Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal

acum 2 ani daca nu ma insel

a fost ceva similar cu ALEXX, arc si apoi drum pana la casa poporului cu tricouri inscriptionate si poze pe moto

 

"a lovit masina unui politist care nu s.a asigurat la iesirea din curte"

 

copii astia chiar merita un efort din partea noastra

 

AU MURIT NEVINOVATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte de acel caz Ianachim. Ar fi un gest frumos pe care l-am putea face si de data aceasta. Momentan, important este sa facem prezenta sambata la Arc, pe motociclete!

 

 

 

si inca ceva, folositi mass-ul va rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata la ora 12 trebe sa fiu la ADI impreuna cu membri Ride4Fun, alta actiune umanitara....imi pare rau, nu am cum sa ma impart in doo :friends:

 

Mergeti cat mai multi si faceti dreptate.

 

In cazul lui Alexx s-a asternut linistea. Procesul s-a incheiat, destul de aceptabil.(detalii mai multe la baby blade)

 

bafta

 

GABONE here

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marsul pentru Alexx a fost organizat cu foarte mult timp inainte, aprobari, discutii in contradictoriu cu Motoc, scandal dupa aceea ca au venit mai multi decat era facuta cererea(si ce bine ne-a parut ca au venit atatia), etc. Luiza a tras cel mai mult dintre noi toti atunci. Se poate face din nou o asemenea actiune, insa gandita si planificata din timp, nu de joi pana sambata, ca nu va iesi.

 

P.S. De fiecare data cand trec pe Plevnei pe-acolo imi fac cruce si ma gandesc ce greu le poate fi parintilor... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu voi veni si cred ca ar trebui sa fim cat mai multi. In afara faptului ca cinstim memoria celor decedati ne facem un serviciu si noua, celor (inca) in viata: e vorba de faptul ca soferii sunt tot mai indisciplinati, eu am circulat cam toata iarna cu motorul si am observat cum unii ma vedeau si tot imi ieseau in fata de parca nici nu existam; chestia aia cu "sa te asiguri ca esti vazut" nu mai e valabila; acum daca esti vazut esti in pericol la fel de mare. Poate un reportaj la ora de maxima audienta va schimba ceva. Poate......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu voi veni si cred ca ar trebui sa fim cat mai multi. In afara faptului ca cinstim memoria celor decedati ne facem un serviciu si noua, celor (inca) in viata: e vorba de faptul ca soferii sunt tot mai indisciplinati, eu am circulat cam toata iarna cu motorul si am observat cum unii ma vedeau si tot imi ieseau in fata de parca nici nu existam; chestia aia cu "sa te asiguri ca esti vazut" nu mai e valabila; acum daca esti vazut esti in pericol la fel de mare. Poate un reportaj la ora de maxima audienta va schimba ceva. Poate......

ce sa schimbi prietene ??? crezi ca manelaru cu X5 o sa te lase pe tine sa treci pe langa el ca l-a miscat pe el vreun reportaj ??? educatia se face cu batzu nu cu un spot,cum poate sa iti maI fie frica de lege sau de consecintele savarsirii unei infractiuni zilele astea ??? nu vedeti ca efectiv nu exista lege ??? toti nenorocitii si violatorii primesc pedepse cu suspendare sau ies dupa 1 an din puscarie.Si asta sunt gainarii ca de aia care sunt la nivel inalt nici nu mai merita sa vorbim...

Editat de KIDROCK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regret redeschid acest topic cu un anunt foarte important. Majoritatea dintre voi stiti deja despre acest caz in care Traian si Elisabeta au plecat dintre noi. Chiar si dupa atata timp, soferul (vinovatul) este inca in libertate. Se pare ca justitia romana inca o data da gres. Din acest motiv se va face o emisiune dedicata acestui caz. Si anume, la "Ochiul Magic" pe TVR se va dezbate aceasta situatie. Ieri reporterul a luat interviuri parintilor, iar azi, din cate stiu, ia interviuri politistilor. Ni s-a cerut si noua ajutorul de catre cei de la TVR si de catre parintii acestor copii. Au nevoie de noi sa ne strangem in numar cat mai mare sambata 28 februarie la ora 11:00 la Arcul de Triumf, unde se vor lua interviuri celor care cunosc cazul si au nevoie de cateva imagini cu noi. Ideal ar fii ca cei dintre voi care i-ati si cunoscut sa fiti acolo. Ne vor astepta, o echipa de filmare si parintii Elisabetei. De parintii lui Traian inca nu se stie sigur daca vor putea ajunge, insa au mare nevoie de noi. Nimeni nu a facut nimic pana acum, este nevoie de o schimbare. Haideti sa ii ajutam pe acesti oameni! Ne-am mai mobilizat si in trecut, sa o facem si acum! Sa nu ii uitam! Multi dintre voi care a-ti fost la inmormantare si/sau la parastas cu siguranta va amintiti de amma lui Traian, cum va spunea cu ochii plini de lacrimi "Va multumesc ca a-ti venit! Voi toti sunteti copii mei!"

 

 

Propun ca dupa aceea sa mergem cu totii spre cimitir si sa aprindem cate o lumanare in memoria lor.

 

 

Cu stima,

 

Noro

 

!!!!!!!!

 

Daca veti avea nevoie de o autorizatie dar cu un termen de avizare decent dati un pm.

 

Momentan nu este nevoie de nici o autorizatie pentru sambata. Oricum vom lua in calcul ajutorul tau.

 

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa schimbi prietene ??? crezi ca manelaru cu X5 o sa te lase pe tine sa treci pe langa el ca l-a miscat pe el vreun reportaj ??? educatia se face cu batzu nu cu un spot,cum poate sa iti maI fie frica de lege sau de consecintele savarsirii unei infractiuni zilele astea ??? nu vedeti ca efectiv nu exista lege ??? toti nenorocitii si violatorii primesc pedepse cu suspendare sau ies dupa 1 an din puscarie.Si asta sunt gainarii ca de aia care sunt la nivel inalt nici nu mai merita sa vorbim...

 

 

Pentru cazuri din astea ar trebui stabilit un sistem de sms-uri si sa ne strangem cat mai multi cand unul dintre noi are o problema, asa cum fac taximetristii; dar nu e locul sa vorbim acum despre asta si oricum violenta ramane ultima solutie.

 

Pe sambata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cazuri din astea ar trebui stabilit un sistem de sms-uri si sa ne strangem cat mai multi cand unul dintre noi are o problema, asa cum fac taximetristii; dar nu e locul sa vorbim acum despre asta si oricum violenta ramane ultima solutie.

 

Pe sambata

 

:friends: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa schimbi prietene ??? crezi ca manelaru cu X5 o sa te lase pe tine sa treci pe langa el ca l-a miscat pe el vreun reportaj ??? educatia se face cu batzu nu cu un spot,cum poate sa iti maI fie frica de lege sau de consecintele savarsirii unei infractiuni zilele astea ??? nu vedeti ca efectiv nu exista lege ??? toti nenorocitii si violatorii primesc pedepse cu suspendare sau ies dupa 1 an din puscarie.Si asta sunt gainarii ca de aia care sunt la nivel inalt nici nu mai merita sa vorbim...

 

 

 

Asa este KIDROCK de acord cu tine cu parere de rau trebuie sa recunoastem,iar ptr prostia sau mai bine zis educatia ( manelarilor cu X5 ) noi platim greu... sau chiar cu viata !!!!!!!!!!!!

Veneam si eu sa fim mai multi insa nu sunt in tara,dar poate altii in numar cat mai mare vor fi prezenti

Editat de moto28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata la ora 12 trebe sa fiu la ADI impreuna cu membri Ride4Fun, alta actiune umanitara....imi pare rau, nu am cum sa ma impart in doo :friends:

 

Mergeti cat mai multi si faceti dreptate.

 

In cazul lui Alexx s-a asternut linistea. Procesul s-a incheiat, destul de aceptabil.(detalii mai multe la baby blade)

 

bafta

 

GABONE here

 

Imi ce scuze ca intervin, si iti inteleg si respect alegerea, dar eu cred ca Adi nu s-ar supara pentru o intarziere de 1/2h-1h. si in felul asta nu ar mai trebui nimeni sa sa rupa in doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...