Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ DYc...

nu i-a murit nimanui pana acum releul de incarcare!

daca esti priceput ...poti mesteri singur...dar trebuie sa tii seama ca te bagi intr-o instalatie care merge cu 300 ...si orice greseala e grava!

eu incerc sa tin mobrele cat mai aproape de original...asa ca ...n-as schimba culoarea!

dar....e mobra ta!

la Pitesti....e ok....se circula....frig nu prea e...doar -8...maxim -12 noaptea!

in rest...bautura se gaseste, focul arde...si cainele doarme cu capul pe pusca :crack: !

have fun....si sa ne vedem cu bine la vara!

post-11437-0-55793800-1483981313_thumb.jpg

post-11437-0-86285400-1483981320_thumb.jpg

Editat de 0ctav
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TNG: am desfacut si am curatat sorbul de la pompa de benzina, foarte putina mizerie stransa acolo;

-referitor la depunerile de pe supapele de admisie, exista insa in limite normale din pct meu de vedere, nu am observat sa consume vreun pic de ulei cat am apucat sa merg cu ea ( ~2000 de km );

-am studiat putin problema cu sistemul de "pair valve", si parca nu m-as apuca sa anulez din "dotarile" motocicletei atat timp cat nu imi creaza vreun disconfort; in afara de reducerea rateurilor din evacuari, anularea lui aduce vreun alt beneficiu? chiar daca am schimbat evacuarile originale cu unele "sport", nu am observat detonatii puternice in evacuari pe decelerare sau la schimbarea treptelor de viteza.

 

@Octav: am inteles, in cazul asta nu oi fi eu atat de norocos, nu o sa mai montez racire suplimentara pt releul de incarcare. Si mie imi pare oarecum rau ca renunt la vopseaua originala pt. o "viziune proprie", insa tinand cont de job-ul meu ( am un garaj de detailing auto-moto ) si motocicleta este ca o carte de vizita; in plus, tin si la o potrivire de culori cu echipamentele pe care le am deja ( cumparate in ton cu fostele motociclete ).

 

Va multumesc frumos pt sfaturi, astazi am dus carenajele la vopsitor, pana la sfarsitul lunii ar trebui sa fie gata toata treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari pe noul an ! Eu tin cu rusii asa ca am inceput anul ceva mai tarziu. In rest ce sa zic robotesc la un Nissan Patrol GR 3.0D din 2008 pe care urmeaza sa-l pun in vanzare la un pret atractiv ! Va doresc multa sanatate si sa ne revedem cu bine in noul sezon !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no atunci LMA si celor care sarbatoresc dupa calendarul Iulian!

 

apropo de sarbatoare, pe la sfarsitul lui februarie, sau prin martie mai tinem o adunare de deschidere de sezon, de primavara, de voie buna si distractie?

...nu de alta dar m-i frica sa nu se mucegaiasca Jelzin si Honey, ar fi pacat sa le aruncam :)

 

haideti cu pareri, sugestii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:am in motor Motul 7100.Numai asa ceva a bagat reprezentanta Suzi in ea de noua.Ma tenteaza un 300v,dar nu stiu daca se preteaza pt stilul meu de mers.La k1 am folosit ambele uleiuri si nu am avut probleme.Stiu ca mai bun este BelRay,dar as vrea sa merg pe Motul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...