Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am stat de vorba cu tipi care umla cu buse de ani de zile.Au zis ca nu merita diferenta de bani o moto noua deoarece diferentele sunt prea mici si in plus prea multa electronica si diferenta prea mare de bani!Scorul la piese noi este imens.Sa iti dau un exemplu la modelul din 2007-capat ghidon original,toba originala,crashpad LSL si maneta frana de mana 8500 ron pe factura la Suzuki.Iti dai seama cat costa astea la cea noua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priviti problema din punctul de vedere al unuia care nu isi permite noua, dar deja a inceput sa functioneze sistemul de afara, prin care cea veche se da avans pt una noua. Daca rata nu e o problema, salariul iti lasa loc sa faci asta, cum sa nu cumperi ultimul model?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu banii sunt o problema,atunci clar as alege ultimul model.Bine,Fata imi place mai mult la modelul vechi,dar nu le poti avea pe toate.Dar daca nu te dau banii afara din casa este mai bine sa iti iei modelul vechi ca daca il dai pe jos si nu ai casco...il mai cumperi odata la ce preturi au Suzuki la piese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba asa a venit din dotare...cu tot cu serpisori.A costat insa o caciula de bani si vorba cuiva-unii si-ar da sufletul pt asa ceva.A suferit e drept niste modificari de constructie ulterior si acum se aude intr-un mare fel.Sincer imi place totusi cum se aude busa doar cu finalele schimbate-Two Brothers,Devil si Akrapovick.Schimbarea sistemului full presupune altceva-galeriile ajung mult mai in interiorul motorului si soundul este diferit,un pic apropiat de cel al motoarelor de moto GP.Vorba lu maica mea-TE RECUNOSC DIN 100 DE MOTO CU RAGETUL ALA DE VACA RAGUSITA CAND VII PE AUTOSTRADA SPRE CASA SI MA BUCUR CA STIU CA ESTI BINE!Legal insa nu mai avem voie.

 

 

Salutare Emy..... :blink: azi am montat tobele noi,m-am decis intr-un final la Two Brothers Short (carbon) si nu am facut o alegere proasta....am asteptat 2 sapt sa le aduca din USA dar a meritat.....super sunet frate,merita....sper sa nu am probleme cu politia pt ca la cum se aud....noroc ca nu merg prea mult prin oras.

Sa-mi dai adresa ta prin sms ca sa pot sa-ti trimit finala.... :grinbandit:

Da clik si asculta busa....http://www.youtube.com/watch?v=JG33S1KjCQ4&feature=related

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa o aud.Se aude mai tare ca la mine cu full?

 

 

Parerea mea ca da....dar totusi pana in 4-5000 rpm e suportabil zgomotul....asta,asa auzita doar in service pt ca inca nu am scos-o....ramane de vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din motive financiare

sunt nevoit sa-mi vand visul

asa ca

se vinde 1 bucata hayabusa ,negru metalizat,an fab.2000,filtru K&N,tobe sport,BI-XENON,alarma cu pager etc.,55600km.

0723269456

pret 6000euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mare rugaminte - stie cineva un vopsitor pentru jenti, dar care sa mai fi facut asa ceva nu .. alde de la coltul strazii. Prezentarea visului implinit acum 3 zile am sa ii fac cit de curind, sa fac pozele si e gata. Problema este ca cel care a avut-o a vrut sa arate altfel crezind ca un spray il va ajuta.. in fine sunt foarte dezamagit de minunatia omului. Motoreta in schimb este bec. Asadar daca stitzi pe cineva sau vreun service/vopsitorie va rog a-mi spune aici sau de preferat PM.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Acum ceva vreme,am trimis un post in care ziceam ca vreau sa trec de la jawa la hayabusa. Acum revin din nou si pot zice ca sunt fericitul posesor al acestei motociclete. Intr-adevar am facut un salt foarte mare ca putere (de la jawa la busa) dar e si un salt foarte mare ca tehnologie si din aceasta cauza as avea rugamintea sa mai fiu sfatuit la probleme de natura tehnica si nu numai(daca vor aparea).

Momentan prima problema ar fi manualul de service.L-am primit odata cu cumpararea motocicletei, dar nu e tradus in engleza sau romana (daca exista) deci nu pot intelege nimic din el.

Intrebarea ar fi, de unde pot face rost de un astfel de manual din care sa pot intelege si eu ceva? Am cautat si pe net si pe odc, dar nu am gasit nimic.

post-38850-1223224220_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Acum ceva vreme,am trimis un post in care ziceam ca vreau sa trec de la jawa la hayabusa. Acum revin din nou si pot zice ca sunt fericitul posesor al acestei motociclete. Intr-adevar am facut un salt foarte mare ca putere (de la jawa la busa) dar e si un salt foarte mare ca tehnologie si din aceasta cauza as avea rugamintea sa mai fiu sfatuit la probleme de natura tehnica si nu numai(daca vor aparea).

Momentan prima problema ar fi manualul de service.L-am primit odata cu cumpararea motocicletei, dar nu e tradus in engleza sau romana (daca exista) deci nu pot intelege nimic din el.

Intrebarea ar fi, de unde pot face rost de un astfel de manual din care sa pot intelege si eu ceva? Am cautat si pe net si pe odc, dar nu am gasit nimic.

 

 

Incearca la un service autorizat Suzuki, la B&S Motors Bucuresti , ei tb sa aiba...depinde de anul de fabricatie daca nu poate te ajuta un alt posesor de busa cu an de fabricatie ca al tau....insista....succes si drumuri bune cu noua motocicleta.... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Acum ceva vreme,am trimis un post in care ziceam ca vreau sa trec de la jawa la hayabusa. Acum revin din nou si pot zice ca sunt fericitul posesor al acestei motociclete. Intr-adevar am facut un salt foarte mare ca putere (de la jawa la busa) dar e si un salt foarte mare ca tehnologie si din aceasta cauza as avea rugamintea sa mai fiu sfatuit la probleme de natura tehnica si nu numai(daca vor aparea).

Momentan prima problema ar fi manualul de service.L-am primit odata cu cumpararea motocicletei, dar nu e tradus in engleza sau romana (daca exista) deci nu pot intelege nimic din el.

Intrebarea ar fi, de unde pot face rost de un astfel de manual din care sa pot intelege si eu ceva? Am cautat si pe net si pe odc, dar nu am gasit nimic.

 

Ti-l trimit pe mail !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa o vedeti live sa va dati seama intradevar cat de bine arata...pacat ca tre sa te desparti de ea, la pretul asta iesi in pierdere. norocos cel ce o va achizitiona...

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...