Rasnov, sa ai grija la bucata aia BV - > Poiana, cand urci, unele viraje prezinta niste denivelari si poti avea surprize daca intri mai tare. Eu m-am pacalit ca asfaltul era relativ bun si am fost surprins in virajele stranse ,de acele denivelari.

Editat de Ped O'Phile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru prima mea postare pe motocicism spun prezent de vineri si ma alatur celor care vin din Bucuresti de la paralela 45,pe cativa dintre voi va cunosc de ceva timp ,iar pe restul abia astept sa ne imprietenim,cazare am prin zona...,dar daca mai e un loc liber raman cu voi,va salut si sa ne auzim cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Sa ai bagare de seama pe urcare (Brasvo-Poiana) erau anu trecut niste urme de smoala (cred...) peste asphalt, total aiurea imprastiate pe toate portiune de urcare... sa incerci sa le eviti pe curbe, au cu totul alta aderenta fata de asfalt si te trezesti ca iti pleaca fata sau spatele daca te lasi prea mult pe curba.

 

Asfalt uscat tuturor!!!

Salut!

mersi pt atentionare Killy,

stiam ca aluneca ca mucii...., asa ca le evit....

dar anul asta am patit-o rau cu smoala....

intr-o curba (reghin-cluj) o masina a trecut pe banda mea, trebuia sa ma abat de la trasa pe care l-am calculat, si am trecut peste o astfel de fasie

roata din fata s-a dus de abia am putut redresa....

noroc ca am scapat...., am oprit, am coborat tremurand, am facut un pitstop de 5 min :)

asa ca acum ma duc iar ca incepatorii :)

in plus, duminica am pus cauciuc nou pe spate, trebuie rodat vreo 500 km,

deci clar fara coate si genunchi jos in curbe....

cel putin pana revine moralul! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De abia astept sa-mi bucur ochii cu imaginea fiecarui motor in parte. Pana la urma avem o estimare cu numarul motoarelor prezente la intalnire?

 

Multumesc Cristi, aveam numarul tau de telefon, de abia dupa ce am vazut numarul mi-am dat seama ca il am. Am sa te sun cand ajungem.

Editat de AndiOliver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru prima mea postare pe motocicism spun prezent de vineri si ma alatur celor care vin din Bucuresti de la paralela 45,pe cativa dintre voi va cunosc de ceva timp ,iar pe restul abia astept sa ne imprietenim,cazare am prin zona...,dar daca mai e un loc liber raman cu voi,va salut si sa ne auzim cu bine !

 

Salut Cyp!

 

Eu si cel mai probabil Alin (Peu) o sa formam primul grup :) pentru vineri dimineata. Ne putem intalni la Petrom (iesire din Ploiesti catre Campina / DN1) si sa plecam mai departe impreuna.

Daca mai este cineva care poate pleca vineri in prima tura, sa dea de veste.

 

Spor la treburi si sa ne vedem sanatosi vineri / sambata!!! :hug: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi sper sa va pot da o prognoza profesionista a vremii in weekend si in functie de ea voi veni si eu vineri sau sambata.

 

Joi sper sa va pot da o prognoza profesionista a vremii in weekend si in functie de ea voi veni si eu vineri sau sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De abia astept sa-mi bucur ochii cu imaginea fiecarui motor in parte. Pana la urma avem o estimare cu numarul motoarelor prezente la intalnire?

 

tu nu stii discutiile de anii trecuti......s-a stabilit official ca a mea e cea mai frumoasa!!!

discutiile se purtau la o palinca stinsa cu bere!!

:cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu nu stii discutiile de anii trecuti......s-a stabilit official ca a mea e cea mai frumoasa!!!

discutiile se purtau la o palinca stinsa cu bere!!

:cheers: :cheers:

 

Da, putem programa faza 2 la "beauty contest" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa starnesc o polemica, ce urmeaza reprezinta nu un adevar absolut, ci adevarul meu absolut independent

 

In trecut consideram ca sunt doar doua segmente de motoare: Hayabusa fiind primul segment si celelalte reprezentand al doilea segment. Au trecut ani in care am visat la una, iar ori decat ori aveam ocazia sa-mi scald ochii spre una, traiam acelasi sentiment ca si cum as fi fost langa cada in care facea baie Monica Belucci :) (desigur, asta tot in imaginatia mea).

 

Priveam orice conducator de busa cu o invidie pozitiva incercand sa-mi imaginez oare cat de mandru se simte conducand asa ceva. Apoi a venit timpul sa am si eu una doar a mea. Am ramas uimit sa constat ca un conducator de busa (in viziunea mea) nu este mandru, in realitate nici nu ii pasa de cum este vazut. Daca motorul lui este o "legenda" sau doar "o vacuta greoaie", cum au considerat unii. Pur si simplu, un conducator de busa este devorat de ranjetul din casca, in timp ce-si conduce iubita pe drum, unde vorba unei mari companii - Doar drumul conteaza.

 

Iar acum, sa fiu la cateva ore departare de timpul in care am sa ma scald intr-o mare de buse, pentru mine este al dracului de bine

 

Sa ma reintorc la topic (imi cer scuze pentru iesirea de mai sus):

 

Sunt de acord @octavius, a ta este cea mai frumoasa pentru ca toate sunt deopotriva frumoase :), iar diferenta intre ele probabil se face doar in dragostea posesorului pentru ea, iar aici imi va face o placere deosebita sa-ti recunosc si eu motorul ca fiind cel mai frumos.

 

Ma inclin cu respect in fata voastra stimati colegi, iar desi nu beau - daca acceptati un pahar de suc la discutiile de palinca stinga cu bere, imi va face o placere deosebita sa va intalnesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce ne vom aventura pe Pitesti -Rucar - Bran- Rasnov, situatia sta cam asa :

Pitesti- Campulung - aprox 20 km sosea impecabila, restul.........acceptabil

Campulung - Rucar - bun ( bun ptr Romania)

Rucar - Podul Dambovicioarei - dezastru ( rupi mobra-n 4)

Restul, pana la Bran, e normal

Bran - Rasnov - groaznic ( denivelari, gropi, etc )

Asta am constata eu in week end-ul trecut cand mi-am chinuit Busa pana la Brasov.



Pentru cei ce ne vom aventura pe Pitesti -Rucar - Bran- Rasnov, situatia sta cam asa :

Pitesti- Campulung - aprox 20 km sosea impecabila, restul.........acceptabil

Campulung - Rucar - bun ( bun ptr Romania)

Rucar - Podul Dambovicioarei - dezastru ( rupi mobra-n 4)

Restul, pana la Bran, e normal

Bran - Rasnov - groaznic ( denivelari, gropi, etc )

Asta am constatat eu in week end-ul trecut cand mi-am chinuit Busa pana la Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respecte.

S-a terminat inca un Eurovision...iarasi fara irlandeji pe podium :nono: ...unii stiiu ce vrea sa zic.

 

Mariuscojo mi-a schimbat traseul,asa ca nu ma duc spre Pitesti.Initial as fi vrut sa ma duc pe Sibiu,Pitesti Capulung,Rasnov,dar in conditiile astea schimb traseul.

Sighisoara,Miercurea-Ciuc,Comanesti,Adjud,Focsani,Buzau,Ploiesti,Risnov imi este treseul in conditii de vreme buna.Pe acest traseu m-as cupla cu cine se poate,Gino cu tine sper ca nu e o problema,iar in Ploiesti m-as bucura daca vre-un grup ar zice o ora sa ma pot cupla cu ei,undeva in jurul orelor 16-17 preconizez ca as ajunge in Ploiesti.

 

Drumuri bune!!!

Editat de punki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cyp!

 

Eu si cel mai probabil Alin (Peu) o sa formam primul grup :) pentru vineri dimineata.

Pe la ce ora intentionam sa plecam din Bucuresti ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...