Sari la conținut

NUME DE FILME CU::::BIKERI


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 154
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

am vazut si eu acum cateva zile "Easy Rider", ideea mi s-a parut buna, dar filmul nu prea, nici un pic de actiune, si mai ales sfarsitul care mi s-a parut chiar f. prost. In orice caz merita vazut, este un film bun, dar dupa parerea mea cu niste defecte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu acum cateva zile "Easy Rider", ideea mi s-a parut buna, dar filmul nu prea, nici un pic de actiune, si mai ales sfarsitul care mi s-a parut chiar f. prost.  In orice caz merita vazut, este un film bun, dar dupa parerea mea cu niste defecte...

cum sa intelegi tu filmul easy rider.... cind inca esti un copil.:banana:) FILMUL..are teme foarte bune ...despre miscarea hippy din ani aia....despre conceptia pe vremea accea a oamenilor de rind lucratori...despre motociclisti......chestia este ca filmul spune multe dar depinde cum il intelege fiecare.... salut :banana: eu lam vazut de zeci de ori si tot nu mam saturat sal mai vad nici acum:)) :cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de Easy Rider :banana:

Tocmai am terminat de vizionat filmul, a suta oara probabil. Iarna il vad mai des si trecuse ceva timp de cand nu-l mai vazusem. Imi era dor :cheers:

E bizar ca de fiecare data mai gasesc noi detalii si observatii!

Cele cateva discutii care se regasesc in film sunt pline de substanta si se refera la epoca respectiva dar nu numai. Pot fi intalnite si acum si in Romania...!

Poate nu exact la fel dar esenta ramane.

Sfarsitul m-a dezamagit prima oara dar nu se poate altfel. Un "happy end" ar fi deformat tot ceea ce incerca sa transmita si l-ar fi transformat intr-un film comercial probabil.

Ramane in continuare unul din filmele mele de baza.

Imi amintesc si acum cand stateam si ma uitam la el, visand la motoare, peisaje sublime si sentimente de libertate. Dupa ce s-a adeverit parca am avut si mai mult respect pentru...

E o scena in care aveau ei niste pozitii mai bizare pe motoare... Stateam cu picioarele intinse pe suportul de la semnale si cu mainile larg intinse pe ghidon in drum spre Bucuresti de la Constanta si cred ca au fost vreo 4-5 masini care au tras in dreptul meu sa traga poze. Ca la circ... Nu se schimba prea multe de atunci pana acum...

Mai am o multime de exemple. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu acum cateva zile "Easy Rider", ideea mi s-a parut buna, dar filmul nu prea, nici un pic de actiune, si mai ales sfarsitul care mi s-a parut chiar f. prost.  In orice caz merita vazut, este un film bun, dar dupa parerea mea cu niste defecte...

Probabil ca-ti va placea "Biker Boys", are happy end, dulcegarii, umor ieftin, tot felul de chestii care caracterizeaza un film de mana a treia.

Easy Rider este o capodopera a timpului sau si intr-adevar este de actualitate si acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...