Sari la conținut

BIKERFEST CLUJ-NAPOCA 2005


Razvan/TRB
 Share

Postări Recomandate

Mi se pare ft. normal ce se intampla pe plan motociclistic in Romania. Este imposibil sa se organizeze "intruniri bune" cand multi dintre cei peste 1000 de participanti la o intrunire nu dau decat bataie de cap organizatorilor. Modul civilizat de desfasurare a unei intruniri a disparut in Romania inca din 2000-2001.

Masurile luate de clubul clujean vor ridica cu siguranta standardele unei intruniri moto. ma repet, intrunire moto si nu festival de bere, precum s-a precizat chiar si de organizatori.

Am impresia ca fara motiv, sunt unii care se simt acesti bikeri ireali, sau cum ii numiti voi. daca vreti sa participati la aceasta intrunire particulara, faceti bine si luati legatura cu cluburile apropiate voua. Sunt sigur ca cei din Cluj au mai multe locuri la dispozitie decat 400. Unde incap 400 se mai strecoara inca 50, pe putin.

Iar cine nu este de acord, are sansa sa participe la intrunirile "adevarate", ca or mai fii vreo 13-14, precum ati citit tot din comunicatul organizatorilor.

Personal, ma voi adresa in mod civilizat clubului organizator pt. cateva invitatii celor ce vin din zona mea. Nu cred ca voi fii refuzat, desii ei nu ma cunosc. Pana in 2003 am participat la intrunirile organizate de clujeni si nu numai. Am constatat ca in fiecare an veneau mai multi mai multi. Este imbucurator, dar sa nu uitam motivul pt. care organizatorii depun acele eforturi imense, de multe ori lasand deoparte serviciul, familia...Pt. ce? Pt. cei ce nu-si cunosc limitele, pt. cei ce isi bat joc de o intrunire moto, crezand ca sunt la un concert rock sau si mai rau, o serbare campeneasca. Ca la sfarsit sa se planga lumea ca a fost scumpa berea si mancarea. Acesta este scopul unei intruniri? Bere si mititei?

Eu stiu ce vreau de la o intrunire moto si salut ideea clubului clujean! Cu siguranta va fii promovata aceasta idee stralucita.

 

Respectele mele celor ce vor organiza o intrunire standard de pana acum. sa respectam insa si deciziile clubului clujean.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu cred ca mai ai prioritate cu rosu, galben si albastru la cluj. Incearca un portocaliu, albastru si un strop de rosu, alb verde ..

 

Serios vorbind : oamenii au spus clar ce vor si de ce. Argumentatia mi se pare coerenta si intentiile bune. Pentru cei care probabil nu vor avea invitatie (printre care ma numar si eu ), ramin celelalte intruniri. Cei pentru care este cu adevarat important sa participe la intrunirea de la cluj vor gasi o modalitate de a obtine invitatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent ce parere are fiecare mi se pare normal ca orice lub organizator sa-shi impuna regulile proprii.

Chiar daca sustzin sortarea subiectiva a invitatziilor totushi consider inoportuna folosirea termenului de BIKERFEST el fiind un simpla petrecere privata shi nu un festival.

 

Oricum este de salutat initziativa dar pe de alta parte poate asha nu se incurajeaza fenomenul motociclist devenind un club exclusivist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine e real biker??? pai cei care au invitatie. Ce nu-ntelegeti?

Si cine nu-i real bikeri? in primul rand cei care au postat aici /index.php?showtopic=7685&st=0

Ce n-ati inteles? intrarea de la 180.000 de anul trecut a ajuns la 10 euro, iar cei care se plang de preturi n-au ce cauta la Cluj pt. ca nu sunt real bikeri.

Alo, dom'le, daca-mi vopsesc motocicleta in rosu galben si albastru, ma lasati si fara invitatie? sau cel putin (dupa o pasiune de peste 3 decenii) o sa-mi permiteti sa ma uit la real bikeri peste gard?

 

Sunt tare curios ce definitie vor scoate astia pentru "real biker".

 

Nu mi se pare normal (asa cum am precizat si la inceput) ca impresiile ramase de la o intrunire sa fie pretul de la intrare, pretul micului si taxa de la buda. In cazul asta chiar ca ai cheltuit banii degeaba, si noi ne-am irosit timpul tot degeaba si pentru nimeni. De acord?

Si intr-adevar ai dreptate, "real bikers" sunt cei care in primul rand nu se plang de toate de mai sus. Si lor cred ca le facem un favor cu noua situatie, scutindu-i de cheltuieli neplacute.

Trebuie sa facem o selectie. Indiferent cum am face-o nu avem cum sa-i multumim pe toti, si multi se vor supara.

Pretul in sine de 10 euro face parte din selectie. Nu vreau sa subestimez pe nimeni, am vazut multi motociclisti adevarati lipsiti de posibilitati, dar........asta este.

 

Cu privire la cei care vor sa vina la intalnire, vom face din timp un mailing list unde se pot inscrie doritorii. Si o sa incercam sa nu uitam pe nimeni.

In plus, invitatii vor primi toate cluburile legal infiintate. Luati legatura cu si cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare normal (asa cum am precizat si la inceput) ca impresiile ramase de la o intrunire sa fie pretul de la intrare, pretul micului si taxa de la buda. In cazul asta chiar ca ai cheltuit banii degeaba, si noi ne-am irosit timpul tot degeaba si pentru nimeni. De acord?

Si intr-adevar ai dreptate, "real bikers" sunt cei care in primul rand nu se plang de toate de mai sus. Si lor cred ca le facem un favor cu noua situatie, scutindu-i de cheltuieli neplacute.

Trebuie sa facem o selectie. Indiferent cum am face-o nu avem cum sa-i multumim pe toti, si multi se vor supara.

Pretul in sine de 10 euro face parte din selectie. Nu vreau sa subestimez pe nimeni, am vazut multi motociclisti adevarati lipsiti de posibilitati, dar........asta este.

 

Cu privire la cei care vor sa vina la intalnire, vom face din timp un mailing list unde se pot inscrie doritorii. Si o sa incercam sa nu uitam pe nimeni.

In plus, invitatii vor primi toate cluburile legal infiintate. Luati legatura cu si cu ei.

Interesanta abordare!

baietii din Cluj incearca sa faca ceva in stil tipic Romanesc de tranzitie,adica hai sa luam modele de party din vestul europei si le adaptam la ideile Romanesti ,rezultand in final un mare kaka!!! :blink:

Domnilor de la Transilvania bikers. Tot respectul pentru intiativa dvs. dar atunci daca faqceti un party cu acces limitat ,pe baza de invitatii procedura corecta era urmatoarea:

Trebuia sa fi anuntat la intalnirea UCMR de anul acesta ca Transilvania Bikers anul viitor nu organizeaza "bikers party" ci "private party" ceea ce ar fi lamurit pe multa lume si nu ar fi jignit motociclisi prin atitudinea sfidatoare a unui anunt de genul celui publicat de dvs.

Un bikers party in Romania ,unde traim cu totii ,inseamna "petrecere comerciala"

cum ai zic vesticii adica o petrecere cu acces liber,cu mici si bere si betivi "dezagreati" ceea ce vreti voi sa faceti dupa model occidental ,la ei se numeste privat party si intra doar membrii clubului si invitatii lor.

Cu anuntul dvs. de limitare a nr de participanti la 400 "real bikers" ati afirmat pt. cine are urechi sa auda ca nici voi nu aveti habar ce inseamna acest termen deoarece chiar daca,conform ideologiei clubului exista doar o anumita categorie de motociclisti agreati sunt absolut convins ca nu puteti face un "recensamant" al bikerilor acceptati versus opozitia si ce va faceti daca sunt mai multi ai triati dupa "media" notelor la buna purtare + situatie financiara???? :P

Prin astfel de atitudini jigniti oamenii ce au venit an de an cu placere la party-ul vostru si acum se pomenesc ca au interdictie la un ,mare atentie, bikers party deoarece nu sunt considerati decat niste betivani si coate goale!!!!

Sfatul meu e sa schimbati imediat statutul evenimentului din bikers party in private party si cereti-va o carutza de scuze bikeri-lor pe care i-ati jignit ,unii poate de zece ori mai "adevarati" de cat voi dar care nu fac prea mult caz pe aceasta tema.

Numai bine,

 

Un biker "dezagreat"

Editat de dummybike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt un motociclist care iubeste berea si micii :P ... pentru voi e contradictie de termeni dar nu ma intereseaza pararea altora.

 

E normal sa va selectati membrii deoarece este o intrunire privata.

Sa inteleg ca (,) cluburile membre UCMR (care stiam ca nu are acte inca) vor sa faca o departajare.

 

BUN... deci ca sa ai mica sansa sa ajungi la intrunire .. trebuie sa fii membru unui club UCMR sau sa te simpatizeze ei ... INTERESANT.

 

Daca ar face toate cluburile asa ... v-ati vizita doar intre voi.

 

Era bine sa anuntati de la inceput ca va fi o petrecere privata.

 

PS. Sa nu imi trimiteti invitatie ca o beau :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca prin aceasta organizare a intilnirii clubul vrea sa faca o intilnire doar pt motociclisti, nu pentru rockerii distrusi care vin doar sa bea pina lesina si sa asculte muzica(nu-mi sariti in cap, si eu ascult rock, dar sint satul de aia care habar nu au de motociclism si nici nu-i intereseaza, dar vin acolo pt altceva). E aiurea sa nu poti sa bei o bere cu prietenii pt ca nu ai unde sa stai fiindca locurile sint ocupate de cei veniti pt bere&stuff. Chiar am avut o discutie de genul asta la Timisoara in vara cu unul care tinea neaparat sa stea la o masa pe care o ocupasem pt prietenii mei motociclisti, si facea si gura ca el a platit biletul doar pt concert, bere, bla bla. Eu sint de acord cu ce fac cei de la Transylvania Bikers, poate se va schimba mentalitatea asta. E festival moto, nu serbare populara. Partea proasta e ca se va intra doar pe invitatie si vor ramine multi motociclisti pe dinafara (probabil si eu, pt ca la mine in oras nu exista nici un club si nici nu cunosc pe nimeni in Cluj), dar in definitiv e intrunirea organizata de ei si ar trebui respectata decizia lor si modul lor de organizare. Eu sustin in continuare ca e o chestie buna faptul ca incearca sa lase pe dinafara non-motociclistii :blink: .

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un moment dat o sa constatati ca o sa vina chiar numai persoane de care va feriti!!!.................imi pare rau sa aflu ca motociclistii nu sunt chiar asa uniti pe cat se aude.............sunt nou, am numai 4 luni in motociclism.......dar stau zilnic pe forum, mi-am desfacut motocicleta surub cu surub, am vopsit piesa cu piesa dupa care le-am dat cu silicon, am vazut ghostrider de 50 de ori.................probabil ca nu sunt un realbiker :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa fi anuntat la intalnirea UCMR de anul acesta ca Transilvania Bikers anul viitor nu organizeaza "bikers party" ci "private party" ceea ce ar fi lamurit pe multa lume

Sunt perfect deacord. Daca faci un bikers party, chemi toti motociclistii. Daca nu vrei batai de cap si stres, iti chemi prietenii, va intalniti si beti linistiti un suc.

Intr-adevar, e nasol ca vin multi care nu au nici o legatura cu motociclismul, se imbata si cauta scandal. Dar se poate intra pe bazacategoriei A din permis. Sau pe baza motocicletei.

 

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid, daca prin absurd ajunge o invitatie si la mine, putem s-o bem impreuna si pe a mea?

Dar bineinteles. Ne luam si 2 mici ... sa ne facem propria intrunire.

Dar numai pe baza de invitatii: eu te invit pe tine si tu pe mine.

 

... si sa nu uitam de Kali. Si Kali e invitata. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar bineinteles. Ne luam si 2 mici ... sa ne facem propria intrunire.

Dar numai pe baza de invitatii: eu te invit pe tine si tu pe mine.

... si sa nu uitam de Kali. Si Kali e invitata.  :blink:

 

Eu sunt doar un amarat de utilizator de motocicleta, ma primiti si pe mine? pls, pls, pleeeeeeeeeese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, Avent, cum sa nu! USERNAME: Avent, PASSWORD: invitatie :P Uite, vii cu noi si o sa ne simtim bine, suntem 4 deocamdata, dar nu stiu de ce presimt ca numarul se va mari.

 

mai baga un "M" in "NO COMENT" pe afis 
- si nu numai asta. N-am vrut sa ma iau de ortografie, da' ma bucur ca vad si altii. B) Eeeh, tot e bine ca stie sa scrie corect "biker" :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi la prima citire am avut un sentiment neplacut, m-am gandit 'e dreptul lor sa organizeze orice doresc'. Daca cineva doreste sa organizeze o intalnire cu circuit inchis , in care selectia se face pe baza unui test in care participantii trebuie sa dovedeasca faptul ca pot sta in maini 30 de minute, ok! E dreptul lor.

 

Fara sa fiu vreun pui de feminista, m-a distrat putin faza cu prioritatea de femeie (sau cel putin alaturarea temelor prioritare): :blink:

LA UN ASTFEL DE EVENIMENT AVEM OCAZIA SA INTILNIM ALTI COLEGI MOTOCICLISTI, SE POT VIZUALIZA ANUMITE TIPURI DE MOTOCICLETE INEDITE, SE DISCUTA DESPRE CAI PUTERE, TEHNICA, CALATORII, FEMEI SAU MULTE ALTE PRIORITATI.

 

Initial am crezut ca taxa de participare e menita sa acopere cheltuielile organizatorilor, ca na, a aparut legea care te obliga sa angajezi jandarmi si cine mai stie ce. Dar cand am vazut ca e criteriu de selectie, nu esti real biker daca n-ai bani multi, am avut un sentiment ciudat, fara sa fi vrut sa aspir la acest titlu de 'motociclist adevarat'.Oricum am permis abia din septembrie 2004.

 

Am ramas cu o curiozitate , prietenele motociclistilor sunt excluse? Unele n-au permis de categoria A. Cunosc vreo doua fete grozave, Ruxi si Vio (sotia lui Ivan Dnepr si prietena lui Axa), a caror lipsa de la o intalnire moto e o mare pierdere.Ma rog, nu ca celelalte nu ar fi grozave, dar nu am avut eu ocazia sa le cunosc.

 

Multa bafta!

Editat de dara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN CALITATE DE CLUB MOTOTCICLISTIC CU TRADITIE SI VECHIME IN ROMANIA, NE REZERVAM DREPTUL DE A SCHIMBA PROGRAMUL SI REGULAMENTUL FESTIVALULUI MOTO ORGANIZAT DE NOI.

 

De acord, insa nu ar fi stricat daca ati fi anuntat acest lucru si la sedinta UCMR de la Predeal. Aveati ocazia de a spune ca este vorba despre o petrecere privata de pe atunci si s-ar fi anuntat asa atat pe forum cat si in media. Comentariile referitoare la cine este sau nu este motociclist sunt inutile si nu fac decat sa jigneasca pe multi care nu merita asa ceva. Dupa inca 10 ani pe moto o sa consider ca am destul de multa experienta ca sa ma simt jignit dar pana atunci ma gandesc la multi altii care detin acest statut...

Termenul de "real biker" nu-si avea rostul...

 

LA FEL SUNT FOARTE MULTI DINTRE NOI CARE SE AUTOINTITULEAZA BIKERI SI SE BAT CU PUMNUL IN PIEPT OFENSIV CAND ESTE VORBA DESPRE MOTOCICLISM, IAR CAND AJUNG ACASA IN MINTEA LOR RAMANE DOAR PRETUL MICULUI SAU AL BERII CARE A LINS-O INSETAT.

 

Ce are a face critica referitoare la standardele unei intruniri cu a fi sau a nu fi motociclist! (Ca sa-l parafrezez pe d-l Hamlet)...

Exista niste sacrificii pe care unii dintre noi le fac pentru a putea ajunge la intruniri... Si nu vorbesc numai in numele meu. Asta ne face oare mai putin motociclisti!? Ma astept ca banii pe care i-am salvat timp de o luna sau chiar doua pentru a putea ajunge la o intrunire sa fie justificati iar motociclistului sa i se dea impresia ca acest sacrificiu chiar a contat. Banii nostrii nu sunt la standardele occidentale si este normal sa fiu nemultumit atunci cand ma duc la o intrunire si observ preturi dictatoriale cand m-as fi asteptat ca totul sa fie facut din pasiune, redus la minim pe cat se poate fiindca cineva intelege ca numai drumul mi-a golit jumatate din salariu. In afara motocicletei mai exista si cateva lucruri minore fara de care mai greu sa traiesti.. Astea inseamna intretinere, lumina, telefon, mancare, etc.. Ca sa ajungem la motocicleta trebuie sa trecem (din pacate pentru unii) mai intai prin ele..

Si atunci te intrebi, este oare mai avantajos sa merg cu prietenii la o plimbare sau sa merg la intrunire? Este mai avantajos sa pastrez banii astia pentru ca pot umbla zilnic prin oras sau sa merg la intrunire?

Dar nu este asa din pacate, multi uita aceste aspecte neplacute... Daca tot a venit prostul, sa-l jumulim, de ce nu?! Cum isi permite sa vorbeasca despre pretul micilor si al berii?!

Hmmmm... :blink:

 

 

Motivele voastre nu le pun la indoiala, faptul ca vreti sa organizati o petrecere privata in care cluburile prietene sa fie pe primul plan este o initiativa laudabila. Insa ar fi trebuit sa anuntati dinainte acest lucru, fara explicatii "suplimentare" fiindca nu erau necesare. O petrecere privata nu trebuie justificata! Mai ales in acest fel..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un lucru bun ce incearca baietii de la cluj, parerea mea.

Ce e rau e ca nu stiu CUM sa faca asta. Eu cred ca ei incearca sa scape de "elementele negative". Foarte bine, e alegerea lor. Distributia invitatiilor va creea in mod cert dispute, criteriul ales (membru UCMR) e un fel de monopol, dar sa speram ca totul va fi bine.

Probabil ca la sedinta de la Predeal unde s-au intalnit "propitarii" de cluburi, au decis ca e mai bine sa exite multe cluburi mici in loc de cateva mai mari... Si evident ca e mai bine sa fie mai multe "UCMR"-uri ....

 

Ca un bun organizator de petrecere trebuie sa ai grija ca toti sa se simta bine, aia e definitia gazdei. Si eu cred ca se va putea comenta numai dupa ce petrecerea s-a sfarsit, asa ca hai sa vedem cum facem rost de invitatii, si gata.

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma frapeaza mai intii prostul gust de care dati dovada.Snobismul si prostia izvorita din te miri ce traume ceausite.Auzi acolo..Afis in limba engleza..Mamaa,si inca ce afis!

Incepind cu "stema" clubului pe care apare un Bat-Man rosu(asta cred ca ar vrea sa fie un Dracula mic),continuind cu un "no coMent" care spune totul,si terminind cu un glorios"go fucking home",constatam ca tarimurile mioritice sint o sursa inepuizabila de inedit si umor.

Poi se poate,domnilor?Cum va permiteti sa va bateti joc de noi in halul asta cu separatisme gen "real Bikers"?Ce naiba o mai fi si aia?Spuneti macar,sa stim si noi,clar.Ce trebuie facut pentru a fi "real biker" si pentru a intra in glorioasa carte a "celor 400"?Sa stim,macar asa de curiozitate ca,dupa cum ati scrintit-o,nu cred ca ar mai fi multi care sa vrea sa faca parte dintre "cei alesi".

Mie unul imi pare sincer rau ca s-a ajuns aici.Asta e primul pas,dupa care,incet incet,intilnirile de motociclisti se vor transforma intr-un fel de sindrofii de vaduve in particular,la care numai "real bikers"or sa participe,intr-o pace deplina,cheltuind sute de euro,si laudindu-se intre ei.Sa va puneti si niste ecusoane cu"real biker"pe spate ca sa va putem recunoaste si acorda "respectul" cuvenit,noi,cei de jos.

Impardonabil!!

Sa nu intelegeti gresit ce am scris aici.Nu am nimic cu voi,personal,ci doar cu prostul gust si cu modul pompieristic in care voi vreti sa puneti lucrurile la punct.Macar mai cizelati-va putin si lasati naibii englezismele alea ca suna infiorator!

Si ca sa inchei,fac un apel la cei in cauza,sa stearga naibii de pe lista cu programarea intilnirilor moto de anul asta ,intilnirea de la Cluj,intrucit e un eveniment desfasurat in particular,care,prin natura lui privata, nu are nici o legatura directa cu adevaratul scop al unei intilniri de gen,si anume cel de a forma si consolida legaturile de camaraderie dintre motociclisti,vazuti ca persoane publice,libere de orice fel de constringeri si obligatii morale,sau de alta natura.

Editat de DiveBomber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt de acord cu numarul limitat de motociclisti :blink: intrunirile ar trebui sa fie pt toata lumea...cine stie ...o sa avem intruniri doar pt choppere sau speeduri .10 euro intrarea?come on...VA UREZ MULT NOROK :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fac pe aceasta cale un apel la persoanele si organizatiile in cauza,pentru a scoate din lista cu programul oficial al intilnirilor pe anul 2005,pe cea de la Cluj,din urmatoarele cauze:

1.Caracterul strict privat al acestei manifestatii nu corespunde orientarii normale a intilnirilor de gen,vazute ca evenimente la care pot participa motociclisti in calitate de persoane publice,fara obligatia de a fi membri sau sustinatori ai unor cluburi/organizatii.Dupa cite stiu eu,in occident,nu sint restrictii de gen la intilniri declarate public,deci daca tot e sa copiem,ce ar fi sa incepem cu partea buna a lucrurilor?

2.Avind in vedere faptul ca intilnirea de la Cluj are(sau mai bine-zis avea) traditie,multi motocilisti,vazind programul si nestiind despre ce e vorba,se vor vedea in situatia neplacuta de a isi face planuri fara acoperire,sau mai rau,se poate ajunge chiar la situatia in care unii vor pleca la drum,si, cind vor ajunge, vor avea parte de o mica-mare surpriza.

 

NU vreau sa fiu inteles gresit.Nu doresc ca prin acest topic sa se inteleaga ca,eu as avea pretentia ca evenimentul in cauza sa se anuleze.Departe de mine gindul asta!Faceti,fratilor la chefuri intre voi cite doriti,ca e voie!Ce vreau eu e sa nu induceti lumea in eroare.

 

Deasemenea,stiu ca sint(si nu putini) motocilisti care sint de acord cu ceea ce am scris mai sus.Solicit sustinere.Scrieti opiniile voastre mai jos,si luati atitudine!

 

Cit despre intentia celor de la Cluj de a face ordine,parera mea este ca procedura este total gresita.Dar din pacate,observ insa ca, aici nu e vorba de intentie de a face ordine,acesta fiind doar un pretext pentru promovarea separatismelor.

 

In final,imi cer scuze daca am jignit(in topicul acesta) pe cineva,dar tin sa subliniez faptul ca a trecut de mult(cam de 15 ani) vremea cind trebuia sa taci si sa rabzi.Vremea cind te lua militzia de pe strada si te tundea cu fortza.Vremea cind ti se baga,ciobaneste, pumnul in gura,daca incercai sa vorbesti liber.Va rog mult,nu va apucati sa ma injurati sau sa ma agresati cu tot felul de amenintari sau mesaje cretine,deoarece nu vreau sa facem aici concurs de injuraturi,cum se intimpla in multe rubrici din forum.Va rog,domnilor,respectati,si veti primi respect.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...