Sari la conținut

Daa,acum ma pot numi si speed-ist!


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Salut..

Cariera de motociclist mi-am inceput-o pe KAWA VULCAN 1500.Acum acesta este desfacut in bucati,face-lift pentru sezonul urmator!

Dar de vreo trei luni visez cu ochii deschisi..

Si ieri s-a intimplat:mi-am luat si o KAWA ZZR 1100.

An 1994,14100 KM(REALI!!) adusa direct de afara si care abia asteapta sa fie calarita!

Am mers pe principiul ca doua batai strica,dar doua motoare nu...nu-i asa??

Dupa sarbatori o inscriu si daca vremea tine cu noi ma dau cu ea..

Abia astept sa le vad la primavara pe scrofite in fata casei!!

La multi ani la toata lumea!

LUIGI V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. sa te bucuri de ea, ca si de vulcan. dar cred ca esti printre putinii care au motoare din categorii atat de diverse ... chopper vs. speed. bravo, daca te tine, te tine. nu pot decat sa ma bucur pentru tine, si sa visez.

 

 

Si eu am acelasi principiu :P

 

si eu as avea acelasi principiu, chiar un pic extrapolat, daca as avea bani :blink:

 

principiul consta in a avea cate un motor din fiecare tip definitoriu hard enduro, chopper extrem, super sport, giga tourer, si ma cam multumesc cu atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Multumesc la toti cei care mi-au trimis mesaj si nu numai..

Cind ma urc pe ea o sa o iau usor,mi-am luat carnet de motor in mai,am facut vreo 11.000 km dar doar pe Kawa VN 1500.Cu ZZR-ul este alta mincare de peste,mai ales ca nu m-am mai dat cu d'astea sport pina acum.

M-am urcat pe ea citeva sute de metri,dar efectiv iti ia aerul cind pui gazul pe ea.Am innebunit!!

Este adevarat ca am intrat si in datorii pentru a avea doua motoare,dar sa fiu eu sanatos ca o sa dau si cascavalul inapoi :P

Cine m-a auzit ca mi-am luat doua motoare mi-a spus ca am innebunit de tot.

Eeee..un pic de dreptate tot au si ei,nu? :blink:

Oricum,iarna asta o cosmetizez,schimbam uleiul,lichidul de frina,bujii,filtre..tot-tot!

Multa sanatate la toti si sa ne vedem pe soselele patriei(cit mai multi..)

LUIGI V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin

Multumesc inca o data la toti!

Miercuri am numerele si joi chiar daca vine vreun tsunami ma dau cu ea! B)

Intre timp mi-am bagat nasul in ea,schimbat uleiul la motor si la amortizoare,lichidul de frina,bujiile,filtrele..datoriile au mai crescut cu ocazia asta,dar eu zic ca merita scroafa!

Pt Gioro:Sa stii ca intretinerea la motanul asta ma costa cit ZZR-ul 1100 si VN-ul 1500 la un loc!! :blink: :P

Luigi V.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite-o si pe sora-sa!

am bagat-o si eu in RK si sper ca in doua -trei saptamani sa ies cu ia pe asfalt.

Am inlocuit si eu o groaza de consumabile ca le mananca pe paine fiara :huh:

Ai grija sa bagi ulei sintetic de cea mai buna calitate si sa-l schimbi la maxim 5000 de km ca motoarele astea au o problema cu circuitul de ungere la cuzinetul de la pistonul trei si e mare pericol sa se duca naibii motorul daca nu e incalzit bine sau nu e uleiul care trebuie inauntru inainte de "lupta".

numai bine,km multi,drum uscat si sa ne vedem pe la intalniri sanatosi si cu chef de baut! :wave:

post-49-1105620938_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Servus..

Parca-s facute de-o mama!!

Daca ai nevoie de stick-ere(abtipilduri) pentru ea sa-mi spui..

Am pe cineva care le face adevarat si la pret de ramai masca..

Ieri m-am dat cu ea prima data prin oras,era o ceata si lumea se uita la mine ca la un diliu!!

De mers merge dumnezeieste,urca in ture de nu se poate..

 

LUIGI V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...