Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

20 ani pauza,Hoinar>Hayabusa..nu este o combinatie reusita!

Totusi este o asigurare ca totul va fi bine,si acest lucru este varsta si acele fire de par alb.😉

Succes in acomodare,si sa nu crezi niciodata ca stii sa mergi pe moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 ani pauza,Hoinar>Hayabusa..nu este o combinatie reusita!

Totusi este o asigurare ca totul va fi bine,si acest lucru este varsta si acele fire de par alb.

Succes in acomodare,si sa nu crezi niciodata ca stii sa mergi pe moto!

Mersi... am norc ca am 40 ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa bicicleta... frumoasa rau!

Multi spun ca primul lucru care trebuie schimbat la Busa sunt anvelopele cu care a fost livrata.

Spun din auzite, rog colegii cu mai multa experienta sa confirme/infirme acest zvon.

 

In rest, s-o stapanesti cu placere si fara cel mai mic incident.

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bro: oricand te ajutam cu ceea mai mare placere. Da-mi un PM. Sau la colegul @bucurmarius. Pe aici ne ajutam unii pe altii, deci nu o sa ramai cu semne de intrebare. .....si Maestrul TNG e doxa doxelor!

 

Eu pana nu se incalzeste nu scot Soimul din hibernare :)

Dupa aia sper sa ne si intalnim la cateva ture....

Totul se reduce sa-ti respecti Soimul, si atunci nu o sa ai neplaceri. Sa fi atent si precaut si fara miscari bruste, nici la directie si nici la gaz! Sa-ti cunosti limitele tale! ....ca ale Soimului sunt mult, mult mai departe.... :)

 

Referitor la cauciucuri, al meu a fost echipat cu Bridgestone Battlax si pt mers touring-sport era OK. Vreo 7-8k a tinut spatele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bro: oricand te ajutam cu ceea mai mare placere. Da-mi un PM. Sau la colegul @bucurmarius. Pe aici ne ajutam unii pe altii, deci nu o sa ramai cu semne de intrebare. .....si Maestrul TNG e doxa doxelor!

 

Eu pana nu se incalzeste nu scot Soimul din hibernare :)

Dupa aia sper sa ne si intalnim la cateva ture....

Totul se reduce sa-ti respecti Soimul, si atunci nu o sa ai neplaceri. Sa fi atent si precaut si fara miscari bruste, nici la directie si nici la gaz! Sa-ti cunosti limitele tale! ....ca ale Soimului sunt mult, mult mai departe.... :)

 

Referitor la cauciucuri, al meu a fost echipat cu Bridgestone Battlax si pt mers touring-sport era OK. Vreo 7-8k a tinut spatele...

Mersi mult...o sa va caut când se incalzeste bine afara...Nu sti cumva in cluj un loc mare si pustiu unde as putea exersa ... prefer sa cad intr-o parcare decat in trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi kartodromul din gheorgheni, acolo la depoul de trolee. Sau parcarea de la Polus, inainte de amiaza e aproape gol. Sau ar fi drumul de Topa, spre Zalau, e foarte putin circulat. Esenta e sa te invarti cat mai putin in oras, Soimul nu e scuter!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegii...deja dupa o iesire pe A2 cu busa turbo mi s-au amestecat ideile...desi am fost "elegent,oarecum,cat de cat".Sunt invidios pe Lori(sotia)...de la cativa km auzea cum si cand schimbam vitezele!Eu nu mai auzeam nimic!Shoei-ul sau emotiile?Nu stiu,dar detinatorul cand m-am intors m-a intrebat daca nu a fost ok?!?Stia el ceva...chestia cu rasul in casca a satisfactie...eu ridicasem geamul...cu cativa km inainte si imi inghetase grimasa la 5-6grade cu plus si nu puteam sa maisc vreun nerv al fetei.Parere?E imposibil de spus in cuvinte.Trebuie sa o simti ca sa te poti exprima...si nici asa nu pot.Trebuie sa ai sange in instalatie si...si nu am avut tot sangele.Acul turometrului se oprea la 8500-9000 de ture...si mai erau multe.Te rupea de realitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceiasi ca la stoc...doar ca mult mai repede.Acum te intrebi...oare in cat?Ia-ti si o sa vezi!Stiu ...sunt rau!Dar prea a sunat a intrebare de pusti la semafor!Era in mile si ...e complicat...*1,609m

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum a spus emylyo,nu top speed este ceea ce uimeste,pentru ca fizic cu aceasi calcatura nu poate depasi viteza cu mult fata de una stok.

Dar in schimb iti taie rasuflarea cat de repede ajunge la topspeed,si mai ales cat de tare se simte cand intra in boost.😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceiasi ca la stoc...doar ca mult mai repede.Acum te intrebi...oare in cat?Ia-ti si o sa vezi!Stiu ...sunt rau!Dar prea a sunat a intrebare de pusti la semafor!Era in mile si ...e complicat...*1,609m

...

Normal, ca doar are aceeasi cutie si poate ca si rapoartele finale sunt aceleasi, dar...turatia motorului nu spune nimic, 9000 de ture poti avea si pe loc, oricum se poate si calcula dar eram curios daca ai trecut de 200km/h sau 300 km/h cat ai clipi, bine...asta daca are vitezometrul ala pana la peste 300 Km/h.

Intrebarea este, daca ai avea banii (poate ca-i si ai..nu-i treaba mea), ai da pe ea cat se cere sau ai mai face un efort si ai lua-o pe cea noua?...Pe mine unul nu ma incanta ca in loc de 2,7 s sau cat o fi, ajunge in 2,4 s la 100 km/h. Oricum n-as fi in stare sa arat ce poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mers tare din cateva motive:temperatura de afara era de 6-7 grade,anul trecut nu am mers decat vreo 100 km,la inceput de sezon trebuie sa o iei usurel,nu era motorul meu si nu am vrut sa il maltratez.Ma interesa mai mult senzatia inedita de turbo si +75 cp ce putin fata de stoc si nu in ultimul rand in ce stare este atelajul.Daca merita banii fata de unul nou?Initial credeam ca nu,dar puterea si soundul sunt greu de descris.Dupa experienta traita mi-ar fii greu sa aleg.Din pacate busele care se dau la noi au defecte grave:cadrele nu mai sunt drepte sau au fost sudate.Trebuie sa fii totusi o persoana temperata pt boost.Starea motocicletei este surprinzator de buna:motorul.se aude foarte bine,cutia schimba perfect,ambreiajul nu patineaza si cupleaza enervant de bine.Cred ca s-ar juca pe o pista cu un Gtr sau Aventador.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mers tare din cateva motive:temperatura de afara era de 6-7 grade,anul trecut nu am mers decat vreo 100 km,la inceput de sezon trebuie sa o iei usurel,nu era motorul meu si nu am vrut sa il maltratez.Ma interesa mai mult senzatia inedita de turbo si +75 cp ce putin fata de stoc si nu in ultimul rand in ce stare este atelajul.Daca merita banii fata de unul nou?Initial credeam ca nu,dar puterea si soundul sunt greu de descris.Dupa experienta traita mi-ar fii greu sa aleg.Din pacate busele care se dau la noi au defecte grave:cadrele nu mai sunt drepte sau au fost sudate.Trebuie sa fii totusi o persoana temperata pt boost.Starea motocicletei este surprinzator de buna:motorul.se aude foarte bine,cutia schimba perfect,ambreiajul nu patineaza si cupleaza enervant de bine.Cred ca s-ar juca pe o pista cu un Gtr sau Aventador.

 

Multumesc pentru review!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am invartit un pic roata. Profitat de vremea frumoasa si data o fuga Bucuresti -> Buzau -> Vulcanii Noroiosi -> Buzau -> Mizil -> Ploiesti -> Campina.

Maine plec spre Bucuresti.
Pun doar trei poze momentan. Oricum am filmat, dar nu sunt la calculatorul meu.
Hai cu vara ... :bike-037:

 

 

post-33250-0-58875000-1456172121_thumb.jpgpost-33250-0-36775600-1456172126_thumb.jpgpost-33250-0-74790600-1456172134_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai invidiez eu pe cei din sudul tarisoarei care aveti si 25 de grade acum :)))

Si daca tot este miros de primavara....intrunirea de inceput unde va ganditi sa o facem ? Anul trecut Era o propunere in jurul Bucurestiului...dar asta nu stiu cat ii incana pe cei din Bucuresti care nu o sa invarta roata mai deloc...lumea ce propune ? o Ranca ? cu posibilitate de Transalpina ? O facem undeva la Dunare ? Pe la Herculane sau de ce nu in Serbia vis`a`vis ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tudor: e simplu, ne adunam amu in al treilea weekend din martie la Rasinari, si stabilim datele intrunirii de vara :)

 

eu personal, as opta undeva pe Transalpina..., dar mai e mult pana departe....

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa semne posibil sa facem gaseala in al treilea weekend din martie.Vremea posibil sa fie si de moto.Facem o lista?Va trebui sa facem rezervare la Rasinari(Beltina).Dupa "semne" sunt cativa care asteapta cu nerabdare:Lorant,Andrei,Cyp.Astept un semn de la Alin-Peu,Kosh,Marius Cojo,Punki si toti ceilalti.

 

Baza si pe mine ! N-am cum sa mai lipsesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+2 (1 camera dubla), zona Sibiului este ok din partea mea nu am mari pretentii: populata sa fie locatia de colegi, caldura, apa calda si voie buna, restul e can-can.

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa centralizam atunci, ca incepem sa ne adunam... pentru weekendul 18-20 03 2016

si fiecare doritor sa se inscrie!

obligatoriu! :)

 

1. Emylyo

2. MariusCojo

3. Smok3

4. Apriliacluj

 

...diiiiii!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mentioneaza totusi ca nu trebuie neeaparat sa fie posesori de Hayabusa ca sa poata sa participe. Un viitor posesor de Hayabusa, sau un iubitor al genului de motocicleta, etc etc... sa nu isi faca o impresie gresita colegii ca facem discriminare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu o mica modificare, completare....

hai sa centralizam atunci, ca incepem sa ne adunam... pentru weekendul 18-20 03 2016

si fiecare doritor sa se inscrie! indiferent ca are sau nu Busa in dotare!, numai voia buna e obligatorie!

 

 

1. Emylyo

2. MariusCojo

3. Smok3

4. Apriliacluj

 

...diiiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...