Sari la conținut

Accident Destul De Grav Chitila Suzuki Rosu


ruud914
 Share

Postări Recomandate

Acum am aflat ma sunat un prieten a cazut cu motoreta in chitila destul de rau dar nu prea stia detalii multe ca e lovit destul de rau casca s-a spart, si habar nu are de capul lui sa trezit la spital si a reusit sa isi contacteze prietenii abea dimineatza !!

Revin cu detalii si poze ca merg dupamiaza sa ii recuperez motocicleta!! Daca stie cineva ceva a vazut ceva va rug sa dealiatzii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ontopic: Asteptam detalii: ce suzuki, cati ani avea riderul, ce echipament de protectie purta (daca purta), ce experienta de A avea si in ce imprejurari s'a intamplat accidentul. ASTEA sunt detalii importante si care ii pot ajuta si pe altii sa traga niste concluzii. In lipsa lor, forumul de accidente nu ar fi decat un spatiu de "RIP", "insanatosire grabnica", "muistul de conservar", etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa ramanem la subiect va rog!

 

Sanatate multa accidentatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON TOPIC: sper ca isi va reveni baiatul accidentat, dar revino si tu cu detalii, spune-ne ce isi aminteste el, daca nu sunt martori. Si sper ca ai apucat sa mai recuperezi ceva din motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fate hai sa incep cu experinta lui este de vreo 4 luni in A, Pe el in cheama Florin echipament purata doar casca , Sta prin zona iancului, vis-a-vis de fabrica aia de confectii pentru cine cunoaste zona, accidentul sa produs azi noapte pe la tartasesti spune el . Omul a ajuns acasa am vorbit cu el dar e cam aerian habar nu are de capul lui nu stie nimic inafara de faptul ca a intrat tare intr-o curba a perdut spatele si atat. Nici macar cum a ajuns acasa nu isi mai aduce aminte! florin 26 ani!

 

Acum am si eu o intrebare el habar nu are unde e motoreta zice ca au luato aia de la politzie sau tot el zice ca ar fi intr-un santz din ce isi aduce aminte! Acum eu ce sa fac ca el nu ma poate ajuta cu detalii sa sun la politzie sa am duc la locul accidentului??? habar nu am nu am mai fost pus in situatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suni la Politia pe raza careia s-a intamplat accidentul (Tartasesti banuiesc) si vezi ce stiu ei de fier. Apoi daca ei zic ca l-au lasat acolo, ceri detaliile despre locatia exacta. Daca nu l-a luat nimeni de-acolo (amici/prieteni) cam slabe sanse sa-l mai gasesti acolo. Rromii din zona nu pierd vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ruud e cool frate! :bounce: Si treaba cu ocupatia ciorilor e amuzanta!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fate hai sa incep cu experinta lui este de vreo 4 luni in A, Pe el in cheama Florin echipament purata doar casca , Sta prin zona iancului, vis-a-vis de fabrica aia de confectii pentru cine cunoaste zona, accidentul sa produs azi noapte pe la tartasesti spune el . Omul a ajuns acasa am vorbit cu el dar e cam aerian habar nu are de capul lui nu stie nimic inafara de faptul ca a intrat tare intr-o curba a perdut spatele si atat. Nici macar cum a ajuns acasa nu isi mai aduce aminte! florin 26 ani !

 

Acum am si eu o intrebare el habar nu are unde e motoreta zice ca au luato aia de la politzie sau tot el zice ca ar fi intr-un santz din ce isi aduce aminte! Acum eu ce sa fac ca el nu ma poate ajuta cu detalii sa sun la politzie sa am duc la locul accidentului??? habar nu am nu am mai fost pus in situatia asta.

 

Clasic !!!!

Bine ca nu a intrat in categoria R.I.P.- uitilor !!!

Mama ei de mana bagata aiurea in gaz. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dinou revin cu detalii locul exact al accidentului este curba de iesire din Tartasesti (directia Bucuresti - Targoviste) exact la podul de pe traservare a canalului de irigatzii sau ce e acolo ca am ajuns aseara destul de tarziu si era intuneric. Inexpicabil totusi nu sunt urme de franare insa exista o urma de frecare pe asfalt de vreo 50-60m ianinte de curba si urma se termina drept in curba cu cadere in gol vreo 3m de pe pod. Urmari : 4 copci in cap din care fractura craniana deschisa , o vanatiae pe partea dorsala de marimea unei mingi de fotbal zgariat pe maini si pe picioare, taietura la piciorul drept, spatele frecat tot de asfalt. Motoreta, nici nu mai conteaza ce am vazut noi aseara la prima vedere: carene cam toate sparte, far spart , geam spart, maeta ambreaj rupta, scaritza stanga rupta+schimbator de viteze, bord spart, maneta frana indoita, janta indoita , stop frana spart, aripa fata+spate sparte, rezervor indoit, amortizor indoit, ghidonul sa bracat spre stnaga si e blocat in rezervo, toba finala lipseste, semnalele lipsesc si ele si cam atat la prima vedere.

 

Cel mai tragic e ca Florin are pierderi de memorie , si in continuare totsusi parca vorbesti cu el si parca mintea lui e plecata in alta parte!!

 

Revin duminica cu poze pentru faptul ca politia nu ne da motoreta decat dupa terminarea anchetei, i s-a deschis dosar penal pentru autovatamare corporala grava!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: vai vai vai :D

 

<small>--- Mesaj completat în 31 Aug 2007 08:19 -------------</small><br/>cati dau o gramada de bani pe fier si platesc cu viata mai bine s-ar impusca e mai ieftin (aproximativ 5roni cartusul cu alice de 10mm).

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i s-a deschis dosar penal pentru autovatamare corporala grava!

WTF??? Si acum trbuie sa "pice la intelegere" cu el insusi??? Insanatosire cat mai grabnica. Dar totusi daca avea casca pe cap cum "a reusit sa se aleaga" cu fractura craniana deschisa???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a ales cu fractura craniana deschisa pentru simplul fapt ca sa spart casca.

Eu i-am spus de la inceput ca parca e casca de moped si cat dai atata face!! Ceva in genul la 100Ron costul castii pret articol nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2003 am avut un accident. Conduceam un auto, ma rog, nu intru in detalii... cert este ca le-a trebuit cam un an sa-si dea seama ca ranitii din dosar nu existau. Eu eram singurul care a iesit sifonat din accidentul acela. Eram singur la volan, etc... Insa pe dosar au scris Accident grav cu ranire de persoane.

 

Traim in Romania, remember ! :D

 

Cat despre motor, uite d-ia vreau eu pentru inceput Yamaha TZR 50 sau Aprilia RS 50- sau ceva in genul ala... Ca s-o iau de jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trait s-o aud shi p-asta -> dosar penal pt autovatamare corporala =))) ce PENAL suna ... hai ce drq asa ceva e incredibil ....

insanatoshire grabnica baiatului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: cum adik dosar penal pt autovatamare corporala??? ceva s-a intamplat acolo, ca doar nu a vrut sa-si provoace asa ceva singur... OMG, cine a facut afirmatia asta (incadrarea incidentului banuiesc ca dl. cap-de-creta) sau cine a facut legea respectiva are toate rotitele unse???

Multa sanatate lui Florin, sper sa-si revina cat mai repede si fara urmari :moto: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut accident in februarie, la fel aveam pierderi de memorie, toata noaptea am petrecut-o intreband cum sa intamplat, cine e de vina, unde e motorul, daca eram cu cineva pe motor. astea erau intrebarile care mi se repetau la fiecare 3 minute. Insa a 2a zi eram constient, insa nu-mi aminteam o boaba din ziua anterioara, tot ce am vazut a fost comportamentul meu din spital, care a fost filmat de prietenii mei, sa-mi arate in ce hal eram, si sa ma faca s ma razgandesc in privinta motociclismului. Insa daca tot are pierderi de memorie inseamna ca a dat tare de tot cu capul de asfalt. Sa speram a auzim vesti bune! Nimic nu e mai rau decat sa nu-ti aduci aminte de tine! Sanatate maxima!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este procedura, se dechide dosar penal care apoi se solutioneaza. A patit un prieten asta si nu se intampla nimik, este numai o ineptie romaneasca. Ca si cum ma bat singur pana intru in spital sau sufar de sindromul mainii ucigase :bounce: :D . Insanatosire grabnica patitului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...