Sari la conținut

Chopperul vostru preferat


Klaus
 Share

Postări Recomandate

chopper sau nechopper........io pe asa ceva as umbla :baldy:

 

Asta este motocicleta mascota a celor de la "Ratts hole".Cei care organizeaza "Ratts hole show".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:)

Asta exista la noi in curte. Este un Simson modificat...atat de modificat, incat singurul lucru care iti mai poate indica faptul ca este un Simson este capacul original de la rezervor. :D

Parintii acestui motor sunt Smeagol si Adi Cioke.

Bravo baieti! Ati facut o treaba buna!

post-4366-1160421528_thumb.jpg

post-4366-1160421545_thumb.jpg

post-4366-1160421559_thumb.jpg

post-4366-1160421577_thumb.jpg

post-4366-1160421589_thumb.jpg

post-4366-1160421603_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Behahah...mama, de la cine a cumparat Smeagol Simsonul ala? Smeagol nu a facut altceva decat sa-l urateasca. Ia uita-te la userul Klaus in profil..nu ti se pare ca Simsonul ala seamana cu ala de-l calaresti?....Behhahahaahaha..auzi lumeee..parintii Simsonului sunt Smeagol si Adi ...hahahahaha :) :D :D

photo-1377.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi Lupule? Tu ai facut vreodata asa ceva in viata ta?...Banuiam eu...........Atunci ciocu' mic! Nu esti tu in masura sa spui asa ceva!

Daca nu vezi diferentele stai in banca ta si nu te mai da rotund ca te impiedici de muchii!

 

 

Jesus ... :)

Ai ajuns si pe aici ?

 

Lupalb - Steamroller-ul e tot bobber ? E demential.

Hai sa pun si eu una, ziceti daca va place.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca ma bag poate aiurea in discutie, si partinitor pe deasupra. trebuie sa le dau dreptate lui klaus si lupalb, designul initial era altfel si se potrivea mai bine. plecand de la roti, furca, ghidon, bride si comenzi... parerea mea.

si daca imi este permis, nu mi se pare normal sa te adresezi cu asemenea cuvinte unor persoane pe care nu stiu cat de bine le cunosti! domnisoara pantera, mai usor cu limbajul.

 

si ca sa nu fiu off-topic, ia vedeti voi Thor's Hammer :)

post-8071-1160429105_thumb.jpg

post-8071-1160429115_thumb.jpg

post-8071-1160429122_thumb.jpg

post-8071-1160429129_thumb.jpg

post-8071-1160429137_thumb.jpg

post-8071-1160429143_thumb.jpg

Editat de TZepeSH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fatza in fatza doua motoare complet diferite ca design

dupa cum se poate observa doar rezervorul si motorul a ramas la fel

linia rezervorului sa pastrat

cadrul a fost modificat pastrand garda la sol

bascula noua, roata lata pe spate, springer, sha pe arcuri

nush ce e cu toata agitatia asta referitor la motorul meu dar dupa cum oricine poate sa vada e vorba de total altceva decat a fost inainte

gusturile nu se discuta, unora le place cum arata inainte, altora cum arata acum, nu vad de ce unii ca LupAlb sau alte personaje sa inceapa sa faca misto si sa batjocoreasca munca altora

eu am discutat cu Klaus, cu Roby si cu mai multi choperitsti despre ce am facut si va asigur ca nu seamana cu ceea ce vad scris aici

eu v-as indemna sa va incercati si voi talentu si maiestria si apoi sa facem comparatii la o bere

nu sa aruncam cu rahat

suntem toti motociclisti si mai mult decat atat

ar fi frumos sa ne si comportam ca atare

merci

post-2855-1160483127_thumb.jpg

post-2855-1160483155_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt doua stiluri diferite, dar o chestie nu e din ce spui, garda ai marit-o dar cum spuneai, gusturile nu se discuta, gata ma retrag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Asta da.... asa imi place mie, la sufletul meu.

 

chopperul meu preferat ii ...... al meu, hahhahahah :burnout:

 

post-7361-1157334990_thumb.jpg

 

 

kata: daca nu te superi, 2 chestii: farul ala cocotzat l-as pune peste niste drag bars si aripa spate (din cauza ca au ramas fender 'strutzurile' stock e cam fortzata in rest.... vreau si io unu' asa :D

dar... mai am timp sa strang bani si in 2008 o sa arate si al meu cum trebe ;)

post-14256-1164617959_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta da.... asa imi place mie, la sufletul meu.

kata: daca nu te superi, 2 chestii: farul ala cocotzat l-as pune peste niste drag bars si aripa spate (din cauza ca au ramas fender 'strutzurile' stock e cam fortzata in rest.... vreau si io unu' asa ;)

dar... mai am timp sa strang bani si in 2008 o sa arate si al meu cum trebe :burnout:

 

Motorul lui Kata este asa pentru ca asa ai place lui.Nu ne priveste pe noi.A mans chopper is a mans castle. :D

Ai gusturi foarte faine!Chestia cu rezervorul bagat inauntru cum vrei sa o faci,desi am o idee.Ma-am gandit si eu la chestia asta pentru motorul meu dar cred ca viitorul proiect este mai potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul lui Kata este asa pentru ca asa ai place lui.Nu ne priveste pe noi.A mans chopper is a mans castle. :D

Ai gusturi foarte faine!Chestia cu rezervorul bagat inauntru cum vrei sa o faci,desi am o idee.Ma-am gandit si eu la chestia asta pentru motorul meu dar cred ca viitorul proiect este mai potrivit.

 

Pai chestia cu rezervorul e relativ simpla,probabil cum te-ai gandit si tu... tai 'feliile' laterale si le sudezi invers ;)

Cat despre motorul lui Kata.. era doar o parere, personala evident... daca nu deranjeaza, daca da, imi cer scuze :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre motorul lui Kata.. era doar o parere, personala evident... daca nu deranjeaza, daca da, imi cer scuze :burnout:

 

Da asa ma gandeam si eu la chestia cu rezervorul.Este super faza.Chill out man!Am glumit. ;) :D

 

On topic: Inca un motor preferat.

post-7907-1164640406_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fatza in fatza doua motoare complet diferite ca design

dupa cum se poate observa doar rezervorul si motorul a ramas la fel

linia rezervorului sa pastrat

cadrul a fost modificat pastrand garda la sol

bascula noua, roata lata pe spate, springer, sha pe arcuri

nush ce e cu toata agitatia asta referitor la motorul meu dar dupa cum oricine poate sa vada e vorba de total altceva decat a fost inainte

gusturile nu se discuta, unora le place cum arata inainte, altora cum arata acum, nu vad de ce unii ca LupAlb sau alte personaje sa inceapa sa faca misto si sa batjocoreasca munca altora

eu am discutat cu Klaus, cu Roby si cu mai multi choperitsti despre ce am facut si va asigur ca nu seamana cu ceea ce vad scris aici

eu v-as indemna sa va incercati si voi talentu si maiestria si apoi sa facem comparatii la o bere

nu sa aruncam cu rahat

suntem toti motociclisti si mai mult decat atat

ar fi frumos sa ne si comportam ca atare

merci

MIE IMI PLACE CUM ARATA IN AMANDOUA POZE ...DESI PARCA LA KLAUS ERA MAI FAIN.acum sa pun poze si cu chopperul meu preferat ca la asta se refera topicul.EASY RIDER dupa cum se vede si Mz-ul de 125 facut de mine :burnout:...pun si cu simsonul meu pe care inca il mai modific

post-13995-1164651375_thumb.jpg

post-13995-1164651442_thumb.jpg

post-13995-1164651570_thumb.jpg

post-13995-1164651632_thumb.jpg

post-13995-1164651787_thumb.jpg

post-13995-1164652126_thumb.jpg

post-13995-1164652391_thumb.jpg

post-13995-1164652543_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MIE IMI PLACE CUM ARATA IN AMANDOUA POZE ...DESI PARCA LA KLAUS ERA MAI FAIN.acum sa pun poze si cu chopperul meu preferat ca la asta se refera topicul.EASY RIDER dupa cum se vede si Mz-ul de 125 facut de mine :burnout:...pun si cu simsonul meu pe care inca il mai modific

Sal,tiam vazut motorul in Cj la intrunire.Imi place cum arata. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, asa da... a iesit ok, abia astept sa-l vad finit si sa-mi zici daca ti-a intrat mult kit :D frumoasa treaba facutul rez astora

nu stiu cat kit a intrat pt ca pozele sunt luate de pe net,nu e lucrarea mea ;)

si rezultatul final:

post-6551-1164818465_thumb.jpg

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sal,tiam vazut motorul in Cj la intrunire.Imi place cum arata. :bow:

mersi :bow: ..acum il modific iar dar in principiu o sa arate la fel(fata mai lunga,inclinatie mai mare,2 sculpturi pe lateralele rezervorului.....si mai sunt cateva)si finisari ca inainte era dezastru am iesit cu el asa fiindca m-au prins intrunirile in lucru :bow:

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...